Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Джак ръсел териер

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ето колега перфектен мъжкар,кучето е със сръбско родословие и активно се ловува с него.За повече информация на телефон:0899188927

на мен ми подариха един Джак Ръсел, но не съм сигурна дали е чистопороден защото такъв цвят не съм виждала- видях братята и сестрите му всичките са бели с типичните шарки само моя красавец е такъв...е

Вече имаме и малки

Posted Images

И на мен ми е много интересна тази порода, за джак ръсела става дума. Кажи нещо повече наистина-от къде го купи, на каква цена , как работи? Много рядко съм виждал такива кучета в БГ....

• 2 weeks later...
Кажи нещо за джак ръсела.Надявам се не греша.

Ами джак-ръсела е явно от родители - домашни любимци и засега полагам неимоверни усилия да го превърна в ловно куче :D

Не се предавам и не губя надежда, че все някога ще успея. През зимата получи първата си бойна рана от лисица в тръба, но беше влязъл там след едни ягдтериери, не че имаше нещо против лисицата и затова остана много изненадан, когато се сдоби с трета дупка на носа. Вертикална, над и зад другите две. Правеше балончета през нея, но сега вече зарастна без белег дори.

Участвал е и в терминирането на един язовец, пак от обучени и работещи ягдтериери - нашият беше свидетел. Дърпал е зайци, за чакали и диви котки не смее да захапе сериозно. Много често го водя, но като напук тръбите все празни. За пръв път тази неделя се набута доброволно в една язовича дупка и облайва вътре смело и безотговорно половин час. Излезе без наранявания, което пак е добре, защото ако тръгне много да се отваря на язовец, какъвто е дребен, току виж излязъл без глава, примерно. А главата му е особено чаровна - досега не бях имал куче, което да може да прави гримаси с физиономията си.

Юли месец ще навърши две години, но още не може да се похвали с никакви подвизи. Голям образ е, същински шоумен, обаче му липсва вродена злоба. Надявам се, все пак да проработи.

Ако знаете някъде женска, казвайте. За продължаване на рода със сигурност става. :lol:

От около два месеца има за компания един набор - едричък ягдтериер, но засега и той не е блеснал с особени ловни успехи, но поне злоба си има със сигурност. Тичат като пубери насам-натам и хич не им е на акъла да се вживяват в ролята лисицоубийци. Дано улегнат, пък и дано има дивеч и да разберат какво се иска от тях.

И на мен ми е много интересна тази порода, за джак ръсела става дума. Кажи нещо повече наистина-от къде го купи, на каква цена , как работи? Много рядко съм виждал такива кучета в БГ....

От Шумен, от заплодена женска, вкарана от Холандия.

За работата... ами още го чакам да се накани. :D Не губя надежда, защото един познат имаше женска от високите - Парсън Ръсел, която му проработила на две години и половина. За съжаление скоро умряла и сватбата, която бяхме уговорили, така и не се състоя. Щом женска, които обикновено проработват по-рано е почнала от две години и половина, май има още да се въоръжавам с търпение.

Няма острота и злоба, най-вероятно само ще облайва, което пък не е лошо - жената ще ме убие, ако й го върна на ивици или на резени ;) Той е всеобщ любимец - там му е силата!

Иначе апортира от вода без грешка и си умира от кеф при изстрели.

Къде в Труд се намира полигонът?

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

Здрасти

поподнах на този форум и видях че имаш мъжки джак ръсел териер, който си търси женска 8)

аз имам женска сега е на една година и два месеца, така че пролетта ще трябва да я обзаведа с приятел

взел съм я от Варна, за родителите и знам че майка и е внесена от унгария а за баща и - че собственика е управителя на супермаркети ПИКАДИЛ.

ако имаш снимки може ли да ми ги пратиш на e-mail: [email protected] и аз ще ти пратя нейни

п.п.

опитах да кача една нейна снимка не знам дали ще стане

• 3 weeks later...

здравейте,

и аз също много харесвам тези кучета и искам да си взема едно.

но както предполагам знете са много трудни за намиране в България така че ще съм много благодарна тези от вас,които имат такива кучете или знаят повече инфо да кажат от къде мога да си взема,колко време се чака,колко пари са и изобщо всякаква информация е от полза.

благодаря предварително

здравейте,

но както предполагам знете са много трудни за намиране в България така че ще съм много благодарна тези от вас,които имат такива кучете или знаят повече инфо да кажат от къде мога да си взема,колко време се чака,колко пари са и изобщо всякаква информация е от полза.

благодаря предварително

много трудно е да намериш такова куче в България, предлагат се основно вносни кученца и цените им са около 500 EUR. мойта е само на 1 година и 3 месеца, евентуално ще я пускам следващата пролет, ако някой има мъжки нека пише от сега и търсим половинка :rofl:

здравейте,

благодаря предварително

В последния брой на списание "Лов и куче" има обява за продан на такива кучета.

Успех!

Благодаря за инфото!

Много се надявам да си намеря такова куче.

Аз знам че са доста скъпички и че трудно се намират,но все пак ако някой попадне на някаква информация за такова куче моля да каже.

много трудно е да намериш такова куче в България, предлагат се основно вносни кученца и цените им са около 500 EUR. мойта е само на 1 година и 3 месеца, евентуално ще я пускам следващата пролет, ако някой има мъжки нека пише от сега и търсим половинка :ksshunter1fe:

Аз имам мъжки!

В кой град си?

Като бях в Германия си купих една книга, по-скоро любителска, с хубави илюстрации за тази порода. Имам доброто намерение да се занимавам малко с нея и да я преведа отгоре-отгоре и на интересуващите се да предоставям информация!

Страхотна порода е и и за вбъдеще може и да си набавя едно куче!

• 2 months later...
Здравей при мен е сестрата на твоя джак!

Даааа, като две капки вода са! Супер!!! Направо като на калъп вадени! Само дето на моя едното му ухо е право! Иначе и опашката и петната и всичкото им еднакво!

Снимката е с телефон, тъй че малко скапана Picture(63).jpg

• 5 months later...
  • 2 months later...

А бе не са чак толкова трудни за намиране ама търговците направо се уливат с цените.

Наскоро гледах едно мъжко в зоомагазин и му искаха 1800лв !!!

Бааах мааа му! :wacko:

• 2 months later...
Аз имам мъжки Джак ръсел териер на година и шест месеца внесен от Германия

Имаш ли други снимки?

Според мен си изгорял!

post-6499-1190244761_thumb.jpg

взимам джак расели само от един развьдник в сьрбия защото познавам човека че са му честопородни.иначе много се спекулира и продават гладки фоксове

post-6499-1190244761_thumb.jpg

взимам джак расели само от един развьдник в сьрбия защото познавам човека че са му честопородни.иначе много се спекулира и продават гладки фоксове

Би ли качил снимки?