Jump to content

Мелези за лов на глигани

roko
 Share

Recommended Posts

Това е нашето първо прасе 221кг качено на кантара.

Дай Боже да продължавате все така и за в бъдеще!!!

Шарик-Туман...първи стъпки:

Туй шейтанче е като един истински немски ахтерериер бре :good::haha3: !

Edited by Ivan Iojev

Здравейте КОЛЕГИ ПРИЯТЕЛИ и привърженици на МЕЛЕЗИТЕ за мен откриването на свинския лов беше успешен заколих нерезче около сто и двадесет кила от тез бързаците и съм много доволен особено от младата си надежда за която бях писал преди време оправда надеждети ми е не мина без пострадали герои но адреналина си беше на ниво желая на всички почитатели на мелизаците успешни ловни дни....

Колега за посавеца ли става въпрос/?

Колега за посавеца ли става въпрос/?

Не колега задруг герой става дума него съм го показал на 444 страница..

А колега забравих да добявя че и посавеца участваше в задържането....

post-61388-0-03650100-1381274048_thumb.jpg

А колега забравих да добявя че и посавеца участваше в задържането....

А как се справя посавеца?

А как се справя посавеца?

Абе колега какво да ти кажа щом колегите ми викат това не е гонче а си е направо питбул сам си направи извода...

В тази жега трудно се работи...особено ако предците ти са създадени да ловуват предимно на минусови температури:

post-13774-0-37688500-1381688724_thumb.jpg

Здравей Краси наистина си е така както го описваш това е най голямото удоволствие на кучкара да открие и да отработи прасето но когато има толкова изтървани ми става малко не комфортно приятелю не че месарин не искам да ме разбереш погрешно но когато има толкова положен труд от страна на хайтите и накрая не могат да подърпат малко четина си е грозно.... Колега смятам знаеш че когато имаш сработена група за месо няма как да се притесняваш гледам че имаш от тез белите стрели сега ще ти покажа един от моите бели герои който пострада но яката го спаси в момента главата му е по голяма от баскетбална топка но ще се оправи най голям кеф ми стана когато колегите ми стискаха ръката и дядовците ме целуваха че съм отгледал такъв герой от това по голяма благодарност за кучкара няма...

Разбирам те напълно Ице и зная,за какво говориш...Тези "белите" са много смели и връщане на зад при тях няма,а това е много лошо...Сигурен съм,че при първа среща с глиган ще стане мазало,ама какво да направим...Учим ги да са злобни,пък не е човек да му обясниш,кога и как трябва да "напъва"...Определено ще си имаме неприятности с тях,характера на тези кучета е такъв..."юруш напред,пък после се мисли"... :D Вчера много ме хвана яд,че докато разберат какво стана и прасетата вече бяха паднали.А,няма да ти казвам,за какво скубане става на въпрос,направо му правиха "суплеси" като се редуваха едно след друго :D ....Направо луда работа :bira: ...Пък за по-старите ловци,който мислят само за торбата няма какво да говорим.Манталитета на Българина е такъв,никога не оценява труда на другия.Още по-малко,че и той има облага от тази работа,ама майната им...Прави си кефа и гледай по-малко такива работи да се случват с кучетата,а знаеш,че всяко куче е част от нас(кучкарите) и си ги кътаме като деца ;) ....Поздрави и Наслука

В тази жега трудно се работи...особено ако предците ти са създадени да ловуват предимно на минусови температури:

Рашайков аз съм сигурен че ако имаше шопари жегата нямаше да е от толкова голямо значение за Горда но явно при вас ги няма..

Edited by baigana75

Рашайков аз съм сигурен че ако имаше шопари жегата нямаше да е от толкова голямо значение за Горда но явно при вас ги няма..

Цяло лято въртяха и често ги засичахме...на откриването набарахме няколко и от тогава какво се случи,не знам...но гората е ПРАЗНА! Дири,дири...но нищо прясно! Иначе най-вероятно си прав...

Цяло лято въртяха и често ги засичахме...на откриването набарахме няколко и от тогава какво се случи,не знам...но гората е ПРАЗНА! Дири,дири...но нищо прясно! Иначе най-вероятно си прав...

Няма да се отказвате.И при нас е така сега.Много дири,много ров,засятите ниви целите обърнати,но прасетата ги няма.При нас всяка година е така в началото,но след това като че ли от небето падат и животни има...Поздрави

Няма да се отказвате.И при нас е така сега.Много дири,много ров,засятите ниви целите обърнати,но прасетата ги няма.При нас всяка година е така в началото,но след това като че ли от небето падат и животни има...Поздрави

Краси,то и при нас е долу-горе същото.Домузите бяха при комшиите.

Имаш ли снимка на кръстоската с дратхаар?

Краси,то и при нас е долу-горе същото.Домузите бяха при комшиите.

Имаш ли снимка на кръстоската с дратхаар?

Да,тези от първата снимка трите,докато черното им е батко и учителя.Както казах,имам и клип от събота,как се справят с язовеца,но мисля да не го качвам във форума ;) ....Иначе много ме хвана яд,че не можаха да разберат какво стана,когато старите вдигнаха сюрията и не тръгнаха след тях...Направихме анализ и се оказа,че не познават едното куче и когато чуят гласът му и спираха....Интересна работа се получи,но е факт :D ...След това направо вдигнаха във въздуха едното прасе и направо си я "ощавиха" :D:bira: ...Поздрави

Edited by krasi_75-berta

Да,тези от първата снимка трите,докато черното им е батко и учителя.Както казах,имам и клип от събота,как се справят с язовеца,но мисля да не го качвам във форума ;) ....Иначе много ме хвана яд,че не можаха да разберат какво стана,когато старите вдигнаха сюрията и не тръгнаха след тях...Направихме анализ и се оказа,че не познават едното куче и когато чуят гласът му и спираха....Интересна работа се получи,но е факт :D ...След това направо вдигнаха във въздуха едното прасе и направо си я "ощавиха" :D ...Поздрави

Да бе Краси,знам ги,че са тия с бурсука,но ако имаш някоя по-"екстериорна" тяхна снимка.

И още нещо,дратхаара майка или баща им е? :bira:

И за какво ти я тая "екстериорната" снимка :D ....Ще ги снимам специално за теб,стига да седят де,че те червеи имат и не седят на едно място ;) ..Да,майката е дратхарт,бащата е дого :bira:

И за какво ти я тая "екстериорната" снимка :D ....Ще ги снимам специално за теб,стига да седят де,че те червеи имат и не седят на едно място ;) ..Да,майката е дратхарт,бащата е дого :bira:

:D Абе имам под ръка един женски драт и...

:D Абе имам под ръка един женски драт и...

Смятам,че имаш под ръка кучета от който ще излязат добри палета :drinks:

добър мелез,единственният му заден ход при прасетата е когато получава такива удари.интересно съвпадение почти на едно и също мято съответно ляв и десен крак- рани от различни прасета.успехи колеги

post-54326-0-47554000-1382093744_thumb.jpg

post-54326-0-89833700-1382093760_thumb.jpg