Jump to content

Ловна карабина Brno 98

Recommended Posts

Здравейте.Понеже виждам 4е тук има много знаещти хора бихте ли споделили мнението си за тази карабина BRNO 98 kal. 30-06..Предимства недостатъци ще ви бъда много благодарен.Про4ел съм доста за нея и съм решил да я купя но все пак много ще се радвам ако чуя мнението на някои които я използва.

• 1 month later...

Отлична карабина! Имам същата в калибър 7х64. Качеството изпреварва в пъти цената!

• 2 weeks later...

Имам такава пушка и си струва цената. Ако намериш и модела със set triger вземи я нея. На този модел спусъка се бута напред и обира празния ход от където и се повишава точността. Много е удобен и ми се е случвало да го ползвам, има голямо значение. Като я избираш поискай мишените към тях да видиш групираността на попаденията. Към всяка пушка трябва да има мишена с 3 изстрела и отделно същата мишена сканирана в сертификата за точност.

• 2 weeks later...

Добър избор.Карабината е добра.Имах такава,но купих пак същата марка но в kal. 300.Win Mag. Заради експеримента с калибъра,много сам доволен.

Имам такава пушка и си струва цената. Ако намериш и модела със set triger вземи я нея. На този модел спусъка се бута напред и обира празния ход от където и се повишава точността. Много е удобен и ми се е случвало да го ползвам, има голямо значение. Като я избираш поискай мишените към тях да видиш групираността на попаденията. Към всяка пушка трябва да има мишена с 3 изстрела и отделно същата мишена сканирана в сертификата за точност.

При 30.06 и при 300. има такива мишени фабрично простреляни на 100 метра.

При 30.06 и при 300. има такива мишени фабрично простреляни на 100 метра,поне с тези сам сигурен защото ги притежавах 30-06, а сeга 300.Win.Mag

Благодаря ви много.А какви боеприпаси използвате.

за .300 или за 30.06

• 8 months later...
Отлична карабина! Имам същата в калибър 7х64. Качеството изпреварва в пъти цената!

колега аз също ловувам със служебна такава .Малко по-стар модел е но е перфектна.имам предвид като точност,мек откат и екстериор.Тази зима няколко по-едри глигана ги стрелях по 2 пъти и малко ми падна в очите калибъра.мисля че 30-06 е оптимален за "свински дивеч".иначе ударих вълк от 200 м. на здрачаване.ползвам оптичен прибор "Карл Цайс" Йена-4/32.

приятелю ти за какви пари си я купил твоята

Аз ползвам патрони с 9 грамови куршуми на Sellier /Bellot и 11.3 грамови на Први партизан - Крагуевац.Сръбските са много по-добри.

Здравейте.Понеже виждам 4е тук има много знаещти хора бихте ли споделили мнението си за тази карабина BRNO 98 kal. 30-06..Предимства недостатъци ще ви бъда много благодарен.Про4ел съм доста за нея и съм решил да я купя но все пак много ще се радвам ако чуя мнението на някои които я използва.

Отлична карабина.Като недостатък: с оптика с нисък монтаж трудно се работи с предпазителя.Като цена и качество е супер.

колега аз също ловувам със служебна такава .Малко по-стар модел е но е перфектна.имам предвид като точност,мек откат и екстериор.Тази зима няколко по-едри глигана ги стрелях по 2 пъти и малко ми падна в очите калибъра.мисля че 30-06 е оптимален за "свински дивеч".иначе ударих вълк от 200 м. на здрачаване.ползвам оптичен прибор "Карл Цайс" Йена-4/32.

Калибъра не ти е виновен. Трябва да използваш правилен куршум - вид и тегло.

Деветте грама е малко за прасе. По-добре е куршум с над 11 грама, мек връх.

Всички калибри от 6мм нагоре са за прасе.

• 3 weeks later...

Напълно съм съгласен с добрите мнения за тази карабина. Имам само едно допълнение към казаното от bum. Освен, че при нисък монтаж има проблем с предпазителя то и самият монтаж не може да се направи достатъчно нисък, защото високата ръкохватка на затвора започва да опира в окуляра на оптиката и пречи на движението на затвора. Така, че при тези карабини оптиките се разполагат винаги на по-голямо разстояние от ос-каналната линия на цевта в сравнение с другите марки и модели.

Искам да попитам за мнението Ви тъй като скоро ще съм изправен пред проблема каква нарезна пушка да си взема.

Бърно от калибрите 22LR, 30-06 , 7х64 или 300.

Интересува ме предимно за лов на вреден дивеч /чакали и лисици/.

Някой може ли да ми каже как вървят цените на тези пушки?

Благодаря преварително

Моята е 7x64 купих си я от Хасково на 950лв.нова и съм доволен ползвал съм селиер&белота и първи пъртизан 11,7гр.сръбските по ги харесвам ,много съм доволен от карабинката този сезон ми се случи 4 пъти да стрелям 3 животни умряха .И чакали убива и всичко и едро и дребно стига да го уцелиш :pardon::D;)

Nikolov82, защо не помислиш за cal. 243 Win. ? Стига да намериш някъде. Това според мен е най-подходящият за хищници.

Колеги!

Харесвам много Бърно 98, но ако не се лъжа цената на нова в момента е близо 1300 лв.

При 1550 лв. за CZ 550 - за мен е по-добрия избор (мое мнение)

Искам да попитам за мнението Ви тъй като скоро ще съм изправен пред проблема каква нарезна пушка да си взема.

Бърно от калибрите 22LR, 30-06 , 7х64 или 300.

Интересува ме предимно за лов на вреден дивеч /чакали и лисици/.

Някой може ли да ми каже как вървят цените на тези пушки?

Благодаря преварително

Кал. 30-06 е най-добър от споменатите, но трябва да използваш патрони с куршум с тегло не повече от 9 грама ако искаш да стреляш хищник на 250-300 м.

Най-добре е .223 за този бизнес :-)

• 10 months later...

Колеги и аз да попитам ..Някой има ли я вав вариант 308 и дали е доволен от калибара за едар лов.За пушлето няма какво да говорим знам че е добро.

Колега керк как е отката при този калибър, понеже някои колеги казват че 30-06 имал по-силничък откат.