Jump to content

Лов на чакали

Recommended Posts

• Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

в петък следобяд барака ме погледна в очите и сякаш ми рече - аве старши,фанах паяжина тука на тая верижка и тая тел - бягам по нея всеки ден......ама колко да бягам ВЪРЗАН! разбрахме се само с погле

Събрах откъси от изминалия ловен сезон и се получи клипче с не много добро качество, но това са спомени за мен, надявам се да се харесат и на вас

Понякога се случват и такива неща:

Posted Images

Леле няма свъшване тази тема, два дни я преглеждах обстойно. :good: Стана ми доста интересно какво пишете за този лов. Пиша с молба да ми подскажете, като начинаещ в лова на чакали как да действам. Относно рибата нямам проблеми (до нас има рибарник със шарани, постоянно изхварлят), имаше един пост с траба забита в земята и пълна с риба, и много с PVC шишета. Всичко това ще го направя. Но имам следнаи проблем, нашето ловно поле е (последното в БГ) :p точно на Гръцката граница. По правило на граничните, който постоянно обикалят, не се разрешава лова и не е желателно придвижването на хора след смрачаване. Имат едни техник, които на колометри хващат топлината излачвана живи существа. Вече два пъти ме прибират с джипа :( Кажете какво може да се направи за успешен лов сутрин (в колко трябва да съм на чакалото) и през деня. Предварително благодаря :(

Леле няма свъшване тази тема, два дни я преглеждах обстойно. :( Стана ми доста интересно какво пишете за този лов. Пиша с молба да ми подскажете, като начинаещ в лова на чакали как да действам. Относно рибата нямам проблеми (до нас има рибарник със шарани, постоянно изхварлят), имаше един пост с траба забита в земята и пълна с риба, и много с PVC шишета. Всичко това ще го направя. Но имам следнаи проблем, нашето ловно поле е (последното в БГ) :nea: точно на Гръцката граница. По правило на граничните, който постоянно обикалят, не се разрешава лова и не е желателно придвижването на хора след смрачаване. Имат едни техник, които на колометри хващат топлината излачвана живи существа. Вече два пъти ме прибират с джипа :eusa_naughty: Кажете какво може да се направи за успешен лов сутрин (в колко трябва да съм на чакалото) и през деня. Предварително благодаря :smakbumm:

Часът на разсъмване се променя непрекъснато, сега е добре да си в укритието най-късно в 6,00ч. Тъй като сега започва размножителния период може да почакаш по до късно 8-8,30ч. Желая ти успех. Трябва обаче да си сигурен, че там където чакаш има чакали. Наслука.

Момчета днес огледах едно място. Необитаема вила до нея смесена гора отгоре а отдолу едно симпатично долче. По останалият сняг личеше че са преминавали около нея лисици чакали и още нещо. Обещали са ми тези дни едни карантии да ги хвярля на 40-50м да си сложа едно пънче на първия или втория етаж и да почакам. Чудя се само дали като ги оставя да отида още същата вечер или да отида на следващата. Вие какво мислите

Момчета днес огледах едно място. Необитаема вила до нея смесена гора отгоре а отдолу едно симпатично долче. По останалият сняг личеше че са преминавали около нея лисици чакали и още нещо. Обещали са ми тези дни едни карантии да ги хвярля на 40-50м да си сложа едно пънче на първия или втория етаж и да почакам. Чудя се само дали като ги оставя да отида още същата вечер или да отида на следващата. Вие какво мислите

Ако имаш време още първата вечер колега. Щом си засякал дири значи минават от там. Пък има ли и мърша много бързо ще я усетят и нищо чудно да имаш успехи още първата вечер. А на другите със сигурност ще дойдат, лошото е че не се знае точно кога и някой път трябва да се чака доста.Наслука

И да се похвалиш :eusa_naughty:

немога да кача снимки големи били

отвория с /пеинт/и я намали,а след това я качи.A що се отнася до гадовете,днес им направих малко /цаца/риба в шише.Надявам се да им хареса,защото тези дни ще им ходя на свиждане-нали са ни пациенти. :ksshunter1fe:

отвория с /пеинт/и я намали,а след това я качи.A що се отнася до гадовете,днес им направих малко /цаца/риба в шише.Надявам се да им хареса,защото тези дни ще им ходя на свиждане-нали са ни пациенти. :ksshunter1fe:

пак не стана намалия на 400к .миналата година и аз им залагах риба ,но нямаше ефект,както закарах една умряла коза веднага взеха да идват.Сега съм заложил патки,чакал и две лисици до сега ,ама сега пък времето е кофти с тази мъгла

За да увелииш шансовете да дойдат още първата вечер, можеш да направиш влачена диря. А 40-50 метра са много, по-добре би било на 20-30 метра (особено ако си на втория етаж).

пак не стана намалия на 400к .миналата година и аз им залагах риба ,но нямаше ефект,както закарах една умряла коза веднага взеха да идват.Сега съм заложил патки,чакал и две лисици до сега ,ама сега пък времето е кофти с тази мъгла

аз сящо им слижих един чакал,но сега планувам да им донеса и малко карантия от кон,за да им разнобразя менюто.надявам се с това троино меню да имам успех :bira:

а що се отнася до снимката опитаи да намалиш още.Пробваи на 100-150

Изтеглих мног добър филм от Арената лов на чакали ... PREDATOR.Termination... час и половвиня яка стрелба с примамване .. кои то иска да тегли мога да го сложа тук но не ми е ясно как става.

Колеги снощи с Рюгерчето един го отнесе. В главата от 75-80 крачки- заспа . Лошо че не взех апарата да го снимам но като го взема и нищо не излиза

Изтеглих мног добър филм от Арената лов на чакали ... PREDATOR.Termination... час и половвиня яка стрелба с примамване .. кои то иска да тегли мога да го сложа тук но не ми е ясно как става.

Колега прати линка да го видим.Със сигурност ще научим нещо

http://www.arenabg.com/torrents.php?search...14&active=1 ето линк но иска регистрация

Колега,благодаря за линка :p

Преди два дена предавах чакал в Пазарджик и разбрах че до тук има 186 протокола за отстрел само на чакал.Представете си колко са се навъдили.Но се радвам че ловците излизат на този лов. <_<

От 15 г. ловувам в Априлци и до преди 2 г. тази твар я нямаше изобщо там. Сега от януари до момента само аз имам 12 бр. с последните 3 дни. Ако не се справим в региона - дружинки и ловни, ще отиде всичкия дивеч. Чувам за цели региони край Дунав, където вече няма нищо !

Ами и аз да ви кажа за 2 хайки 8 чакала вече ги няма

5 женски и три мъжки и утре пак на хайка