Jump to content

ИЖ-54 класика в жанра

Recommended Posts

Би трябвало да е 700АТ ,а не 700ДТ .Което ще рече до 700 атмосфери. biggrin.gif

Като разгедах снимката ти по подробно,наистина е ДТ,но на моята е АТ.Да го отдадем на водката през 60те години. :good:huh.gifbiggrin.gif

Колега ДТ-значи давление атмосверах което сие атмосверно налягане от руски и си е същото като АТ.

Колега ДТ-значи давление атмосверах което сие атмосверно налягане от руски и си е същото като АТ.

:lol: Кефиш брат.Зелена точица от мен

Би трябвало да е 700АТ ,а не 700ДТ .Което ще рече до 700 атмосфери. biggrin.gif

Като разгедах снимката ти по подробно,наистина е ДТ,но на моята е АТ.Да го отдадем на водката през 60те години. :good:huh.gifbiggrin.gif

Точно на нея следва да го отдадем. Ето клеймата на някои пушки, при маркирането на които водката не е надхвърляла нормалната дозировка:

post-430-0-61947800-1347909795_thumb.jpgpost-430-0-51092000-1347909808_thumb.jpgpost-430-0-26809600-1347909826_thumb.jpg

Поздрави и наслука!

• 2 weeks later...

nqkoi moje li da kaji kakvo ozna4ava trapeca na lqvata cev na ij 54

Трапеца с буква "Н" в него , означава, че пушката е изпитана и може да с ползва с патрони с бездимен барут.

Момчета аз имам такава пушка от скоро. Приклада ѝ е английски прав. Обаче на нея никъде не пише коя година е произведена. Как мога да разбера това?

Момчета аз имам такава пушка от скоро. Приклада ѝ е английски прав. Обаче на нея никъде не пише коя година е произведена. Как мога да разбера това?

По буквите в серийния номер.Някъде по-назад,ако не се лъжа има таблица.

• 2 weeks later...

А какво ще кажете за ИЖ 26 достоен наследник ли е на легендарната ИЖ 54 ???

post-48265-0-59392000-1351019105_thumb.jpg

post-48265-0-50568800-1351019117_thumb.jpg

post-48265-0-31175900-1351019135_thumb.png

post-48265-0-83172400-1351019278_thumb.jpg

Edited by sido

А какво ще кажете за ИЖ 26 достоен наследник ли е на легендарната ИЖ 54 ???

...да, ама го няма легендарния болт или т.нар. "клечка".

По-скоро Иж 54 е наследник на Иж 26

Айде само да не пишем простотий!!!!

Айде само да не пишем простотий!!!!

Е,човека сигурно не обича първо да чете а после да пише!!!

...да, ама го няма легендарния болт или т.нар. "клечка".

То от тоя болт няма кой знае какъв смисъл ама по-добре изглежда пушката с него и ти дава фалшивото чувство за сигурност.

И с двойно заключване да е пак няма се отвори и да се разбие ако се стреля с нормални патрони.

Иначе с минимагнумите с това тройно заключване и тоя болт бая хора са си разхлопали хубавите пушки.

Има един от моята дружинка завира супермагнум 13/0 с 18 съчми. Все се каня да го питам дали е развъртал патронника щото това си е бая дълъг патрон.

То от тоя болт няма кой знае какъв смисъл ама по-добре изглежда пушката с него и ти дава фалшивото чувство за сигурност.

И с двойно заключване да е пак няма се отвори и да се разбие ако се стреля с нормални патрони.

Иначе с минимагнумите с това тройно заключване и тоя болт бая хора са си разхлопали хубавите пушки.

Има един от моята дружинка завира супермагнум 13/0 с 18 съчми. Все се каня да го питам дали е развъртал патронника щото това си е бая дълъг патрон.

Болта на "Гринер"представлява втора упорна точка в горния край на цевния блок .Когато се стреля с дясна или лява цев силите,освен,че се стремят да отворят пушката напрягайки закл.механизъм и водещия шарнир се стремят и да усучат цевите вляво или вдясно и билта на "Гринер"поема част от това натоварване фиксирайки цевите в горния заден край.По-скоро би предпазил от усукване и би забавил разбиването на оръжието,удължавайки живота му.Иначе закл.механизъм влкинен в подцевните куки,а те от своя страна вклинени в долния край на цевната кутия е достатъчна гаранция,че оръжието няма да се отвори.

Идиота от твоята дружинка хубаво завира магнум супермагнум в патронника.Те са завалцовани звезда,което намаля общата дължина на патрона и спокойни влизат в патронника.Пушката е презастрахована срещу точно такива "разбирачи" като него и ще издържи някой и друг изстрел.Дано не се утрепе само човека,а то оръжейната индустрия има нужда от такива като него.Нека трошат пушките..да купуват нови.Те и производителите и тези в сервизите трябва хляб да ядат;)

Колега,по време на изстрела цевите се опитват да се завъртят по посока на оста си,това е основното,отварянето на пушката е малко по-различно нещо,да не забравяме,че пушки с един ключ се 'справят' доста добре !!!Болта на Гринер-ключ,основно против отваряне на казано с две думи,но пък да не забравяме ,че има и доста по-добри ключове в горната част на цевите,а и основния недостатък на същия-леко е пречка при зареждането на оръжието-безспорен факт !!!

Колега,по време на изстрела цевите се опитват да се завъртят по посока на оста си,това е основното,отварянето на пушката е малко по-различно нещо,да не забравяме,че пушки с един ключ се 'справят' доста добре !!!Болта на Гринер-ключ,основно против отваряне на казано с две думи,но пък да не забравяме ,че има и доста по-добри ключове в горната част на цевите,а и основния недостатък на същия-леко е пречка при зареждането на оръжието-безспорен факт !!!

Колега,аз съм го написал,aма ти май не си го чел.Конкретно усилията при успоредката се опитват и да усучат цевта,понеже всяка една от цевите се намира странично от водещия шарнир.При тека и надцевката такива усилия няма ;)...те са типични за успоредката.Забележи колко тънка куката на болта на Гринер в сравнение с подцевните куки и сам си извади извод какъв товар би понесъл.Не забравяй и,че при извършване на ремонт на закл.механизъм болта на Гринер не се подменя или ремонтира.Отново си извади извод каква роля играе в заключването...мисля не особено съществена.По скоро спомагателна...

http://www.sportguns...lt-greener.html

Поздрави!

Edited by nqkoiotnqkade

Колега,аз съм го написал,aма ти май не си го чел.Конкретно усилията при успоредката се опитват и да усучат цевта,понеже всяка една от цевите се намира странично от водещия шарнир.При тека и надцевката такива усилия няма ;)...те са типични за успоредката.Забележи колко тънка куката на болта на Гринер в сравнение с подцевните куки и сам си извади извод какъв товар би понесъл.Не забравяй и,че при извършване на ремонт на закл.механизъм болта на Гринер не се подменя или ремонтира.Отново си извади извод каква роля играе в заключването...мисля не особено съществена.По скоро спомагателна...

http://www.sportguns...lt-greener.html

Поздрави!

Колега,внимателно съм прочел написаното от теб,и мисля че правиш леко грешни изводи-едва ли болта на гринер би отнесъл повече натоварване от подцевните куки/кука/,при това нека не забравяме,че той за разлика от подцевните куки с които го съпоставяш няма и една от техните основни фунции-да обират до минимум луфта между главата и цевите! Да както си казал,действително ролята му може да се каже 'спомагателна' /колкото и иронично да звучи/ ,а това че не се подменя достатъчно говори за СЪЩОТО!!!

Според мен привлекателното в ИЖ-54 е именно болта на Гринер. Някак си иж26 и иж58 ми се струват осакатени без него. Разликата между 54 и един Меркел от онова време е в качеството и изпипването на детайлите. Все пак да не забравяме, че има продадена Иж54 за 19000$. А пък пушките едно време са били горе долу на една цена, но просто са липсвали на пазара. Като знаем руснаците никога не са се интересували от това. Важен е бил ефекта.

BMW_Lada_evolution.jpg

Според мен привлекателното в ИЖ-54 е именно болта на Гринер. Някак си иж26 и иж58 ми се струват осакатени без него. Разликата между 54 и един Меркел от онова време е в качеството и изпипването на детайлите. Все пак да не забравяме, че има продадена Иж54 за 19000$. А пък пушките едно време са били горе долу на една цена, но просто са липсвали на пазара. Като знаем руснаците никога не са се интересували от това. Важен е бил ефекта.

BMW_Lada_evolution.jpg

Колега,едва ли разликата между ''меркела'' и иж 54 е така леко казана,мисля че е огромна!

Да напомня,че иж58 има горен ключ/уестли-ричарс/ който според мен е доста по ефективен от гринеровия болт!!!

Добре колега разкажи за плюсовете на Меркела. Може би ти говориш за ефективност ( иж 58 ), аз говоря за моето усещане за красота. Истината е че всички пушки стрелят. Прости ми и невежеството за ключа на уестли ричардс, незнам какво представлява.

Добре колега разкажи за плюсовете на Меркела. Може би ти говориш за ефективност ( иж 58 ), аз говоря за моето усещане за красота. Истината е че всички пушки стрелят. Прости ми и невежеството за ключа на уестли ричардс, незнам какво представлява.

Съгласявам се с теб,всички пушки стрелят,не е нужда да влизаме в детайли :hristev:

Всички пушки стрелят добре,стига да има добро зад прикладно устройство и да има какво да се ловува.

Колкото до иж 58...сетих се за едно плюсче на тази пушка,ако в сравняваме с къде къде по-скъпия и добре изпипан Меркел.Крие се някъде в последните няколко сантиметра преди дулото...;)

Да не влизам и аз в подробности...,че и оспамихме темата:)

Поздрави:)

И аз и аз искам да чуя този плюс на иж58,човек винаги се учи!