Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Според приятел ,работещ в мвр и запален ловджия до 1 2 год щяли да забраняват полуавтомати ма база Ак... Някой ако има сведения за такова нещо моляяяяяяя пратети ми линк да прочета или ако знаете нещо конкретно кажете :x

Според приятел ,работещ в мвр и запален ловджия до 1 2 год щяли да забраняват полуавтомати ма база Ак... Някой ако има сведения за такова нещо моляяяяяяя пратети ми линк да прочета или ако знаете нещо конкретно кажете :x

Мисля, че веднъж в една друга подобна тема ти отговорих на този въпрос, като ти цитирах официални документи.

Не създавайте излишно напрежение сред притежателите на огнестрелни оръжия ! Няма да забраняват притежаването и употребата на полу-автоматични оръжия !

Предвижда се изменение относно обезопасяването и деактивирането на ОО и издаването на специален сертификат за това.

Изменението касае основно лицата, които извършват тази дейност по деактивирането !

Ето ТУК може да прочетете законопроекта.

Не се доверявай на всичко, което чуеш от ''работещи в МВР'', голяма част от тях изобщо не знаят за какво става въпрос !

Абе колега, що не искаш от т'оз твоя "приятел" да ти прати линк, или да ти каже нещо "конкретно" ???

Има Закон за оръжията ... какво по-конкретно искаш, от закон черно на бяло ???

Ако пък ти е чак такъв печен и "информиран" приятеля, не си купувай Сайга - и готово !

Около 119 000 ловци в България нямат так'воз "чудо" като сайгата, пък си ловуват без проблеми ;)

Отделно от горното, АК е нарезно оръжие, пък сайгата не съвсем /ако правиш разликата/ ...

П.П. Росен ти е дал линк, какво още ти липсва ?

Edited by м. Асен

Сега когато великата Британия е вече вън от Евро съюза....., няма да им е баш до АК-производните на някой хора ..

Айде и ти сега - откога ВБр е "вече извън съюза" ? :)

Айде и ти сега - откога ВБр е "вече извън съюза" ? :)

Ми маи така чух по медиите, референдума рекъл - напускаме .

Edited by ДБД

Абе колега, що не искаш от т'оз твоя "приятел" да ти прати линк, или да ти каже нещо "конкретно" ???

Има Закон за оръжията ... какво по-конкретно искаш, от закон черно на бяло ???

Ако пък ти е чак такъв печен и "информиран" приятеля, не си купувай Сайга - и готово !

Около 119 000 ловци в България нямат так'воз "чудо" като сайгата, пък си ловуват без проблеми ;)

Отделно от горното, АК е нарезно оръжие, пък сайгата не съвсем /ако правиш разликата/ ...

П.П. Росен ти е дал линк, какво още ти липсва ?

За всичко си прав, а и колегата Росен Генов го е обяснил. Иначе Сайгата може да е, както гладка (за която пита колегата), так и нарезна. Но със СЛР, Сайга и прочее, светът и ловът няма да свършат. А и едва ли ще ги забранят.