Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2018
petar75

Мнения за калибър 7X64 или 8X57 , предимно за лов на гонка и на открито ,на разстояние до 300м.

Recommended Posts

Здравейте колеги ! 

Изправен съм пред казуса  при избора на нарезно оръжие , от мои наблюдения на колеги с нарезно оръжие в калибри 30-06 /9,3X 62 ,8X57 / 7X64  ,308W,/7,62X39.От всичките изброени калибри най - много ми допаднаха  7X64 и 8X57 искам да кажа ,че често ходя и гонач .Избрал съм да ловувам основно с болтова карабина , и съм изправен пред дилемата между тези два калибъра 7X64 и 8X57 за които трябва да взема решение.Тъй като съм левичар ,и карабината ще се поръчва съответно и се оскъпява малко повече ,а избора ми за карабина е Sako 85 M Hunter.Моля за мнения на колеги които са ползвали или ползват тези калибри ,ще съм Ви изключително благодарен за помощта!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, скромното ми мнение е, че разстояние до 300 м. съвсем не е като за гонач.  7х64 ще покрие по-добре тази дължина, а 8х57 е с много по-добър спиращ ефект. За лов на дива свиня подборно бих взел 8х57! На групов лов - не знам...знам,че не трябва да се ходи с нарезно, пък който както го разбира!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.