Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Някой на ясно ли е ?

Recommended Posts

Мисля , че такъв дзвер нема. Според мен зависи от конструкцията на автомата, тежеста и мощноста на патрона.
Най лесно се забавя ,като свалиш предпазителя до долу на (ЕД)вместо на (АВ) :-)))
Тази тема май не е за този форум.

• 2 weeks later...

Здравей колега! Забавител на чукчето се нарича това за което питаш. Представлява една подвижна ламаринка  разположена върху задния задържащ зъб ,която задържа чукчето за много кратко време , при което се намалява темпа на стрелбата ,  който за АК 74  ако не ме лъже паметта е 650 изстрела в минута.Същия забавител е монтиран и на варианта на АКМ със щампована цевна кутия.

Този задържащ зъб си е от бая яко железо, а не от ламарина!

И не служи да забави чукчето и да регулира темпа на стрелбата на 600, а не на 650, а за задържането му до момента, в който затвора се завърти и заключи.

Ако чукчето не се задържа до този момент то ще следва затвора и няма да има удар, който да възпламени капсула и от там .... . Ако пък случайно стане възпламеняване преди заключването на затрора, пак шибана работа.

Забавителя се намира на спусковият механизам и служи за забавяне на чукчето с което се постига по бавна и по точна стрелба.На схемата е детайл 41

image.jpeg

Edited by roninhus

Да, има такава джаджа, предназначена не толкова да забавя, а да създаде по добра синхронизация на вътрешните вибраций на автомата.Най-доброто описание, което открих е тук :http://www.meinehp.com/gunsmoke/AKM RR.html

До колегата Митьо. Не е възможно да се възпламени патрон преди затвора да се е заключил , както и чукчето да не удари иглата , най малкото защото спускането на чукчето  се осъществява след задействане лоста на автоматичния спусък ( при автоматичен режим на стрелба) , който е доста по напред от самото чукче и на последното не е възможно да догони затвора преди той да се е заключил. В поста по горе съм написал ламаринка разположена върху задържащия зъб. Самия задържащ зъб е доста масивен.За АК-74 темпа на стрелба е по висок от този на АК-47 и затова този детайл се явява и един вид регулатор  на темпа на стрелба. Донякъде има истина  и  твърдението ,че "гарантира" заключването на затвора в резултат на увеличеното време от момента на освобождаване на чукчето до момента на възпламеняване на капсула. Все пак при АК-47 няма такъв забавител ,а не съм виждал или чувал за автомат произвел изстрел при незаключен затвор.