Jump to content

Източно сибирска лайка

Желю
 Share

Recommended Posts

Снимка на момата.

Честито колега,да ти е жива и здрава,много радост и емоции да ти дава.

Разкажи малко за нея-много красива на визия. Имам приятел от Москва-казва, че трудно се пращат от там.

Снимка на момата.

Красиво куче!

Във вените и тече кръв от Харги,Алий,Охотник -помощник и други кучета легенди в породата!

Адмирации за колегата положил усилия да вкара нова кръв в България! Това ще даде нов тласък на породата!

Кучето е с с Експорт педигри ,както е редно да се прави ,когато ще участва в развъдна дейност.

Успех и много незабравими съвместни ловове!

Edited by ЙОРДАН

Качвам няколко снимки ,които ми изпратиха на кучета,които присъстват в родословието на моята Панда,освен споменатите от колегата и които са типични представители на породата Източносибирска лайка:

1.Тобол-световен шампион и носител на много награди.

post-6027-0-32429300-1465589426_thumb.jpeg

Жалко,че последните две зими почти няма сняг...

Благодаря,Жоро!Да ти се връща!За Рошко ще трябва много,ама много да черпиш!

Тъй като съм нов в отглеждането на породата Източносибирска Лайка,то в момента ми е интересно и чета различна литература за породата.За всички незапознати като мен ,предлагам една статия ,където може да се прочете кога и как е възникнал Питерския питомник на породата ,дал началото на Питерската линия на Източносибирската Лайка.

Между другото,аз не знаех че има Питерска и Иркутска линия в развъждането на Източносибирската Лайка.За пръв път го разбрах от колегата от форума ЙОРДАН,който ме посъветва,ако имам възможност да внеса куче от Русия,то да бъде именно от тази Питерска линия.

Панда е именно от тази линия и благодаря на Йордан за съвета!

https://sites.google.com/site/laikarticles/breed/vsl/pitomnikpiter

• 2 weeks later...

Снимка на момата.

Честито куме!Дано стане легенда!Аз ще я пускам само на диря на кърник.

Добре върви. Много масивна муцуна ще направи и като разшири главата ще бъде прекрасен мъжкар.

Така като ходите рано-рано по росата нещо намирате ли в гората?

Второ излизане в гората,а се държеше по коренно различен начин от предния път.Тогава само тичаше по кака си и като се отдалечи от мен се връщаше на бегом...зор да не ме загуби :D .Тази седмица вече се движеше доста по-самостоятелно и се отделяше по-смело от мен,като върха на сладоледа беше,че успя сам да намери сърни на около 300 м. от мен и ги гони около 200 м. с лай :D,но това не е всичко....около 21:30 часа намери прасе(или прасето го намери него) излая няколко пъти,животното изфуча и се понесе в бяг,като само релефните особенности не ми позволиха да го снимам :D,минавайки на около 30 м. от мен.Кучката долетя от противоположната страна и се включи в гонитбата,но щом се отдалечиха на около 100тина метра от мен младите кучета спряха и тогава чух гърленото гърдене(звучеше като от голям бял дроб).Погледнах на GPS-са и видях,че кучетата се връщат към мен...изчаках ги да дойдат и тръгнах с тях по следата на прасето,но в гората вече си беше порядъчно тъмно,а аз бях без фенер,та изчаках пак да се върнат от захождането по дирята и си тръгнах доволен!Ако случката беше се развила час-два по-рано щях да имам време за продължително преследване и евентуално заснемане,но и този момент ще дойде!

Edited by profiH'87

В кучета се видя,сега и дрилинг трябва да търсиш :D;) Или най-малкото комбинация...

Edited by JPB

Второ излизане в гората,а се държеше по коренно различен начин от предния път.Тогава само тичаше по кака си и като се отдалечи от мен се връщаше на бегом...зор да не ме загуби :D .Тази седмица вече се движеше доста по-самостоятелно и се отделяше по-смело от мен,като върха на сладоледа беше,че успя сам да намери сърни на около 300 м. от мен и ги гони около 200 м. с лай :D,но това не е всичко....около 21:30 часа намери прасе(или прасето го намери него) излая няколко пъти,животното изфуча и се понесе в бяг,като само релефните особенности не ми позволиха да го снимам :D,минавайки на около 30 м. от мен.Кучката долетя от противоположната страна и се включи в гонитбата,но щом се отдалечиха на около 100тина метра от мен младите кучета спряха и тогава чух гърленото гърдене(звучеше като от голям бял дроб).Погледнах на GPS-са и видях,че кучетата се връщат към мен...изчаках ги да дойдат и тръгнах с тях по следата на прасето,но в гората вече си беше порядъчно тъмно,а аз бях без фенер,та изчаках пак да се върнат от захождането по дирята и си тръгнах доволен!Ако случката беше се развила час-два по-рано щях да имам време за продължително преследване и евентуално заснемане,но и този момент ще дойде!

С ква техника снимаш, че съм се зачудил за фото :D

С ква техника снимаш, че съм се зачудил за фото :D

Ми имам два обектива...един дълъг и тежък варио немски....другия е шведски без увеличение и именно той беше монтиран на тялото по време на описаните събития!

• 1 month later...