Jump to content

НКБГ организира ИВК на 18.02.2017 в гатер "Телкиево" село Рилци, община Благоевград

Recommended Posts

Национален клуб Българско гонче организира ИВК за кучета от породата на 18.02.2017 год. Изпитанието ще се проведе на полигонa за обучение на ловни кучета " Телкиево " в село Рилци, общ. Благоевград

Съдии на изпитанието:
Делчо Кочанков
Иво Павлов
Слави Каймакански

Мероприятието ще е изцяло клубно и кучета от други породи няма да се допускат!
Такса за участие 15 лв. на куче за клубни членове и 20 лв. на куче за не клубни . С предимство са кучета, които не са издържали ИВК.
За записване попълнете следното:
- име на кучето - изписва се цялото име както е по родословието
- дата на раждане
- татуировъчен номер
- майка
- производител
- собственик
- има ли ИВК и има ли оценка и от коя екстериорна изложба

Изпитанието ще е с начален час 8.00 ч. и ще се проведе както следва:
- ИВК за кучета до 2 год.
- ИВК за кучета над 2 год.
За предварително записване на :
https://www.facebook...tkov.12?fref=ts
[email protected]
0894 66 23 73
Александър Петков

FB_IMG_1483631307657.jpg

Edited by alexandar_93

• 3 weeks later...
На 5.01.2017 г. at 12:09, alexandar_93 написа:

Национален клуб Българско гонче организира ИВК за кучета от породата на 18.02.2017 год. Изпитанието ще се проведе на полигонa за обучение на ловни кучета " Телкиево " в село Рилци, общ. Благоевград

Съдии на изпитанието:
Делчо Кочанков
Иво Павлов
Слави Каймакански

Мероприятието ще е изцяло клубно и кучета от други породи няма да се допускат!
Такса за участие 15 лв. на куче за клубни членове и 20 лв. на куче за не клубни . С предимство са кучета, които не са издържали ИВК.
За записване попълнете следното:
- име на кучето - изписва се цялото име както е по родословието
- дата на раждане
- татуировъчен номер
- майка
- производител
- собственик
- има ли ИВК и има ли оценка и от коя екстериорна изложба

Изпитанието ще е с начален час 8.00 ч. и ще се проведе както следва:
- ИВК за кучета до 2 год.
- ИВК за кучета над 2 год.
За предварително записване на :
https://www.facebook...tkov.12?fref=ts
[email protected]
0894 66 23 73
Александър Петков

FB_IMG_1483631307657.jpg

Всичко е добре, ама пише мероприятието е изцяло клубно - пък после хоп такса за не клубни кучета. А и въпрос - на колко поправителни изпита за ИВК може да се явява едно и също куче???

На 23.01.2017 г. at 11:26, Ничката написа:

Всичко е добре, ама пише мероприятието е изцяло клубно - пък после хоп такса за не клубни кучета. А и въпрос - на колко поправителни изпита за ИВК може да се явява едно и също куче???

Изцяло за породата Бг гонче ! Разликата в таксите е за членове и не членове . Както и преди така и сега ограничение за брой пъти да се яви куче на изпит за работни качества няма !

Да де за таксите ми е ясно и разбираемо, но когато пише изцяло клубно - трябва да участват само клубни кучета, а когато някое куче не си вземе изпита за ИВК примерно на третият път би следвало да е брак - инъче кво става надяваме се някой път да стане работата и то най накрая да почне да се плоди и кого лъжем себе си. Според мен когато се прави ИВК за млади кучета то трябва да е само за тях и всяко куче да се изследва по задълбочено за да се оцени правилно, а не на състезателен принцип та да има време за състезания после - в този случай не е важно колко пари ще се изкарат от гатера и дали ще се избият парите, по - важно е да се оценят правилно младите кучета. 

Edited by Ничката

Така е Ничка съгласен съм с теб , но тези предложения могат да станат действителност след като се предложат и приемат на Общо събрание на клуба . Но ти избра да напуснеш и да критикуваш само по форумите .

ПС 

Прави ми впечатление че от както напусна клуба стана доста активен с предложенията .

Само Ничката ли напусна - по-голямата част от Управителния съвет напуснаха.....дали е случайно. Я провери колко човека от първите 50-60 членове ги няма....между тях няма ли читави хора....задай си въпроса защо са напуснали. Ако успееш да " върнеш" поне половината, аз лично ще ти стисна ръката.....а дано..., ама...

ПС.  Предложения имаше...ама ако не са от Пазарджик не минаваха....

Мъдрия,но изстрадал народ го е казал " На една каца мед,стига една лъжица лайна..." Толкоз... и за клуба се отнася същото,но фактите са такива! Хубавото е,че който е гледал черни кучета и най вече е ЛОВУВАЛ,пак ще ги гледа и ще си ловува! Не напразно подчертавам 'ловувал" защото много хора само си ги гледат за разплод...а те такива с времето сами се отказват! :) Нищо никой не може да върне,нито Слави да върне Ничката,нито който и да било друг,защото  няма кой да си плюе на авторитета.Но съм сигурен,че примерно Ничката ако се наложи и има възможност ще помогне винаги на клуба,както и много други...когато има смисъл разбира се,а не за прищявките на 'тоз" и 'онз" !!! 

Поздрави! 

преди 49 минути, gogo16 написа:

Само Ничката ли напусна - по-голямата част от Управителния съвет напуснаха.....дали е случайно. Я провери колко човека от първите 50-60 членове ги няма....между тях няма ли читави хора....задай си въпроса защо са напуснали. Ако успееш да " върнеш" поне половината, аз лично ще ти стисна ръката.....а дано..., ама...

ПС.  Предложения имаше...ама ако не са от Пазарджик не минаваха....

Не съм казал че някой не е читав , нито съдя Ничката  че е напуснал. Не казвам че и предложенията му са лоши , само казвам къде им е мястото че тук каквото и да си напишем си остава тук в интернет пространството

това е друга тема от повечето съм чул лично кои и защо , ако всички тези хора бяха останали  повярвай ми сега можеха да променят нещата които не им харесват и не одобряват . Няма смисъл да се дъвка тая болна тема достатъчно беше преди две години .

Преди 18 часа, Каймакански написа:

Така е Ничка съгласен съм с теб , но тези предложения могат да станат действителност след като се предложат и приемат на Общо събрание на клуба . Но ти избра да напуснеш и да критикуваш само по форумите .

ПС 

Прави ми впечатление че от както напусна клуба стана доста активен с предложенията .

Първо - не критикувам, а изказвам мнение, като не искам да ангажирам никой с тези мнения. Второ - това, че имам 3 - 4 поста не значи доста активност. Трето -  това което съм писал и така наречената ми активност няма нищо общо с напускането ми на клуба. Четвърто - наясно съм как предложенията стават действителност. И пето последно - ако толкова много ви притесняват и ги приемате твърде лично мойте форумни писания, мога и да не пиша /въпреки, че пространството е свободно/, имате пълното право да се затворите в собствените си черупки и да се наслаждавате на уютния си комфорт.

ПС

Умните хора си правят изводи от критиката и я превръщат в градивна такава.

Преди 10 часа, Ничката написа:

Умните хора си правят изводи от критиката и я превръщат в градивна такава.

Същото се отнася и за теб !

Напуснах по собствено желание и въпреки голямата агитация на почти всички присъстващи на Ос членове поста на председател на клуба по две причини

1. Поради отвратителното отношение на БРФК към един от най-големите и добре работещи клубове, какъвто е НКБГ

2. За да не си мълча по форумите и да мога да отговарям на такива критикари като горните

НКБГ и провежданата от него политика не са безгрешни, но са безкористни. Вслушваме се във всички конструктивни предложения, дори и от опоненти. Отговарям според степента на важност

1. Ничката - винаги е имал какво да каже и много пъти сме обсъждали с него кое, как и защо. Не му прави чест единствено да се захваща за думите - клубно или не, на всички стана ясно, че ще е само за кучета от породата. Иначе Николай, съгласен съм с предложението ти куче не издържало 3 пъти да е аут от разплод и ще го внеса още на сегашното ОС.

2. Георги - въпреки личното признание което имам към теб (не е свързано с клуба), не мога да не ти кажа някои неща. УС не са го напуснали повече от половината, а само Асен Николов и Николай Видев. Сейхан Мухарем и Георги Зозиков са членове на клуба. Първият си направи отвод, а вторият не бе преизбран. Много ми се иска ти да споделиш защо напусна клуба. Основно недоволните бяха от задължителното въвеждане на ИВК като критерий за влизане в разплод. А твоите кучета доколкото знам работят добре. Мълвата говори, че след като Урошешич те направи шампион (според някои и при гончетата и при бараците заради личното ти познанство с Камен) ти много си си повярвал и затова заплашваше с пистолет съдиите в Ихтиман. И след като и публиката ти каза, че кучето ти прилича на немска овчарка, ти реши че за това ти е виновен клубът. Да не ти припомням и непристойното ти поведение на предишната изложба в Ихтиман ..... За болната ти тема - клас шампиони -  в Козлодуй имаше и при мъжките и при женските, което говори че се развиваме в правилната посока. Та? Кажи си тук защо напусна?

3. Рашайков - даже не ми се пише името на този келеш. Приехме го в клуба и аз му станах настойник понеже нямаше 18 години. За това не спира да плюе по моите кучета. Бате му Сейхан му подари кучка, а той я продаде в Турция без да почерпи Сейхан едно кафе. Нахалството му стигна до там, че си позволи да дава оценка и акъл на бате си Сълко. Кучето му се яви на едно състезание за мелези (явно не му стискаше да се яви с гончетата) и той накара общи наши приятели да ми търсят сметка защо не съм го класирал първо. А то не показа НИКАКВО претърсване и бе на 10 сек от дисквалификацията. Постовете са му като на господ - само той разбира, ние трябва да се съобразяваме с мнението му. Защо пита за съдиите. Защото все са му неудобни. На което и от трите наши изпитания да се яви съм сигурен, че оценката ще му е една и съща, въпреки че  трите изпитания ще бъдат съдени от три РАЗЛИЧНи съдийски бригади. Хубаво е написал за кацата с меда, но не се усеща, че лайното е той. Слава богу, че вече не е в кацата.

Edited by Доктора

Преди 16 часа, Доктора написа:

Напуснах по собствено желание и въпреки голямата агитация на почти всички присъстващи на Ос членове поста на председател на клуба по две причини

3. Рашайков - даже не ми се пише името на този келеш. Приехме го в клуба и аз му станах настойник. За това не спира да плюе по моите кучета. Бате му Сейхан му подари кучка, а той я продаде в Турция без да почерпи Сейхан едно кафе. Нахалството му стигна до там, че си позволи да дава оценка и акъл на бате си Сълко. Кучето му се яви на едно състезание за мелези (явно не му стискаше да се яви с гончетата) и той накара общи наши приятели да ми търсят сметка защо не съм го класирал първо. А то не показа НИКАКВО претърсване и бе на 10 сек от дисквалификацията. Постовете са му като на господ - само той разбира, ние трябва да се съобразяваме с мнението му. Защо пита за съдиите. Защото все са му неудобни. На което и от трите наши изпитания да се яви съм сигурен, че оценката ще му е една и съща, въпреки че  трите изпитания ще бъдат съдени от три РАЗЛИЧНи съдийски бригади. Хубаво е написал за кацата с меда, но не се усеща, че лайното е той. Слава богу, че вече не е в кацата.

Каква 'агитация"  г/н 'бивш председателю" ,та хората ходеха на Църква и се молеха,деня и нощта да се махнеш...той разправя,че го молели да остане...?! 
Като си започнал да говориш,да ти кажа и аз,право каквото си е,защото къде от куртоазия,къде от чисто лицемерие много хора си го премълчават,а ето до къде доведе всичката тази тишина.Та ти нима не разбра,че цялата тази маса напуснали хора,НКБГ беше заради теб и не по-малко заради сина ти? Това не го ли разбрахте? Че просташкото,дебелокожо и надменно поведение,съчетани с избиване на комплекси,постоянно парадиране и опити за проява на тежест,отвратиха хората и те просто ви казаха 'майната ви",това стана....колкото и да не искате да го признаете,колкото и грозно да изглежда,това е истината!Ти беше в ролята на председател,а сина ти си вееше ХХХХL гащите напред,назад и се държеше все едно му е бащиния,и хората са му длъжни,само,че колкото и да се опитваш да го буташ и тласкаш,по-далеко от тоалетната не може да иде,там пък е силен! Вие двамата е*ахте майката на Клуба,а сега имаш очи да говориш и да обясняваш на хората за Изложби и първи места???? Поне и за това си замълчете,да не почнем да качваме пак снимките на кучето,дето купата му прави сянка?!Като хора,жълти стотинки не струвате,евтиното поведение си личи и в последния ти коментар,а да наречеш мен 'лайно" малко ми е смешно...!!! :D:D:D 
Сега за кучетата... 
Къде и кога съм оплюл твое куче? Или да кажеш реалното,което виждаш е 'плюене" ? Нека да различаваме нещата от човек с реално мнение и човек като теб,който изопачава нещата?! Кучетата ти са с къси крака,непородни глави,обли уши,дълги-дакеловидни екземпляри.Кое е лъжата?  Ушко е с горе долу добри ловни качества,мек на прасе,но има желание кучето и го мъчите там,ползвате го за лов,колкото може да се каже,че ловувате...защото според мен,просто се разхождате,но това е друга тема! Арго...какво да кажа ? Без ориентация,без кординация на работа,неуправляемо куче,което не си познава собственика и си лае в дирята! Куче,което проявява злоба към по-меки прасета,но ще ми е интересно колко ще бъде настоятелен на голямо,кораво животно?! ;) Изцяло негодно за лов,вие самите не го и водите,защото след всяко пускане обикаляте съседните села и плащате кокошки,пилета,мисири...пускате го на вързано прасе в гората,то обаче си отива в селото...и така! А в същото време го пускате на кучки и лъжете хората,грозно и брутално!  Кое от това е плюене,кое е лъжа??? Като е самата истина,вие е знаете,но ви е трудно да я кажете и да ги избиете с лопатата или поне кастрирате?! 
Колкото до моето куче...дълго време ще ви е тема на разговор,най-вероятно и след смъртта му...защото нито на вид,нито на работата му може да се доближите скоро,особено с кръвта и кучетата,които въдите...Гроздето си е кисело! 

А сега понеже изреждаш Сълко,Сейхан и т.н ...и Рашайков е келеш...та Рашайков не беше келеш,като му звънеше и му се молеше да каже нещо във форума,че Бертоне писал,не беше келеш като ми мрънкахте,че Зозиков младши много знаел и т.н ....сега обаче Рашайков е келеш,защото ви отсвири?! А така... Само,че както вие плюете по хората и правете сплетни,аз не мога...аз не мога да говоря зад гърба на човек,а утре да му правя четки по форума,както правиш ти в момента!!!!

с

,,Каква 'агитация"  г/н 'бивш председателю" ,та хората ходеха на Църква и се молеха,деня и нощта да се махнеш...той разправя,че го молели да остане...?!  ,, - това е цитат от поста на Рашайков

Аз бях на събранието и мога да потвърдя, както и поне 30 човека, че никой не искаше Доктора да напусне председателският пост.Никога не съм виждал толкова хора ,така пламенно да убеждават някого да остане като председател!

С оглед на лошите метеорологични условия за пътуване рано сутрин, ще бъде създадена организация за преспиване и вечеря на 17.02.2017 (Петък). За повече информация 0896840093; 0894662373

Делчо - не ми прави чест прав си, но и преди съм ти казвал хващам се за думите защото нещата трябва така да са написани или казани, че после такива форумни критици като мен да няма за кво да се хфанат. 

На ‎27‎.‎1‎.‎2017‎ г. at 23:23, Доктора написа:

1. Поради отвратителното отношение на БРФК към един от най-големите и добре работещи клубове, какъвто е НКБГ

2. За да не си мълча по форумите и да мога да отговарям на такива критикари като горните

НКБГ и провежданата от него политика не са безгрешни, но са безкористни. Вслушваме се във всички конструктивни предложения, дори и от опоненти. Отговарям според степента на важност

2. Георги - въпреки личното признание което имам към теб (не е свързано с клуба), не мога да не ти кажа някои неща. УС не са го напуснали повече от половината, а само Асен Николов и Николай Видев. Сейхан Мухарем и Георги Зозиков са членове на клуба. Първият си направи отвод, а вторият не бе преизбран. Много ми се иска ти да споделиш защо напусна клуба. Основно недоволните бяха от задължителното въвеждане на ИВК като критерий за влизане в разплод. А твоите кучета доколкото знам работят добре. Мълвата говори, че след като УрошеВич те направи шампион (според някои и при гончетата и при бараците заради личното ти познанство с Камен) ти много си си повярвал и затова заплашваше с пистолет съдиите в Ихтиман. И след като и публиката ти каза, че кучето ти прилича на немска овчарка, ти реши че за това ти е виновен клубът. Да не ти припомням и непристойното ти поведение на предишната изложба в Ихтиман ..... За болната ти тема - клас шампиони -  в Козлодуй имаше и при мъжките и при женските, което говори че се развиваме в правилната посока. Та? Кажи си тук защо напусна?

................................................................................................................................................................................................................................................

Такааа.....Много, ама много лъжеш и манипулираш хората публично - не ти прави чест. Приятел си ми, интелигентен човек си, но според мен трябва да имаш достойнство да си признаваш грешките, а не нарцисизъм, че само ти си прав. Все пак има хора, които са постигнали доста повече от теб в тоя живот.

В кое конструктивно предложение се вслуша досега?.....никое - бъди честен със себе си поне.

УС го напуснаха и Асен, и Ничката, и Гошо Зозиков публично / писаха ти го по форумите/ - не клуба, -  УС, много преди общото събрание.....та ми е интересно как си свикал  ОС...юридически, без кворум на УС. Делчо, не ти ли е ясно, че когато 3 от 5 членове на УС , на който ти си председател те напускат...явно ти бъркаш някъде или се мислиш за безгрешен. Какъв отвод , какво преизбиране.....колко пъти кара Нено да моли Асен да дойде на ОС. Ако не знаеш....ние "кривите ракети" и до ден днешен се виждаме и си говорим, както и с много от "останалите" членове и ни е мъчно....за клуба.

Сега ще ти споделя защо напуснах - 3 пъти по 3-4 часа го обяснявам на Нено / ти нямаш желание да се видим/ ....абе вие не си ли говорите вкъщи.....или не те устройва да си го признаеш.....

Това за ИВК-то,  в такива кратки срокове - беше глупост и капак на всичките ти "грешки". Времето го доказа......хората си тръгнаха, а точно ти , като председател трябваше да проявиш далновидност до какво ще доведе това решение - какъв е смисъла от обиколките по цяла България за описване на кучета, като сега родословия...Йок. Признай си .....олеква.

Това че моите кучета работят добре.... - със сигурност всяко едно от кучетата ми има повече вдигнати и паднали прасета, отколкото всичките твои взети заедно и ти го знаеш, но....това е до район, аз съм бил на ИВК...и съм те бил....на Балша, не ме притеснява нищо освен прибързаността.

Мен лично ме касаеше - имах 2 възможности за ИВК, на първата Сали беше с тежка операция на крака / ти ми помгаше със "съвети" /, заради удар от нерез....но не в гатер, а на втората,  баща ми / Бог да го прости/, който ме е учил на лов и кучкарлък беше в кома на смъртно легло...45 дни съм висял в болницата...и ти ми "казваш" ...няма да имаш родословия....а това ми бе последния шанс да заплодя на Чарли на Иво Павлов / добре, че е як тоя мушморок - по 10-15 минути ги държеше заклещени на ръце, като бик е...:eusa_dance:/.....е ти на мое място как ще реагираш.....Не ме устройва отговора на Герака : " Вземи Мишо и Васко Гюров, отидете над Железница да "закявка" по нещо и си готов".....Мразя "фиктивните" правила....затова и си тръгнах.

Сега за правилата...те се за всички, нали....защо даде родословия на кучка заплодена на 1г. и 2 месеца, Асен ти го писа публично......отговора на Герака/приятел ми е да ме прощава/...."така решихме с Делчо" - не ме устройва...ми НЯМАТЕ ПРАВО ДА РЕШАВАТЕ ТАКИВА НЕЩА БРЕ....

Поне 2-ма човека пред мен плащат такси за изложба, като членове на клуба....а нямат членски права - къде е Контролния Съвет...няма го / няма да пиша какво още знам/ ....как ще го има - 2-ма от Пазарджик и всеки понеделник сбирка на клуба...по ракии, а третия всеки ден в магазина ти в Пловдив - досажда....../ това са твои думи/...какво ще ти ревизират, по нашето законодателство се нарича " конфликт на интереси" , как ще те " ревизарат " тия юнаци..какво са учили - напиши го публично, правят ли разлика между ОПР и Баланс, знаят ли какво е финансов анализ - аз твърдя НЕ. Ама са ти "слуги"  - то затова има и клас "шампиони".....въпреки, че ти лично ми каза " говорил съм с Гошо Лалов :" повече няма да се явява ...да се излагаме"....Бе някой мнооооого лъже....

Когато ме предложихте за ОРД София..отказах и казах защо - аз не съм човек за тая дейност, и не "разбирам", колкото Асен - Васко Гюров - по-добре, но имам "акъл"  да откажа....що не ме предложихте за КС.....малииииии.....страх, не съм от Пазарджик....само съм зет там, пък и разбирам от отчети....все пак съм финансист, и то "успешен":huh:.

Сега и за ИВК- правилата, аз съм радетел за "Европейските" - задължителни са ...разберето го, пратих ти ги на мейл преди събранието , .....уж ги одобри, а на събранието ....мълча...., като ученичка - щото не те устройва...нямате прасета и.... ходиш по гатери, гласувахме поясненията, а не предложенията - срамота....неграмотност е... Трябвава да превъзмогнеш личното.. и да гледаш общото напред - не е трудно - иска се "дупе" и акъл....далновидност.

Сега за Камен Литов - готов съм да се хванем на бас на 1 млн., че той има твоя тел. и ти знае името, а мен нито ме знае кой съм, нито ми знае тел. С него се срещнах, заради клуба / Мой приятел го натисна за среща  с НКБГ/ и те питах какво да правя.....Сълко Литов беше в София по това време и ти ни "изпрати", като представители на клуба.

Там на място в неговия "кучкарник" са запознахме...колкото аз, толкова и Сълко, и ...."лобирахме" за НКБГ, затова трябва да си ми благодарен, а не за Нено. Все пак ти си от хората, които знаят, че този клуб е приет / за добро или лошо / в БРФК най-вече благодарение на мен. Поради тази причина, когато Сълко ти "докладваше" по тел. от моята кола...какво сме "свършили" ....аз поисках / на шега /  от теб "най-хубавото кутре от НКБГ"....и го получих / сега се сещам, че незнам какво съм "почерпил" другаря Литов....за срамотите съм...късно е, утре ще го питам...и ще се поправя...обещавам/.

Урошевич не го познавам...Васко и Мишо го возеха от летището и обратно и ....казват, че е "неподкупен", моето куче го водеше едно то момчетата, които ти ни "препоръча" по микрофона на самата изложба....как да кажа, че нямам сестра......брат ми си казва Мартин.......

При бараците първата изложба, която Гилза спечели  съдия беше Теохари Чорбаджиев....доколкото знам не е лицензиран от БРФК, даже е от алтернативна федерация......така че , никак, ама никак  не е зависим от Камен Литов....ама "мълвата"....каквото на теб ти изнася.........абе ......нямам сестра - разбери го.

Сега за Ихтиман - съдии бяхте Ти, Гошо и Сейхан...със Сейхан и Гошо и до днес си говоря и се съветвам за разплодите ми, ако съм ги "заплашвал"...дали щяха да ми вдигнат тел...................., ако съм заплашвал теб.....не помня.....кажи ми, аз съм мъжко момче, ще се извиня .....

А сега....като ти казах, че на Ангел/Хурса/ от Козлодуй  кучетата.....собственост и на една девойка.... / Е,  ... сърдечна тръпка ти е - всички знаем .....но нали правилата са за всички/ не отговарят възрастово за класа си / може лесно да  се провери /.....какво ми каза " трай си".....ми ....."сърце юнашко не трае" е казал един велик БЪЛГАРИН".....ЕЙ това са малките камъчета, които обръщат колата.

И затуй .....напуснах.....мразя неграмотност / поне 5-6 човека ми казаха за ИВК–то ... " ми гласувахме, защото Делчо гласува така...."/ и лъжи от хора....председатели, които днес така, а утре друго.........ми "мъжкарство" се иска бре....елементарно е.

Сега за "немската овчарка"  - публиката е 3-ма човека - Бисер, синът му / на 11 год./ и Ивайло Леонов - обикновени "бракониери" и мошеници. Тези хорица се изхранват с бракониерски лов / каква е тази дружинка, която позволява на сина на Бисер - 11 год.  да ходи на групов лов с бойна карабина/ и продажба на кучета от  Дакота......Такаааааа........... , ама продали и кутре от Дакота и Данчовия Арап на Юри Гърбев - мой приятел, и бивш член на клуба, и аз помолих Асен Николов - ОРД на София към онзи момент да види кучето, ми то......ужас - обратна захапка - събира дъждовна вода...повече от язовир Искър, кучето е повече Ротвайлер... и Юри си поиска парите.......хората разбраха тия мишоци що за стока са.... и те решиха да ми отмъщават....само моите кучета ли били стока  , ще те плюем по форумите - Ок.

Ма мен....това ме боли на.........на малкото кутре, точно от  тия мишоци, дето пари за хляб нямат......

Та от там .....идва "Немската овчарка", ......и ти ли мислиш така....много ми е интересно.....сравнена с твоите кучета???????

За "непристойното" ми поведение на първата изложба в Ихтиман - случайно ли ми се извиняваха всички официални лица....ми има снимки бе Делчо - ти си ги правил - погледни ги/ още стоят на сайта на клуба - не ги трий, записал съм ги/ , кучката на бате Ванчо има проблем / и той го признава/  - не е за изложба, аз каква вина имам, че Христозов е кьорав...да си мълча...ми не съм такъв човек бре.....никога не съм мълчал....дори и през комунизма...... - ген ..../ ловджийски /.

Сега за клас "Шампиони" .....бе ти "зомбиран" ли си от този клас или.....това е реверанс към дясната ти ръка - Гошо Лалов, за .....финансовите отчети????

Какво да гледам в Козлодуй - освен Гошо Лалов, на Ангел /Хурса/ кучетата/ Организатор на изложбата/ ...ми тея кучета кога са били шампиони бе Делчо.....срам нямате ли....я пигай Ангел тия кучета някога вдигали ли са прасета, освен на гатера  му, щото ......тоя дето  е в неговата дружинка, и му е началник в работата, и има над  20  кучета.....идва в моя край.....случайно ли е???? Ама го знаем поне 10 човека от форума.....и си траем - гледаме сеир.

Та кое е правилната посока.....или пак винаги ти си прав.......ми..... не си....Сори.

P.S. Винаги съм твърдял, че ти си единствения, който става за председател / без да познавам Слави Каймакански, за което му се извинявам/, но с едно голямо НО.... Да не решаваш сам, да имаш Управителен Съвет от образовани и независими хора, просто е ...хора, които са постигнали нещо в живота си, не такива, които гласуват.....щото ти си гласувал така.

Извинявам се, ако с нещо съм те засегнал лично, но и аз милея за гончета......:ksshunter1fe:

На ‎27‎.‎1‎.‎2017‎ г. at 23:23, Доктора написа:

Офффф...пак ли !

Не ви ли писна !

Доктора вече не е председател !

Прав грешен той е в миналото !

Имаме ново ръководство - А пътя на клуба е същия.За мен Правилния ! Явно Доктора не е бил толкова грешен.

Всеки който е имал предложение е имал възможност да го предложи на общото събрание и да бъде гласувано. Ако не е било прието,явно е имало причина.И тя не е Доктора а мнението на цялото общо събрание.Сори-Пряка демокрация !

И който не е бил доволен напусна.

Сега моля, тези който не са в клуба да не дават съвети.

Всеки който иска и може да помогне на клуба,и да работи за него - добре дошъл с молба за членство.

Иначе се получава малко като да даваш акъл на съседа,как да опъва жена си.  Извинете ме ама ....на мен ми е "Уеко" обидно някой да ми казва къде да го мушна.

На Рашайков бих искал да кажа няколко думи,но първо ще потърся възможност да му ги кажа лично,а после да пиша по форумите.Така е правилно,и винаги така съм постъпвал.Да се черви сам,а на пред публика.Макар че като гледам .... май вече няма значение.

Ей модераторите, защо така

Къде отиде поста на "полицайот" от Вършец. Сега ще ме обвинят, че съм Ви накарал да го изтриете, а аз дори не ви познавам. А в него имаше 3 думи повторени 33 пъти. Тъкмо щях да обясня на "влезналите по-късно в мача" защо ме мрази толкова много. Той бе главен отговорник по развъдната дейност на един клуб, за който в последните 2 години за съжаление нищо не чувам. Та "полицайот" правеше линия по неговото куче и когато аз му казах тук във форума, че кучето му е мелез (а то е такова - знам го от производителя), той започна да плюе по мен и още не е спрял. 

Искам само да го предупредя, че ако още веднъж си позволи безпричинно да обижда и клевети един достоен млад мъж, какъвто е председателя на НКБГ в момента, ще му бъде потърсена съдебна отговорност.

Мурад, дядо на Ото по майчина линия.

Murad.jpg

НЯМА ДА МЪЛЧА ВЕЧЕ НА НИКОЙ

Edited by Доктора

Георги (Gogo16), ще ти отговоря и ще спра до тук, защото и без това достатъчно оспамихме темата. Ти си готов за политик - изписа една кофа мастило и пак не каза защо напусна. Припомням ти фактите: ти напусна септември 2014 год на изложбата в Ихтиман, а решението за възстановяване на задължително ИВК бе взето пролетта на 2015 год. "Ако не бе 09 септември, на 10 всички щяха да са партизани". Та и ти така.

Решението за задължително ИВК според теб било взето в кратки срокове. А къде бе ти още 2011 г, когато решихме за кучетата родени след 2012 г то да е задължително. Ти, а и всички останали, когато подават заявление за членство подписвате заявление, че сте съгласни с устава и правилниците на клуба. А това за ИВК-то си е правилник, макар и отлаган дооооста години от тези, които напуснаха. Казваш, че правилниците са за всички. Добре, но нека да са и за теб. Защо ни занимаваш с твоята кучка. Да си си я вкарал в разплод. Въпреки отказалите се няколко човека, аз продължавам да вярвам твърдо че това е правилния път. А той не е измислен нито от мен, нито от теб. Вижте как е в другите клубове.

Не ти прави чест да правиш някаква завера между финансовия отчет и клас шампиони. Като говориш за финансовия отчет така, хората ще си помислят, че се въртят едни милиони и се злоупотребява с тях. Това беше в един друг клуб, в който в края на всяка година имаше по 3 лв в касата. Въпреки, че миналата година похарчихме доста пари за изследванията за ентропиум и дисплазия, и  сега има към 2 хиляди лв в касата. Финансовият отчет всяка година се изпраща в министерство на правосъдието и  никога не върнат или обявен за невалиден, въпреки че не разбираме от ОПР и баланси. А и не е трудно да видиш наличност в началото на годината, приходи, разходи за които има надлежни документи и крайно салдо.

За клас шампиони ти обяснявам за последен път и дано ме разбереш. Не можем да премахваме класове от дадена изложба, защото на някой това не му харесва. За да има едно куче титла Шампион на България се изисква да има  3 пъти титла САС, което ще рече 3 пъти да е ставало първо в класа си, а не да е ставало шампион на изложбата (БОБ). А дали работи и колко прасета са му паднали за тази титла няма никакво значение.

И още нещо - благодаря ти, че не намесваш сина ми, както правят някои други, защо ти, а и много други чудесно знаят колко много ми  е помагал. И за разлика от плювачите и сега работи за клуба.

Много хора напуснали заради мен. Добре. Освободих председателския пост. Защо не се върнат. Останах в УС за да помагам на Слави. Сега виждам, че той вече може и без моята помощ. Така че съм готов и от УС да се махна. Хайде да видим дали тогава че се върнат. Няма. Защото някои в този клуб бяха свикнали само да получават, без да дават - изложби, ИВК, родословия, кой каквото поиска. Възстановихме съществуващ, но отлаган няколко години правилник и хоооп напуснаха. Защо? Защото им се наложи да спазват елементарни задължения, а те бяха свикнали да имат само права. 

Всички сме длъжници на този клуб, а не обратното.

НЯМА ДА МЪЛЧА ВЕЧЕ НА НИКОЙ

Edited by Доктора

Делчо за разлика от другите аз няма да плюя нито по теб нито по синът ти нито по клубът.Но да казваш че сме напуснали само защото сме свикнали да получаваме и видиш ли ни е било спряно кранчето е не сериозно и за доста хора може и обидно.Много от напусналите бяха и очредителите на клубът.Ние привлякохме безкористно много хора да станат членове на Баненския клуб за да имаме мнозинство за гласуване за промяната в ръководството.тези хора платиха членски внос в Баненския клуб.А след това и в новосъздадения клуб на приятелите който очредихме в Красново.Лишавали сме се и от ловен излет за да ходим  на мероприятия.Борехме се да направим изложбите ни най-посещавани,и успявахме.След това загубихме инерция,от части от безхаберието на БРФК към признавне на породата от части от пъченето на хора който до вчера нямаха бг гончета ,а си повярва че вече са свръх шампиони.Факт е че много хора си тръгнаха,и да го отричаш е нелепо.Говориш за отказването отУС, и това дали ще върне някой, едва ли . Има поговорка "една дреха като се скъса и с златни конци да я шиеш си е скъсана".Но не е тук мястото да се плюеме даже не виждам смисъла на цялата "дискусия".Всички имаме някакви кучета и си ги гледаме ,никой друг не им бере грижа та да им намира кусур.А ако някой държи и гледа куче което не работи си е лично негов проблем най- страшно е да лъжеш себе си.Накрая ще цитирам един човек който мн. уважавам заради дейността му в клуба"Владко ако някой не иска нещо как да му го дадеш ,ако е да да му го вземеш ще го набийш и ще му го вземеш,но как да му го дадеш" .Помислете си кой какво изпуска, дали кучета за работа или за търговия.Успех на ИВКто и попътен вятър на клубът.

За победителите в двата класа ще бъдат осигурени награди под формата на GPS-предаватели с едногодишен абонамент от любезните ни спонсори https://www.lovni.bg/
Желая успех на всички участници!

Edited by HeHo