Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

sniler

Какъв лък да си взема?

226 мнения в тази тема

Не стават, поради простата причина, че ако искаш да целиш нещо, с тези лъкове може би ще постигнеш малко - по-висока точност от никаква.

Или казано в прав текст, тези лъкове са направени за да можеш да кажеш "имам лък", и ако се наложи, да го покажеш. Възрастта няма никакво значение.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не стават, поради простата причина, че ако искаш да целиш нещо, с тези лъкове може би ще постигнеш малко - по-висока точност от никаква.

Или казано в прав текст, тези лъкове са направени за да можеш да кажеш "имам лък", и ако се наложи, да го покажеш. Възрастта няма никакво значение.

Поздрави!

Тогава какъв да си взема?

Искам:

- да е силен, но да мога да го упъна

- да е под 250лв.

- да мога да си го купя от накой ловен магазин във Варна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един перфектен избор за теб - ТУК

Позволявам си да направя изключение - 150 лева, само за теб - поръчай го през лични в форума, ако желаеш. С подпора и тетива комплектован. Подпората е Беар, а не тайванска, която се чупи след 1-вият изстрел. За Bear Archery можеш да пуснеш търсене в Гугъл - ще разбереш за кво иде реч.

Лъкът е корейски, Самик, произведен под друго търговско наименование. Рамената са дървени, ламинирани с фибростъкло. Тялото - дървено, с възможност за поставяне на мерник, подпора, стабилизатор.

Сила на опън - 20/22 паунда. При твоите години, предполагам че височината ти е 150-160 сантиметра, което означава, че този лък ще го опъваш с 15 - 17 паунда при 24 - 25 инча опън (което е 6.75 - 7.65 килограма) Разгледай темите, пуснати от мен по - рано в същата тема, или в другата със същото име, ще разбереш защо е така. Когато свикнеш, с този лък ще можеш да смениш рамената с по - силни ( 25 - 30, че дори и 40 паунда), което ще ти струва само 75 лева (тялото е съвместимо с различни рамена на опън).

Поздрави, и се надявам да съм бил полезен!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр на всички , бих искал да попитам какво ви е мнението за този лък "Browning F5 TORNADO".

Аз сам доста начинаещ , стрелял съм с лък точно колкото да разбера какво е усещането.

Ето линк с повечи инфо за този лък : http://outdooractivebg.com/prodDetails.php?id_prd=1701&catID=3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, deadmor.

Избраният от теб лък е доста стар модел, и цената му за това е такава.

Имай в предвид, че покупката на лък е само началтото. За да стреляш с компаунд, освен лъка са ти необходими:

- подпора

- мерник

- пийп

- спусък

- стрели

Тези неща са задължителни. Без тях стрелбата не може да се осъществи. Има модели, които са пригодени за стрелба с ръка, но мерник, подпора и стрели са задължителни.

Освен това трябва да имаш в предвид, че не всяка стрела става за всеки лък. Стрелата е точно оразмерена спрямо силата на опън, дължината на опън и конкретният вид ексцентрици, в зависимост от това колко агресивни са те.

Поради тази причина ти препоръчвам да обърнеш внимание на следните 2 модела:

Diamond Razor The Edge

Bear Charge

Като Даймънда е с доста повече възможности за управление. Ревю на него можеш да прочетеш ТУК

Преди да пристъпиш към избора на лък, можеш да прочетеш следните теми, които биха ти били полезни в избора:

Първи стъпки

Съвременните ловни лъкове

Фактори оказващи влиание върху скоростта

Ефективност и скорост

Редактирано от hatamoto

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Genohead , благодаря за отговора. Разбира се съм наясно че лъкат е само началото и че трябва да се вземе допълнително оборудване кам него. За съжаление нямам възможност да си купя "най-доброто" на пазара и затова съм се ориентирал кам този лък. И ако единственият му проблем е това че е стар модел , то това савсем не ми пречи ни най-малко. А това че ми трябват стрели изобщо не е вярно , мисля да стрелям с фунийки :D . Колкото до статийте , вече съм ги прочел.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте мнение какъв лък да си закупя.Харесал съм тези трите

http://www.bowhunting-bg.com/bg/online-shop/3673.html

http://www.bowhunting-bg.com/bg/online-shop/241.html

http://www.bowhunting-bg.com/bg/online-shop/16706.html

няма да се използва за лов,,просто искам един качествен и мощен лък,благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ЛС. Поздрави,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако може да ми препоръчаш ловен модел лък,до 400-500лв.предпочитам да е мощен,не ме притеснява силата на опън,100 кг съм. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от лъкове,ама се чудя как индианците са оцелели с простите си лъкове :) За Аспаруховите стрелци пък няма да споменавам изобщо ;) Ако бяха да имат сегашните лъкове....с мерници и подпори.... еххее....... :bulgar:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако може да ми препоръчаш ловен модел лък,до 400-500лв.предпочитам да е мощен,не ме притеснява силата на опън,100 кг съм. :D

Това питане към кого беше???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cap:

Собственото тегло на стрелеца дали е 100 или 80 кг, не е толкова интересно. (е ...ако е 54, е друго )

Много пъти съм ставал свидетел, как хора с едри габарити не са могли да опънат моята спортна "цигулка", която е има-няма 52-53 либри.

Важното е, правилната техника на опъване на тетивата и предварителна загрявка на мускулите, за да не си докараш беля, докато се правиш на мъж с някоя 70 либрова машина. :drinks:

А за 400-500лв... ако е неокомплектован, може да намериш нещо 2-ра ръка. Нов -само тайванец за тия пари (аз лично, не бих ти препоръчал такъв).

Смятай за окомплектовката - още тадява нейде.

Редактирано от Mad Bowman

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mad Bowman е прав ако се желае прецизност трябва оборудване а относно какъв лък да си купиш си е само твое индивидуално решение но когато го вземеш в ръце тогава ще разбереш дали е за теб или не, изборът на лък е като избор на автомобил още като седнеш в нея разбираш че е за теб. Лека вечер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това питане към кого беpше???

radev батка, че си здрав здрав си ама при опъване на лък работят съвсем различни мускули първо пробвай да опънеш лъка после си направи сметка дали можеш да го повториш това движение най-малко 50 пъти аз съм 55кг и ми е настроен на 26 кг е бате след 60-70 изстрела ми се взима тока :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колеги,имам нужда от съдействието ви относно три рекърва лъка за лов ,интересува ме кои от тези трите ще е най бърз и подходящ за лов.

HOYT Buffalo

bear grizzly

hoyt dorado

Ако имате и някое друго предложение, ще бъда много благодарен да го споделите.Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bear не знам но аз съм за hoyt buffalo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега,рабрах че колегата

dakobow

е имал или още има Hoyt Dorado ,ще помоля и той ако има възможност да сподели мнението си за Hoyt Dorado.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега,рабрах че колегата

dakobow

е имал или още има Hoyt Dorado ,ще помоля и той ако има възможност да сподели мнението си за Hoyt Dorado.

Перфектен лък, немога да кажа нищо лошо за него трябваха ми пари и затова го продадох, за което съжалявам, не съм се докосвал до по-добър разглобяем лък!!!

Един съвет, по силен от 45-50 либри няма смисъл да се купува.

-А...............на аватара съм с този лък!!!

Редактирано от dakobow

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет, по силен от 45-50 либри няма смисъл да се купува.

Дори и за лов ли ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и за лов ли ?

Да, дори и за лов!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колебая се между тези два лъка. Моля за съвети!

Perfect Line - Taiwan CO-011

Рамена от стъклопласти

Сила на опън: 60-65 lb / 28-31 kg

Дължина на опън: 70-77см

Обща дължина: 31"

Отпускане/let-off/: 65-70%

Начална скорост на стрелата: 93 м/сек

Ексценрик: 1 брой с +/- 5 фунта регулиране

--------Man Kung CB75B

Сила на опън - 22-33кг

Дължина на опън - 66 - 81см.

Дължина на тетивата - 89см.

Начална скорост: 82 м/с

Тегло - 2 кг

Материал - алуминий и стъклопласти

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CO-011 ,другия е много труден за настройка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CO-011 ,другия е много труден за настройка.

Мерси! Това и ще направя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питай Гогата откъде знае

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване