Jump to content

Мелези за лов на глигани

roko
 Share

Recommended Posts

и мелеза е ку4е мом4ета .........майката му е прасета да има ....

Това си е истината колеги,когато има прасета лесно се прави свинар.

Но ако за цял сезон са 1 или 2 е лошо.

Mалко се отклонихме от темата, за това този ще ми е последния коментар по казуса.

Ловувал съм с доста хора от форума и те знаят нивото на кучетата ми и не е нужно да го вдигам, а и не ги предлагам.

Не казвам, че не подгонват сърни когато няма прасета, но 5 - 6 минути в началото на сезона за мен не е гонене, виж ако целия сезон няма прасета, нещата започват да се променят.

Мисълта ми беше за кучета, на които им се бият сърни, там нещата са много по различни.

Колкото до това да се запознаем и да се организира банкет след подобно мероприятие съм навит като градинарски маркуч.

А за облога, какво да ти кажа, обзалагат се хора, които искат да докажат нещо на други хора, а аз не искам да доказвам нищо на никого.

Поздрави на всички мелезари!

Точно за тия пет шест минути започнахме,не съм писъл,че вдигаш реномето на твоите

кучета,коментирах по принцип.Облаога е нещо което доказва кой е прав,а не някой искъл да

докаже на някой нещо,както се изразяваш. Нищо личо колега,просто исках да ти опонирам,

че не си прав,че нищо друго не подгонват,и ти каза да така е.Жив и здрав и се радвай на

успехите на кучетата си, :drinks: на всички

Абе, както и да му завъртиш главата, брадата му все отдолу. :bira:

:buba:

Който не е съгласен съм готов на облог и проба във гатер със

сърна и прасе,разходите за моя сметка,ако не подгони сърната.Аз ще организирам

гатер прасе и банкет накрая.Сезона свърши ще имаме възможност да се позабавляваме и да се запознаем....

На горецитираната опция съм навит, ще взема и аз да се пробвам, че да зная какво гонят кучетат ми, :D по време на свинсики лов, аз винаги си мисля, че като залаят гонят прасе, ама знае ли човек................... :haha3: . Идеална възможност да си сверим часовниците, че май някой много бързат , а други изостават, но ако има възможност нека да стане през март месец, че към момента имам ангажименти, които са неотложни и не ми е много до такива екстри.

Edited by Ivan Iojev

Колега не искам да споря ,да има и такива,като прехвърлят 8/9 години почти не поглеждат друг дивеч,но ако няма прасе

и срешнат сърна съм убеден на 100%,че ще язалаят и подгонят, колко ще я гонят е друг въпрос.В гората всеки казва лае на прасе,

а дали е така един господ знае. Тридесет и пет години късам дрехи и търкам обувки из горите,много съм вижал и препатил.

Аз също съм имал такива кучета,но преди да стане чист свинар доста сърни са му били по пусиите без аз да знам.

Винаги работя със група кучета пуснати свободно,аз куче не водя,гоня всичко ,има ли прасе в гората и падне ли всички кучета са там.

Кое какво е гонело преди това не знам,но на падналото прасе на пусея са всички.Ха сега ти кажи какво е твоето мнениет. :buba:

Колега, не искам да ме разбирате погрешно..., но възрастта, на която кучето става истински свинар(според нашите разбирания е куче ,което НАМИРА ,ГОНи и Хапе прасето ) може да е много ранна възраст ,което зависи изключително много от произхода на кучето,стопанина и популацията на диви прасета.

Ако уважаващ себе си кучкар не може да прецени по гоненето и пътя ,по който се движе дивеча особенно в ловната си територия значи не познава кучетата си и ги пуска в гората , а какво са гонили ще стане ясно ,ако дивеча падне.

Едни може да ме критикуват за това, а други знаещи и можещи ще се съгласят .

По този въпрос вече нямам намерение да пиша, за да не спамим темата. Отговори и въпроси само на лични !!!!

Един от многото трикове предадени ми за създаване на злоба на младите кучета към свинете:

за целта трябва малко прасе...

Намалете храната на кучето за няколко дни и му издарпвайте в страни купичката с "открадната" храна и я давайте на прасето да му я изяжда пред очите . Няма да е нужно дълго време ,за да започне да лае и ръмжи на прасето. И така докато не почне да си я пази с цената на борбата и насаждането на омразата към свинете. От там нататък, който може и знае как да са му здрави краката и да търси съвети от патило.

Успех на всички и по-малко безсмислени спорове.

ХУБАВА Е ,аз искам сърнар ама да ги гони яко ,чак жлъчките да им пука от гонене,иначе това е хубаво куче,защо не вземеш да ми го подариш ,та да се видя в куче,като няма прасета кучетата взеха да гонят и сърните

Бая зор ще види това куче докато им пукне жлъчките.

за това незнам,ще каже стопанина му,иначе аз обичам сърнешко и куче съм виждал как ги гони сърни по цял ден,като нема прасета гонят каквото има в пусията

Без значение какъв е дивеча,повярвай ми това куче му изкарва душицата...капойте,бараците и останалите мелези изостават доста зад нея,погледни нейното тяло и сам ще разбереш за какво ти говоря!

А колкото за гонене по цял ден и дума не може да става...

Това е куче за всяка пусия и никога не го чакам...

Колега, не искам да ме разбирате погрешно..., но възрастта, на която кучето става истински свинар(според нашите разбирания е куче ,което НАМИРА ,ГОНи и Хапе прасето ) може да е много ранна възраст ,което зависи изключително много от произхода на кучето,стопанина и популацията на диви прасета.

Ако уважаващ себе си кучкар не може да прецени по гоненето и пътя ,по който се движе дивеча особенно в ловната си територия значи не познава кучетата си и ги пуска в гората , а какво са гонили ще стане ясно ,ако дивеча падне.

По този въпрос вече нямам намерение да пиша, за да не спамим темата. Отговори и въпроси само на лични !!!!

Един от многото трикове предадени ми за създаване на злоба на младите кучета към свинете:

Намалете храната на кучето за няколко дни и му издарпвайте в страни купичката с "открадната" храна и я давайте на прасето да му я изяжда пред очите . Няма да е нужно дълго време ,за да започне да лае и ръмжи на прасето. И така докато не почне да си я пази с цената на борбата и насаждането на омразата към свинете. От там нататък, който може и знае как да са му здрави краката и да търси съвети от патило.

Разбиранията ни за куче свинар се разминават.За мен куче свинар е куче,което когато залае да си не на 100,а на 1000% сигурен,че е прасе,а не да гадаеш какво гони кучето.

И в тая връзка,винаги ми е било интересно какво ще стане,ако в един гатер се пуснат 2-3 сърни и 1 прасе.Колко от шампионите ще успеят да се класират в челната десетка? :)

Иначе бат Румян е прав,че видили кучето сърна ще я погне,било то 50-100 метра,но има едно но,има кучета,които напълно са се абстрахирали от други дразнители,освен от свинчовците.Такива кучета обаче хич не са на крехка възраст,а броят на свинските склапове,отнети с тяхна помощ е приблизително равен на броя на населението на Китай.

Без значение какъв е дивеча,повярвай ми това куче му изкарва душицата...капойте,бараците и останалите мелези изостават доста зад нея,погледни нейното тяло и сам ще разбереш за какво ти говоря!

А колкото за гонене по цял ден и дума не може да става...

Това е куче за всяка пусия и никога не го чакам...

Колега нищо лично вярвам ти, че е така, но имах друго в предвид / сърните нямат жлъчка /.Явно Вие по младите има още какво да учите за дивеча.Пак казвам нямам нищо лично просто се пошегувах но явно не ми разбрахте шегата.Жив и здрав и много слука през новия сезон.

ей братле,ама ти наистина не разбра от майтапа,аз тези работи съм ги учил четири години в горския техникум,може и да сме млади ловци ама чак толкова, не вярвам да има някой който не е драл или присъствал на дране на някое безжлъчно хайванче. Бракониерче, тази горда не е ли продаваш ? като гледам хващами окото, а пък и тъкмо имам две колибки свободни

Edited by aleksi71

Колега нищо лично вярвам ти, че е така, но имах друго в предвид / сърните нямат жлъчка /.Явно Вие по младите има още какво да учите за дивеча.Пак казвам нямам нищо лично просто се пошегувах но явно не ми разбрахте шегата.Жив и здрав и много слука през новия сезон.

Ами Милене не знам братле,аз друго убито/едро животно/ освен прасе не съм виждал...така,че има какво да уча още,вярно е! :bira:

Не знам,защо спорите за работи,които всеки собственик си знае неговото куче,какво прави или не прави.Това за вземането яденето на кучето и изяждането от прасето,пред неговия поглед не бях чувал...Да взема да пусна и аз,едно дето гони само белки и лалугери....post-28863-0-52247700-1330088701_thumb.jpgpost-28863-0-35405700-1330088798_thumb.jpg..... :a016:

Ами Милене не знам братле,аз друго убито/едро животно/ освен прасе не съм виждал...така,че има какво да уча още,вярно е! :bira:

Радвам се и ти пожелавам за напред да виждаш само диви прасета. :bira:

Здравейте колеги. Някой от вас ползвал ли е мелез от гонче и хрътка??

колега,сигурно ще е доста интересно за бг-ловеца,пък и ако уточниш породите на гончето и хрътката,както и наблюденията ти за работа на прасе(нали това е темата )

Здравейте колеги. Някой от вас ползвал ли е мелез от гонче и хрътка??

Eеййййй, най-после се появи създателя и Автора на една от най предпочитани, четени и любими теми в този сайт. Преди някалко години назад един мой голям приятел, естественно и кучкар - Тошко Пеливана от гр. Тервел имаше подобни мелези, на 100% майката беше хрътка, а мисля, че бащата беше извесетн майстор-свинар. Та от това кучило излязоха доста добри палета, които демонстрираха отлични заложби, но за жалост моето го премаза един камион когато беше на около 4-5 месечна възраст. От Тошко имам информация, че останалитте кученца от кучилото като пораснали станали добри свинари. Това е от мен като информация, ако някой има лични впечетления от тази кръстоска нека да сподели??????

От борзая и доберман станаха бързи стопери.

Една Сърнарка: :wizard:

''Брако'' от как лайките влезнаха на ''мода''мелезите търпят сериозни промени хахахаха...

Машалах да не и е уроки направо могат да и завидет на атлетичността доста кучета, по мое мнение ще оправдае всяка троха хляб/да не се излъжеш да я дадеш,че ще цивриш кат зарязана ученичка/майката му е свинета да има другото ще си дойде на място..

здравеите бат иване аз знам за четиримата братя но мисля че бяха от хрътка и стаф тези за които аз знам бяха страхотни много поздрави и живи и здрави а темата наистина е добра

Опаааа,още една идея за размисъл!!!!!!!

здравеите бат иване аз знам за четиримата братя но мисля че бяха от хрътка и стаф тези за които аз знам бяха страхотни много поздрави и живи и здрави а темата наистина е добра

Преди три години Жельо беше свидетел на една сдкачка съвсем случайно ,барак

заклещен със Българска овчарка,колко време ме бъзика няма да ви казвам,но искам да ви

кажа какво се получи.Куче по следогласно от много гончета,страшна бързина,настойчиво

и страшно желание за лов.Среден косъм,всоко 68см.22/25 кг.Та сега тоя Жельо ме учудва със

предложението си, по гореее????? Чудя се и се питам,дали не е усетил,че бъдището по нашия край е у мелезите

аджаба, както се вика? :umnik2:

Опаааааа, още един, който се загуби като "белите пари" :D , това беше доста отдавна, майката я запомних като порода, но бащата нещо не се сещам, знам, че беше само добър свинар, но ти си като една жива енциклопедия, затова се гордея с теб ;) !!!

Здрасти, ако имаш някоя снимка под ръка на тези братя, метни я тука, та да видим как изглеждат, а темата благодарение на всички Вас наистина я бива, инетресна е и се развива градивно!!

P.S.

Имам и аз две нови стоки, ония ден ги снимах на джиесема, но нещо не мога да ги сваля, нямам програма на компа за

LG, нещо не го разчита. Но до няколко дена ще се постарая да изтипосам героите в тази тема.

Edited by Ivan Iojev