Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги съжалявам че захващам една доста разтягана тема но тъй като съм решил да се сдобия с нещо българско(чисто ново) така де българска сглобка  притеснявам се само от избора на цев имам познати във завода на НИТИ искам съвет от вас със хромирана цев от ПК ли да поръчам пушката с новите чешки цеви 64см които са отново хромирана  или не хромирана да бъде цевта тъй като няма финикийски знаци за няколко карабини за различни видове лов  смятам да използвам мазалата за лов на сръндаци варда за хищник гонка на диво прасе и евентуално на дива коза ще съм благодарен ако ми дадете съвет и мнения за групираност и ресурс на цевта.. тежестта на цевта (пушката) не ми е проблем поздрави и наслука на всички :)

Здравей колега,аз миналата година по това време си закупих въпросното оръжие напук на всички които ме разубеждаваха и не сгреших да ти кажа!И аз бях като теб пред същата дилема и след много консултации се спрях на чешката хромирана цев 64см.Тъй като скоро нямам намерение да самоснаредявам боеприпаси стрелям с фабрични такива!Пушката хареса наши български патрони HP(с кух връх) на "Арсенал"които струват по 78ст. в магазина в Казанлък и стрелят много добре!С тези патрони групата на 100м.е 2см. и така и не съм пробвал с други боеприпаси защото това ми е напълно достатъчно за лов!Пушката я закупих със стойка и рингове 30мм. без оптика за 1017лв и после си поръчах оптика Nikon Prostaf 3-9x50 от инж. Стоян Георгиев- "ШАМАНА" за 400лв. и за сезона отстрелях над 20 животни с различна големина и съм много доволен!Стрелям на всичко с тези боеприпаси и на хищник и на едрия лов и резултатите са много добри само където от време на време хищниците стават на две или три части,но на хищника не му пука с какъв куршум си го уцелил! В НИТИ не произвеждат пушки с цев от "АРСЕНАЛ".Предлагат 3 вида цеви,чешка хромирана 64см.,черна цев "Браунинг"59см и цев от картечница"Максим Соколов"72см.също хромирана.Белгийската цев стреля с куршуми в кал..300(7.82мм) а другите стрелят с куршуми кал..312(7.92мм).Ресурса на хромираните цеви е над 35000 изстрела,а на черните цеви не зная!  Предлагат и три вида оптики но по съвет на мои приятели си закупих  оптика отделно!Всички пушки с оптика или без са простреляни и напълно готови за лов и са с много приятно мек спусък и добър баланс,не че няма какво още да се желае,но все пак трябва да сме благодарни на хората които в тези трудни времена съумяха да оцелеят и малко или много да ни зарадват с едно Българско производство!Поздрави и наслука!

Въпросната цев от картечница 72см която е нещо би ли могъл да споделиш за нея като ресурс и групи ако познаваш някой с такава или да си чул нещо ще ти бъда благодарен за всяко нещо което споделиш за тази цев 

За тази цев не мога да ти кажа нищо защото не съм запознат!Предполагам че има колеги които притежават такава пушка и е добре да споделят мнение тук! Цевта е хромирана и предполагам че като ресурс е както  другите хромирани цеви!Най добре се обади в "НИТИ" и питай те ще ти обяснят най добре и ще ти кажат как стои въпроса и с "Арсеналските" цеви!

Говорих с хора работещи там и се спрях на 64см цев свързаха ме със шефа на въпросният завод и ми обещаха че до 2/3 дни ще получа потвърждение има ли това което искам или ще ми се направи по поръчка и така ... твоята оптика чисто нова ли я купи за 400 лева или втора употреба

Чисто нова изпратиха ми я по "Еконт" и аз си я сложих.Както писах по горе я поръчах от инж. Стоян Георгиев (Шамана) и има 30 год. гаранция като 5 години пълна гаранция и 25 години ако нещо стане с оптиката ти го отстраняват и си плащаш за услугата.Миналата година струваше 399лева а сега струва към 470!И един съвет от мен.Ако купиш пушка от там искай да не ти лакират приклада по добре ти да си го обработиш!Моят приклад беше лакиран с не знам какъв лак които така и на изсъхна нацяло и се принудих да си обработя приклада допълнително.

Edited by CHICHO6
On 7/31/2017 at 7:59 AM, Георги войводата said:

Здравейте колеги съжалявам че захващам една доста разтягана тема но тъй като съм решил да се сдобия с нещо българско(чисто ново) така де българска сглобка  притеснявам се само от избора на цев имам познати във завода на НИТИ искам съвет от вас със хромирана цев от ПК ли да поръчам пушката с новите чешки цеви 64см които са отново хромирана  или не хромирана да бъде цевта тъй като няма финикийски знаци за няколко карабини за различни видове лов  смятам да използвам мазалата за лов на сръндаци варда за хищник гонка на диво прасе и евентуално на дива коза ще съм благодарен ако ми дадете съвет и мнения за групираност и ресурс на цевта.. тежестта на цевта (пушката) не ми е проблем поздрави и наслука на всички :)

За парите дето струва нов мазалат с някакви вносни цеви можеш да си вземеш ругер американ в 308 вин.

Болта се движи супер плавно, имаш пълнител който може да се маха,пушката не е 3.5 кила гола.... Точноста е добра.

Монтажите са стандартни уивърски.

Мазалата първо е тежък,второ с нестандартен монтаж,трето болта е дърварски.

Само, че патрона на Мазалата Българския е доста по евтин и в три вариянта, а в кал.308 е доста по скъп.

Преди 11 часа, JPB написа:

За парите дето струва нов мазалат с някакви вносни цеви можеш да си вземеш ругер американ в 308 вин.

Болта се движи супер плавно, имаш пълнител който може да се маха,пушката не е 3.5 кила гола.... Точноста е добра.

Монтажите са стандартни уивърски.

Мазалата първо е тежък,второ с нестандартен монтаж,трето болта е дърварски.

Така е колега "Мазалата" е малко грубичък и тежък но пък си има механичен мерник който при повечето американски пушки липсва и при изстрел не рита като кон?Цевта на тия американските пушки  не е хромирана и не е желателно да стреляш с куршуми със стоманена обвивка!За точността няма да говорим защото всяка пушка си харесва боеприпаса а мазалата с новите цеви стреля много добре повярвай ми.За цената на боеприпасите пък какво да говорим.Нашите "Арсеналски"патрони са по 60 и 78 ст и с парите за един патрон .308 можеш да си купиш 2-3 та дори и повече патрони.Мазалата има година и половина гаранция и след гаранционен сервиз което  според мене е от съществено значение. При тези американските пушки дано  да не ти се налага да ползваш гаранция защото май няма такава или ако има ще чакаш 2-3 години докато ти върнат пушката ако въобще благоволят да я погледнат.Аз вече почнах втора година с "Мазалата" и съм много доволен така че пушката не е толкова черна колкото я описват повечето колеги!

9 hours ago, CHICHO6 said:

Така е колега "Мазалата" е малко грубичък и тежък но пък си има механичен мерник който при повечето американски пушки липсва и при изстрел не рита като кон?Цевта на тия американските пушки  не е хромирана и не е желателно да стреляш с куршуми със стоманена обвивка!За точността няма да говорим защото всяка пушка си харесва боеприпаса а мазалата с новите цеви стреля много добре повярвай ми.За цената на боеприпасите пък какво да говорим.Нашите "Арсеналски"патрони са по 60 и 78 ст и с парите за един патрон .308 можеш да си купиш 2-3 та дори и повече патрони.Мазалата има година и половина гаранция и след гаранционен сервиз което  според мене е от съществено значение. При тези американските пушки дано  да не ти се налага да ползваш гаранция защото май няма такава или ако има ще чакаш 2-3 години докато ти върнат пушката ако въобще благоволят да я погледнат.Аз вече почнах втора година с "Мазалата" и съм много доволен така че пушката не е толкова черна колкото я описват повечето колеги!

От 12 години ползвам нарезно оръжие и до сега никога не ми се е налагало да опирам до гаранция.

Цената на патроните не е фактор,защото хубавите патрони в двата калибъра са горе долу на еднакви пари. Да се тренира с кофти патрони е все едно да си губиш времето.

Но в крайна сметка като някой е решил да даде някой лев на нитИ ,няма лошо!

Мазалата ми харесва на мен наречете ме луд  но ми е удобен дядо ми имаше такъв със стара мосинска цев доста патрони съм изпукал с него а и другото нещо е че с мазалата проблема с патроните нямам  поради простата причина че дядо ми е бивш военен със висок чин и когато военните са имали власт е имало изписване на туй онуй и така досещайте се та така патрони в близките години за мазалата надали ще купя има да стрелям да ми умръзне чак  иначе да не е висок клас оръжие не е кой знае какво но все пак е мосин наган доста доказано оръжие е а и съм любител на рускините хаха 

Edited by Георги войводата

Градски,не ги пиши тия неща по форумите,от къде и какви боеприпаси имаш  .Форумите не се четат само от ловци,повярвай ми.

Поздрави.

Пределно ясно ми е че не се четат само от ловци написах тези думи с цел да избегна  коментари от сорта .. За тези пари еди каква си пушка можеш да си купиш  по-лека по-удобна и тн .. иначе благодаря за съвета :)

• 1 month later...