Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Патрони ментета!

Recommended Posts

В събота бяхме за пътпъдък и гургулица.Ползвах"Cheditte"7-ци.От 4 вдигнати пъдпъдъка пред мен 3 свалих.Патроните ги купих в петък.

Абе с тези седмици как позна какво си свалил? :icon_thumright:

• Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Като поизтървете още малко прасета със сигурност ще се научите да уважавате този вид дивеч , научете се да среляте с бренеке и подкалибрен патрон и вместо да си удряте главите и ръцете със същите ще

Posted Images

Кмете,може да е от МП-то,много ги цели,но не презарежда всеки път,незнам що?

представа си нямам защо не ти презарежда,мойто откак съм го взел не е засекло и с 28 грамови виж настройката на газовия механизъм

Абе с тези седмици как позна какво си свалил? :D

Стрелям ги от по-далечко.Този понеделник гърмях с Ротваил 7-ци няма пропуск.Който невярва да опита,пъдпъдъците си падат цели.

Edited by kraso1971
Стрелям ги от по-далечко.Този понеделник гърмях с Ротваил 7-ци няма пропуск.Който невярва да опита,пъдпъдъците си падат цели.

Аз на патици ловувам със 7-ци...Всеки си има теория ,но на пътпъдък ловувам само с 11 или 12 номер .в най-краен случай ако няма джепане -9-ки....

Аз на патици ловувам със 7-ци...Всеки си има теория ,но на пътпъдък ловувам само с 11 или 12 номер .в най-краен случай ако няма джепане -9-ки....

Всеки си има теория.Със 7-ци може и по яребички.Наслука.

При седмиците съчмите са по малко на брой и оставят по големи прозорци на големи дистанции така че не е препоръчително да се стрелят с малки шокове както се ходи на пъдпъдък.Хората не случайно са измислили номерата 10 и 11 че и 12.Иначе за по сигурно може да пробваш с 13/0! :drinks:

При седмиците съчмите са по малко на брой и оставят по големи прозорци на големи дистанции така че не е препоръчително да се стрелят с малки шокове както се ходи на пъдпъдък.Хората не случайно са измислили номерата 10 и 11 че и 12.Иначе за по сигурно може да пробваш с 13/0! :drinks:

С 12,11 и 10 се пълнят с много съчми,иначе стрелям с шок 0,5. С 13/0 на 04.10.2008.

Наслука на всички.

Edited by kraso1971
  • 8 months later...

абе никакав конник нямат купих ги от кабелас б канектикат сащ супер са си патроните натписат е размазан което ме озада4и изглейдат сякащ синат ми ги е рисувал но на 50 метра пробиват 2- пласта транспортна лента

• 2 years later...

Здравейте, колеги ! Относно ментетата бих искал и аз да изкажа моето мнение , което сам формирал изцяло от личен опит. Напоследък се стремя да стрелям главно с италиански или испански патрони . За fiocci нямам какво лошо да кажа , според мен това е една от най-сполучливите патрони. Скоро стрелях по една лисица с такъв - 4/0 semi magnum от около 50 метра лисицата буквално ''закъдя'' . За armusa i RC също не мога да кажа нещо лошо - добър изстрел, добра пробивност и никакви следи по пушката . Искам да кажа за master bendida , че това според мен са най - фалшивите патрони, които можете да срещнете на пазара... лятото стрелях с такива за пъдпъдъци и след 2 кутии буквално изстъргвах люспи олово и найлон от цевите на пушката. За cheddite мога да кажа че са доста сполучливи но много ми цапат пушката и затова спрях да ги използвам . Наскоро си купих една кутия sellier bellot 13/0 magnum може ли да получа някякво мнение за тях предварително благодаря

Точно с такива на SB само че заредени с 11-0 съм постигал невероятни резултати.Много силни патрони,барута изгаря напълно,много добра група.Патроните бяха с прозрачна гилза с черен надпис и изображение на тигър.От 45-50м.бавно тичащо прасе около 100кг. с един изстрел.Седем сачми минават през лявата плешка и се спират отдясно под кожата.Патроните са доста добри,така че само слука да имаш да се похвалиш после.

post-15338-0-31096600-1324030985_thumb.jpg

Колеги някой има ли впечатления от бронекето на Ремингтон, обикновеното което е 12/70,гилзата е чисто зелена и няма никакви надписи по нея.Това нормално ли е,или е ментак?

• 9 months later...

Колеги някой има ли впечатления от бронекето на Ремингтон, обикновеното което е 12/70,гилзата е чисто зелена и няма никакви надписи по нея.Това нормално ли е,или е ментак?

HE! HE E HOРМАЛНО!