Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

Желю

Източно сибирска лайка

Браво! Ще влезе в час бързо.

Влизането "в час" много зависи от учителя . Но, най-добре е да "влезе в час ", когато "училищният звънец " забие с самата нея !

Не бива да се бърза , защото в повечето случай, това води до объркване на кучето . Иначе предпоставките за добро ловно куче , отличен представител на породата , си ги има генетично заложени : ловни качества , екстерьор обоняние и т.н. Важното е да се даде възможност и време на кучето да се "ошлайфа" и заздрави връзката със стопанина си на полеви условия , а това никак не е малко! Да се навдяваме , че стопанина ще се справи с тези задачи и ще се радва дълги години на незаменима помощница в лова!!! :hi:

Поздрави!!!

Редактирано от eger
maksimu laika_76 Джони и 4 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търпение,любов и водене на лов е начина.

Поздрави!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Илияне добре се представя -както другите ми кучета от отбора ;).Само дето после не пуска никой до прасето.

Какво стана с твоето?-Мисля беше момиче.

Тук се вижда по-добре.

борба.png

ЙОРДАН Илиян Недялков eger харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, maksimu написа:

Ами Илияне добре се представя -както другите ми кучета от отбора ;).Само дето после не пуска никой до прасето.

Тук се вижда по-добре.

борба.png

Браво! На кучетата и на водача! :clapping:Томи, напразно се притесняваше, че няма прасета и кучето не може да се настърви както трябва. Не виждаш ли какъв крокодил е станал !!! Продължавайте в същият дух - тренировката прави майстора !!!:drinks:

Поздрави!!!

maksimu хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, maksimu написа:

Тук се вижда по-добре.

борба.png

За съжаление моята изтегли късата клечка, заболя от дилофилария и по предположение на доктора цероза на черния дроб и кучето умря още началото на 2014 година.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, eger написа:

Браво! На кучетата и на водача! :clapping:Томи, напразно се притесняваше, че няма прасета и кучето не може да се настърви както трябва. Не виждаш ли какъв крокодил е станал !!! Продължавайте в същият дух - тренировката прави майстора !!!

Поздрави!!!

Здрасти Ванка:drinks:-притесненията ми бяха други.Нали знаеш миналата година операции,патерици....цяла година бяха в клетките-викам си -губят тренинг.

Ама като виждам как действат .....та който може да кара колело, и след 10г. пак ще кара-нали?

Жив и здрав приятелю и наслука през сезона!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние свършихме тая работа, пък за другата...... ;) . Поздрави!

20161019_175157.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прасета нещо няма и ме е страх да не бастисам кучетата!Мъжкия който след 10 дни става на 1 г. още не е виждал убито прасе :(
Сърните ги подгонват 200-300 м. и се връщат,женската намира белки и котки,но не ги стрелям тях......
Интересен ми е мъжкаря,не е конфликтен,но ако някое друго куче го нападне,направо го смазва...от къде това самочувствие в куче на 1 г. не знам!В гората е на моменти...ту се държи близо до мен,ту претърсва на дистанция,като определено лошото време му се нрави повече и е по деен тогава!Дано скоро има ситуация с прасета и да има късмета да падне животно пред него........

20161015_084441.jpg

Редактирано от profiH'87
Doddyyy ЙОРДАН m_h и 6 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, profiH'87 написа:

Прасета нещо няма и ме е страх да не бастисам кучетата!Мъжкия който след 10 дни става на 1 г. още не е виждал убито прасе :(
Сърните ги подгонват 200-300 м. и се връщат,женската намира белки и котки,но не ги стрелям тях......
Интересен ми е мъжкаря,не е конфликтен,но ако някое друго куче го нападне,направо го смазва...от къде това самочувствие в куче на 1 г. не знам!В гората е на моменти...ту се държи близо до мен,ту претърсва на дистанция,като определено лошото време му се нрави повече и е по деен тогава!Дано скоро има ситуация с прасета и да има късмета да падне животно пред него........

Същата работа е и при нас,както го описваш ти... А относно това за самочувствието,при брат ми има един от Западните на 7 месеца,и тая седмица се озъби на Белла която уж е водачка в моята глутница.Така че няма какво да ти е чудно,просто своенравен характер,интересно е да се види дали ще го проявяват и при паднало прасе.За момента ще си почакаме с теб още поне 5 дни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, profiH'87 написа:

20161015_084441.jpg

Милко, на твое място не бих се притеснявал въобще. Кучетата няма да се изпортят, дори и да няма прасета в района. Важното е да ги водиш в гората.

Мъжкара е още млад и непостоянен - нещо напълно нормално за породата. Не забравяй, че при ИСЛ, мъжкарите започват да работят на едър дивеч както трябва (претърсване ,продължителност на  облайването , постоянство, находчивост и т.н)., едва след 2-рата година. На година куче е още неразвито като психика, баланс , телосложение,ловни качества и др. Помни, че неоформено куче, не бива да тръгва за едър дивеч. Затова му дай време да се дооформи, а за останалото не бери грижа - кучето само ще ти го покаже! От теб се иска само извеждане в гората.

Това , че кучето е спокойно и уверено в себе си на тази възраст, говори само, че има здрава психика и самочувствие , което е най-важното за лова на едър дивеч .Бих се притеснявал, ако се зъбеше на всяко куче за щяло и нещяло, нервничи и предизвикваше проблеми в груповия лов. А, след като е спокойно, няма никакви проблеми.

Поздрави!!!

maksimu Doddyyy bborisov и 4 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, profiH'87 написа:

20161015_084441.jpg

Милета, тия кучета току така не се бастисват. Мойта кучка първия сезон въобще не я водех на лов. Търсехме катеричоци, котки-мотки, белки и прочие, и само сама. После със съдействието на Стоянчо от Раковица направихме запознаване с врага (купих един приплод, а Стоян го погледа 2-3 седмици в една кочинЯ) преди сезона, цееееел сезон бех на пусия с тва куче, цел сезон. Кучката се срещна с дива свиня за сефте у горътъ чак като беше малко преди третата си годишнина (разбирай втори ловен сезон) залая си го, баш кат си требе, ама гончето което водех с мен преееба работата, щото се заби като копие в свинята. Е верно, преди тая ситуация имаха избити с мъжкия къде 5-6 язовеца през "полусезона" :D, ама тва само за поддържане на формата. Така че не се плаши, надявай се само да има свини, за да ти е по-интересен лова, иначе скука, дееееба. Поздрави.

Doddyyy profiH'87 ЙОРДАН и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съботната слука.1212.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ловен ден ,за който ще се говори още много дълго време

сезон 2016 17 021.jpg

сезон 2016 17 055.jpg

сезон 2016 17 056.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Nikolaishov написа:

Един ловен ден ,за който ще се говори още много дълго време

сезон 2016 17 021.jpg

сезон 2016 17 055.jpg

сезон 2016 17 056.jpg

Разкажи малко де...

Skitnik profiH'87 pika7 харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване