Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Ваймаранер ?

Recommended Posts

Колеги, спрял съм се на тази порода куче. И чакам да се родят кученца, понеже много рядко се среща още. Какво Ви е мнението за нея ? Подходяща ли е за лов при нашите условия ?

post-199-1183467594_thumb.jpg

• Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Вече сме на 3 дни

от лятото

CACIB NIS,13.05.2012 ARON OT DOMUSLAVETZ,J BOB,BOB,J BOG,JUNIOR BEST IN SHOW!!!

Posted Images

Колега,това куче в САЩ се използва като полицейско.Тук в България се използва за лов на пернат дивеч най-вече.Иначе може да търси по кървава диря.Някои ваймаранери могат да апортират.Това знам аз за породата,но не съм имал честта да бъда на лов с куче от тази порода.

На мен за пернат ми трябва, нещо не се вижам като гонач в гората, не че не съм бил, но не е по моя вкус.

А дали влизат във водата ?

Ами повечето могат и да апортират.Ако търсиш куче за лов на птици можеш да си вземеш курцхаар.Това е всепризната порода за лов на пернати.Не се опитвам да те разубеждавам,но съм по-запознат с работата на курцхаара.

Колеги, спрял съм се на тази порода куче. И чакам да се родят кученца, понеже много рядко се среща още. Какво Ви е мнението за нея ? Подходяща ли е за лов при нашите условия ?

Здравей колега,

мога да кажа само хубави неща за породата и дори да ти излезна с конкретно предложение за женско почти готово за този сезон и вичи влиза в вода и апортира от нея.

Ако те интересува пиши на ЛС.

post-5051-1183469995_thumb.jpg

Аз в момента ходя на лов с курцхар, на един приятел е, но ние сме винаги заедно. Ама искам да си имам мое куче, пак днеска той ми се похвали, че си е взел още един малък на 40 дена курцхар.

И е време и за мен да добавя още един член в семейството :D , ама искам да са различни породи кучетата

Колега курцхаара ще ти върши по-добра работа,превъзхожда ваймаранера по обоняние.

Аз в момента ходя на лов с курцхар, на един приятел е, но ние сме винаги заедно. Ама искам да си имам мое куче, пак днеска той ми се похвали, че си е взел още един малък на 40 дена курцхар.

И е време и за мен да добавя още един член в семейството :D , ама искам да са различни породи кучетата

Кучето е на пет месеца с всички ваксини

post-5051-1183470300_thumb.jpg

Здравей колега,

мога да кажа само хубави неща за породата и дори да ти излезна с конкретно предложение за женско почти готово за този сезон и вичи влиза в вода и апортира от нея.

Ако те интересува пиши на ЛС.

Мерси много но предпочитам да си го взема от малко и аз да си го уча. Ако имаш малки свиркаи :D

Мерси много но предпочитам да си го взема от малко и аз да си го уча. Ако имаш малки свиркаи :D

Пет месеца е много???????? :D

не е много ама аз искам като на моя приятел, което видях днеска, на 40 дена е. И е много готино.

Мерси за офертата все пак.

И аз съм съгласен,че курцхаара е по-добър,но chakala иска друга порода.Защо не си вземеш пойнтер?Също е много добър птичар.

Edited by Nqkoj

Донякъде го искам и поради факта, че все още не са навсякаде както другите ловни породи. Поне в Пловдив не съм виждал. Гъзарията няма почивен ден :D

Edited by chakala
Донякъде го искам и поради факта, че все още не са навсякаде както другите ловни породи. Поне в Пловдив не съм виждал. Гъзарията няма почивен ден :D

Ловувал съм със Ваймаранер и се справя отлично. Малко по-едро е от другите птичари и другото, което е добре че все още нашите "кинолози" не са започнали да ги кръстосват с какво ли не. Това което си избрал гледай да е от работещи родители, има Ваймаранери гледани като домашни любимци заради екстериора. Свържи се с някой от клуба да ти разясни повече. И си приготви повече от 150 лв. толкова вървят курцхари и дратхари. :angry:

Колеги стига намесвахте други породи, човека пита за една конкретно. Не е коректно ако нямата какво да кажете за една порода да започвате да говорите как друга е по-добра без да е ставало въпрос за това.

:D

Ловувал съм със Ваймаранер и се справя отлично. Малко по-едро е от другите птичари и другото, което е добре че все още нашите "кинолози" не са започнали да ги кръстосват с какво ли не. Това което си избрал гледай да е от работещи родители, има Ваймаранери гледани като домашни любимци заради екстериора. Свържи се с някой от клуба да ти разясни повече. И си приготви повече от 150 лв. толкова вървят курцхари и дратхари. :angry:

Колеги стига намесвахте други породи, човека пита за една конкретно. Не е коректно ако нямата какво да кажете за една порода да започвате да говорите как друга е по-добра без да е ставало въпрос за това.

:D

Абе цената ако питаш мен май отива към 600 - 800 лв. :D

Точно така аз го купих за 400евро.

А и от други развъдници знам че цената е тази .

Това е поради според мен голямото търсене и малкото предлагане ,най че в БГ има не повече от 10-15 регистрирани кучета.

А ако човек реши да си внесе трябва да се раздели най-малко 600евро за бебе.

До колкото знам в Унгария и Чехия са най-добрите в момента

Ако дойда до СФ може ли да излезем по полето някъде, без пушки, да видя как работи кучето.

Ако дойда до СФ може ли да излезем по полето някъде, без пушки, да видя как работи кучето.

Винаги готов

Ако ти трябва повече и сериозна информация мога да те насоча към точния човек.

Много си прав,за цената колега,тук във форума преди време се продаваха малки от тази порода и цената им беше,ако не се лъжа 400 евро.

Точно така аз го купих за 400евро.

А ако човек реши да си внесе трябва да се раздели най-малко 600евро за бебе.

До колкото знам в Унгария и Чехия са най-добрите в момента

Цената на класен курцхаар или дратхаар от ЕС е 700 - 800 до 1 200 евро за бебе. Не съм по темата, но в крайна сметка качеството е за сметка на цената винаги. Всеки сам преценява кое да купи според възможностите си и мерака, но въпреки тези огромни суми в Бг вече има внесени няколко класни кучета и цената на кученцата от тях е далеч по ниска от горепосочената. Пример мога да дам с няколко дратхаара и курцхаара и дори ягдтериери. Това говори и за развъдниците и желанието им да произвеждат с най добрата кръв на цени достъпни за българи. При мен например за куче от световно известния и без съмнение един от най добрите за последните 10 години развъдник за курцхаари -Маломкози, освен парите, които повярвайте са огромна сума /кученце на 50 дни струва 800 евро/, се споразумяхме и за две кученца, които вероятно ще отидат в Унгария и Румъния, а цената на останалите ще е от порядъка на около 400 ЛЕВА и няколко на малко по висока цена. Понеже имаше тема за печалбарството на развъдниците, а не ми се пише там го споменавам тук. Дори имаше тема за това как изглеждали кенелите в Бг. Ами нищо собено за тези пари. Ние парите ги даваме за кръв, а не за клетки и помещения на този ред. Просто няма начин. Живот и здраве дано някой ден мога да си направя алуминийев кучкарник с парно и таван пропускащ светлина, ако не дам парите за друго животно :D

Развъдчика трябва да държи на генетичната наследственост, да следи нейната изменчивост и да използва качествена кръв, ако иска да успее в начинанието, което винаги е свързано с доста, от порядъка на хиляди евро пари.

Пример - скачка на кучка в ЕС 400 до 1 200 евро - според класата на мъжкия. Храна, ваксини, обучение, транспорт, ветеринарни консумативи, разход на труд, време, комуникации, пътувания, състезания, изложби, нерви не на последно място, риск от фалшива бременност, загуби, пропуснати ползи и т.н. и става отрицателно салдо, което с години не можеш да изведеш на плюс.

Edited by Конак

Колега, казваш че си се спрял на тази порода- според мен е безмислено да питаш дали е подходяща - снимката която си качил много ясно показва за какво става въпрос. Освен това , колкото хора ти отговорят толкова различни мнения ще има. В края на крайщата не ние , а ти ще се занимаваш с такова куче - поздравления за избора и успех. :D

П.П. Дали едно куче ще апортира от вода в най-малка степен зависи от породата, по скоро от правилното обучение .

Много си прав, важното е да ми е кеф на мен като съм на лов, а не какво ще кажат хората.

Донякъде го искам и поради факта, че все още не са навсякаде както другите ловни породи. Поне в Пловдив не съм виждал. Гъзарията няма почивен ден :wacko:

ти ходиш из полето за да се фукаш с кучето си ли ?

сега остана да си напишеш и марката на пушката (пушките)ако си ги написал.

понякога могат и да ти се посмеят като водиш класно неработещо куче и хубава пушка с крив мерник.

наслукаааааааааааааааааа

Мерника ми си е наред , не се притеснявай за него, а относно марките не е толкова важно, сега говорим за куче не за пушки. :wacko: