Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

първо наслука за новия сезон колеги ,

сега на темата,

дайте препорака за български патрони кои са по добри на арсенал ли, братан ли

P.S. интересуват ме главно 13 нули ;)

благодаря предварително

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

сега на темата,

благодаря предварително

Като видя братан направо ми се повдига - читав патрон от тях несъм срещал.Пробвай Мастер аз много ги харесвам

"Мастер"-производство на "Бендида" се държат доста прилично.От тях съм срещал и 18/0 с две и три сачми. Държат цена, но пък за български патрон имат добър бой. Ако те интересува, имат и патрони с подкалибрени куршуми за 12 кал.

"Мастер"-производство на "Бендида" се държат доста прилично.От тях съм срещал и 18/0 с две и три сачми. Държат цена, но пък за български патрон имат добър бой. Ако те интересува, имат и патрони с подкалибрени куршуми за 12 кал.

За двуцевката ползвам точно такива. Имат 13/0 минимагнум, с 10 сачми, супер са.

За двуцевката ползвам точно такива. Имат 13/0 минимагнум, с 10 сачми, супер са.

На мастер и минимагнума и магнума са супер сопа на сачмите прави добра група

сега на темата,

благодаря предварително

Колега не и по темата но мое мнение Рио, ако ще и 10/0.Много динамика т.е. бърз патрон къс и с по-голям звук и енергия.Ама то кат ша пуцаш и никой не чуе не е и работа.

Аз съм твърдо за Бендидата.Със 16 кал 13.0 от 40 метра стрелях по бетонна стена и съчмите го бяха разронили.Групата беше диаметър 50 см.и съчмите бяха подредени симетрично.С 12.0 на Динамит Нобел групата бе много по отворена и не разпробиха повърхността.За гургулици само от тази марка ползвам

Мисля, че темата беше за българските патрони. Ако ще говорим за другите, там избора е доста по-разнообразен, но пък е и доста по-неясен. Реномирана марка, обаче произведена не там където говори етикета. В общи линии - пробваш много и избираш това което трябва.

Колега Братан е по - обрия вариант, но всичко зависи на каква серия ще попаднеш. Аз лично изхвърлих 2 кутии 13/0 на Бендида, други ги харесват. Пробвай с Братан 10/0 мини-магнум:drinks:))

Наслука..

Колега про4етох доста интересни мнения и всеки си има право.Моито е следното,колко пъти стреля6 по дива свиня 3,4,5 или пове4е но не като на птици по 1,2,3кутии затова недей да пести6 пари за патрон 13.00 аз горе6то ти препоръ4вам да избере6 FEDERAL направи6 ли добър истрел няма гре6ка. НАСЛУКА

благодаря за отговорите

нека да споделя и моя опит

знацхи за мастара добур патрон несамнено

лично сам правил тестове на 45 метра прави триъгълник с тазмери около 20-25 на 20-25 (това за триото)

но не процхетох мнение за арсенала. миналата година ползвах в началото бях доволен (явно се беше случила партида ) към края на сеозона пак купих но този път как да кажа самоделните с който карам бяха по добри :p

за братан с тях сам стрелял много малко но бях доволен (цевта след изтрел оставаше чиста а и групираемоста на снопа е добра )

за какво ми е булгарски патрони като има и др :drinks: - аз сам от хората които обичат да стрелят повечко (както всички предполагам и чесно за миналата година сам похарчил около 400 лв само за патрони

булгарските макар и по лоши са си по евтини

сега на темата,

P.S. интересуват ме главно 13 нули :D

благодаря предварително

:DСлед като стреляш цевите ти стават черни като кюнци!Пробвах с Арсенал 9-тки от 20 м. не могат проби букова кора.лошото на другите е че има много ментета!В сайта на cheddite такива грамажи като предлаганите у нас няма.

Мисля, че темата беше за българските патрони. Ако ще говорим за другите, там избора е доста по-разнообразен, но пък е и доста по-неясен. Реномирана марка, обаче произведена не там където говори етикета. В общи линии - пробваш много и избираш това което трябва.

Много известни марки патрони, най-вече американски се произвеждат и в Турция, не цитирам кой точно/не казвам и че са с лошо качество/ но човек винаги може да налети на лоша партида-макар и произвотство в БГ.За арсеналските до преди 4-5 год.си бяха почти № 1-просто традиция от десетилетия.Др.нямало а и те трудно са се купували/намирали/.В повече от случайте са се снаредявали в къщи.След арсеналските бяха братанските-стегнат патрон/не хлопаше/, в повече от случайте минимагнум.Преди 4-5 год.ги предпочитахме, докато се изгубиха от пазара.И тогава изневерихме вече на българското и обърнахме очи към другите - чешки, италиянски, испански, израелски.По късно дойде Бендида.А сега избор голям, всеки си избира и има право да коментира.И от тук мненията ще се различават, няма как.

Аз 13/0 български не си купувам но съм доволен от дребните на 'Арсенал'. Странното е че със Мр 153(полушок) резултатите не са чак толкова добри-но с 54ката дават страхотен бой-говоря за 7 и 9 номер по високо летящи гълъби и гургулици.Вярно е че много цапат цевите но дали е много или малко какво значение има и в двата случая после си почиствам пушките-важен е резултата.

Здравейте колеги,

Не мисля, че е редно да се отричат патроните на Братан-Нити.

До колкото знам те се зареждат ръчно, а и са с Вега барут.

Аз друга марка български не купувам.

лека и наслука по време на по-големия ловен уикенд!

благодаря за отговорите

нека да споделя и моя опит

знацхи за мастара добур патрон несамнено

лично сам правил тестове на 45 метра прави триъгълник с тазмери около 20-25 на 20-25 (това за триото)

но не процхетох мнение за арсенала. миналата година ползвах в началото бях доволен (явно се беше случила партида ) към края на сеозона пак купих но този път как да кажа самоделните с който карам бяха по добри :D

за братан с тях сам стрелял много малко но бях доволен (цевта след изтрел оставаше чиста а и групираемоста на снопа е добра )

за какво ми е булгарски патрони като има и др :D - аз сам от хората които обичат да стрелят повечко (както всички предполагам и чесно за миналата година сам похарчил около 400 лв само за патрони

булгарските макар и по лоши са си по евтини

На Арсенал съм тествал куршум(Понеже за свиня слагам само бренеке)... Невероятни резултати !!! От 80м стрелба по циментов ел. стълб 10 куршума всичките в целта с пропадане не пвече от 35 см. Имаи предвид, че от 80м кърти цимента.

Не е хубаво да се спори по добре е да си простреляте оръжието и да знаете кои патрони пасват и кои не някои го беше писал това и аз така и направих.От американската тоика FEDERAL , REMINGTON i WINCHESTER

само winchester малко ме впечатли нищо друго .. доста серт барут имат и мисля че ще ми разздуят цевта ... аа куршумите им са добри на повечето фирми .И в краина сметка след прострелването си купих една кутия БРАТАН и след като я изгърмях отидох от магазина и си купих оше 2 за сезона смятам с тях да карам ... доволен съм и от дребните ,А 13/0 просто разкъсаха един чувал пясък от 30 метра.Изгърмях 5 куршума 4 от тях влезнаха почти един в друг на 40 метра само едно старо патронче може би на 20 години падна малко по доло ,,, и три от тях BP , remington и БРАТАН излязаха от чувала с пясака ... РЕЗУЛТАТИТЕ направи с ТОЗ 34е

Братан то като работеха с Вега барут,ама руския, бяха номер едно.А сега не са толкова добри.За бендида -абсолютни боклуци.Поне едрите.

Колега bozgo тя сега половин София и околностите и работят във фабриката и ръчно снарядяват а от новата година по програма със социалното министерство за заетоста отварят и линия за крачно снарядяване така че цяла софия и околностите да са заети там.

Колега mimojef да не си внук на Ворошиловския стрелец? Още повече ка не те е срам да рушиш имущество.10 изстрела от 80м. сите в сълба, къртят бетон и стълба пада, после що бил скъп тока. Ами като има 10на като теб на 2-3дена по стълб и ка стая тя енергото на наште сметки го пише. Бъди добър и пукай на стрелбища или други мишени по горите. Не ни карай нас леваците да плащаме за снайперистките ти умения.

Нямам лични впечатления от БГ патроните и не ги използувам,но моя кумец е ловец от 15години и им е голям фен,купува ги с кашони и като сложи нещо между двата баира винаги пада.

От патроните „Мастер” съм много доволен, но ме притесняват върховете на подкалибреното бренеке. Подава се над гилзата. Ако се наредят в тубулярен пълнител, ще опира точно в капсула на предния патрон. Не е ли много опасно.