Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Хайде да се преброим

Recommended Posts

Добра е идеята. Кой би помогнал с пренасянето?

Gary, ти май познаваше някакви в Сърбия?

• Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

и аз доста опити направих да се сдобия с НЦ24, щото тоя дето го имах свърши бързо - но без успех.

освен да събереме една по-голяма поръчка и да фанеме някой с лиценз да ни достави

Сложете ме и мен към групата. че запасите ми от старото материал са на привършване.С мъка ще изкарам даже този ловен сезон.

и да фанеме някой с лиценз да ни достави

Мусачево имат лиценз и внасят НЦ... ..Там некъв си изписа писалките по ловните списания да обяснява колко дълбоко вредно, погрешно, скъпо , опасно е да се снарядава у дома... Гаче ли наште дедовци и бащи са се изтрепали до един.....Само дето забрави да напише как пръсна една камара пушки в страната с неговите перфектни барути, машини, консумативи и прочие, но тва са подробности....

Така че можем да фанеме мусачий за жезъла.......

БТВ.... допускам, че ако продава сръбски и други качествени барути на истински производители и рилоудъри, повече ще спечели отколкото от продажби на патроните си, но това е друга тематика...

• 10 months later...

Интересна тема сте отворили.. току-що седнах из нета да погледна дали някъде има схема на машинка за пълнене на патрони. Проблема ми е следния - имам една самоделка която е с турска цеф , 20-ти калибър пасва точно.

Като казвам самоделка това не значи някакъв боклук, а доста добра ръчна изработка от един майстор-оръжейник. Определено съм виждал доста фабрични пушки. и тази по нищо не им отстъпва. Та тази пушчица ми остана наследство, но за съжаление не мога да намеря 20-ти калибър патрони. Днеска попаднах на една кутия събрани стари гилзи и гледам че някой си е играл да прави машинка за пълнене- има разни цилиндърчета правени на струг и т.н. Някой има ли схема да пусне тука , до колкото знам това трябва да е преса, и калъп за оформяне на горната част, където се свива картона.

Много ще съм благодарен ако някой помогне.. да тествам пушкалото. То всъщност е тествано де, цефта е здрава, защото до колкото помня като бях 7-8 клас отдавна , взех че напълних един патрон, сачми имаше, но за барут ползвах каквото имах под ръка - стар бездимен барут, от оня зеления на плочици и смес за бомбички от сяра, бронз и калиев перманганат.. Та пушкалото си гръмна без да се разцепи - от 20-30 метра обелих кората на един орех.. Доста неразумно , но пък сега съм сигурен, че с нормален патрон няма да имам проблеми. :bira:

Интересна тема сте отворили.. Та тази пушчица ми остана наследство, но за съжаление не мога да намеря 20-ти калибър патрони. :bira:

Колега,откъде си? В София по магазините има патрони 20кал. вкл. и бенекета... Иначе ако имаш машинка предполагам може на струг да се направи накрайник за завалцоване за 20кал.

Не съм колега още :bira: и нямам достъп до магазина. Аз знам че може да се направи на струг за това питам, а и имам доста празни патрони Sellier Bellot пише на тях , хартиени , доста мазни изглеждат :bira: точно като за пушчицата, и те стари , и тя стара :bira:

Както разбирам, нямаш нищо.

Потърси от габровските машинки за патрони, комбинираните. По техен модел си направи на струг колчето за слагане на капсите ( в комплекта има за 12 и 16 кал, престържи това за 16 на 20 и айде ) , а глава за затвяряне - по размера на 20 кал., като спазиш пропорциите от оригиналните. Така най-лесно ще стане. иначе може да се прави наново и отделно, но е повече работа.

Не съм колега още :bira: и нямам достъп до магазина.

В такъв случай внимавай и се ПАЗИ... Колкото по-малко хора знаят за "интересните" неща с които се занимаваш е по добре... това е добронамерен съвет....

Потърси от габровските машинки за патрони, комбинираните. По техен модел си направи на струг колчето за слагане на капсите ( в комплекта има за 12 и 16 кал, престържи това за 16 на 20 и айде )

Само да попитам , 16-ти калибър е по-голям диаметър от 20-ти .. Няма да стане с престъргване от 16-ти на 20-ти , или аз нещо бъркам :bira:

Колега,откъде си? В София по магазините има патрони 20кал. вкл. и бенекета... Иначе ако имаш машинка предполагам може на струг да се направи накрайник за завалцоване за 20кал.

Колеги темата за домашно производство е много интересна.Аз също обичам да пълня но за тази година не мога да намеря в София съчми. От Мусачево нищо не може да се вземе /освен боклука който произвеждат/.Ако някой знае нека да каже от къде да купя - основно 10 ,11, 5 и 3 номера.Предварително благодаря!

Само да попитам , 16-ти калибър е по-голям диаметър от 20-ти .. Няма да стане с престъргване от 16-ти на 20-ти , или аз нещо бъркам :bira:

Като е по-голям диаметър, какво пречи да се престърже на по малък. Заблудил си се нещо. Да не би да имаш предвод 12ти калибър?

Говорим за стъблото на машинката, в/у което се надява гилзата за да и се извади ( сложи) капсата.

Колеги никой ли не знае от къде могат да се купят съчми?!

Здравей колега,

последно си купих от град Силистра от магазин "Бумеранг" килото беше на 6.50 лв., имаше 5,7,9 4/0,8/0,10/0 и бренекета мисля.

• 3 months later...

Така като гледам цените на барута 26 евро

и 6.5 лв. коло сачми , който колегите са дали ,

по дребни сметки май излиза че за снарадяването

на един 32гр. патрон средно по 10ст. за барут и 20ст.

за сачми без гилза , капса , тапа , концентратори и др.

май цената идва на фабричната остава освен

удоволствието от цялата тази работа.

Така като гледам цените на барута 26 евро

и 6.5 лв. коло сачми , който колегите са дали ,

по дребни сметки май излиза че за снарадяването

на един 32гр. патрон средно по 10ст. за барут и 20ст.

за сачми без гилза , капса , тапа , концентратори и др.

май цената идва на фабричната остава освен

удоволствието от цялата тази работа.

То с тия цени търговците че си ги измукват от пръстите и ни еб...т майката е едно на ръка. Но за съжаление и от това което се намира все още от тук от там не е с идеалните качества. Говоря по специално за барутите. Е надявам се още малко и да се оправят нещата да можем свободно да си пазаруваме от където искаме качествени материали и то на нормални цени. но за съжаление това е голата истина в България за в момента. И никой не може да ме убеди че един фабричен патрон е с по добри параметри и качество от този направения в домашни условия. И макар и с тези подръчни материали с които разполагме в момента пак се получават чудеса.Но в крайна сметка остава и удоволствието да сътвориш нещо от нищото.

Дума да няма,голям кеф е!Стощи направих четири патрона с куршум,и четири 12.0-за свинския!Играх си всяка порция барут и сачми да меря с везна.И установих че турско експанзивно бренике-16к.е по малко от 27грама.Бьлгарско от Омуртаг-малко над 27грама!За сьЧМИТЕ СЬЩО МЬКА ! Седем броя 27гр.8броя-29и нещо!И като трудно смятам голям зор видях!Апропо имах и един дваисет и кусур годишен патрон ротваил бренике,развалих го и изтеглих само проектила!Просто заспа на 28гр,везна- аптекарска V

Дума да няма,голям кеф е!Стощи направих четири патрона с куршум,и четири 12.0-за свинския!Играх си всяка порция барут и сачми да меря с везна.И установих че турско експанзивно бренике-16к.е по малко от 27грама.Бьлгарско от Омуртаг-малко над 27грама!За сьЧМИТЕ СЬЩО МЬКА ! Седем броя 27гр.8броя-29и нещо!И като трудно смятам голям зор видях!Апропо имах и един дваисет и кусур годишен патрон ротваил бренике,развалих го и изтеглих само проектила!Просто заспа на 28гр,везна- аптекарска V