Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

ИЖ-54 класика в жанра

Recommended Posts

Ако е хубаво и работно куче и ако совственикът не иска то да се похаби излишно,по-добре да го даде и да идва,и даму се радва от време на време.Така мисля.

Ако е рекъл господ, кучето пак ще работи!

• Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Видях че темата е точно за иж-54 за това пускам тук резултата от тримесечната ми "борба"

Любимата ми пушка! Произведена 1963 в СССР и до сега работи безотказно.

ето я новата ми придобивка красавица от 63 година

Posted Images

И аз съм на такова мнение и аз не бих си дал животното, но той си ходи само през почивните дни, а през другото време го храни комшията, а нали се сещаш като ти гледа друг стоката какво става с нея

Еее тогава не е толкова привързан и дано ти го даде.Обещай му, че поне един път през сезона ще бъдеш едновременно с двете придобивки от него на лов и да ти го дава! :icon_thumright::D

Колеги бихте ли ми помогнали,защо на моята ИЖ54 няма никъде надпис като сделано USSR или ИЖ54.Имали някои такава без такива надписи по затворната глава.

Ники,дори и да не пише иж-54,тя се познава.На моята също не пише модела,но пише годината-1962.Какво точно те притеснява?

• 2 weeks later...

Какво миските за ИЖ-54 12 кал.

Ми за времето си е била хубава пушка -все едно да питаш какво мислите за москвич и лада.

С горе написаното по никакъв не искам да засегна притежателите на такъв вид оръжие. :good:

Какво миските за ИЖ-54 12 кал.

За ИЖ-54 е писано много,но тази на снимките не е такава!!!!!

Да, дано човека като мен да извади късмет, че хубавите са по провинцията и с пътя се връзват на 5 стотака.Но пък си засужават, дори на тази цена, всеки евроцент. :D

Колега при мен се продаде иж 54 с калъф за 100лв. На приклада със замба пишеше 86 това маи е проверка преди години ,не сам бил ловец тогава ине знам какво означава но ако някои беше мераклия щях да го насоча беше от един дядо просто се отказва . Оправихме и един колега от Пловдив с тоз34ер за 150лв скалъф пак от колега ,които се отказва кво става стия хора не знам 54 набор исе отказват от ловът. Ако колегата от Пловдив види коментара моля да ме подкрепи,че те забравих кои беше.

За ИЖ-54 е писано много,но тази на снимките не е такава!!!!!

И според мен 99,99999%, не не 100% съм сигурен че това не ИЖ 54 (със сигурност не и ИЖ26).По скоро е ИЖ58 или ИЖ43.

И според мен 99,99999%, не не 100% съм сигурен че това не ИЖ 54 (със сигурност не и ИЖ26).По скоро е ИЖ58 или ИЖ43.

Не се вижда отвора за клечката?

Не се вижда отвора за клечката?

И не само главата е друга, няма ги винтовете от УСМ-то характерни за "ръчната" изработка на ИЖ54.Виждат се "щтифтове", характерни за ИЖ58 и ИЖ43.

Ми за времето си е била хубава пушка -все едно да питаш какво мислите за москвич и лада.

С горе написаното по никакъв не искам да засегна притежателите на такъв вид оръжие. :good:

Колега може да съм пристрастен, но това сравнение е много неточно.Пушка с кола или кола с ракета не е уместно да се сравнява.Още повече, че по 54ката само надписите са руски всичко друго е зауер, със съвсем леки изменения.За парите си и сега не е лоша пушка, не съм чул някой разочарован от модела, освен тия които им пасват надцевките, но това вече е въпрос на предпочитания а не характеристика на 54.Поздрави и не си ни засегнал! :good:

Ето на какво заприлича моята след леката интервенция по дървенията и след химическата оксидация на цевите

post-7968-0-98194800-1299825630_thumb.jpg

post-7968-0-59571900-1299825649_thumb.jpg

post-7968-0-76825400-1299825659_thumb.jpg

колеги може и грешката да е моя , но така пише в разрешителното.Дядо ми има такава с клечка .... Извинете !!!!!

Наслука !!!!

az sa6to pritejavam ij54 i strelqm s mini magnumi dosega problem ne e imalo golqma kademliika e

strahotno orajie koeto mi e podarak ot dqdo mi kogato stanah lovec

колега ако обичаш пиши на кирилица

Edited by Nemo Nikov

Прекрасна пушка,макар и "малко" поостаряла.Дава отлични резултати при стрелба и попадение на 80-90 м. при лов на диво прасе не е случайност.Незнам дали и при другите притежатели на такава пушка има слабост в приклада.Моята се спука в основата при главата.Наслука на всички притежатели на тази класика.

Колеги предлагат ми иж-54----55г. 75см. цеви но има малко язви преди 3-4 в краяна цевите иначе няма луфтове.

Цена 200лв.

Ще бъда много благодарен за мнение.

Колега цената която казваш за тази пушка е добра, ако те устройва техническото състояние на оръжието я вземай. По принцип цевите трябва да са хромирани и не би следвало да има язви, виж да не би да е някой нагар или някакъв друг вид боклук и ти да го бъркаш с язви. Ако можеш сложи някоя и друга снимка и задължително някоя по-кадърна на цевите отвътре.

Поправете ме ако бъркам, но не започваха ли да ги хромират след 62-ра г. Иначе съм виждал 54-ка с толкова язви, че и луната да и завиди :p , но собственикът и рядко пропуска и си стреля без проблем. А иначе с 200 лв по принцип свястна въздухарка не можеш да си купиш, все пак ти си решаваш.

Ако пушката е в добро състояние- за тази цена е просто подарък. Аз моята я купих преди 5 години за 150 лв. но с пукнат на няколко места приклад и полуложа в окаяно състояние. За сметка на това нямаше язви по цевите, механиката работеше отлично и нямаше никакъв луфт при затваряне. За скромната сума от 100 лв. ми направиха нов приклад и полуложа, както и нова оксидация на цевите- стана като нова. А иначе Иж 54 е наистина класика- едно прекрасно оръжие, въпреки достолепната си възраст /моята е от 1964 год./

Колеги предлагат ми иж-54----55г. 75см. цеви но има малко язви преди 3-4 в краяна цевите иначе няма луфтове.

Цена 200лв.

Ще бъда много благодарен за мнение.

Ако можеш виж буквата с която започва номерът, за да сме сигурни коя година е пушката