Jump to content

Мелези за лов на глигани

roko
 Share

Recommended Posts

От 14 год. съм ловец и съм имал много кучета от различни порди"гоче; териер ;барак и др.

Преди година си взех мелез без никакво родословие.Сега кучето е отличен свинар .

През изминалия ловен сезон пред него ладнаха над 10 прасета

Моето мнение е че мелезите не са кучета за лов а за евтаназия!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Когато има лов и мастия от улицата да пуснеш ще гони.Но не трябва ли да работим за признаване БГ гончето.Защото накрая ще останем с ПРЪСТ В УСТА ако всички започнат с КАРМИ да ловуват,не че имам нещо против КАРМИТЕ но така си мисля.

Моето мнение е че мелезите не са кучета за лов а за евтаназия!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Здрасти Керк,много уважавам мненията ти-засякохме се с теб при язовците и разбра,че това не е моя територия и,че аз ловувам основно на прасета.Радвам се,че и ти като мен си от тези дето късат и пробиват по един чифт дрехи и обувки на сезон по драките и в най-гъстото,защото тази черна и неблагодарна работа не всеки оценява.Затова съм сигурен,че знаеш и реалността в България- 90% от кучетата с които се ловува на прасе не са кучета с родословие и паспорт.Е-хубаво би било както в Англия,Германия и т.н. всяко куче е с паспорт,чип и др.Затова много уважавам апостолската ви дейност на развъдчици на чисти породи,но това ще отнеме време и дай боже да стане скоро.От вас зависи по-бързо и масово да навлязат чистите породи в лова.Но въпреки всичко това изказването ти по-горе смятам меко казано малко неподготвено-не си господ все пак за да решаваш кой има право на живот под слънцето!

Аз съм за чистопородното развъждане,но пък всеки има право да си избере с какво да ловува!Няма да споменавам прословутата Наредба 27 !

Здрасти Керк,много уважавам мненията ти-засякохме се с теб при язовците и разбра,че това не е моя територия и,че аз ловувам основно на прасета.Радвам се,че и ти като мен си от тези дето късат и пробиват по един чифт дрехи и обувки на сезон по драките и в най-гъстото,защото тази черна и неблагодарна работа не всеки оценява.Затова съм сигурен,че знаеш и реалността в България- 90% от кучетата с които се ловува на прасе не са кучета с родословие и паспорт.Е-хубаво би било както в Англия,Германия и т.н. всяко куче е с паспорт,чип и др.Затова много уважавам апостолската ви дейност на развъдчици на чисти породи,но това ще отнеме време и дай боже да стане скоро.От вас зависи по-бързо и масово да навлязат чистите породи в лова.Но въпреки всичко това изказването ти по-горе смятам меко казано малко неподготвено-не си господ все пак за да решаваш кой има право на живот под слънцето!
Популацията на безстопанствените кучета в БГ е на това ниво точно от подобни нежелани и безконтролни връзки и раждания. Тази популация застрашава здравето на мен и моите деца на моите кучета много повече от птичия грип. За птичия грип важи правилото че при намиране на една болна домашна птица в три километровата зона всичко ще бъде избито и изгорено. По какво домашните птици са по ниско стоящи от помиярските кучета? Та някои от тях струват доста скъпо, а и не е сигурно че са болни! Живота на всички безстопанствени кучета струва ли колкото инвалидизирането(при кучешка тения се отстранява понякога цял лоб от белия дроб) или недай боже смъртта на едно дете?????

аз съм 4увал 4е мелезите били по добри ловни ку4ета,по барзо се у4ели и били безотказни,ние вав на6ата ловна дружинка пове4ето ку4ета са мелези.

и работят много добре,има ли прасе във гората не го пропускат,стра6ни са ни6то 4е са мелези.

Много е важно по какъв начин се обучава кучето,както и по какъв метод работи в гората,както и от кръвта и нагона който е наследил кучето и в по късен етап как е доразвит той.Виждал съм всякакви кучета и мелезаци и чистопородни както и кучета с много силна кръв и темперамент.Имам такова, още като ме види с повода той знае за какво отива в гората./ловувам изключително на дива свиня/,Но ще помоля всички за едно, нека не забравяме кой и в какви райони ловува защото това определя и породата куче с което ще ловуваме./говоря за лов на дива свиня/ :)

Керк,ако е станало недоразумение-мисля,че пишем все пак на български:"....Моето мнение е че мелезите не са кучета за лов а за евтаназия!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...."-ясно е,че става въпрос за кучета за лов а не за безстопанствени кучета.А другото е само отклонение от темата-кучетата ми имат естествено паспорти и имунизации от както са се родили-който не го прави-си носи отговорността

Писал съм го някъде,но ще го пиша и тук. Вярно че има някои добре работещи мелези,но защо всички искат мелеза да е с кръв от някаква ловна порода,например,мелез от гонче и нещо си друго,от ягдтериер и нещо си друго, от ягдтериер и гонче, ягдтериер и барак,барак и нещо си друго, дратхаар и нещо си друго, и т.н.

Правят примерно мелез от "вълча порода" и боксер,защо ,-- да държали прасето---, ала -бала,както се изразява керк "чичо нер" като се падне към 100-120кг. с готинки зъбки има веселба.

После има и друго от добре работещи родители мелези са искарвали кученца,но не се получава работно куче от тези кученца,ЗАЩО ЛИ?

Всеки сам си избира с какво да работи ,не се налагам на никого.При мен са само чистопородни гончета,бараци,териери,дратхаари,,но някои колеги уж не ловуват с чистопородни кучета ,пък като им падне такова в гората го крадат,защо ли? Ами защото е и красиво и работно и има пазарен вид :):):):) и го търгуват я за Гърция, я за някои далечен край на родината,а вече и за Турция.

В нашия край обикновенно ловуват с мелези и имам наблюдения върху големия им "майсторлък."

Има нещо което прави легендите за мелезите!От едно чистопородно куче се очаква,че ще прави нещата по точно определен начин/както е по стандарта на породата/!Голяма част от чистопородните кучета го правят,една по-малка не,обаче...!От 100 мелеза/пиша приблизително/един прави нещата както ги прави едно добро чистопородно куче и това прави впечатление!Казват-не прилича на куче,а гледай как работи!100-те чистопородни дето правят същото не се забелязва,щото това е нормално,това се очаква от тях,докато това дето не прилича на куче,брей какво прави!

Въпрос към всички ви-как да се оргнизираме да ограничим кражбите-явно е,че не можем да ги спрем,поне да ги ограничим-при нас има приказка-добрият свинар не умира от старост-или го убива прасе или го открадват! Колкото е по-добро едно куче славата му расте и апетитите към него също.

От 100 породисти кучета 5 може да не отговарят на изискванията за работа,а от 100 безпородни само 5 ще покрият някакви изисквания за работа.

Затова е добре да се замислим какво се изисква от едно куче за работа на прасе,за мен най-важното условие за лов на гонка е гласа/облайване на място и по диря/,защото като един мелез гони прасето без глас този ,които е на пусията остава с зяпнала уста като префучи на скорост прасето край него.

При нас какво се получава, водят едно куче дето подава глас и още 20 които не лая обаче защото са голям брои имат куража да хапят прасето, ама на края на сезона остават лаещото и едно две по- слаби хапачи, и ловците майстори кучкари, тръгват по овчари и цигани да събират нов отбор да го учат за другия сезон или са дали от предния сезон на овчари кучета от различни кръстоски да ходят с овцете да се учат на къра,че да не са съвсем неориентирани.

Въпрос към всички ви-как да се оргнизираме да ограничим кражбите-явно е,че не можем да ги спрем,поне да ги ограничим-при нас има приказка-добрият свинар не умира от старост-или го убива прасе или го открадват! Колкото е по-добро едно куче славата му расте и апетитите към него също.

Ами при нас мога да кажа ,че съм го решил до някъде.

Изчезна ни единия барак,ориентирах се накъде е ,като събрах две и две . Обадих се на един и му казах ,че ще им приключа кучетата на всички като ходят в гората/защото често ги срещам там/,и начаса го върнаха.Оттогава като видят някое от нашите кучета/защото нашата дружинка ловува само с породисти и ги разпознават/ звънят ни да кажат къде са го видели :):) .

Е,да ама аз като нямам като твоя мустак как да ги стресна? :):):) /Тук за малко да падна от стола от смях!/

Още малко смях-ако гласа е основен показател за теб за свинарите,какъв х.. търси Конак във Финландия,като лайките не лаят докато гонят? :):) Или той ще дърпа напред по екстериорните изложби!Ха,Ха,ха! :):D:D Те са лайки,щото лаят само като задържат прасето на едно място/или бъркам/!Поне тези-известните на Лечев бяха така-майката/чистата лайка/ казва баф и изчезват като нощни кучета,без звук! :D

Колеги според мен всичко зависи от човекак ка ще се обучи кучето. Ако се занимаваш много с него ще стане ако вижда гората 2-пъти годишно няма да стане нищо от него:) Мисля че мележите наистина са най добри за прасе:) Имам един приятел които има питбул:) като набара прасе и го захапва дирекно за муцуната и му ебава майката с извинение:)))Става една голяма касапница никoй не може да го отърве дори и собственика:)) Кучето е много настроено срещо прасета и направо....

Керк,ако е станало недоразумение-мисля,че пишем все пак на български:"....Моето мнение е че мелезите не са кучета за лов а за евтаназия!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...."-ясно е,че става въпрос за кучета за лов а не за безстопанствени кучета.А другото е само отклонение от темата-кучетата ми имат естествено паспорти и имунизации от както са се родили-който не го прави-си носи отговорността
А кастрирани ли са и ако случайно някое роди какво правиш с малките??? Не се познаваме и изказвам мнение по принцип. Ако ловуваш с чистопородни кучета удоволствието от лова по малко ли ще бъде или ще се грижиш по лошо за тях? В БГ повечето ловци са свикнали да не дават пари за кучета което е изключително уродлива привичка. В същото време си купуват дрехи,пушки,бинокли,патрони,ножове и пр. но пари за куче е грехота да се дават и затова ловната кинология ни е на това ниво. За това Сърбите регистрираха нашето гонче и барак като техни и то през 1993г. а ние лапаме мухи и се изсрахме на готовата работа. И сега псевдокинолози като тия от с.Баня започнаха да вкарват кръв в лудогорците от ротвайлер и доберман за да избягат от сръбския стандарт и осраха гласа и раб.качества и сега който е запазил старата линия гончета бере ядове по техни изложби и общо взето става манджа с грозде!!!!!!!!!!!!! Другите с бараците и те същите опитват се да бягат от стандарта на босненския барак и още никой не ми е отговорил на въпросчето по темата БЪЛГАРСКИ БАРАК. Шах и мат!

Колеги според мен всичко зависи от човекак ка ще се обучи кучето. Ако се занимаваш много с него ще стане ако вижда гората 2-пъти годишно няма да стане нищо от него:) Мисля че мележите наистина са най добри за прасе:) Имам един приятел които има питбул:) като набара прасе и го захапва дирекно за муцуната и му ебава майката с извинение:)))Става една голяма касапница никoй не може да го отърве дори и собственика:)) Кучето е много настроено срещо прасета и направо....
Краси моля те походи малко гонач покрай добри кучета и тогава прави подобни изказвания че ме заболя диафрагмата от смях!!!!!!!!!!! :D:D:)

ето и снимки на маистори свинари.
На снимките по нищо не личи, че са майстори свинари!!!!!!!!!!!!!!!

Според мен си личи, че този последния майстор дето се пощи има бълхи! :lol: Шегичка,ама май наистина има! ;)

те 4е имата бълхи имат,ама са стра6ни,няма маитап заклевам се във родителите си 4е са маистори,няма маитап,тази година дето убих тези 3 прасета еи тези бълхарници ми ги докараха.