Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

petkatagorskia

Как да прогоня бялка.

Колеги от два дни нещо яде кокошките ми като им къса главите а другата част оставя, предполагам че е бялка. Дайте идея как да я отстраня - отрова ,капан или каквото и да било друго. С пушката ще е доста трудно. Предвартелно благодаря за съвети.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като на шега-

Ако ти е останала жива кокошка инжектирай и стрехнин в главата и стои та чакай.

Сложи и капан с жива кокошка-сандъчен тип и ще я хванеш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Като на шега-

Сложи и капан с жива кокошка-сандъчен тип и ще я хванеш.

Как да попреча на кокошката да не задейства тя капана.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега каквото и да ги яде-ако сложиш едно куче и проблемът ти се решава

zax1973 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ето ти малко "тайни"-1-во-имаш ли лампа в кокошарника/свети ли нощем-ако не запали я/.2-ро-огледай -трябва да има място/дупка/от където минава-може да поставиш стъпен капан или примка.3-то-ако използваш стръвен капан-измий го добре преди да го заложиш.4-то-може да чакаш на пълнолуние-има 100% и малки които води да учи да ловуват.5-то-намажи 1 кокошка с ланат и я остави в кокошарника сама,а другите премести за известно време докато се върне бялката-за сокли ланата действа-100%,като се намаже гълаб,но за бялки и други хищници не съм пробвал.....дано съм ти бил полезен!Наслука!

boriko_m хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Като на шега-

Това нещо аз едва ли ще го изпълня. Това е за главорези. Затриваш живо животно, което е миролюбиво с отрова. Гадно е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги от два дни нещо яде кокошките ми като им къса главите а другата част оставя, предполагам че е бялка. Дайте идея как да я отстраня - отрова ,капан или каквото и да било друго. С пушката ще е доста трудно. Предвартелно благодаря за съвети.

Уважаеми колега а сигурен ли си че е бялка?Наскоро имах същите проблеми като тебе-нещо ми ядеше фазаните и кокошките,сутрин намирах оглозгани само главата и шията на кокошките и главата,шията и задницата на фазаните и се оказа,че са ПЛЪХОВЕ!!Намерих дупката им пуснах с един маркуч вода вътре и с 22-ката им разказах играта!!Убих 7 мъжки и 1 женска /огромни/ за 2 дни и вече всичко е спокойно.Така че провери още веднъж какво точно ти яде кокошките и действай.

zax1973 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стрихнина си е чист майтап -ИЗВИНЯВАМ се най сърдечно.

Ако правиш сандъчен капан с падаща врата сложи м\у кокошката и капана мрежеста преграда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурен ли си ,че е бялка? Според мен това са постъпки на невестулка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ловец начина го знаеш №9 и вардиш ако не си търси поп ,ходжа или си яж кокошките нали ти ги оставя непокътнати!Стават с ориз с зеле с картофи фрикасе и др. Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадината дето ти отнася кокошите глави е черен пор. Тои има афенитет към главите, а и не може да отнесе по едра плячка преэ малките отвори от които прониква. Бялката отмъква яица. Можеш да уловиш гадината със кутиен капан с две отделения-живата стръв эад мрежа ро ситна от 3 на 3см, иначе няма да е жива. С клюса на стръв глава но рискуваш котките и клюсата да е с малки челюсти. Със сачмалииката, със ситна сачма и прожектор и върэано на блиэо куче-эа сигналиэатор не эа мишена!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи колега данбои е прав за пора,на скоро и аз имах същия проблем главите на токачките и кокошките ми изчезваха някъде,но накрая реших проблема с кутиен капан,за стръв използвах убито връбче и не след дълго то даде резултат,оказа се черно порче коет свърши в устата на ягдтериера ми.Успех дано хванеш гадината

zax1973 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз се занимавам много отдавна с лов на хищници.Това дето ти яде кокошките е или бялка или пор.Вземаш един стръвен капан и слагаш едно яйце(връзва са със тънка тел,пробива се с игла през средата на яйцето)Слагаш капана на претполагаемо място от кадето мислиш че влиза животното.Яйцето е потходящо и за бялка и пор.Също може и със примка,но трябва да си се занимавал и да знаеш как,за това не ти го препоръчвам.Капана ще свърши работа.Успех и на слука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Уважаеми колега а сигурен ли си че е бялка?Наскоро имах същите проблеми като тебе-нещо ми ядеше фазаните и кокошките,сутрин намирах оглозгани само главата и шията на кокошките и главата,шията и задницата на фазаните и се оказа,че са ПЛЪХОВЕ!!Намерих дупката им пуснах с един маркуч вода вътре и с 22-ката им разказах играта!!Убих 7 мъжки и 1 женска /огромни/ за 2 дни и вече всичко е спокойно.Така че провери още веднъж какво точно ти яде кокошките и действай.

Това прасета да бяха щеше да изтървеш,и как ги разбра че са мъжки ташаците ли им бара?Или като на подборен само мъжки,а женската е била ялова? :rolleyes:;):D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега,аз се занимавам много отдавна с лов на хищници.Това дето ти яде кокошките е или бялка или пор.Вземаш един стръвен капан и слагаш едно яйце(връзва са със тънка тел,пробива се с игла през средата на яйцето)Слагаш капана на претполагаемо място от кадето мислиш че влиза животното.Яйцето е потходящо и за бялка и пор.Също може и със примка,но трябва да си се занимавал и да знаеш как,за това не ти го препоръчвам.Капана ще свърши работа.Успех и на слука.

За капана колегата е апсолютно прав, само ще го допълня.След като вържеш яйцето с мека и тънка тел за спусака на капана , вземаш сено от полога дето носят кокошките и замаскирваш капана във вид на гняздо като яйцето остава в средата и се вижда .Бялката обикновенно взема яйцето с предни лапи и се хваща или за тях или за главата.Начина има огромен успех.Пожелавам ти сполука.Забравих да ти кажа,че след като пробиеш яйцето от две срещуположни страни ,издухваш съдържанието му за да не се вмирисва и така заложения капан може да стои и с дни без да се доближаваш до него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бялка или пор,винаги минава от едно и също място и то ВИНАГИ по едно и съшо време. Така,че варди го. Миналата година същата история беше в село,всяка сутрин към 4:45/5:00 пребягваше зад обора.На третата сутрин в 4:30 застанах и след 15 мин като пребяга я застрелях,бялка беше :blink: Успех !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравеите колеги ловци. Бчера се регистрирах в саита , млад ловец съм и искам да науча повечко за лова, Прочетох поечето от вашите коментари и съм очерован от диалога . По темата искам да подскажа ( много ме интересува ловат на хищници) дали не става дума за ПОР , а не за бялка. Не сам Сигурен . Миаля че когато един дребен хищник като : пора, невестулката, бялката и др. неможе да изяде всичката плячка, която им се предоставя (в случая курника)и те от лакомия сомо изпиват кравчицата . За тожа според мен им е прегризала вратлетата.Мисля ,че с капан НО с жива кокошка може да има по-голям(бърз) успех. Икам да разбера дали сам прав по принцип. :blink::wacko:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Зравеите колеги ловци. Бчера се регистрирах в саита , млад ловец съм и искам да науча повечко за лова, Прочетох поечето от вашите коментари и съм очерован от диалога . По темата искам да подскажа ( много ме интересува ловат на хищници) дали не става дума за ПОР , а не за бялка. Не сам Сигурен . Миаля че когато един дребен хищник като : пора, невестулката, бялката и др. неможе да изяде всичката плячка, която им се предоставя (в случая курника)и те от лакомия сомо изпиват кравчицата . За тожа според мен им е прегризала вратлетата.Мисля ,че с капан НО с жива кокошка може да има по-голям(бърз) успех. Икам да разбера дали сам прав по принцип. :pardon::rofl:

Колега със сигурност е бялка в Събота към три часа на следобяд я видях но не бях въоръжен за което още съжелявам. По принцип си прав за живата кокошка но не разполагам с такъв капан с падаща врата и отделение за живата кокошка. По междудругото втора седмица опитвам със два стръвни капана, залагах ги каде ли не но още няма резултат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си я видя колега значи е така . мдаааааааааа Според мен имаш малко варианти . Единият е да заложиш повечко примки и да си спинкаш. Другият е да се срешните очи в очи и да се разберете по мъжки стази гад (хитруша). Може ако намериш звуков сигна да пробваш ,за да си намалиш времеот на стоене. Пробвай рано сутрин около 3.30-4.00 да застанеш. УСПЕХ И НАСЛУКА.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега каквото и да ги яде-ако сложиш едно куче и проблемът ти се решава

4e4i ti si mnogo prav sloji li edno kuche problemat e rshen :drinks: i nashte kokoshki gi qdeshe neshto slojih edinmelez ama zvqr ot vsqkade i krai twa beshe

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейе и мен ме мъчи този проблем с пора :@ всичко пробвах вече но нищо не помага . Прочетох във форома, че говорите за стръвен капан може ли някой да ми каже как мога да си го направя сам :) Благодаря ви предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейе и мен ме мъчи този проблем с пора :@ всичко пробвах вече но нищо не помага . Прочетох във форома, че говорите за стръвен капан може ли някой да ми каже как мога да си го направя сам :) Благодаря ви предварително

Колега намери по-надоло темата лов на белки и прочети как съм описалал колко белки, пора, а дори и лисица имам хваната на капани /клюса/. Залагаш и не пипаш повече, а само проверяваш от разстояние. Желая ти успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване