Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
Росен Генов

Групов лов на дива свиня - ловен сезон 2016/2017 г.

Recommended Posts

На 26.10.2016 г. at 20:20, georgits7509 написа:

Благодаря за бързия отговор. Попитах тук в полицията и ми казаха че ми е необходим само този паспорт  тук само с един лист за преотстъпване на оръжие подписан от двамата можеш да ловуват с него. Можеш ли да ми кажеш къде трябва да го извадя и за колко време? Прибирам се в България за десет дни Благодаря! Ако имаш път към Плевен след 30.11може да ловуваме пак заедно фазан  с. Дебово. 

Обади се като се прибереш ще ти обясня какво трябва да направиш. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 26.10.2016 г. at 8:20 PM, georgits7509 said:

Благодаря за бързия отговор. Попитах тук в полицията и ми казаха че ми е необходим само този паспорт  тук само с един лист за преотстъпване на оръжие подписан от двамата можеш да ловуват с него. Можеш ли да ми кажеш къде трябва да го извадя и за колко време? Прибирам се в България за десет дни Благодаря! Ако имаш път към Плевен след 30.11може да ловуваме пак заедно фазан  с. Дебово. 

Ако питаш за вадене на европейски паспорт за оръжие, вади се само в Централна дирекция на полицията в София (до американския колеж). Документи: покана за лов с фиксирана дата от страната, в която ще ловуваш. Ако е на друг език, освен английски, трябва превод със заверка от заклет преводач. Копие от лична карта, разрешение за носене на оръжие, попълнено заявление (можеш да го изтеглиш от сайта на КОС), платена такса за 110 лв. Или плащане на място с кредитна карта. Това е. като решиш, свиркай за фазаните. Поздрави :256605:

Редактирано от JOR8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро много благодаря за вниманието. За фазаните на 30.11 пътувам за България  .Двете следващи съботи и недели съм там. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, размишлявайки за кой да гласувам на утрешните президентски избори, се сблъсках челно с този кандидат и още двама по-малки от него и пуснах по една бюлетина за тях...:lol:

20161105_131904_2.jpg R.jpg

20161105_131856_2.jpg R.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес много дъжд, но ние сме упорити. Утре в посолството (на сушинка) да е гласувам. 

IMG-20161105-WA0012.jpg

IMG-20161105-WA0011.jpg

IMG-20161105-WA0007.jpg

Редактирано от georgits7509

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера използвахме хубавото време в деня за размисъл преди президентския вот и гостувахме на нашите приятели от Борима. Явно гостите бяхме се случили отбор кадемлии, защото в този ден прибрахме 3 прасета. Още след края на първа гонка един от гоначите сигнализира за това, че група прасета са влезли в гонката, която предстоеше да прогоним. Бързо се разставихме по местата и зачакахме. След около половин час от моята позиция забелязах много ниско под мен в дълбоко дере да се изнизват няколко животни. Прибягах колкото можах за да ги намеря в удобна за стрелба позиция, но наклонът на трапа бе голям и групата потъна, но в посока съседните пусии. В следващата минута чух много изстрели, което ми подсказа, че прасетата са забелязани и посрещнати подобаващо. По-късно по радиостанциите се чухме и разбрахме, че са паднали Общо 3 животни и гонката приключи. Трудно извличане с въжета, джипки и теглене на ръка. Кортежът с теглените прасета се отправи към ловния дом. Нашият превоз се забави малко по пътя и на пристигане заварихме вече проснатите за дране животни, та групова снимка не можах да направя. Но все пак:

IMG_4620.JPG

Редактирано от JOR8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скарата и вкусните карначета също бяха предвидени в програмата и ни помогнаха да размишляваме по-добре, за кого да гласуваме в неделя...:eusa_boohoo:

Да не си помисли сега някой, че това е платена предизборна агитация...:p

Понеже изборните секции в Германия тази година са по-малко от тези на предните избори, нашия колега и приятел Иво, беше дошъл да даде своя принос за правилното развитие на демокрацията в България. След успешния първи тур на президентските избори, решихме да повторим и следващата събота отново да размишляваме заедно...:p

20161105_160545.jpg R.jpg

20161105_160450.jpg R.jpg

20161105_160443.jpg R.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последната снимка гледам сте сложили 2 шишета с бира за да може Иво да мокри ръцете за карначетата :-)

Редактирано от pashankov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, pashankov написа:

На последната снимка гледам сте сложили 2 шишета с бира за да може Иво да мокри ръцете за карначетата :-)

Иво е оперен певец, бира не пие, само айрян...:)

Тези бири бяха за гоначите и транжорите на прасетата. Скараджията също се охлаждаше редовно, понеже много топло покрай този огън :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредния успешен ловен излет...:lol:20161119_102625.jpg R.jpg20161119_103111_003.jpg R.jpg20161119_104710.jpg R.jpg20161119_104752.jpg R.jpg

20161119_103056_006.jpg R.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натюрморт от последния лов...:)

20161204_163157.jpg R.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненко е срамежлив и няма да се похвали сам, затова ще го направя вместо него...:)

Грижите за дивеча и правилното му стопанисване винаги дава добър резултат !

15356542_1262662580422214_2769460097747016954_n.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега! Това се казва лов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....и Садовци отбелязаха ....

20161210_165706.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно младо новогодишно нерче от ловна дружина Корен Публикувано изображение 

20161231_140557.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредна ловна слука за дружината в Угърчин на последния групов лов на дива свиня за този ловен сезон.

20170108_160516.jpg R.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове