Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Мелези за лов на глигани

Recommended Posts

Eй Жоре, не така с рогите напред,Варко е градско момче,а ти защо си мислиш,че района ни е селяндурщина,както се изразяваш малко по-горе?Я казвай сега ти какви кучета имаш,как е при Вас със грухтящите,има ли има ли?Жив и здрав и по-кротко. :) .

post-8642-1227201990_thumb.jpg

Извинявам се ако съм Ви засегнал ни6то лично и уважавам естествено ловните ви успехи просто не ми хареса когато хората не се познават и си изказват мненияата един срещу друг. Относно кучетата ми имам 4 бр Лайки три женски и един мъжки, като двете женски са сестри и са на шест месеца а мъжкарят ми е на 18 месеца и в момента ги тренирам за да си групират глутницата. За сега отзивите са доста добри, а колкото до слуката ето я:

post-12931-1227215677_thumb.jpg

post-12931-1227215717_thumb.jpg

• Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Малко щастливи мигове от неделя.

Някои казват че кучетата се страхували от вълци моите го гонят като прасе...

Mалко мелезаци и от мен

Posted Images

Браво Жоро,харесвам лайките,единственият проблем е следогласноста им,но видях че имате и гончета така,че няма проблем,група от лайки е мечта за всеки ловец.post-8642-1227217834_thumb.jpg

post-8642-1227202872_thumb.jpg Специално за моя приятел Ванката-мелезар №-1 признал съм те. :)

Приятелю,

Ееееееех, разболявате ме с тези големи прасета :good: , завиждам ти благородно и ние ги бием, но не можем да случим на някой голям нерез, а това ми е неосъществената мечта за този ловен сезон, но уви............Фортуна не ми е чула желанието и не иска да го осъществи, но не губя надежда, някой ден ща го намеря, този пусти мой голям нерез....... Къде ги биете тези трофейни глигани, сподели ако не е тайна, поздрави и успехи в предстоящите ловни дни. Ще очаквам още снимков материал от теб, знам, че още ще имаш........ :good:

Edited by Ivan Iojev

Наистина,че са големи и трофейни,но и много агресивни,фирата тази година се очертава да е голяма,за сега съм на минус пет,ужас,но максимата гласи:който го е страх от мечка да не ходи в гората.post-8642-1227302301_thumb.jpg

post-8642-1227302589_thumb.jpg

РАМБО,наистина си заслужава името и е голям късметлия,пак се отърва,ще живее. :D

Наистина,че са големи и трофейни,но и много агресивни,фирата тази година се очертава да е голяма,за сега съм на минус пет,ужас,но максимата гласи:който го е страх от мечка да не ходи в гората.post-8642-1227302301_thumb.jpg

post-8642-1227302589_thumb.jpg

РАМБО,наистина си заслужава името и е голям късметлия,пак се отърва,ще живее. :)

Тези нерези направо са луднали, то бива да са лоши, ама като тази година такова нещо не помня, много са зли и агресивни. За нашия район до сега има убити 3 кучета на колеги, а ранените не ги броя. Рамбо с чест може да си наси името, наистина си го е заслужил и защитил и е голям късметлия. Тази седмица ловувах в Силистринско, прасе на вдигнах но за сметка на това вдигнах 5-6 вълка. За втори път през живота си на живо виждам вълк, излезе ми ва 15-20 метра, но с тия радиостанции, колкото помагат толкова и пречат. Като ги зала Шико си помислих че е прасе и лая се върна назад и в този момент колегите ми се обадиха по радиостанцията и докогато говорих вълка изкочи пред мен, а аз вместо с пушка в ръце, с радиостанция ;) , мина покрай мен с три кучета, колегата който беше на пусия на челото на кулака му стреля, но си замина по живо и здраво в Румъния, после 1 час чаках кучета. А останалите вълци четири малки и един голям излизат на един колега даста далече и той им стреля три пъти, единият вълк по негови думи паднал и станал, търсихме го след това но без резултат. После на хижата от мъка му ударих повечко винце, но и това не ми помогна, да забравя за вълка, буквално за част от секундата се гледахме очи в очи, никога няма да забравя този поглед....... :icon_thumright:

Edited by Ivan Iojev
Тези нерези направо са луднали, то бива да са лоши, ама като тази година такова нещо не помня, много са зли и агресивни. За нашия район до сега има убити 3 кучета на колеги, а ранените не ги броя. Рамбо с чест може да си наси името, наистина си го е заслужил и защитил и е голям късметлия. Тази седмица ловувах в Силистринско, прасе на вдигнах но за сметка на това вдигнах 5-6 вълка. За втори път през живота си на живо виждам вълк, излезе ми ва 15-20 метра, но с тия радиостанции, колкото помагат толкова и пречат. Като ги зала Шико си помислих че е прасе и лая се върна назад и в този момент колегите ми се обадиха по радиостанцията и докогато говорих вълка изкочи пред мен, а аз вместо с пушка в ръце, с радиостанция ;) , мина покрай мен с три кучета, колегата който беше на пусия на челото на кулака му стреля, но си замина по живо и здраво в Румъния, после 1 час чаках кучета. А останалите вълци четири малки и един голям излизат на един колега даста далече и той им стреля три пъти, единият вълк по негови думи паднал и станал, търсихме го след това но без резултат. После на хижата от мъка му ударих повечко винце, но и това не ми помогна, да забравя за вълка, буквално за част от секундата се гледахме очи в очи, никога няма да забравя този поглед....... :p

Иване,малко извън темата искам да попитам как се държът стоперите при среща с вълк?И стана ли битка или го лаха по следата?Разкажи повече за тази случка...

Иване,малко извън темата искам да попитам как се държът стоперите при среща с вълк?И стана ли битка или го лаха по следата?Разкажи повече за тази случка...

Не битка не е имало, вълка имаше преднина от 30-50 метра пред трите кучета, които го гонеха, само следогласното ми куче лаеше по дирята, а двата стопера гонеха без глас. До контакти между вълк и кучета не се стигна по простата причина, че вълка имаше преднина пред кучетата. Лично на мен също щеше да ми е много интересно, ако кучетата настигнат вълка дали щяха да го атакуват и здавят или само щяха да го облайват. За последното мога само да предполагам, че ако и петте ми кучета настигнеха вълка и го "струпаха" можеше и да се стегне до битка, но това е само мое предположения, в което не съм сигурен 100% въпреки, че знам на какво са способни тези кучета на прасе, но на вълк не съм ги виждал никога. Четирите ми кучета са мелези от дого аржентино, боксер, дог и немска овчарка и са агресивни и хапещи, но вълка си е вълк и е хищник номер 1 в биоразнообразието ни. Некой ден, ако имаме щастието да раним или убием вълк обещавам да направя клип и да го кача тук, за да видим как действат кучетата!!!! :rolleyes:

Edited by Ivan Iojev
Не битка не е имало, вълка имаше преднина от 30-50 метра пред трите кучета, които го гонеха, само следогласното ми куче лаеше по дирята, а двата стопера гонеха без глас. До контакти между вълк и кучета не се стигна по простата причина, че вълка имаше преднина пред кучетата. Лично на мен също щеше да ми е много интересно, ако кучетата настигнат вълка дали щяха да го атакуват и здавят или само щяха да го облайват. За последното мога само да предполагам, че ако и петте ми кучета настигнеха вълка и го "струпаха" можеше и да се стегне до битка, но това е само мое предположения, в което не съм сигурен 100% въпреки, че знам на какво са способни тези кучета на прасе, но на вълк не съм ги виждал никога. Четирите ми кучета са мелези от дого аржентино, боксер, дог и немска овчарка и са агресивни и хапещи, но вълка си е вълк и е хищник номер 1 в биоразнообразието ни. Некой ден, ако имаме щастието да раним или убием вълк обещавам да направя клип и да го кача тук, за да видим как действат кучетата!!!! :rolleyes:

Ванка,ти си голям късметлия,да видиш от такова разстояние вълк по-нашия край си е жив късмет.Завиждам ти приятелю,благородно разбира се,ще имам ли и аз щастието някой ден,дори и да не гръмна ,просто да го видя.Голямата ми мечта приятелю в лова.Жив и здрав. :yahoo:

Ванка,ти си голям късметлия,да видиш от такова разстояние вълк по-нашия край си е жив късмет.Завиждам ти приятелю,благородно разбира се,ще имам ли и аз щастието някой ден,дори и да не гръмна ,просто да го видя.Голямата ми мечта приятелю в лова.Жив и здрав. :wacko:

Бат Румяне,

трябва да предприемем мерки да направим няколко лова заедно, тогава ще има вероятност и шанс и ти да видиш вълк на живо :( !!

Бат Румяне,

трябва да предприемем мерки да направим няколко лова заедно, тогава ще има вероятност и шанс и ти да видиш вълк на живо :eusa_boohoo: !!

Там са ,там са !!! В Краново на ня колко пъти им излизат, в Добруджанка , Койнарджа ,че чак до Войново .Но все покрай границата и все отатък бягат .

Даже и слука има вече !!! В с. Краново 1 брой .

Я разкажи малко по-подробно,как е излязъл имало ли е схватка с кучета,

кой щасливец го е гръмнал колко е голям?А може и снимка да постнеш. ;)

post-8642-1228164093_thumb.jpg

Това наистина си е слука за която аз мечтая от 25 г. :D Ще има Видов ден аз вярвам. ;)

напоследък ми прави впечатление че из всички теми се появяват вълци..!навсякаде имат слука с тях,което е добре,но от друга страна явно много са се навъдили гадините!дай боже на всеки такава слука...,и на мен двойна!

Аре ве мелези ,да не би да свършиха прасетата при Вас.Дайте нещо за гледане......

Аре ве мелези ,да не би да свършиха прасетата при Вас.Дайте нещо за гледане......

По семинари сме..........., на морето, да си починат прасетата малко от нас :good:

Edited by Ivan Iojev

Специялно за ВАНКАТА малко снимков материал предварително се извинявам на колегите че ще напълня тази тема с малко снимки :Баща .Маика

post-13675-1228411876_thumb.jpg

post-13675-1228411906_thumb.jpg

Специялно за ВАНКАТА малко снимков материал предварително се извинявам на колегите че ще напълня тази тема с малко снимки :Баща .Маика
Синове от първо кочило

post-13675-1228412041_thumb.jpg

Синове от първо кучило
Син:Дъщеря второ кучило

post-13675-1228412281_thumb.jpg

post-13675-1228412330_thumb.jpg

Син:Дъщеря второ кучило
Ето иедин мъжкар от третото

post-13675-1228412448_thumb.jpg

Браво,перфектни са! От кой край си колега?Да ти са живи и здрави и много ловни успехи с тях!!!

Edited by nmnnalov
Синове от първо кочило

Много са хубави и .... не знам защо особено второто. Предполагам показват добри заложби. Успехи в лова и приятни мигове !

Браво колега. КЛаква кръв има в тези кучета,

че си ги докарал едни такива много симпатични?

Интересно ми е какви са изходните породни кучета?

Ауу колега това от третото кучило направо минапълни душата. Ако ми беше по-близо направо щях да идвам да заплождам, но Свиленград до Враца са доста километра. Защо до сега не си ни показал тия бижута ми ги криеш ? Качвай още ако имаш.