Jump to content

Източно сибирска лайка

Желю
 Share

Recommended Posts

Вальо, един съвет от мен...

Видя я ,че лае прасе! На нея са бити прасета и други животинки т.е. кучката знае за какво иде реч, не "пресолявай манджата" с тия гатери!

Тя иска единствено водене в гората и трепане!

Данчо просто исках да я видя аз как се държи.От както е при мен един ден е стояла в клетката през останалите дни е по деретата.Видях я че намира лов и гони.Но иска още доста работа с нея.Иначе си паснаха с Аркана.

Данчо просто исках да я видя аз как се държи.От както е при мен един ден е стояла в клетката през останалите дни е по деретата.Видях я че намира лов и гони.Но иска още доста работа с нея.Иначе си паснаха с Аркана.

До есента има достатъчно време да работиш с нея. :)

Имаме материал и ние за една такава компилация ама не му е дошло времето ,бай Иване благодаря за подаръка вече го сефтосах ,важи много :drinks::drinks:

Имаме материал и ние за една такава компилация ама не му е дошло времето ,бай Иване благодаря за подаръка вече го сефтосах ,важи много :drinks::drinks:

Ние имаме търпение, ще изчакаме компилацията ! :drinks:8):kifteta:

• 2 weeks later...

Ето една стара снимка на един палавник от преди година.След някой ден ще го щракна да го видите какъв е станал.

post-13675-0-38180600-1366701928_thumb.jpg

Edited by Валентин Атанасов

• 3 weeks later...

n960, on 12 May 2013 - 18:02, said:

В горЪта днес...

Напрегнато...

Тва кученце ми пълни душата ! Да ти е живо и здраво и да имаш много слука с него !

".................. Много съм доволен от кучето от показаното до тук. Имало е случаи да държи и облайва ранено прасе по цял ден, ловувахме тогава с няколко групи ловци от чужбина на прасета на гонки, един рани едно още на първата гонка и слушахме кучето от дерето. А ако е със старите кучета по цял ден няма да му видиш очите, търси и отива много далеч. Пускали сме го на кървава диря при търсене на ранени диви кози и муфлони - отива и ги намира, облайва ги, но не атакува сляпо, хвърля се да захапе след финалния изстрел. Работи с много акъл, като е до мене ме гледа право в очите...................."

Тия думи са изречени от директора на едно от най - големите ни ДЛС-ва /имахме среща по служебни въпроси, ама приказката неминуемо отиде в ловния коловоз/ и се отнасят за едно от кучетата от кучило "Б" на Йордан. Ако не ме лъже паметта баща на кучилото е карамистият Вулкан, а майка е една рижа кучка, ама й забравих заглавието. От същото кучило са малката Белка, която е у производителя си, Булат, който е в с. Лясково, Девинско, Байкал на Томи....... За другите не се сещам де са, но май почти цялото кучило бяха рижави, взели са цвета на майка си. Ако производителят им има актуално фото да метне някоя и друга снимка да ги видим на какво мясат въпросните кучета и да си развърже езика какви мурафети показват в гората Белка и Булат, щото са му пред очите.

Горното не е платена реклама, споделих го, щото реших, че ще е интересно не само за мене как се развива едно още младо куче в подходящи ръце и условия. Но искам да обърна внимание на Йордан - не съм вегетарианец и въздържател, да си знае за следващото ни виждане ако му се откъсне нещо от сърцето.

Христев, ...... след тези редове аз какво да напиша!?

Кучетата от кучилото показват добра работа за възрастта си:- Белка и Булат работят добре покриват целия диапазон от местен дивеч, от катерица до мечка. Малко ни куцат глухарите, ама то пълно щастие няма. Това което ми харесва в тях е, че станаха смели, атлетични ,здрави и бързи кучета. Има едно куче дадено във Финландия, на него има отстреляни няколко лоса вече. За останалите кучета да пишат собствениците , всички влизат тук и четат.

То е ясно ,че безплатен обяд няма ....та ще се наложи да почерпя. :)

".................. Много съм доволен от кучето от показаното до тук. Имало е случаи да държи и облайва ранено прасе по цял ден, ловувахме тогава с няколко групи ловци от чужбина на прасета на гонки, един рани едно още на първата гонка и слушахме кучето от дерето. А ако е със старите кучета по цял ден няма да му видиш очите, търси и отива много далеч. Пускали сме го на кървава диря при търсене на ранени диви кози и муфлони - отива и ги намира, облайва ги, но не атакува сляпо, хвърля се да захапе след финалния изстрел. Работи с много акъл, като е до мене ме гледа право в очите...................."

Това ми прилича на описание работата на ИСЛ ! :drinks:

В потвърждение на горните писания, днешна случка с шестмесечната убавица...

Днес извозихме и Фъргахме царевица и сол на правилните места.Докато се изчаквахме, пуснах лайката и след малко чух настойчив лай...

Една крава си показала муцуната от един обор на изоставена къща . Десетина + минути здрав и настойчив лай, вкара я вътре в обора ,зор...

Влязох вътре ,вързах и изведох кучица...

post-1899-0-09335400-1368979027_thumb.jpg

Малеее, така ли ги нахъсваш със сръбска музика !

Браво , тия където ги сърби ..... дано някога се обезпаразитът !

Ти продължавай.

ако показваш повече такива снимки никой нищо няма да може да ръси я покажи няколко екстериорни снимки на черната лайка ако не ти е проблем

Не е много екстериорна но е интересна ,последните секунди на един добър нерез :bira:

все такив екстериорни да ти са,имаш 6+ от мен ;)