Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
kerk

ИЖ-54 класика в жанра

Recommended Posts

колеги я споделете,с коя марка патрони стреляте на прас?и плозвате ли мини магнум.

През миналия сезон използвах мини маг. 13/0 и бренеке на Ремингтон,но съм изстрелял само по 5 патрона от двата вида и то не по животни. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами обикновено пукам с квито имам,но за прасе гледам да е магнум или минимагнум.пароните с малко по тежък снаряд(минимагнум)са добро компромисно решение за пушка със 70мм.патронници,а относно ИЖ54,прославил се със здравината си не би било проблем.относно марките патрони всеки според джоба си.в последната година две братана не ми харесва.може да съм попадал на кофти партиди,но от предни години съм доволен от него.за скъпите марки няма да говорим..не ни ги подаряват за да им правиме реклама.хубав патрон означава добра скорост,далекобойност,пробивна сила и групирана стрелба(не ги преценяй по звука и отката).не робувай на марки-купувай различни и пробвай...всъщност от моя опит:ческите белот имат мн групирана стрелба,добре работят през силни шокове и са евтини.американските ремингтън,федерал.гърмят силно,но нека не забравяме,че руските пушки са предимно с диам.на цевния канал 18,2-18,6,а американските варират предимно 18,4-18,8мм.Всъщност е по лесно да купиш кутия патрони и да има намериш подходяшата пушка,отколкото да намериш патрони точно за твойта пушка.ако твойта хареса едни то на мойта няма да и допаднат :blink: .все пак ,ако ти се занимава съгласъвай съчмите на вече закупените патрони с шоковете ти та да си наясно кво да очакваш.успех и наслука

Редактирано от nqkoiotnqkade

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално при нас са се доказали не еднократно,но вярно патрони каквито щеш на пазара:good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е бренекета и 13/0 на Ротвайл със 54-ката?Преди време ми даваха да гръмна няколко патрона,но аз така и не ги взех да ги пробвам.Казват,че със Ремингтона са г/д на едно ниво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една кадемлийка от менpost-30196-0-90171300-1308659209_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа :blink: , доста фенове на легендарния модел ИЖ54 поне като го продавате направете и цената му легендарна че срам за оръжието . Извинявам се за писанието но си е така една китайска въздухарка струва повече . Класика е все пак 8)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахо:леко брат...още не съм платил мойта :D ..позадръж с хвалбите :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не надценявайте здравината на ИЖ54-ката!? Като на всяка пушка и тя си има граници! На цевите си пише: до 700АТ!!! Не че няма да издържи мини магнумите, но животът на заключването се скъсява от големия напън, пък било то и с 3 ключа та и болт на Гринер отгоре! Оставете "яките" патрони за пушките предназначени за тях, не надувайте "БАБИТЕ" да не се пукнат някъде...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да сложа някоя и друга снимчица на мойта 54'ка.

Здравей, къде и кой, кога е правена "цветната оксидация"

Редактирано от 5-ракиев

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не надценявайте здравината на ИЖ54-ката!? Като на всяка пушка и тя си има граници! На цевите си пише: до 700АТ!!! Не че няма да издържи мини магнумите, но животът на заключването се скъсява от големия напън, пък било то и с 3 ключа та и болт на Гринер отгоре! Оставете "яките" патрони за пушките предназначени за тях, не надувайте "БАБИТЕ" да не се пукнат някъде...

Немога да повярвам, че това го казва собственик на 54-ка :rolleyes: без да се обиждаш не съм съгласен с тебе, за минимагнумите... за нея са нищо... щом са 70мм гилза и влизат в патронника :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петков:Консултирах се лично с Николай Секерджиев за използването на мини магнум в 54ката.Допустимо е,носи ги без проблем,но не се препоръчва честата употребба на минимагнум защото това скъсява живота на оръжието и води до бърза поява на луфтове..нормално..претоварваш ли я по бързо се разбива...все пак смяната на шарнир е 25 лева и работата се оправя лесно,така че давай смело :yahoo: Тук много от вас са сменяли приклади на своята 54ка,а аз не мога да намеря читав майстор в бургаско за приклади.Ако някой от вас има здрав приклад и полуложа(дървените части),който не му е нужен да пише да се разберем нещо,че моя е необратимо съсипан и накован с видйй и болтове.поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петков:Консултирах се лично с Николай Секерджиев за използването на мини магнум в 54ката.Допустимо е,носи ги без проблем,но не се препоръчва честата употребба на минимагнум защото това скъсява живота на оръжието и води до бърза поява на луфтове..нормално..претоварваш ли я по бързо се разбива...все пак смяната на шарнир е 25 лева и работата се оправя лесно,така че давай смело :yahoo: Тук много от вас са сменяли приклади на своята 54ка,а аз не мога да намеря читав майстор в бургаско за приклади.Ако някой от вас има здрав приклад и полуложа(дървените части),който не му е нужен да пише да се разберем нещо,че моя е необратимо съсипан и накован с видйй и болтове.поздрави

Търси си майстор не се занимавай с приклади от друга пушка! Вероятността да има фуги и да не можеш да го напаснеш по главата е голяма!

;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси си майстор не се занимавай с приклади от друга пушка! Вероятността да има фуги и да не можеш да го напаснеш по главата е голяма!

;)

търся братле..утре ще я нося да ми сменят шарнира,че там допуските са 0,15мм и да прегледат УСМ-нали за мене си я правя,а за приклада си много прав.Няма да бързам,ще се поослушам за майстор наблизо,ма то единия доволен-другия го псува и ме вкарват в едни дилеми :D ,а моя приклад е просто много батисан и не подлежи на никъкви ремонти иначе щях да го поосвежа само и готово.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търся братле..утре ще я нося да ми сменят шарнира,че там допуските са 0,15мм и да прегледат УСМ-нали за мене си я правя,а за приклада си много прав.Няма да бързам,ще се поослушам за майстор наблизо,ма то единия доволен-другия го псува и ме вкарват в едни дилеми :D ,а моя приклад е просто много батисан и не подлежи на никъкви ремонти иначе щях да го поосвежа само и готово.

Биска,питай в Айтос-стария майстор е дядо Тодор,сега с това се занимава синът му Динко....търсих му тел.но съм го изстрил;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биска,питай в Айтос-стария майстор е дядо Тодор,сега с това се занимава синът му Динко....търсих му тел.но съм го изстрил;)

мерси Краси,ще се поразровя напред назад.Може и до айтос да отскоча,но на единия майстор му се носи лоша слава и незнам направо.Едни доволни,други ревът и псуват..ако намериш някакъв телафон пиши.колко му е да звънна да питам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисере, чакаме да си платиш пушката и да направим цената и легендарна 8)

:good:

:D готово,платена е 120 лева :) ..сега не ми пука как ще надувате цените :D ..но все пак..това са стари пушки,не може да им се искат пари като за нови :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой май не ти вярваше, че ще намериш на такава цена. А честито платена 54ка и мноооого слука :good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D готово,платена е 120 лева :) ..сега не ми пука как ще надувате цените :D ..но все пак..това са стари пушки,не може да им се искат пари като за нови :D

Айде честито и от мен.Много слука през новият сезон.И пусни най-после някоя снимка на новата ти придобивка да споделим радостта ти,и да не забравиш да почерпиш. :drinks::good::yahoo:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито и от мен.Много слука през новият сезон.И пусни най-после някоя снимка на новата ти придобивка да споделим радостта ти,и да не забравиш да почерпиш. :drinks::good::yahoo:

мерси,снимката като я приведа във форма колега,а черпене като те видя...то вече ми се събра доста да черпя..Ще го умувам тоя приклад,но това е,че нямам времеот работа да я разглобя,да махна видийте и да огледам щетите по приклада.Може и да се измисли нещо ръждавия болт да се замени с бронзов и с известна доза лепило за дърво и прилично изглеждащи болтове по дървенията работата може и да стане.после шкурене ,байцване и мазане с горещ восък и полиране..имам опит вече от тека :D качвам снимки на ремъчните скоби,че са се чупили и някой си е играл да ги ремонтира с поялника,та ако някой има излишни да помогне...трябва ми цялата ремъчна скоба,която се хваща с двете болтчета към цевта и към приклада.Пушката е със 75см цеви.18,5цевен канал и шокове 18дясна и 17,5лява цев(пълен шок и полушок)

post-40964-0-60706800-1308854896_thumb.jpg

post-40964-0-55882900-1308854909_thumb.jpg

Редактирано от nqkoiotnqkade

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимката като я приведа във форма колега.Ще го умувам тоя приклад,но тва е,че нямам време да разглобя,да махна видите и да огледам щетите по приклада.Може и да се измисли нещо ръвдавия болт да се замени с бронзов и с известна доза лепило за дърво и прилично изглеждащи болтове по дървенията работата може и да стане.качвам снимки на ремъчните скоби,че са се чупили и някой си е играл да ги ремонтира с поялника,та ако някой има излишни да помогне

Пусни снимка сега , за да оценим труда и мерака ти по-лесно на по-късен етап! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни снимка сега , за да оценим труда и мерака ти по-лесно на по-късен етап! :)

оооооооооо,повярвай братле..ще кача снимки за сравнение.нали требва и аз да се похваля :D ,ама няма да оксидирам в никакъв случай,че ме е страх от тия оксидации да не стане фал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооооооооо,повярвай братле..ще кача снимки за сравнение.нали требва и аз да се похваля :D ,ама няма да оксидирам в никакъв случай,че ме е страх от тия оксидации да не стане фал

Виш я с какво са споени кюнците! Има си разлика през годините :yahoo: дали е със сребърен припой или калай....,ма ако е първо окси скачай смело и дано не е калай :D

:drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виш я с какво са споени кюнците! Има си разлика през годините :yahoo: дали е със сребърен припой или калай....,ма ако е първо окси скачай смело и дано не е калай :D

:drinks:

1958 год.може и калай да е.Иска оксидация,ма на мен си ми харесва и така.като мине ремонта на механизмите ще я разколача и ще побликувам снимки детайлно и на приклада...както виждаш турся мнения и помощ от колегите тук.а ако ти е излишен стария приклад на твойта и дървенията на полуложата-приемам подаръци :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове