Jump to content

Ловни патрони "Балиста"

Recommended Posts

• Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колега наистина поведението ти е странно!Написах в един пост мое лично мнение за тези патрони и не мога да разбера какво те провокира да изпишеш всичките тия глупости!Какво от това че някой писал пред

КОЛЕГАТА май не само е глупав ами и тъп.Не ги носим по джобовете - просто имаме патрондаши в джобовете така да се каже - щото как да ти се обясни,че в джобовете имаме отделения за патрони - да ти го

Работното време на магазина в събота е до 13.00 часа.Патрони има всякакви.Миналата седмица го посетихме и си закупихме доволно количество патрони ,като не ни отказаха от нито един вид. Цените са същ

Posted Images

• 2 months later...

изстрелях 50 патрона 9 ки от балистата няма нагар добри са.Пробвах и калибрено бренеке добре се представи на 60 метра.

Аз пък отворих няколко патрона да премеря грамажа на барута и съчмите. На кутията Балиста 5 номер 12 калибар 30гр. 4бр. патрони всички бяха със точност 28гр. съми и съответно 1,7 барут. Наслука!

Може би тапата или концетратора е разликата до 30 гр.Трябвало е да притеглиш и тях колега.

Да бе да и тях ще тегли.

Аз тази година си взех доста подкалибрени 12/70 и се оказаха много добри ,едно прасе падна(100кг)няма барут по цевите...

Може би тапата или концетратора е разликата до 30 гр.Трябвало е да притеглиш и тях колега.

Правил съм много патрони но никога несъм смятал за грамаж тапите, които в повечето случаи са от кече-омаслено. Когато пише на кутията грамаж на съчмите и тапите ли спадат към този гр. Колега?
  • 2 weeks later...

незнам дали е от патроните или от задприкладното устроиство.Патроните едни и сьщи,ловцити различни единия умерва другия капо....ах тези лоши патронки.................

• 1 year later...

13 00 мини магнум две прасета на дубле на 35-45 метра 120 и 150 кг....4 изтрела... а с РЕМИНГТОН 13 00 1 прасе 80 кг 3 пъти му стрелях и го доубиха след това....50 % от сачмите бяха се налепили по него....

13 00 мини магнум две прасета на дубле на 35-45 метра 120 и 150 кг....4 изтрела... а с РЕМИНГТОН 13 00 1 прасе 80 кг 3 пъти му стрелях и го доубиха след това....50 % от сачмите бяха се налепили по него....

Човек вече не знае на какво да се довери и на какво не.Един доволен,а друг се оплаква.Всичко май опира до партиди ;).Тук недоволен от Балиста колега е пуснал тема http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=45183.Имаше един момент ,че Балиста бяха толкова силни,че не се удържаше пушката.

За Ремингтона....Сега ще кажете-ами турски ментета.

То като се замислиш ментета,но бях купувал преди време Уинчестър Турско менте 13/0 и бях много доволен от тях.Правеха прекрасен осип и невероятно добра пробивност.

Декември 2012 си купих от същите подкалибрени 20 бр.пушката ми е полуавтомат на инерционно презареждане от 20 м стрелях по 15 см бук сцеписе на 2 презареди си нормално пушката и отката беше доста добър за полуавтомат да не казвам и доста силен,същите ги ползвам от 4 год и съм доволен имам няколко прасета с тях :good: .

• 2 years later...

Темата е стара но реших да се включа преди седмица купих една кутия 8-0 Балиста нормални 12-70 пробвам на 25м. с Мц-то отлична групираност и пробивност в дъб колкото 4 сачми отворих един патрон барут 1.77гр. сачми 30.7гр. 21броя другия ден отивам вземам още една кутийка гледам концентраторите друг вид отворих пак един патрон барута същия грамаж но сачмите 22броя -31гр. естествено че този патрон няма да даде същия бой като предишния .Много разочарования има от колеги от различни марки патрони но за това вината е в тях не са пробвали преди да идат на лов с тези патрони според мен това е задължително .

• 8 months later...
На 10.07.2011 г. at 12:44, todir написа:

Имат магазин на ул. Цар Самуил 93.

Къде в София има патрони от тази марка? В този магазин, на Самуил ходих преди месец, пълна скръб.