Jump to content

Recommended Posts

Привет, приятели! Надявам се, че не пускам темата в грешния форум. Та, въпросът ми е какъв бинокъл бихте ми препоръчали да си закупя за лов на едър дивеч с пусия. За какво трябва да гледам и кое дава такава огромна разлика в цените ?

До сега не съм виждал някой да носи бинокъл на пусия, но ти пробвай, може да ти потръгне.

Качеството на лещите, механизмите, здравината, устойчивостта ......

Както колегата е казал, най-важното е качеството на лещите. От теб си зависи увеличението, в зависимост за какво ти трябва 😁 но не мисля, че ще ти е необходимо по-голямо увеличение от 8 пъти. Не е нужно да е от специализиран магазин и голяма марка, за да е качествен. Аз например супер случайно открих, че и в Ардес продават и си взех от там, защото си беше оферта, сравнение с лудите цени, които попринцип имат. Може да ги разгледаш: https://ardes.bg/optichni-pribori/binokli  Не че ми трябва много, ама мисля, че е необходим аксесоар за всеки ловец. Гледай да има удобни дръжки за по-сигурен захват. и вградена диоптрична корекция, защото всеки е кьорап по свое му.

On 3/27/2019 at 8:11 PM, hino said:

Както колегата е казал, най-важното е качеството на лещите. От теб си зависи увеличението, в зависимост за какво ти трябва 😁 но не мисля, че ще ти е необходимо по-голямо увеличение от 8 пъти. Не е нужно да е от специализиран магазин и голяма марка, за да е качествен. Аз например супер случайно открих, че и в Ардес продават и си взех от там, защото си беше оферта, сравнение с лудите цени, които попринцип имат. Може да ги разгледаш: https://ardes.bg/optichni-pribori/binokli  Не че ми трябва много, ама мисля, че е необходим аксесоар за всеки ловец. Гледай да има удобни дръжки за по-сигурен захват. и вградена диоптрична корекция, защото всеки е кьорап по свое му.

Благодаря ти за мнението!

Иначе съм написал определението на бинокъла да е за лов на едър дивеч с пусия, защото повечето сайтове, които разглеждах, продуктът беше озаглавен точно така. Новобранец съм все още и те първа навлизам в нещата...