Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019

Recommended Posts

Ако желаеш може да споделиш малко повече информация за този вид алтернативен лов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тои не е ли забранен!не съм сигурен?!

ами да забранен е , много "умни" хора са писали закона

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познахте,аз имам много такива!Утре ще Ви напиша едно писмо,само изчакайте до утре!!! :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Познахте,аз имам много такива!Утре ще Ви напиша едно писмо,само изчакайте до утре!!! :D

Ааааааа :yahoo!:

Почти бях сигурен! :D

И повечето птици са орли нали?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Аз съм Камен Иванов на 13 години,от Варна!В свободното си време практикувам спортна и ловна стрелба с лък!

За да практикувам и Соколарство,трябва да съм се подготвил поне на 65%!Подготовката включваняколко години усилено четене на ловна литература,каквато още в Родината ни липсва!Теория,теория,теория и на края постоянна практика!Теорията включва знания за птица,методи на отглеждане и мн.др.Важно е Соколарят да има много свободно време!Това е така,за да може да облита птицата сивсеки Божи ден,иначе тя губи форма и се разсейва!Ако искаш да заминеш извън населеното място,например на почивка,или взимаш сокола,или го оставяш на приятел Соколар за малко!Соколарството е много отговорно!Грижите за птицата,свободното време и др.Соколарите жертват много за любимото си занимание!Не е за всеки-само за най-дисциплинираните от нас!

Заканът за лова/от 1948 г.мисля/се нуждае от промяна!Той забранява Соколарството,заради злите намерения на бракониерите,смеещи да се нарекът Соколари!Те са бракониери,крадящи пилетата и обучаващи ги на лов!Истинските Соколари са благородни,с чиста съвест и много повече познания и качества,о всички други ловци,дори и с лъкове!Птиците си,те закупуват от чужди развъдници,законно и с документи!Соколарството е забранено само в България!Надявам се,когато влезем в ЕС,да има промени!За знанията-познаване на видове птици,характеристиките,им,жертви,големина,гнездене,мътене и страшно много други!Моите познания са най-добре развити все още в тези за птиците,на 98%от тази област-това са 2%от знанията на един Соколар!Те са основата!От тук нататък вече мога да започна в друга област!За да се стане Соколар,трябва да познаваш други Соколари,които да те подкрепят,насочват и да ти предават от знанията си!Аз имам връзка с Павел Якимов!Той един от малкото хора,разбиращи в тази област!Той е и прецедател на БАЗГП и Соколар,но от истинските!От години с тези неща,той дори си изкарва хляба с удоволствие!Много интилигентен човек,с който имам щастието да контактувам!Соколар,предпазващ грабливите птици,какъвто трябва да бъде всеки един!Негов ICQ номер:68714370!За повече информация-потърсете го!Няма да съжалявате!Надявам се да съм бил от полза за вас!От тук нататък ще следя форума Ви и ако имате въпроси,съвети или каквото и да е-очаквам Ви и на ICQ:235712589!

С уважение Камен Иванов-един от Вас!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкажи нещо повече за развъдниците за такива птици. Как се подбират птиците за развъждане? Лесно ли се развъждат в не естествена среда? Кой сокол и кой ястреб е най добър за ващия спорт? Соколът или ястребът се обучават по лесно? Каква е цената на такава птица в развъдник, приблизително?

Докато пиша поста си ти си постнал снимки.Виждам, че Павел Якимов е с ловен сокол ако не се лъжа. Това ли е най добрата птица? На последната снимка има и сърни. Какви птици се използват за лов на сърни?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гооврил сън 1-2 пъти с павел якимов,нотогава обучаваше голям ястреб!във българия тези животни се взимат от гнездата!като яйца или като малки пиленца!което си е бракониерство :D:D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Щастлив съм,когато има заинтересувани!

Аз още съм на 13 години и нямам птица-както казах първо трябва да се изучи теорията!Аз съм питал и г-н Павел Якимов,и други за развъдниците!Получих информация,че в нашата Родина,още нямаме такива развъдници!В Русия,Унгария,Англия,Франция,най-вече в Германия и Чехия имат развъдници!За да се направи проект за построяването на развъдник,набиране на персонал и други,първо трябва да бъде издадено законно разрешително!Дори и ако има подобен развъдник,ние няма да можем да си закупим птица,заради Закона за лова!Главния проблем на всички наши Соколари!Като ни приемат в ЕС на 60% съм сигурен,че ще има промяна!Павел Якимов ще се заеме с този проблем!Трябва първо да взема информация от него,за да я предам на Вас!Има и друг начин!Потърсете го в Неделите на ICQ номера,който Ви оставих!За птиците-те са най-обикновени хищни птици!Когато се закупят от развъдник,те не са обучени на лов,защото трябва да се привържат към стопанина си!Още от малки,птиците нетрябва да се отделят за повече от 2 дена-най-много!Иначе се разсейват и взаимните Ви отношения се влошават!Интересен факт е,че когато си в присъствието на своята птица,трябва дори и да си с еднакъв цвят дрехи!Както казах,това са малко от изискванията за Соколар!Соколарят жертва много!Не е за всеки!Моля тези,като мен-незапознатите добре,да не купуват птици,или да крадат!Те автоматично стават Бракониери!На мен също не ми е много лесно да чакам възможност да закупя птица,но първо трябва много четене!

Птиците се закупуват на цени от 230 до 500 Лири!Зависи от пол,възраст,цвят и много други!

Аз съм установил,че първата ми птица ще е ветрушка/керкенез/-малко соколче!Соколите,или общо назовани дългокрили,са най-подходящи за начинаещи-лесно се привързват към стопанина си,пъргави и бързи са,имат много положителни качества!

Ястребите/късокрили/,са много проклети птици!Поне в началото-трудно се привързват,но не отстъпват по качества на дългокрилите!Единствен недостатък е трудното привързване към Вас!

За лов на сърни и други едри жертви се използват скални,кралски и други Орли!Те са 3 степен-за най-добрите!Те са универсални!

За по-точно описание и информация-ICQ:68714370-Павел Якимов!

С уважение-Камен Иванов,един от Вас!

Павел Якимов се е отдал напълно на професията си!Той предпочита ловния сокол пред останалите/Falco cherrug/!Той е прецедател на Българската асоциациа за запазване на грабливите птици/БАЗГП/!Работата му е да предпазва птиците от хора,с лоши,коварни намерения,например кражба от гнездо!Никой неможе да докаже,че ястребът е бил откраднат от него,или негови хора!Никъде не е написано,че ястребите кокошкари се крадат от гнездата!Павел Якимов е много пътуващ човек-обиколил е Арабия,Европа и много други части от света!Ако искате,срещнете се с него-той ще Ви покаже документите си за притежание на птица! :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възрастта няма значение!Или се раждаш ловец,или просто не си за това!Аз мисля,че доста пъти съм доказъл тази теза и никой неможе да ме убеди в противното!Аз нямам пушка-твърдо съм против,защото за мен истинските бракониери са тези с пушките,а не с лъковете и соколите!Например автобракониерите/на фарове/!!!Аз досега съм ловувал само с лък!Няма да си изкарам разрешително за пушка,дори и когато навърша 18!Ненавиждам този лов!!! :D Искам да обсъждаме не лова с лък,арбалет,или пушка,а Соколарството-най-добрия,честен,гтруден и както искате го наречете,метод на лов!

Много здраве желая на противниците си,а на тези,които ме подкрепят,смятат,че може и да научат нещо от малкия хлапак,или да го научат на нещо-няма значение-тези хора ги посрещам с добре дошли!

Камен Георгиев Иванов!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Възрастта няма значение!Или се раждаш ловец,или просто не си за това!Аз мисля,че доста пъти съм доказъл тази теза и никой неможе да ме убеди в противното!Аз нямам пушка-твърдо съм против,защото за мен истинските бракониери са тези с пушките,а не с лъковете и соколите!Например автобракониерите/на фарове/!!!Аз досега съм ловувал само с лък!Няма да си изкарам разрешително за пушка,дори и когато навърша 18!Ненавиждам този лов!!! :D Искам да обсъждаме не лова с лък,арбалет,или пушка,а Соколарството-най-добрия,честен,гтруден и както искате го наречете,метод на лов!

Много здраве желая на противниците си,а на тези,които ме подкрепят,смятат,че може и да научат нещо от малкия хлапак,или да го научат на нещо-няма значение-тези хора ги посрещам с добре дошли!

Камен Георгиев Иванов!

щом няма да си член на ловно рибарския саюз си бракониер :D мои малки приятелю!има още много фурни хляб да ядеш:D :D :D:D:D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Възрастта няма значение!Или се раждаш ловец,или просто не си за това!

Напълно споделям виждането ти мой млади приятелю.Виждам, че си много ентусиазиран.Желая ти успех в начинанието.А за лова, всеки има право на избор.Дали с оръжие или птица всеки сам решава.Ловът с птица не е за всеки и е строхотно красив.Наслаждаваш се на полета на птицата, който не може да се обясни с думи.Не се припирайте.За всеки има място под слънцето.

Прочете това! Желателно е да се чете бавно за да може да се осмисля.Мисля, че е наистина добре написано.

Поуката е Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Benelli,ти явно много разбираш!

А случайно да си чувал нещо за ловния сезон,или за лова на хищници??Големите ловци с пушки! :D А знаеш ли,че аз,хлапето с жълто около устата,през февруари улучих с лъка си лисица във врата!?Аз хлапето,улучих и убих два фазана миналата късна есен,тъкмо няколко дена преди първия сняг във Варна!Аз хлапето,освен да бракониерствам,мога да правя къщички за пойни птици,хранилки и други!Тези два фазана и една лисица ли ме правят бракониер?Че фазаните бяха убити от стрелата ми през разрешеното време-към края на октомври,а май лисиците и останалите представители на вредния дивеч у нас са разрешени за избиване винаги освен през нощта!Кажете ми сега,колко и какви животни сте поразявали на 12-13 години!!!Големите ловци като Вас,не убиват ли към 3 - 4 фазана на излет?Или всяка седмица по един елен,сръндак или каквото и да е!С какво уръжие стреляте,или че е по-лесно с капани и ями!?Кажете малко и Вие!!! :D

Попринцип съм съгласен с лова с пушка,обаче да е законен и справедлив!

Радвам се,че поне Конак ме разбира!!!

Поздрави!!!

Наистина хубава историйка!Поздравявам Конак за нея!!! :D:D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Benelli,ти явно много разбираш!

А случайно да си чувал нещо за ловния сезон,или за лова на хищници??Големите ловци с пушки! :D А знаеш ли,че аз,хлапето с жълто около устата,през февруари улучих с лъка си лисица във врата!?Аз хлапето,улучих и убих два фазана миналата късна есен,тъкмо няколко дена преди първия сняг във Варна!Аз хлапето,освен да бракониерствам,мога да правя къщички за пойни птици,хранилки и други!Тези два фазана и една лисица ли ме правят бракониер?Че фазаните бяха убити от стрелата ми през разрешеното време-към края на октомври,а май лисиците и останалите представители на вредния дивеч у нас са разрешени за избиване винаги освен през нощта!Кажете ми сега,колко и какви животни сте поразявали на 12-13 години!!!Големите ловци като Вас,не убиват ли към 3 - 4 фазана на излет?Или всяка седмица по един елен,сръндак или каквото и да е!С какво уръжие стреляте,или че е по-лесно с капани и ями!?Кажете малко и Вие!!! :D

Попринцип съм съгласен с лова с пушка,обаче да е законен и справедлив!

Радвам се,че поне Конак ме разбира!!!

Поздрави!!!

Наистина хубава историйка!Поздравявам Конак за нея!!! :D:D:D

бъркаш нещтата млади приятелю!че си убил лисица хубаво!но не си законен ловец т.е. бракониер!

ти си си бракониер,а като те чета това което пишеш ще си останеш и такъв!като те хванат ще те сложат на топло и нещтата ще се оправят!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че споменах времето на ловуването-Късна есен/ловният сезон за фазаните настъпва от октомври до края на януари/, а за лисицата-тя винаги е разрешена за избиване!Това,че още съм малък да направя/заслужа/ловен билет,незначи,че дотогава ще си стоя вкъщи!Кажете ми,има ли как да изкарам билет за себе си!?На 13 години съм,както казах!Дайте някой умен съвет,а не само простотии!

Очаквам Ви!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове