Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020
Еколог

Колко сме?

Recommended Posts

Да се похваля най-напред - взех изпитите и чакам тапията! :rulez:

Сега остава по-трудната част - да стана ловец. А за целта трябват много неща - дружинка, пушка и... слука. Поради ужасно много задачи напоследък не съм решил въпроса с дружинката :clap: и дано това не ми изиграе някой лош номер...

Следва пушката. Аз си мисля, че не пушката прави ловеца и заради това нямам претенции за лъскавина, гравюри и какво ли още не. В края на краищата стари ловци, които са видяли и отстреляли толкова дивеч, колкото някои от нас може би няма да видят по съвсем обективни причини (все пак природата е неумолима и дивеча намалява), са имали цял живот една Туловка или Иже и не са си и помисляли за друго...

Та ще помисля какво да взема - на мен ми харесва например ТОЗ 120 и дано не сгреша в избора.

Та така, размислите на един нов все още не ловец :D:clap::clap:

Нека и другите като мен да споделят - а старите да не ни се смеят :clap:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава по-трудната част - да стана ловец. А за целта трябват много неща - дружинка, пушка и... слука. Поради ужасно много задачи напоследък не съм решил въпроса с дружинката :clap: и дано това не ми изиграе някой лош номер...

Следва пушката. Аз си мисля, че не пушката прави ловеца и заради това нямам претенции за лъскавина, гравюри и какво ли още не. В края на краищата стари ловци, които са видяли и отстреляли толкова дивеч, колкото някои от нас може би няма да видят по съвсем обективни причини (все пак природата е неумолима и дивеча намалява), са имали цял живот една Туловка или Иже и не са си и помисляли за друго...

Та ще помисля какво да взема - на мен ми харесва например ТОЗ 120 и дано не сгреша в избора.

Та така, размислите на един нов все още не ловец :D:clap::D

Приятелче, смени си nik -a , сложи нещо по кръвожадно, кой ще пожелае "Еколог" в дружинката :D Това майтап разбира се, но ще ви се смеят, ем яко ще ви смеят, просто това са традицийте, пък и няма нищо лошо светът е оцелял защото се е ... и смял , бих добавил и ЛОВУВАЛ .

Успех млади момци и нека слуката бъде с вас ! :clap: е и нас да не ни пропуска де !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Приятелче, смени си nik -a , сложи нещо по кръвожадно, кой ще пожелае "Еколог" в дружинката :D Това майтап разбира се, но ще ви се смеят, ем яко ще ви смеят, просто това са традицийте, пък и няма нищо лошо светът е оцелял защото се е ... и смял , бих добавил и ЛОВУВАЛ .

Успех млади момци и нека слуката бъде с вас ! :rulez: е и нас да не ни пропуска де !

Прав си, че не е кръвожадно - но кой се грижи за дивеча? Ловците, които са и еколози :clap:

А аз освен това съм еколог по призвание, образование и професия :clap:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така, размислите на един нов все още не ловец :D:clap::D

Колега, Честито!

Желая ти много незабравими спомени и слука през пьрвия ти ловен сезон! :clap:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и от мен.И аз като колегата си чакам кетапа за ловджия и вече сам започнал търсенето на клемииката :clap: Като за начало ще взема някоя втора употреба понеже нема кинти за повече а за напред може би ще взема нещо по така.От доста време лова ми е трапка и най-накрая сам част от екипа :rulez: Успех колега с набавянето на китапа и наслука :clap:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. Аз също взех и практическия изпит преди една седмица и чакам кетапа, за да може да взема ловния билет, след което разрешителното за оръжие. Капарирал съм си една пушка Чешка Сбрйовка ZH 301 и чакам да я купя за да я пробвам. Ще пада яко пукане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен на всички нови "гринхорни".Това разбира се не го казвам с ирония,а просто хумор всички като деца сме чели Карл Май.На всички нови ловци ви пожелавам много слука и приятни емоции.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тази година изкарах изпитите и вече си взех Churchill 12/76 полуавтомат в ореховия приклад и ложа.Колебаех се между мп 153 ,ескортовете и чърчила.В крайна сметка взех чърчила защото съм личен приятел със собственика на стрелбището и по негови думи било най разумното решение за цена -качество.Каза че досега не е получавал рекламация от такава пушка а от мп и ескортовете имало рекламаций.Като стрелях с чърчила в стрелбището останах доволен от малкия откат и от боя на пушката.На 25метра уцелих осмица и деветка с бренекета на мишена №4 след което пробвах шоковете и с патрон номер 3 по цялата мишена имаше равномерно съчми.Наслука на всички през новия ловен сезон. :AR15firing:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да се похваля най-напред - взех изпитите и чакам тапията! :good:

Сега остава по-трудната част - да стана ловец. А за целта трябват много неща - дружинка, пушка и... слука. Поради ужасно много задачи напоследък не съм решил въпроса с дружинката :D и дано това не ми изиграе някой лош номер...

Та така, размислите на един нов все още не ловец :AR15firing::D:D

Нека и другите като мен да споделят - а старите да не ни се смеят :good:

Здрасти колега, честито!!!

И аз съм съвсем нов, но поне вече намерих решение на въпроса с дружинката и ловния билет. Вярно, плащаш малко отгоре, води се, че нямаш ловна площ, но не си зависим от мудната организация по селата (нищо против селата...). Аз по същия начин имах желание да се запиша в дружинката в селото, където имам къща, Голяма Желязна, но първо трябвало да почне сезона, пък да се съберат, пък да решат...абе 150 раязправии, а в цялата работа в София свърших всичко за половин час. Сигурно си има предимствата това да си член на по-тесен кръг, но в крайна сметка това не те ограничава да ловуваш практически навсякъде ако имаш, разбира се, с кой да ходиш на излети.

Иначе за пушката...и аз още се оглеждам и се ослушвам. Засега май съм се спрял на Силма, сравнително добро качество за нормална цена (поне по това, което досега знам). Не че не ми се иска Браунинг, но не смятам, че за момента си струва. Като се поотворя на някои тънкости мога да мисля за нещ по-скъпо и по-претенциозно. А пък и след известно време ми се ще да хвърля повечко пари за някоя добра карабина...

С две думи, вскичко си зависи от личното ти желание и възможности. Ако знаеш по какво предимно ще гърмиш е по-лесно...

Наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха здравейте и от мен

и аз взех билета преди седмица ,сега чакам КОС за разрешително,на подадох документи в следствието и сега трябвало да изчакам да дойдело в полицията и след това ,да съм бил подавал документи ,шефа ми каза с мазна усмивка " е ше хванеш свинския ".....егати и простотията..То ми се уби желанието да обикалям магазините -само да се дразня :drinks: .

иначе се поугледах в Браунинг 425 ,олекотения,харсва ми,пък цената ....става

Всеки тиказва какво ли не 100 пушки -1000 мнения,иж-тата бил боклуци,турските и те, италианските ставали ,ама само беретата ,ама другите били скъпи,не си заслужавало.

Изприщих се вече,накрая една въздушна да си взема

Фабарма,също ми харесва,за руските ме разколебаха тотално,чешките ръждясвали,и били скъпи...офффф

Не знам вече,нека взема първо разрешителното от КОс ,пък да видим,че и там вече се обезкуражих дее,а всички документи са си ми перфектни...тва ще чакам ;)

На всички ,които ще хванат откриването -наслука,аз маи няма да съм от тях!!! ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито за билета и да знаеш СИЛМАТА си заслужава аз я ползвам от 11г. и нямам проблем.А съотношението цена качество е добро. :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
.................... иначе се поугледах в Браунинг 425 ,олекотения,харсва ми,пък цената ....става ................

Ми, кво' се чудиш повече тогава!!!???!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да се похваля най-напред - взех изпитите и чакам тапията! :drinks:

Сега остава по-трудната част - да стана ловец. А за целта трябват много неща - дружинка, пушка и... слука. Поради ужасно много задачи напоследък не съм решил въпроса с дружинката ;) и дано това не ми изиграе някой лош номер...

Та така, размислите на един нов все още не ловец :lol:;):p

Нека и другите като мен да споделят - а старите да не ни се смеят ;)

Здравей колега и от мен и честито. Сигурно вече си решил проблема и сдружинката и велоятно и с пушката. На мен ми остана само пушката и съм много раздвоен. Много приятели и познати ме съветват за ИЖ 12 калибър произведена преди падането на социализма. Като чета коментарите и се раздвоявам. Иначе от мен наслука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да се похваля най-напред - взех изпитите и чакам тапията! :AR15firing:

Сега остава по-трудната част - да стана ловец. А за целта трябват много неща - дружинка, пушка и... слука. Поради ужасно много задачи напоследък не съм решил въпроса с дружинката :AR15firing: и дано това не ми изиграе някой лош номер...

Та така, размислите на един нов все още не ловец :lol::D:D

Нека и другите като мен да споделят - а старите да не ни се смеят :AR15firing:

Честито,колега,наслука през настоящия сезон 2007-2008г.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички документи готови,само пушката ми липсва.Още немога да си я заплюя.Каква е таз моита работа незнам.Всеки вика минал си най-трудното а сега за 2 седмици трябва да я изнамеря :AR15firing: :AR15firing:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здрасти колега, честито!!!

И аз съм съвсем нов, но поне вече намерих решение на въпроса с дружинката и ловния билет. Вярно, плащаш малко отгоре, води се, че нямаш ловна площ, но не си зависим от мудната организация по селата (нищо против селата...). Аз по същия начин имах желание да се запиша в дружинката в селото, където имам къща, Голяма Желязна, но първо трябвало да почне сезона, пък да се съберат, пък да решат...абе 150 раязправии, а в цялата работа в София свърших всичко за половин час. Сигурно си има предимствата това да си член на по-тесен кръг, но в крайна сметка това не те ограничава да ловуваш практически навсякъде ако имаш, разбира се, с кой да ходиш на излети.

Иначе за пушката...и аз още се оглеждам и се ослушвам. Засега май съм се спрял на Силма, сравнително добро качество за нормална цена (поне по това, което досега знам). Не че не ми се иска Браунинг, но не смятам, че за момента си струва. Като се поотворя на някои тънкости мога да мисля за нещ по-скъпо и по-претенциозно. А пък и след известно време ми се ще да хвърля повечко пари за някоя добра карабина...

С две думи, вскичко си зависи от личното ти желание и възможности. Ако знаеш по какво предимно ще гърмиш е по-лесно...

Наслука!

в този ред на мисли ,къде сте гледали силма-та на най-добра цена?

И аз още твърдо не съм решил какво ще е ,май в магазина ,на място ще реша,чувам хубави неща за силмите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май най-важния въпрос с дружинката си го оставил за най-накрая. Не ти ли искаха документ /декларация от ловна дружинка/, че ще бъдеш приет за редовен член след вземането на кетапа. Поне при мен миналата година беше така. Понякога парите оправят избора на дружинка, навсякъде ще те приемат ако представиш солидно доказателство във вид на пари, овца за курбан, и разни други такива стимули. Таксите на различните дружинки са различни, огледай се и търси докато е време, без Членска карта към някоя дружинка не можеш да станеш ловец. И все пак по-важно е с какви хора ловуваш, дали те приемат заради овцата или защото наистина те харесват.

Въпроса с пушката е по лесно разрешим - пари, време и нерви да чакаш. След като си уредил и дружинката, със всички документи - в КОС. Плащаш две такси. Чакаш. Излиза разрешение за закупуване и пренасяне на ловно оръжие. Това означава, че имаш право да го купиш от магазина и да го пренесеш до КОС. Плащаш нова такса. Чакаш ново разрешение - за носене на ловно оръжие. Тогава вече може да ходиш с нея на лов. Междувременно трябва да си уредил с кварталния въпроса с касата.

Избора на пушка е въпрос на вкус съобразен с финансовите възможности. Много не зачитай чуждото мнение. Чети, информирай се и си вземи нещо което наистина ще те накефи като за първа пушка. По нататък ще има и други, но първата ще я помниш винаги. Аз затова и държах да е новичка, лъскава и красива. Освен това старата пушка си има своята история, на предишния и притежател. Ти решаваш какво искаш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ти май най-важния въпрос с дружинката си го оставил за най-накрая. Не ти ли искаха документ /декларация от ловна дружинка/, че ще бъдеш приет за редовен член след вземането на кетапа. Поне при мен миналата година беше така. Понякога парите оправят избора на дружинка, навсякъде ще те приемат ако представиш солидно доказателство във вид на пари, овца за курбан, и разни други такива стимули. Таксите на различните дружинки са различни, огледай се и търси докато е време, без Членска карта към някоя дружинка не можеш да станеш ловец. И все пак по-важно е с какви хора ловуваш, дали те приемат заради овцата или защото наистина те харесват.

Въпроса с пушката е по лесно разрешим - пари, време и нерви да чакаш. След като си уредил и дружинката, със всички документи - в КОС. Плащаш две такси. Чакаш. Излиза разрешение за закупуване и пренасяне на ловно оръжие. Това означава, че имаш право да го купиш от магазина и да го пренесеш до КОС. Плащаш нова такса. Чакаш ново разрешение - за носене на ловно оръжие. Тогава вече може да ходиш с нея на лов. Междувременно трябва да си уредил с кварталния въпроса с касата.

Избора на пушка е въпрос на вкус съобразен с финансовите възможности. Много не зачитай чуждото мнение. Чети, информирай се и си вземи нещо което наистина ще те накефи като за първа пушка. По нататък ще има и други, но първата ще я помниш винаги. Аз затова и държах да е новичка, лъскава и красива. Освен това старата пушка си има своята история, на предишния и притежател. Ти решаваш какво искаш.

Благодаря ти Спас ,естественно ,че бях уредил въпроса с дружинката ,вече подадох документи ,тази седмица е готово разрешителното за закупуване,касата с кварталния е "уредена" ,провери човека и така,все тая малка надеждица да хвана последният пътпъдъчи лов,ама не ми се вярва

Чета постовете на колегите ,гледам снимки и ми е едно криво на душата ,мъчно ..... живот и здраве догодина на пътпъдъци

Наслука на всички от сърце

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, спокойно тогава, последния ще го хванеш, даже пробвай постоянно, ходи всяка седмица в КОС. Те казват някакъв срок но в моя случай излезе доста по-рано и ако бях чакал срока наистина щях да изтърва и последния. Реално само седмицата на откриването нямах пушка, следващата си я бях взел вече. Сега вече трябва да е посвършил отпускарския сезон, най-вече е важно шефът им да е на работа. Тормози ги постоянно, пъдпъдъка не е толкова фатално че ще изтървеш последния лов, лошото е че последния пъдпъдъчи лов съвпада долу горе с първия свински...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове