Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Колеги , скоро си купих 303 БЪРНО ZH втора употреба от един оръжеен пазар . Пушката е много запазена със три чифта цеви . Лошото е , че все още не съм я тествал . Моля всеки който има опит със този модел да сподели мнението си . Предимства и недостатъци . ;)

• Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Здравейте колеги. Един голям български писател-Ем.Станев,е казал една голяма мисъл,преди доста време,цитирам"Пушка и п...а не се хвалят,хвали се х.й и око" Колега купи си пушка с мерак. Поздрави и

Вчера гледах и пипах новия модел чешка гладкоцевна ловна пушка ВО 801. Лека, прикладиста, маневрена, тънка мерна планка, добра вентилация на цевите и със сменяеми шокове. Пушка за пернат дивеч и скийт

Стрелям с CZ модел 3CPL надцевка със сменяеми цеви 12/70-12/70, а втората цев 12/70-7x65R. Произведена е преди повече от 20 години. Подарък ми е от баща ми и е една от първите внесени в България. Неве

Posted Images

Ами трябва да кажеш какви са трите комплекта цеви. Едните вече е ясно са 303. Пушката има само два недостатъка. Единия е, че понякога чупи игли. Втория е, че след по-продължителна експлоатация се заоблят запънките на ударните чукчета и при изстрел с едната цев гърми идвете цеви. И двата недостатъка са дребни и лесно отстраними ако изобщо се случат . Всичко останало по пушката са само предимства. Много слука с нея!

quote name='Jet' date='Oct 4 2010, 02:08' post='324568']

Ами трябва да кажеш какви са трите комплекта цеви. Едните вече е ясно са 303. Пушката има само два недостатъка. Единия е, че понякога чупи игли. Втория е, че след по-продължителна експлоатация се заоблят запънките на ударните чукчета и при изстрел с едната цев гърми идвете цеви. И двата недостатъка са дребни и лесно отстраними ако изобщо се случат . Всичко останало по пушката са само предимства. Много слука с нея!

post-13744-1286710441_thumb.jpgСтандартните гладкоцевни цеви са - 76 см втория чифт гладкоцевни са 66 см а комбинираните са 60 см . post-13744-1286711283_thumb.jpg

post-13744-1286710441_thumb.jpgСтандартните гладкоцевни цеви са - 76 см втория чифт гладкоцевни са 66 см а комбинираните са 60 см . post-13744-1286711283_thumb.jpg

Колега аз ловувам с ZH 301-304 от 1995г. чупил съм два пъти иглата само на горната цев.но това за 8000-10000 патрона мисля че е нормално.но проблем с гърмяне на двете цеви не съм имал.Ловувай и ще видиш с каква хубава пушка си се сдобил.чисти я редовно за да я имаш по дълго време.Наслука!!!

Гладките цеви са ти Трапови и Скиитови ЗХ-302 и 303.. Комбинираните в кой калибър са?

Гладките цеви са ти Трапови и Скиитови ЗХ-302 и 303.. Комбинираните в кой калибър са?

Долната е гладкоцевна -горната /бойната/ е 7 по 57 /60см дължина/

Долната е гладкоцевна -горната /бойната/ е 7 по 57 /60см дължина/

ЗХ 302-303-304 имаш.

С 7х57р няма как да сбъркаш.. Малко рита пък бие прасета...

Наслука!

vencibs : Стрелял съм със ZH 301 (12/70 70см 2х3/4 шокове), 302 (66см 12/70 с дулни компенсатори), 305 (комбинация 12/70 +5.6х52R) и 348 - експрес 2 нарезни 7х65R 60cm.

Прекрасни ловни оръжия! Подходящи за всякъкъв европейски лов... Чехите знаят как да правят ловни оръжия...

За 302 и 303 - за спорт не стават (скийт и трап)... Леки и нежни са... 302 е прекрасна за пъдпъдък, заек и фазан в лозе (за бърза стрелба от близо)... 303 е чудесна за патици, гъски, гривяк - стрелба от далече...

Комбинацията 304 е идеална за свински лов (и за гонач), варда на хищник и лов "на ход"...

Пази я и я поддържай... Стоманата е много хубава (Полди), но лесно ръждясва... Винаги след лова я подсушавай и пръскай с оръжейно масло вън и вътре в цевите... После със шомпола... Поръчай си резервни игли - често се чупят (на около 1000 изстрела).

vencibs : Стрелял съм със ZH 301 (12/70 70см 2х3/4 шокове), 302 (66см 12/70 с дулни компенсатори), 305 (комбинация 12/70 +5.6х52R) и 348 - експрес 2 нарезни 7х65R 60cm.

Прекрасни ловни оръжия! Подходящи за всякъкъв европейски лов... Чехите знаят как да правят ловни оръжия...

За 302 и 303 - за спорт не стават (скийт и трап)... Леки и нежни са... 302 е прекрасна за пъдпъдък, заек и фазан в лозе (за бърза стрелба от близо)... 303 е чудесна за патици, гъски, гривяк - стрелба от далече...

Комбинацията 304 е идеална за свински лов (и за гонач), варда на хищник и лов "на ход"...

Пази я и я поддържай... Стоманата е много хубава (Полди), но лесно ръждясва... Винаги след лова я подсушавай и пръскай с оръжейно масло вън и вътре в цевите... После със шомпола... Поръчай си резервни игли - често се чупят (на около 1000 изстрела).

За Бърно 501.2 - малко инфо :( ?

За Бърно 501.2 - малко инфо :angry: ?

Аз да не съм оръжейна енциклопедия... :) Не съм стрелял с такава...

Колеги , скоро си купих 303 БЪРНО ZH втора употреба от един оръжеен пазар . Пушката е много запазена със три чифта цеви . Лошото е , че все още не съм я тествал . Моля всеки който има опит със този модел да сподели мнението си . Предимства и недостатъци . :good:

Голямо БЛАГОДАРЯ на всички колеги , които споделиха мнение и опит за този модел оръжие :icon_thumright: Пожелавам на всички мноого здраве и ловна СЛУКА :drinks:

Колега, преди време беше писал във форума за експреса, че си го взел от ВИП-а с дефект на приклада или нещо такова. Ако не те притеснявам би ли споделил цената?

Колега, преди време беше писал във форума за експреса, че си го взел от ВИП-а с дефект на приклада или нещо такова. Ако не те притеснявам би ли споделил цената?

Да приклада беше спукан... 1600лв преди 3 години...

• 1 month later...

Привет и от мен!

колеги помогнете ако някой е запознат, дали цеви от ZH 301-303 ще станат на ZH 102.

Привет и от мен!

колеги помогнете ако някой е запознат, дали цеви от ZH 301-303 ще станат на ZH 102.

Колега имах 301 и съм пробвал цеви от 103 станаха без проблем ,но съм чувал че в някои случаи искат леко напасване.

• 1 month later...

Да кажете нещо за ЗБРЬОВКА 16к с ежектори. само това знам за сега

По принцип чудесна пушка. Разбира се трябва да се има предвид склонноста на цевите към корозия и да се огледат добре, има ли такава и в каква степен. Иначе ако пушлето е било добре поддържано е много хубаво, леко, прикладисто, балансирано, здраво.

• 2 weeks later...

Колега не се чуди а я взимай!!! Аз имам зп149 от 15г,пръв собственик съм и и просто съм възхитен от нея!!!

Ти верочтно говориш за същия модел но 16калибър,така че немислиии,класика от всякъде!!!

успех

• 3 months later...

Днеска гледах ЧЗ редхед надцефка за 1150лв. Произведена от хюглу Турция. Някой има ли подобна и да сподели впечатления

Днеска гледах ЧЗ редхед надцефка за 1150лв. Произведена от хюглу Турция. Някой има ли подобна и да сподели впечатления

Май вече ЧЗ се прави само от хуглу, къде я гледа ако не е тайна, че ми се върти в главата няква успоредка 20 кал./може и на лични/

Май вече ЧЗ се прави само от хуглу, къде я гледа ако не е тайна, че ми се върти в главата няква успоредка 20 кал./може и на лични/

Таква чудо мися имаше в Разград, поне така ми казаха преди време .

аз ловувам с чз от 61г. много сам даволен само повече ръждясва от ижето много добър бой :good:

То заради турски партиди на селер-белот вече не ги ползвам сега остава и ЧЗ-то да оакат :angry: