Jump to content

Сако A7/S Synthetic. 308 Win. MT или Steyr Mannlicher CL SX II .308

Recommended Posts

Мой приятел млад ловец ще си купува първа карабина и има колебания при избора на два модела, и марки за ловни цели. Едната е Сако, а другата Щаер. Аз ползвам ловно Сако Гризли и Щаер (SSG699PII и PIV)за мишени и имам колебание за обективност при преценката.

Интересува ни мнението Ви за тази карабина Сако. Калибъра е .308, цевта 51 см., стъпката мисля, че е 11/1.

http://www.guns.bg/Sako_A7S_Synthetic_308_Win_MT-cat0-scat0-p33742.html?searchKey=37412&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet

Икаме да се направи преценка доколко Сакото е за предпочитане пред Steyr Mannlicher CL SX II ( с цев ,, ПОЛУТЕЖКА,, с дължина 508мм. и без мерни прибори), която е със същата стъпка като Сакото. Щаера е малко по-скъп, но това не трябва да повлияе на избора.

https://www.steyr-mannlicher.com/nocache/products/hunting-rifles-steyr-mannlicher/cl2sx/specifications/

Зная, че имаше подобна тема относно двете марки, но тук се прави сравнение на два конкретни модела.

post-49029-0-49273900-1464076938_thumb.jpg

post-49029-0-55032500-1464076946_thumb.jpg

Да ходи и премери, коя му ляга на физиката, а в магазина може и на друга да се спре.

Да внимава и с оптиката, че гледах хвалбата на един дето си взел пушка в 30-06 за около 2.5-3 К лв. и оптика за 250 лв. - малко малоумна комбинация, но ..... (не показа монтажите, те сигурно по 15-20 лв.).

Колега мисля че щаера е с 12 стъпка,и защо полутежка? Карабината по дани тежи 3.5кг

Мисля че лайт ще е по добре-2.8кг,даже и аз се замислям за такава но я нямат в армада и незнам цената.

А колкото до сако А7 това е бюджетна церия май.

• 3 months later...

Колега мисля че щаера е с 12 стъпка,и защо полутежка? Карабината по дани тежи 3.5кг

Мисля че лайт ще е по добре-2.8кг,даже и аз се замислям за такава но я нямат в армада и незнам цената.

А колкото до сако А7 това е бюджетна церия май.

Май бе със стъпка 1/10

И двете карабини са добри.

Да мери и тази, която най му пасне е за него, но да има в предвид дали ще се налага и монтаж на оптика- ..., от това ще зависи височината на гребена на приклада, за да не се налага да си прави нов приклад.

Да има в предвид: дистанциите на които възнамерява да стреля /ловува/, както и тежестта на куршумите, които възнамерява да ползва, т.е. подбор на стъпката на нарезите на цевта.

• 4 weeks later...

Steyr Mannlicher доста рита за кал. 308 , докато при сакото не е така