Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

ИЖ-54 класика в жанра

Recommended Posts

След половингодишно търсене, съдбата ми се усмихна.Ето я моята нова бих казал без забележки красавица!Само не мога да установя годината навсякъде гледах и освен буквата С пред серийни ят номер друго не намерих.Има и една самостоятелна буква Н.

post-28386-0-29352000-1297106772_thumb.jpg

post-28386-0-70488800-1297106761_thumb.jpg

• Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Видях че темата е точно за иж-54 за това пускам тук резултата от тримесечната ми "борба"

Любимата ми пушка! Произведена 1963 в СССР и до сега работи безотказно.

ето я новата ми придобивка красавица от 63 година

Posted Images

След половингодишно търсене, съдбата ми се усмихна.Ето я моята нова бих казал без забележки красавица!Само не мога да установя годината навсякъде гледах и освен буквата С пред серийни ят номер друго не намерих.Има и една самостоятелна буква Н.

1957г.-според таблицата.Честито,добре дошъл в клуба и ти. :drinks:

Гледа се буквата преди серийния номер.После я намираш в таблицата и празнуваш рожден ден на бабата. :drinks:

Ади сега "баба", няма да я обиждаме де, по-скоро ще я наречем "зряла жена" :rofl::pardon:

Как я определяш годината, като " С" го има два пъти в таблицата - веднъж през 57 г. и втори път през 62г.

Edited by Nemo Nikov

Ади сега "баба", няма да я обиждаме де, по-скоро ще я наречем "зряла жена" :rofl::pardon:

Как я определяш годината, като " С" го има два пъти в таблицата - веднъж през 57 г. и втори път през 62г.

На 1962г.отговарят две букви АС,не С,а моята баба си я наричам царица-за вас не знам. :yahoo:

А мерси не мога да повчрвам че е на толкова години и състоянието в което се намира .Все си мисля че е 62-3год.

post-28386-0-18119300-1297107734_thumb.jpg

post-28386-0-70098300-1297107741_thumb.jpg

Може и да е след 1962г,защото гледам,че е демиблок,а доколкото знам през 1957 цевите са били моноблок(колко съм начетен,а?)До скоро нямах и идея,какво означават тези наименования,но се пообразовх. :pardon:

Боре, ако ги видиш на живо, мисля че ще разбереш, че тази таблица или не е абсолютна или не можем да я четем.Просто такива перфектни цеви би трябвало да са хромирани, а това е ставало след 62г.

Боре, ако ги видиш на живо, мисля че ще разбереш, че тази таблица или не е абсолютна или не можем да я четем.Просто такива перфектни цеви би трябвало да са хромирани, а това е ставало след 62г.

Благородно ти завиждам.И по снимките личи,че свети от всякъде.Моята не е чак в това отлично състояние,ноооооо пак си я харесвам.Аз също я търсих окло половин година,след това моя косаджия излезе два месеца в отпукк и ми се разказа играта.До сега нямам пропуск с нея.Мисля,че и да не разбереш годината на производство не е толкова страшно.Важно е да ти пасва и да ти носи радост,дори само със вида си.

Edited by Борис Попов

Благородно ти завиждам.И по снимките личи,че свети от всякъде.Моята не е чак в това отлично състояние,ноооооо пак си я харесвам.Аз също я търсих окло половин година,след това моя косаджия излезе два месеца в отпукк и ми се разказа играта.До сега нямам пропуск с нея.Мисля,че и да не разбереш годината на производство не е толкова страшно.Важно е да ти пасва и да ти носи радост,дори само със вида си.

Пасна ми още днес.С първия патрон..... е малко я намазах за сефте.А как да не ме радва само с вида си.Който я има не може да не знае за какво става въпрос, то е усещане.Заради нея отказах перфектна ссср 43ка с ежектори.

Пасна ми още днес.С първия патрон..... е малко я намазах за сефте.А как да не ме радва само с вида си.Който я има не може да не знае за какво става въпрос, то е усещане.Заради нея отказах перфектна ссср 43ка с ежектори.

Абе,какви ИНЖЕКТОРИ,какви ЕНЖЕКТОРИ,каква 43-ка бе,човек?Не прави такива сравнения-САКЪН. :drinks:

Абе,какви ИНЖЕКТОРИ,какви ЕНЖЕКТОРИ,каква 43-ка бе,човек?Не прави такива сравнения-САКЪН. :drinks:

Нали трябва да сравниш нещо, за да си направиш изводи.Днес ги турих една до друга и открих разликите.54 си е класика, стои малко като по висок клас оръжие, но вчера стрелях с другата и тя дава право на гордост на своите собственици.

Да ти е честита новата придобивка и много слука да имаш с нея,наистина много запазена се вижда от снимките.

На 1962г.отговарят две букви АС,не С,а моята баба си я наричам царица-за вас не знам. :yahoo:

Боре, на втория ключ отдолу, го има набит номера пак и пред него вече са две буквите АС-значи1962г.Абе руска му работа.

Да ти е честита новата придобивка и много слука да имаш с нея,наистина много запазена се вижда от снимките.

Благодаря ти много и на теб и на всички колеги за пожеланията.

значи да се чувствам късметлия, щото при мен попадна съвсем случайно, а и като гледам на какви цени ги купувате направо ме е срам да ви кажа че е вземах за "огромната" сума от 50лв.

значи да се чувствам късметлия, щото при мен попадна съвсем случайно, а и като гледам на какви цени ги купувате направо ме е срам да ви кажа че е вземах за "огромната" сума от 50лв.

Абе то аз се чувствам късметлия, дето я взех със около 100лв. по ефтино пък ти...Мерак цена нема!

Абе то аз се чувствам късметлия, дето я взех със около 100лв. по ефтино пък ти...Мерак цена нема!

Вярно че всичко е на късмет, просто при мен човека се отказва от лова и маха всичко. Освен пушката даде и бонус един патрондаш барабар с патроните в него, а и да не споменавам за състоянието на пушката, че освен нужда от оксидация няма никакви други забележки!

Не знам дали четат жените ви тези постове, но тях надали ги наричате "царице моя" и т.н., както пушките си...

Не знам дали четат жените ви тези постове, но тях надали ги наричате "царице моя" и т.н., както пушките си...

жената с пушката няма нищо общо :pardon: , жената изневерява, пушката никога!

жената с пушката няма нищо общо :pardon: , жената изневерява, пушката никога!

Абе май ти изневеряваш на пушката.43ката с единя спусък си я написал в арсенала, а царицата никаква я няма.Никакво уважение, може ли така?! <_<:lol:

Боре, на втория ключ отдолу, го има набит номера пак и пред него вече са две буквите АС-значи1962г.Абе руска му работа.

Браво,и моята е 1962г.но си пише.Абе шашава работа,човек може да си помисли,че е имало и ментета. :yahoo: Или пък са ги правили в различни цехове,та и машините са били настроени различно.Да се чуди човек.Каква е дължината на цевите на вашите пушки?Моята е 75см.