Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Явно не си запознат с тези пушки иначе щеше да знаеш, че се правят от подбрани цеви на МОСИН НАГАН, същите цеви се използват и за Мазалата.

извинявам се лолега притежател съм на МАЗАЛАТ и цевите име се "взимат " от карабина винтовка притежавам и такава взех я за да я преправя но точно като я звех и се смени закона

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да ви питам нещо ползвателите на ВГ патрони, ако бяха на цената на някои западни от среден клас щяхте ли да си купувате наши или ще убегнете къде западното?

То от това което внасят и сред западните има боклуци Гари. Нещо взеха да се намират трудно хубави патрони.

То от това което внасят и сред западните има боклуци Гари. Нещо взеха да се намират трудно хубави патрони.

Много си прав та те ги правят у комшиите как да не са на партиди .То нали знаеш както е у Турция така е и при нас ама май ще има да си ги гониме.......

Иначе за всяка пушчица си има и патрон стига колегите да си копуват по 5-10 от фирма и само пробване му е истината.Аз като набарах хубава партида на мастар си понакупих с концентратор!!!!!!!!!!! Иначе и Братана стават те изгарят(барута) по добре.

• 2 weeks later...
най-добрите български са братан на нити, колега с 18/0 на бендида си спука цевта.

Каква е тази пушка,на която е спукал цевта..Само да не е некой тек от руско-турската освободителна война..

Аз стрелях със ижето и със Сайгата със 18/0 на бендида и проблеми намам...

Да ви питам нещо ползвателите на ВГ патрони, ако бяха на цената на някои западни от среден клас щяхте ли да си купувате наши или ще убегнете къде западното?

Гари невиждаш ли ,че колегите изпозастреляха стълбовете и подцинкованите капаци..Сега къде ще варят жените им бурканите със свинското за зимата..Това в реда на майтапа...Аз лично ползвам 13/0 на Мастер на Бендида от БГ.Федерал 14/0 магнум и Уйнчестър 13/0 мини магнум от вносните....

Днес си купих минимагнум патрони за зайци /№1/ на „Премиер”, Казанлък. И по-рано съм писал, винаги разрязвам и отварям по един патрон от тези, които не познавам. Такъв патрон виждам за първи път. Върху барута има пластмасова тапа с амортисьор, отгоре е сложен обратно обърнат концентратор. Сачмите са захлупени с концентратора. На кутията пише да не се стреля с шок, по-голям от 1/2 и че са за далечна стрелба. Някой пробвал ли е такова нещо? Защо концентраторът е обратно обърнат? :lol:

Днес си купих минимагнум патрони за зайци /№1/ на „Премиер”, Казанлък. И по-рано съм писал, винаги разрязвам и отварям по един патрон от тези, които не познавам. Такъв патрон виждам за първи път. Върху барута има пластмасова тапа с амортисьор, отгоре е сложен обратно обърнат концентратор. Сачмите са захлупени с концентратора. На кутията пише да не се стреля с шок, по-голям от 1/2 и че са за далечна стрелба. Някой пробвал ли е такова нещо? Защо концентраторът е обратно обърнат? :lol:

Патроните сигурно са мини-маг и пише,че са за стрелба на 120м.Ако са от този тип,пробвал съм ги и на 80м правят дупка в мишената като куршум.Явно контейнера изсипва съчмите след това разстояние.

Ако стова въпрос за патрон с обърнат концетратор т.е.за това което говориш те бяха на мода преди 5-6 год.Това все пак не е обърнат концентратар на 180 градеса , а е нещо по различно.Мое мнение не си давай парите, дай ги за нещо което ще ползваш и с което ще стреляш.Аз минах по този път, ти не го повтаряй-успех!

Edited by toshho

Колега, преди години наистина бяха хит и ние ги ползвахме за гъски на по-голяма височина!

Има някакъв по-добър резултат ама не чак толкова осезаем!

Пробвал съм ги във вода и на 50-60м. доста от сачмите ги разпилява на голямо разстояние,а останалите ги групира много силно така,че тук в един патрон срещаме двете крайности!

Въпрос на избор!

Колега, преди години наистина бяха хит и ние ги ползвахме за гъски на по-голяма височина!

Има някакъв по-добър резултат ама не чак толкова осезаем!

Пробвал съм ги във вода и на 50-60м. доста от сачмите ги разпилява на голямо разстояние,а останалите ги групира много силно така,че тук в един патрон срещаме двете крайности!

Въпрос на избор!

Чудно как не съм попадал досега на такива патрони. Между другото, казах на продавача, че искам патрони №1 за зайци и той ми препоръча тези като най-добри. До сега съм ползвал на Рио, Ламбро, Б&П, Ремингтън, Покер... Не съм виждал такава конструкция. Явно за зайци изобщо не са подходящи.

... Явно за зайци изобщо не са подходящи.

Както веднъж писах, преди няколко години брат ми пред очите на 3ма смаяни ловци събори заек с такъв патрон от 120 м, измерено.

До към 50 м лети като куршум и запазва инерцията, след това се разпиляват.

Аз лично съм гръмнал 5-6 такива и нищо не умерих с тях, по-силният шок ( 1.25) ги събаря надолу.

А за заек...универсални са 2-3 номер,. а като си смени козината съсъ зимна- 0 и 1. Лятото по пъдпъдъчи лов и със 7 номер пада , октомври по угарта с 3-4.

Не съм ги виждали тези патрони от 2 години, една сребриста гилза, нали?

Сърбите имат такъв патрон който се продава под търговското наименование К-100.Виждал съм го само в калибър 12/70.Точно както го описвате-обърнат с дъното напред концентратор/чашка/ захлупил снаряд от 32 грама сачми 4/0.Използват го за стрелба по диви гъски и твърдят че по тяхното законодателство е забранен за наземна стрелба...По техни данни с такъв патрон може да се убие прасе на разстояние до 20-25 метра.

Както веднъж писах, преди няколко години брат ми пред очите на 3ма смаяни ловци събори заек с такъв патрон от 120 м, измерено.

Аз лично съм гръмнал 5-6 такива и нищо не умерих с тях, по-силният шок ( 1.25) ги събаря надолу.

А за заек...универсални са 2-3 номер,. а като си смени козината съсъ зимна- 0 и 1. Лятото по пъдпъдъчи лов и със 7 номер пада , октомври по угарта с 3-4.

Червена гилза с дълъг фланец. Отгоре дъното на концентратора е открито.

Точно сребърни гилзи-Премиер, 2/0.Една част около 20% от съчмите не се побираха в пласмасата /концентратора ако може въобще да се определи като такъв/и стояха над тапата.Тяхната балистика ми е много интересна, не знам как реагират след изтрела.Иначе съм отварял накъв патрон и за това го казвам.

• 2 weeks later...

Братаните определено са по добри за мен,но от една година стрелям 13/0 минимагнум"Балиста" опитай ги.

Братаните определено са по добри за мен,но от една година стрелям 13/0 минимагнум"Балиста" опитай ги.

В събота бях на свински лов. Убих 1 женско около 80 кг. В полуавтомат „Бенели” бях наредил: бренеке, 13/0, бренеке, 13/0. Всичките „Мастер” на „Бендида 99”, стандартни. Без шоково стеснение, дистанция около 60м. В прасето намерихме двете бренекета – едното във врата, другото в белия дроб. Нямаше нито една съчма. Дадох 4 изстрела през 1 секунда. На какво може да се дължи това?

При дребни прасета, под 100 кг винаги съм имал успех с 13/0, за пръв път ми се случва.

Боро причините може да са много:

-далечното разстояние за съчми и то без никакъв шок, от което може и да са се разсеяли много

-неточна стрелба

-калпави патрони

-бързото стреляне, което също води до неточна стрелба

Но най-вече мисля, че е заради разстоянието и патрона.

Здравейте колеги,някой от вас пробвал ли е бренекетата и 13/0 на RC?Днес купих по една кутия ,продавача едва ли не каза,че по хубави патрони нямало ,били най-най-най,пък аз не обичам когато търговец ми хвали нещо много яко,та за това не взех повече,не съм ползвал все още патрони от тази марка.?

аз ползвам бренекета на RС , тествах ги , добра групираност на 35 м и миналата

година имам ударен глиган с такова бренеке, а за 13/0 ако ползвам предпочитам ремигтон

но може да ги тестваш, по добре да хвърлиш някой лев на вятъра отколкото да псуваш

след някое прасе

Edited by paco21

и понеже темата е БГ патрони , тия дни направих малко тестове

фиочи 0 номер, селер и белот 3 и бендида 2/0 , от 35 м

стрелях в прясно одрязан сегмент от дъб

теста беше за пробивност на съчмите

фиочито и селер белота едвам бяха влезнали съчмите с целия си диаметър,

а бендидата съчмите бяха влезнали около 8 mm без да броим диаметъра на съчмата

така че докато не пробвам не отивам на лов, сега е ред на RC- то много ми ги похвалиха

ще ги пробвам и тях......

Боро причините може да са много:

-далечното разстояние за съчми и то без никакъв шок, от което може и да са се разсеяли много

-неточна стрелба

-калпави патрони

-бързото стреляне, което също води до неточна стрелба

Но най-вече мисля, че е заради разстоянието и патрона.

Колега, знаеш ли, че много точно ми показа грешката. Благодаря. С бренеке се прицелвам много прецизно, докато с 13/0 гледам да стрелям колкото може по-бързо (все някоя сачма ще влезе). На дистанции над 35 м това е недопустимо.

Колега, знаеш ли, че много точно ми показа грешката. Благодаря. С бренеке се прицелвам много прецизно, докато с 13/0 гледам да стрелям колкото може по-бързо (все някоя сачма ще влезе). На дистанции над 35 м това е недопустимо.

Колега,стрелям с автомат Браунинг и Верней Карон, с първата съм стрелял с патрони 13/0 на Ротвайл/Експрес/ 12/70 за мен по-добър патрон от него няма.

От 65м. шест сачми ги събира в 60см. кръг.Останалите три ги сваля надолу по оста като на хвърчило опашката.

Досега/ за вас лъжа за мен истина/ не съм дублирал никога на прасе!

С втората имам поставен рекорд за две пусии 13 прасета от 80 до 100кг. стрелял съм с патрони Ремингтон маг. 12/76 но на по-близка дистанция от 20-40м.

Само едно имаше живо със счупен гръбнак всичко останало както викат в едно село Брестовица Пловдивско ГАЧЕ ЛИ ТОК ГИ УДАРИ! :lol:

Всичко е слука,опит и късмет за това аз ходя с пълен шок на пернат дивеч,никога не разчитам на случайна сачма или пада от снопа или си отива,това си е жива тренировка!

Представяш си ухото на прасето за пъдпъдък и грешка няма,никога не се самоуспокоявам,че прасето е голяма цел целя се винаги детайлно!

Поздрави и наслука!

В събота бях на свински лов. Убих 1 женско около 80 кг. В полуавтомат „Бенели” бях наредил: бренеке, 13/0, бренеке, 13/0. Всичките „Мастер” на „Бендида 99”, стандартни. Без шоково стеснение, дистанция около 60м. В прасето намерихме двете бренекета – едното във врата, другото в белия дроб. Нямаше нито една съчма. Дадох 4 изстрела през 1 секунда. На какво може да се дължи това?

При дребни прасета, под 100 кг винаги съм имал успех с 13/0, за пръв път ми се случва.

Здравей Боро в царевицата преди Бежаново ли ги Засякохте и само едно ли падна.Наслука