Jump to content
ФОРУМ
  • Ловен Сезон 2018
  • Наслука!
Krivak

Ще ловуваме ли на лев подборно тази година

Recommended Posts

Колеги може и да съм нетърпелив но вчера трябва да е гласувано и вече искам да знам взето ли е решението. Ако някой има информация нека сподели. А и мнението ви по въпроса какво мислите ще е положението а и колегите без документ за подборен няма ли да са дискриминирани и ако трябва да се намали драстично популацията не е ли гонката начина . Какъв ще е механизъма за контрол има и доста несъвестни сред нас.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ловуваме ли на лев подборно тази година. Как на лев?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бележката за подборен лов на диво прасе тази година ще струва един лев вместо тридесет както до сега . Това ще е част от мерките които се взимат относно африканската чума по дивата свиня . И това било решено вече

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Krivak написа:

Ами бележката за подборен лов на диво прасе тази година ще струва един лев вместо тридесет както до сега . Това ще е част от мерките които се взимат относно африканската чума по дивата свиня . И това било решено вече

при нас до сега бележки за подборен лов на прасе не са давани

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас дават аз лично не съм взимал но знам ,че дават. А сега заради мерките по африканската чума предполагам и при вас ще започнат да дават. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма въодушевени няма коментари това едва ли не означава ,че ще се ловува през цялата година и всеки ден от седмицата с бележка за подборен лов която от 30лв намаляват на 1лв. За баровците в стопанствата цените падат с 50% . И вече една седмица тишина водоплаващия дивеч свърши къде са ловците в тоя сайт ? От калто го гласуваха на 24ти януари това няма един коментар по темата и се чудя само мен ли ме вълнува това . С две думи учуден съм от пълната НЕ заитересованост на ловците любители на едрия лов в този сайт аз в друг регистрация нямам. Кучкарите си пускат снимки бекасарите също а свинарите се мишкосват. Има горски тука хайде малко по активно колеги

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Krivak написа:

Няма въодушевени няма коментари това едва ли не означава ,че ще се ловува през цялата година и всеки ден от седмицата с бележка за подборен лов която от 30лв намаляват на 1лв. За баровците в стопанствата цените падат с 50% . И вече една седмица тишина водоплаващия дивеч свърши къде са ловците в тоя сайт ? От калто го гласуваха на 24ти януари това няма един коментар по темата и се чудя само мен ли ме вълнува това . С две думи учуден съм от пълната НЕ заитересованост на ловците любители на едрия лов в този сайт аз в друг регистрация нямам. Кучкарите си пускат снимки бекасарите също а свинарите се мишкосват. Има горски тука хайде малко по активно колеги

Нищо няма да се промени, както е било до сега, така ще бъде и за напред. Таксата се променя за разрешителните, но режима си остава същия. Някъде ще дават такива, на друго място ще намерят мотиви да не дават. Нмаляването на цените в ловните стопанства касае минимиалните цени в държавните ловни стопанства и то, ако техните ръководители не решат друго. Затова и активността е малка, защото няма нищо ново в тази връзка. Ще очаквам с нетърпение, да видя как някой ще се похвали, че си взел разрешително за 1 лв. и е отишъл да се бори с африканската чума по прасетата...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара и на мен ми е интересно !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.2.2018 at 9:59, Росен Генов написа:

Нищо няма да се промени, както е било до сега, така ще бъде и за напред. Таксата се променя за разрешителните, но режима си остава същия. Някъде ще дават такива, на друго място ще намерят мотиви да не дават. Нмаляването на цените в ловните стопанства касае минимиалните цени в държавните ловни стопанства и то, ако техните ръководители не решат друго. Затова и активността е малка, защото няма нищо ново в тази връзка. Ще очаквам с нетърпение, да видя как някой ще се похвали, че си взел разрешително за 1 лв. и е отишъл да се бори с африканската чума по прасетата...

Според мен тази борба с африканската чума ще си е едно ,законно бракониерство.Защото контрола е непосилен 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така мисля и аз след като се ловува час преди изгрев и час след залез нощно време по нивите , гонки ще има също това няма как да се контролира. Но в европа където заразата е факт пари дават за отстрел. В Полша мисля ,че беше с помоща на армия ,дронове ,топлинни камери и ловци искат да избият за три месеца 80% от популацията. В области на Германия дават 20€ за отстреляно прасе и още 20€ ако си с куче също така са разрешили уреди за нощно виждане. Но според мен още не ни е натиснала чумата а и не сме дорасли като манталитет за такова нещо . Мое мнение не претендирам да съм разбирач

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спешно са нужни санитарни сечи за запазването здравето на горите в регионите на Кърджали, Смолян, Пловдив, Пазарджик и Стара Загора. Тъй като земеделското министерство не разполага с нужния човешки ресурс, то ще предлага събраната дървесина само за 1 лв. на кубик с цел да стимулират частни предприятия и местни лесовъди да помогнат със сечта.

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Regionut-okolo-Plovdiv-speshno-se-nuzhdae-ot-sanitarna-sech-za-zapazvane-zdraveto-na-gorite-737170

Все си мисля,че важното е да става въпрос за левче ^_^

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е утвърдена и влиза в сила от 1 март 2018 година. Ще се ловува с план за отстрел 50% от този за 2017, до влизае в сила на новият план за отстрел.

Редактирано от митьо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за полезната информация колега. Точно се чудех от кога ще започнат да ги дават защото в нашето ловно казаха,че още нямат заповед

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.