Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Оръжие за начинаещ ловец,помощ!

Recommended Posts

Спрял съм се на Сайга 12 ,Иж 27 или МП 155

Моят съвет е да започнеш с иж 27 втора ръка. Избери по-запазена с помощта на някой колега. Ако по-нататък имаш влечение и нужда от полуавтомат, може и други идеи да ти дойдат.

Колега, не съм разбирач, ама изборът ти трябва да е според какъв лов ще практикуваш ... вземи един универсален ИЖ 12 кал, научи се да стреляш с него добре, а след 1-2-3 години ще имаш собствено мнение какво ти трябва ...

Здраве и слука !

Каквото ти е на сърце, това си купи!

Страшен съвет!

Колегата се триуми между полуавтоматично оръжие, чупещо се двуцевно и ..... нещо си там, което май ставало и за лов.

Очевидно знае какво му е на сърце!

https://huntersvideo.com/shop/become-a-better-shot/

Това филмче на Хънтърс Видео според мен е много добро, показващо стъпките които един новобранец трябва да направи преди, по време на и след избора на оръжие. Опитай се да го намериш, мисля че само ще ти е от полза.

Едва ли още с първата покупка ще направиш перфектния избор, но поне може да сведеш разочарованията до минимум.

Едно от важните неща според мен е като избираш оръжие с теб да има опитен ловец. Да те гледа отстрани и да те насочи дали и как да прикладваш правилно (не разчитай че продавач в БГ ще го направи, тук се интересуват само да проддадът сега и веднага). Ако нещо ти "лепне", не е гаранция че прикладваш прравилно и че това действително е оръжието за теб. Отидете в магазин, пробвайте различни оръжия и системи, набележете нещо, пък после може да го търсиш и втора ръка.

Поздрави и успех!

За новобранка най-добре Ижака,колега,още по-добре,ако е с ежектори,сам ще се убедиш в това. И автомата е добър , но традицията повелява-първо класическата,после полуавтоматичната. Не заради друго,но е хубаво още в началото,да свикнеш да разчиташ на точността и максимум на втори изстрел,т.е, да се научиш да се владееш. Примери много,но един стига,представи си че си на лов за пъдпъдъци или гургулици,виждаш птичката и бум...ама с първия не улучваш,следва втори изстрел,ама пилето през това време не чака,бяга.И така докато ги избумкаш всичките , буквално за две-три секунди.Виждал съм тази ситуация многократно,не е много приятна . И сума пъдпъдъчи съчми са фучали покрай ушите ми. Представи си вместо пернати, сюрия прасета-е тогава става страшно,ако те хване адреналина,а повярвай,ще те хване ! Няма такъв хладнокръвен новобранец, на който нервите му да не са опънати до краен предел от всеки шум в драките. И очакването,безкрайното очакване за първия глиган.

Не се смятам за някакъв капацитет в лова,и принципно се въздържам да давам мнения, но искам да помогна,защото и аз съм бил в дилема отначало.

Така че,с няколко думи,след като добиеш достатъчно опит в лова и стрелбата,сам ще си решиш,каква да е следващата ти покупка.

Каквото и да решиш,желая ти наслука с оръжието ти ! И не се притеснявай да питаш !

Легни, поспи. После отиди в магазина и вдигни това което си сънувал. Ако залепне е твоето. Зимай го и почвайте да се нагаждате взаимно. Всяко оръжие става за лов. Важно е да ти легне на сърце и ръце. Пък след време ще вземеш още една....

Сайга е ,ама по магазините ги няма,а има и писаници ,че ще ги забраняват защото приличат на бойни ... Та съм в голяма дилема. Знам мнението на др колеги какво ще е ама ....

От тея 3-те най-доброто е 27-мицата.

До сега съм имал различни системи оръжие. В момента имам автомат ,но при първа възможност пак ще си взема надцевка, този път по мой вкус.

• 1 month later...

Спрял съм се на Сайга 12 ,Иж 27 или МП 155

Аз също съм нов . Четох , гледах , слушах съвети и т.н Накрая взех две ИЖ43М и ИЖ27 - Сделано в СССР !

• 2 weeks later...

И аз съм начинаещ.Когато си избирах пушка исках да е или едноцевка(тек) или някоя двуцевка.На края попаднах на един иж 58 двуцевка 16 калибър.И до сега от 1 година както я ползвам съм много доволен.Хем лека, хем добре се стреля.Но колега каквото оръжие си си избрал това си е.

Момчета няма страшно,аз почнах с ИЖ-18.Но понеже ,,апетитът идва с яденето" а меракът с времето сега имам цял арсенал.Така,че и вие ще минете по тая стърга.Наслука! :cap: :cap:

Аз пък започнах със скъпо и с времето ги посъбрах. Вече съм само с ИЖ 17 и нищо друго...възпитава в хладнокръвие и точност...за времето, което го имам, избих толкова дивеч, колкото с всичките си други до сега! И с десет пъти по-малко патрони!

Edited by Anelin

Аз пък започнах със скъпо и с времето ги посъбрах. Вече съм само с ИЖ 17 и нищо друго...възпитава в хладнокръвие и точност...за времето, което го имам, избих толкова дивеч, колкото с всичките си други до сега! И с десет пъти по-малко патрони!

МР-153, имал ли си :D

Аз пък ако бях сега прохождащ, но имам финансовата възможност, ще си взема първа пушка за 200 000$, пък като се науча да стрелям с нея, може и да разбера грешката си, че не съм почнал с иж 27.

Безсмислена тема през годините, както и повечето отговори.

МР-153, имал ли си :D

Темата е за ловни пушки, колега!

А иначе поста на Пентчо не го разбрах.