Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

• Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Здравейте колеги. Един голям български писател-Ем.Станев,е казал една голяма мисъл,преди доста време,цитирам"Пушка и п...а не се хвалят,хвали се х.й и око" Колега купи си пушка с мерак. Поздрави и

Вчера гледах и пипах новия модел чешка гладкоцевна ловна пушка ВО 801. Лека, прикладиста, маневрена, тънка мерна планка, добра вентилация на цевите и със сменяеми шокове. Пушка за пернат дивеч и скийт

Стрелям с CZ модел 3CPL надцевка със сменяеми цеви 12/70-12/70, а втората цев 12/70-7x65R. Произведена е преди повече от 20 години. Подарък ми е от баща ми и е една от първите внесени в България. Неве

Posted Images

Не се скрънзете де, кажете. Питах в Бренеке за калибрените им Бренеке класик. Диаметърът на куршума е 18,4мм, на мен каналът на цевта ми е 18.35... камоли и с тея шокове. Май ще си карам на подкалибрени само. :)

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D0%BB%D1%8F_%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%B5

Edited by emil5koff

колеги даите отговори на вапросите на колегата ivodianov1992.мен ме вълнуват същите вапроси.

Благодаря и наслука.

Привет на всички колеги! На някой може да му прозвучи банално, но все пак да повторя за тези, които не знаят:

Куршуми от типа "Бренеке" с диаметър 18,4 - 18,5 мм (трябва да се има предвид, че това е диаметъра на центриращите ребра, а не на плътното тяло на куршума) може спокойно да се стрелят от цеви с диаметър 18,3 мм, в това число и шокови. За да няма инциденти единственото условие е диаметърът на плътното тяло на куршума да бъде по-малък от диаметъра на шока. На практика всички съвременни оловни куршуми за гладкоцевно оръжие са безопасни, с изключение на гладките сферични куршуми, и могат да се ползват от любителите на чешкото оръжие.

И едно допълнение: за шокови цеви със стеснение по-голямо от 0,5 мм не е желателно да се употребяват подкалибрените месингови куршуми "Super Sabot" на немската фирма "Brenneke"!!!

Преди време тези патрони се предлагаха в магазина "Дайкан".

Edited by Бат Ваньо

Благодаря за поясненията колиги. Смятам да пробвам три броя бренекета за едрия лов : Rottweil Brenneke 12/70 Mini Magnum, Brenneke Classic 12/70 и подкалибрените Brenneke Rubin Sabot 12/70. Смятам да взема по една кутийка от трите модела, пък каквото такова. Щом няма да има проблем, първо ще направя проби, да видя как се представят. Ако ми харесат, ще заредя повече за сезона да има. :)

• 2 weeks later...

Ами колега, щеше ми се да пробвам как са в групи, но при тези цени се отказах. Тоест, купих си, но не ми се хабят напразно. Само Бренеке класик нямаше, от тезим които съм изброил, че ще купувам. Рубин Сабота все си мислех, че е в синя гилза, а не в прозрачна, ама иначе 7.50 е бройката. За сравнение Ротвейла бренекето мини магнума е 2.90. Струва ми се доста по - приемливо. Иначе е хубаво да се види как бие оръжието, че после като изпуснем, да не се вайкаме, но зимата ако има премии и това ще стане :D . Доста се чудих с какво аджаба рубин сабота превъзхожда по - евтините бренекета като ротвайл, или други подкалибрени. Не знам до колко е оправдана цената му...

Ами колега, щеше ми се да пробвам как са в групи, но при тези цени се отказах. Тоест, купих си, но не ми се хабят напразно. Само Бренеке класик нямаше, от тезим които съм изброил, че ще купувам. Рубин Сабота все си мислех, че е в синя гилза, а не в прозрачна, ама иначе 7.50 е бройката. За сравнение Ротвейла бренекето мини магнума е 2.90. Струва ми се доста по - приемливо. Иначе е хубаво да се види как бие оръжието, че после като изпуснем, да не се вайкаме, но зимата ако има премии и това ще стане :D . Доста се чудих с какво аджаба рубин сабота превъзхожда по - евтините бренекета като ротвайл, или други подкалибрени. Не знам до колко е оправдана цената му...

колега искам само да кажа че аз сам стрелял всякакви с моята ZH 301 без никакав проблем да сам имал даже и магнум на ремингтон но наи ми харесват бренекето на БРАТАН ВАНДАЛ

• 2 weeks later...

http://prikachi.com/images/258/5380258s.jpg

http://prikachi.com/images/255/5380255j.jpg

http://prikachi.com/images/264/5380264O.jpg

http://prikachi.com/images/265/5380265r.jpg

http://prikachi.com/images/266/5380266O.jpg

http://prikachi.com/images/267/5380267Q.jpg

Ето това са няколко проби с различни патрони. Имаше и снимка на Балиста 10/0, червената гилза, но се изгуби нещо. Резултатите бяха като при Братана. Разстояние на всички изстрели е 38-40м. Стреля се от позиция - прав. Оръжието е ЗН 301. Всички изстрели са изстреляни с долната цев. Дължина на цевите 700мм. Шокове - 3/4. Всички патрони са с концентратор с изключение на РЦто - 6/0 с тапа.

• 1 year later...

Здравейте, колеги.От доста време никой не е писал в темата, но се надявам, че някой може да ми отговори на въпроса.До 3-4 дни (само да ми излезе разрешителното) ми предстои закупуване на ЗН301 12х70 с дълги цеви (сигурно 760мм).До колкото разбрах пушката е 2007г. (не съм много сигурен), много запазена, на малко изтрели.Въпроса ми е следния - разбрах, че се слагат комбинирани цеви, но ме интересува дали има възможност да се сложат къси цеви (да кажем 660-680мм, примерно) , които да не са толкова шокови?Тази която ще взимам е 0,75 шок на двете цеви (без ежектори).

Благодаря предварително!

Тази която ще вземаш колега е със 720 мм цеви. Иначе има и цеви даже скийтов вариянт. Само не знам дали ще можеш да си намериш.

Ясно, благодаря ти колега.Тези скийтовете, за които говориш предполагам са тези, които на края на цевите са нарязани така да се изразя (на дупки).

Нали знаеш ,че CZ вече не се прави в Чехия ами в Турция ,в завода на Хуглу.

Да, колега, бях прочел по-напред в темата, че новите CZ-та се правят в Турция, но не разбрах от коя година насам.Съдейки от поста ти разбирам, че и тази която съм харесал е от "турските".Ще се радвам, някой с такава "турска" да сподели впчетления.За старите съм изчел много, но за новите не съм намирал нищо.

:thank:

Да, колега, бях прочел по-напред в темата, че новите CZ-та се правят в Турция, но не разбрах от коя година насам.Съдейки от поста ти разбирам, че и тази която съм харесал е от "турските".Ще се радвам, някой с такава "турска" да сподели впчетления.За старите съм изчел много, но за новите не съм намирал нищо.

:thank:

Защо не отправиш запитване към самия производител,те могат най-добре да ти отговорят! Аз си взех наскоро Хуглу 200А ,но исках да е с прав английски приклад,в 2-3 магазина ми казаха ,че нямали в момента на склад,докато не пуснах мейл към хуглу ,и ми отговориха ,че от този модел нямат с английски приклад ,но могат да ми направят без проблем ,но ще е индивидуална поръчка ,като и цената става по различна! Това мога да ти кажа като съвет! Поздрави и наслука и много прасета да удариш с новата придобивка :)

Мерси, колега.Преди 2-3 дни взехме пушката страхотна е, с леки забележки, но за цената си е перфектна.В началото, когато оглеждахме пушката, жената, която беше наследница, каза че е закупена 2007 г. от магазина.Но тези дни видях, че на цевите пише Zbrojovka Brno ZH-301 Madе in Czech Republic (откъдето следва, че не е произведена в Турция).А и от там е въпросът ми кой номер да гледам, за да разбера датата на производството, защото има 2 номера на цевите?Благодаря предварително :cap:

Мерси, колега.Преди 2-3 дни взехме пушката страхотна е, с леки забележки, но за цената си е перфектна.В началото, когато оглеждахме пушката, жената, която беше наследница, каза че е закупена 2007 г. от магазина.Но тези дни видях, че на цевите пише Zbrojovka Brno ZH-301 Madе in Czech Republic (откъдето следва, че не е произведена в Турция).А и от там е въпросът ми кой номер да гледам, за да разбера датата на производството, защото има 2 номера на цевите?Благодаря предварително :cap:

Това приятелю само производителя трябва да ти каже ,на моята пушка също не пише кога е произведена точно! А може и аз да не съм догледал като хората,но моя съвет е личен мейл към производителя със двата серийни номера,само те могат да ти кажат всичко за нея ,с каква стомана е правена ,абсолютно всичко за пушката и конкретно твоя модел! Поздрави

Благодаря ти отново за отговора колега, ще пробвам, да се свържа с тях, защото ми е интересно на колко годинки е пушката.

Поздрави и наслука :drinks:

Здравей колега. Първо честито за избора и много слука. Не си збъркал. Аз искам да попитам за едно обозначение на главата под лоста за чупенето. Има клеймо 93N и е заобградено с периферия, Това какво трябва да означава, че цевите са пробвани на 930 атмосфери? Или нещо друго.

Здравей колега. Първо честито за избора и много слука. Не си збъркал. Аз искам да попитам за едно обозначение на главата под лоста за чупенето. Има клеймо 93N и е заобградено с периферия, Това какво трябва да означава, че цевите са пробвани на 930 атмосфери? Или нещо друго.

Възможно е да е вида на стоманата! Налягането е до 1050 бара за нормалните патрони!

Благодаря, колега.Аз пък на това място имам 2 клейма, едното от които е N, а другото е неразбираемо за мен :umnik2: ...И аз до колкото знам е до 1050 бара налягането.

Да, точно същото е. Едно върху друго са. N 93. За стоманата, не знам. На цевите е написано "Poldi Special Steel" така че това си мисля, че ще е нещо друго. На MP 153 - разновидностите, които са 12/76 и 12/89 на цевите си пише 95MPA, Което си е 950 атмосфери. На иж 43то пък, която имам и на нея си пише 65MPA - 650 атмосфери, а реално цевите са два пъти по - дебели от тези на збрьовката, но там вече е друго. И стоманата е друга. Иначе да, збрьовката може да "кара" всеки патрон 12/70, който можеш да намериш в нашата магазинна мрежа.

Честито за придобивката колега!Аз ползвам същата. Много е харна! Ще останеш доволен. :beer:

Благодаря колега, а можете ли да ми кажете как когато пушката не се ползва иглите да се отпуснат (да не щракат когато се натисне спусъка),При ИЖ-то когато махнеш предпазителя, натиснеш спусъците и затвориш пушката иглите не са натегнати и не щракат.Но при CZ-то не могат да се натиснат спусъците докато е отворена пушката.

Поздрави :drinks: