Jump to content

Настройки на камера HC-300M и e-mail

Recommended Posts

Здравейте

Интересувам се от камера HC-300M която може да изпраща е-майл със снимка.

Моя въпрос е как камерата изпраща снимката, като ММС снимка или интернет трафик.

Като не става въпрос когато изрично се иска изпращане на ММС.

мерси предварително.

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Виж на ЛС, че с тия защити на пощите не иска да праща такъв тип файлове

На сървъра на пощата която е въведена като изпращаща. За ABV.BG нужната настройка е Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): smtp.abv.bg – port: 465 TLS/SSL

Posted Images

Здравейте

Интересувам се от камера HC-300M която може да изпраща е-майл със снимка.

Моя въпрос е как камерата изпраща снимката, като ММС снимка или интернет трафик.

Като не става въпрос когато изрично се иска изпращане на ММС.

мерси предварително.

Начина на изпращане го определя настройката, която си направил на камерата.

Ако искаш да изпраща снимката на е-майл, това става, като си настроиш мейл-сървъра на който да изпраща информацията.

Трябва да имаш приемащ сървър за съобщенията, за да можеш да получаваш на твоя е-майл.

Стана малко сложно, ама ако не си ли настройвал такива камери, трудно ще стане по интернет.

Аз е-майл имам и не е проблем да получа снимките. Въпроса е как се таксува изпращането на снимките от ГСМ оператора. Ясно е, че когато камерата е на опция ММС оператора ги таксува като ММС. А когато камерата е настроена да изпраща е-майл чрез SMTP как се таксува този трафик.За инфо- когато се изпраща ММС към ГСМ апарат който не поддържа ММС файла може да се изпрати на е-майл и да се отвори от PC, като всеки изпратен е-майл се таксува като единично ММС съобщение.

В общи линии ме интересува ако камерата изпрати 100 е-майла ГСМ оператора като трафик от (примерно) 50МБ ли ще ме таксува или като 100 ММС-а.

Edited by asen_c

Като GPRS трафик , ако е към е-mail !!! Слагаш проста карта само за интернет и си в джаза ;)

Като GPRS трафик , ако е към е-mail !!! Слагаш проста карта само за интернет и си в джаза ;)

Трафика с дейта картата е ясен, ама на кой сървър праща тази карта информацията от камерата, за да се върне от там към неговия е-майл адрес ?

Аз е-майл имам и не е проблем да получа снимките. Въпроса е как се таксува изпращането на снимките от ГСМ оператора. Ясно е, че когато камерата е на опция ММС оператора ги таксува като ММС. А когато камерата е настроена да изпраща е-майл чрез SMTP как се таксува този трафик.За инфо- когато се изпраща ММС към ГСМ апарат който не поддържа ММС файла може да се изпрати на е-майл и да се отвори от PC, като всеки изпратен е-майл се таксува като единично ММС съобщение.

В общи линии ме интересува ако камерата изпрати 100 е-майла ГСМ оператора като трафик от (примерно) 50МБ ли ще ме таксува или като 100 ММС-а.

Картите за интернет трафик са с фиксирани месечни такси от порядъка на 5-10 лв. в зависимост колко МБ ти е на висока скорост. За 5 лв. на месец можеш да получаваш неограничен брой е-майли.

Трафика с дейта картата е ясен, ама на кой сървър праща тази карта информацията от камерата, за да се върне от там към неговия е-майл адрес ?

На сървъра на пощата която е въведена като изпращаща. За ABV.BG нужната настройка е Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): smtp.abv.bg – port: 465 TLS/SSL

Можеш ли да попълниш полетата в прикачената снимка от софтуера на HC-300М, за да се ориентирам ?

Полето в ляво на снимката - Server Setting- какви данни попълваш там ?

Голяма част от сървърите ги защитиха с SSL сертификат и по-старите камери, които нямат такава функция не могат да изпращат данни до тези сървъри.

post-3218-0-53125300-1465384088_thumb.jp

В server setings слагаш отметка на SSL

НА Server пишеш smtp.abv.bg

На порт: 465

И вече мейл и парола на абв пощата която ще служи за изпращане

Ако те интересува и gprs-a трябва да ми кажеш на кой оператор ще ползваш карта

Дано съм бил пплезен.

Edited by Zlobstur

...post-44194-0-82437300-1465417196_thumb.png

А дали ще ти е удобмо да ми изпратиш твоята версия на MMSCONFIG по е-маил на : [email protected]

Или друг удобен за теб начин?

Edited by Zlobstur

...attachicon.gifUntitled.png

А дали ще ти е удобмо да ми изпратиш твоята версия на MMSCONFIG по е-маил на : [email protected]

Утре ще ти пратя настройките на е-майла.

Аз ползвам собствени сървъри, понеже преди години ползвах едни китайски и руски, които ми ги беше дал продавача на камерите. Оказа се в последствие, че сменяха няколко пъти настройки, после въведоха защитата с SSL и затова се наложи ползването на собствени сървъри за тази цел. Имам доста работещи камери и затова ми е нужна сигурност. Ще пробвам тези настройки, които си написал. До сега не съм тестваш как се държи сървъра на ABV.BG.

До преди месец ги ползвах на HC-500G Оригиналнен китаец от алиекспрес и вършеха работа, но прибрах камерата, че много "италянски" гъбари има по нашият край. Забелязал съм обаче, че не изпраща всички снимки заснети от камерата, което може да се дължи на слабият обхват, пощата или 30 секундният интервал за снимане, който съм задал. Изпраща снимки през 2-3 минути!

Нужна ми е твоята версия на програмата, а не самите настройки, че моята няма избор на вида камера.

Поздрави и успешен ден.

До преди месец ги ползвах на HC-500G Оригиналнен китаец от алиекспрес и вършеха работа, но прибрах камерата, че много "италянски" гъбари има по нашият край. Забелязал съм обаче, че не изпраща всички снимки заснети от камерата, което може да се дължи на слабият обхват, пощата или 30 секундният интервал за снимане, който съм задал. Изпраща снимки през 2-3 минути!

Нужна ми е твоята версия на програмата, а не самите настройки, че моята няма избор на вида камера.

Поздрави и успешен ден.

Изпратих ти настройките и ръководствата за настройки на три модела камери /HC-500G, HC-300M и HC-650M/.

При всички модели камери има проблем с това, че не изпращат всички записани снимки. Основен виновник за това е мрежата и обхвата на мобилния оператор. Местата където ги поставяме са извън населеното място и там по принцип клетките на са настроени за максимално покритие и трафик. Пробвал съм в голям град една и съща камера, която не изпраща всички снимки от гората, когато е в града този проблем почти липсва.

Изпратих ти настройките и ръководствата за настройки на три модела камери /HC-500G, HC-300M и HC-650M/.

При всички модели камери има проблем с това, че не изпращат всички записани снимки. Основен виновник за това е мрежата и обхвата на мобилния оператор. Местата където ги поставяме са извън населеното място и там по принцип клетките на са настроени за максимално покритие и трафик. Пробвал съм в голям град една и съща камера, която не изпраща всички снимки от гората, когато е в града този проблем почти липсва.

Благодаря, но явно си ме разбрал погрешно. Ръководствата ги имам и настройките са ми ясни, но искам самата програма MMSCONFIG.exe , понеже видях, че е малко по различна от моята (която се води MMSCONFIG-2015)

Благодаря, но явно си ме разбрал погрешно. Ръководствата ги имам и настройките са ми ясни, но искам самата програма MMSCONFIG.exe , понеже видях, че е малко по различна от моята (която се води MMSCONFIG-2015)

Виж на ЛС, че с тия защити на пощите не иска да праща такъв тип файлове :)

Уж има разлика в характеристиките като ъгъл на заснемане, детекцияи и т.н.500G ползва и 3G мрежа за по-бърза връзка но в гората на мунте дракуле нанайси 3G така че май само във външния вид. Не съм ги сравнявал на практика, понеже нямам 300

• 1 month later...

...attachicon.gifUntitled.png

Колега знаеш ли настройките на глобул и имейлите в сървър настройките и имейл настройките различни ли трябва да бъдат?

Edited by niksata7
  • 5 weeks later...

Наиграх се!!!

Взех си 2-ра камера НС-500М този път от Ebay уж за по сигуно и евтино ама....

Камерата си работи, но изпраща само и единствено ММС, а меили неще.

Някакви идеи?

PS: В настройките съм сигурен понеже като сложа същите карти на 500G-то си изпраща мейли без проблем

Колеги ,в настройките на камерата има ли за настройка след колко време да направи първата снимка

Не, това зависи от вида на камерата и големината на ползваната карта с памет (колкото по-малка,толкова по-бързо), но е в рамките на 1-3сек. Иначе за следваща можеш да задаваш след колко време да снима пак, ако има движение.

как да направя настройките да ми праща снимките на е-майла но не като еммс,че стана една,направихме едни настройки и взе да праща снимките на е-маила като еммс и са натрупа една сметка.

как да направя настройките да ми праща снимките на е-майла но не като еммс,че стана една,направихме едни настройки и взе да праща снимките на е-маила като еммс и са натрупа една сметка.

А на MMS даваш OFF и точи само GPRS трафик ( интернет )