Jump to content

Покажете снимка на вашата пушка

Recommended Posts

Zais, В щатите ли живееш? Интересна колекция. Но как не си купил български Арсенал калашник ами тая зглобка евтина !? :)

• 4 weeks later...

Zais, В щатите ли живееш? Интересна колекция. Но как не си купил български Арсенал калашник ами тая зглобка евтина !? :)

Не един,а два Арсеналски бих си купил ако можеха да ме върнат на възраста на ,която бях,когато носех истински АК 7,62Х39! :big_boss::cap:

• 2 weeks later...

След тази оръжейна стая чак ме е срам да покажа моите скромни пушки,само четири броя.post-24689-0-33030400-1425827828_thumb.jpg

• 1 month later...

След тази оръжейна стая чак ме е срам да покажа моите скромни пушки,само четири броя.attachicon.gifWP_20150308_13_55_14_Pro.jpg

Четери, ама кат за 400 :police: Не количествато, а качеството. Имаче моа а подкарам и циганките. :clap:

• 2 weeks later...

Здравейте колеги,

Да се похваля и аз . . . както се казва "ред е, и ми се пада".

В началото на месеца станах собственик на поредната "любовница". Още същия ден на Tikka - та и бе направен тунинг, в ателието на Бачо Стоян /Шамана/ - олекотяване на спусъка; монтаж на уивър база за оптичен прицел; монтаж на уивър база за фенер; избор на рингове с възможно най-нисък монтаж за наличната оптика; монтаж на ринговете и оптиката.

Получи се ето това:

post-6556-0-34964000-1432547122_thumb.jpg

Изчаках, с неимоверна мъка, да регистрирам "финландката" в служба КОС и . . . . .

post-6556-0-74019300-1432547130_thumb.jpg

В крайна сметка това е резултата с S&B SPCE - 9,7гр.. Прострелка и нулиране на "втора нула" за боеприпаса. След това експерименти на разни и разнообразни дистанции /за потвърждаване на балистичната крива дадена от производителя/, направих една серия само с подпряна полуложа - без стойката за прострелка. Качвам само една снимка с мишена на дистанция 86м. и подпряна полуложа, /другите мишени бяха доста надраскани и налепени/. На мишената разстоянието между тънките линии е 1МОА на дистанция 100м. Първия и третия изстрел почти се захапаха а втория аз го изтървах и отиде леко в дясно.

Е лично аз съм предоволен от "поведението" на Tikka - та

post-6556-0-58243800-1432547146_thumb.jpg

Поздрави и наслука!

P.S. Пропуснах . . . . калибъра е 308win

Здравейте колеги,

Да се похваля и аз . . . както се казва "ред е, и ми се пада".

В началото на месеца станах собственик на поредната "любовница". Още същия ден на Tikka - та и бе направен тунинг, в ателието на Бачо Стоян /Шамана/ - олекотяване на спусъка; монтаж на уивър база за оптичен прицел; монтаж на уивър база за фенер; избор на рингове с възможно най-нисък монтаж за наличната оптика; монтаж на ринговете и оптиката.

Получи се ето това:

attachicon.gifIMG_20150508_173110_1.jpg

Изчаках, с неимоверна мъка, да регистрирам "финландката" в служба КОС и . . . . .

attachicon.gifIMG_20150516_080108_1.jpg

В крайна сметка това е резултата с S&B SPCE - 9,7гр.. Прострелка и нулиране на "втора нула" за боеприпаса. След това експерименти на разни и разнообразни дистанции /за потвърждаване на балистичната крива дадена от производителя/, направих една серия само с подпряна полуложа - без стойката за прострелка. Качвам само една снимка с мишена на дистанция 86м. и подпряна полуложа, /другите мишени бяха доста надраскани и налепени/. На мишената разстоянието между тънките линии е 1МОА на дистанция 100м. Първия и третия изстрел почти се захапаха а втория аз го изтървах и отиде леко в дясно.

Е лично аз съм предоволен от "поведението" на Tikka - та

attachicon.gifIMG_20150517_113316_1.jpg

Поздрави и наслука!

P.S. Пропуснах . . . . калибъра е 308win

Да ти е честита, колега, по-нататък можеш да си олекотиш малко и спусъка :) Изтърваните намаляват.

Здравейте колеги,

Под давлението на няколко приятели и колеги, включително Жоро от този форум, реших да пробвам .243 Win. Закупих си цев /мачова, флутирана/ за Blaser R8 и днес сутринта я прострелях. Обикновено, когато правя това с нова цев, я чистя след 1-я, 3-я, 5-я и 10-я изстрел - т.нар. "разтъпкване на цевта".

На 100 метра 3 изстрела влязоха в една дупка, а мишената, която прилагам е от стрелба на 200 метра. Фабрични патрони RWS Teilmantel 100 grains(6,5 грама). ДОВОЛЕН СЪМ!!!

post-59917-0-12090000-1432728974_thumb.jpg

post-59917-0-48013600-1432728989_thumb.jpg

Здравейте колеги,

Под давлението на няколко приятели и колеги, включително Жоро от този форум, реших да пробвам .243 Win. Закупих си цев /мачова, флутирана/ за Blaser R8 и днес сутринта я прострелях. Обикновено, когато правя това с нова цев, я чистя след 1-я, 3-я, 5-я и 10-я изстрел - т.нар. "разтъпкване на цевта".

На 100 метра 3 изстрела влязоха в една дупка, а мишената, която прилагам е от стрелба на 200 метра. Фабрични патрони RWS Teilmantel 100 grains(6,5 грама). ДОВОЛЕН СЪМ!!!

attachicon.gifimage.jpg

attachicon.gifimage.jpg

Дати е честита!Въпрос на време,да разбереш,че давлението не е било напразно.Аз също имам пушка в този калибър-не толкова маркова,ама много работна ;)

Здравейте колеги,

attachicon.gifimage.jpg

attachicon.gifimage.jpg

Ами приятелю, Guten Tag! или по-точно, за да съм съвсем на твоята вълна - Grüß Gott!

Откога ти хваля този калибър, който ме омагьоса още от първия изстрел. Беше с един К95 на приятел V_V_k. Тогава падна първият ми сръндак и в последствие още над десетина, като досега имам само 2 празни изстрела без прибрано животно. За чакалите не говоря, защото там нещата са примесени с други такъми.

Много се радвам на придобивката ти и понеже знам, че си елитен стрелец, се надявам скоро да ни разкажеш за нови постижения "на живо" с нея.

Много слука ти желая!

Edited by JOR8

Да ти е честита, колега, по-нататък можеш да си олекотиш малко и спусъка :) Изтърваните намаляват.

Здравей колега. Благодаря.

Да ти се връщат "честитките", когато пожелаш . . . :rolleyes:

Олекотяване (омекотяване) на спусъка беше първия тунинг, който бачо Стоян направи . . . .а аз чинно "документирах"

post-6556-0-05249900-1432827129_thumb.jpg

Относно въпросният изстрел . . . направих баламска грешка - прицелих се /явно не толкова добре/, поставих внимателно пръст на спусъка /явно не е било толкова внимателно/ след което установих, че прицелването не е толкова прицизно . . . .и . . .с пръст на спусъка опитах да помръдна "леко" оръжието . . . :umnik2:. . . . последва изстрел който ме изненада . . . и резултата е това. Важното е, че осъзнах грешката си. Не пожелах да "анулирам" попадението и да повторя изстрела. Все пак това съм "постигнал", към момента това са моите възможности с това оръжие. А тя /"финландката"/ може доста повече, сигурен съм. Все още не съм му свикнал на спусъка, но с малко повече тренировки всичко ще си дойде "на място" . . . попаденията също.

Поздрави и наслука!

Здравей колега. Благодаря.

Да ти се връщат "честитките", когато пожелаш . . . :rolleyes:

Олекотяване (омекотяване) на спусъка беше първия тунинг, който бачо Стоян направи . . . .а аз чинно "документирах"

attachicon.gifIMG_20150508_132302_1.jpg

Относно въпросният изстрел . . . направих баламска грешка - прицелих се /явно не толкова добре/, поставих внимателно пръст на спусъка /явно не е било толкова внимателно/ след което установих, че прицелването не е толкова прицизно . . . .и . . .с пръст на спусъка опитах да помръдна "леко" оръжието . . . :umnik2:. . . . последва изстрел който ме изненада . . . и резултата е това. Важното е, че осъзнах грешката си. Не пожелах да "анулирам" попадението и да повторя изстрела. Все пак това съм "постигнал", към момента това са моите възможности с това оръжие. А тя /"финландката"/ може доста повече, сигурен съм. Все още не съм му свикнал на спусъка, но с малко повече тренировки всичко ще си дойде "на място" . . . попаденията също.

Поздрави и наслука!

Пропуснал съм този ти пост, друг тунинг правил ли си?

Пропуснал съм този ти пост, друг тунинг правил ли си?

Здравей колега,

Разликите от "магазинското състояние" са:

- омекотен спусък;

- монтирана уивър база за оптичен прицел;

- монтирана уивър база за захват на фенер, базата е леко променена от тази която се използва при Блазер-ите;

- монтиран оптичен прицел;

- монтиран фенер;

- преди 10-15 дни получих /закупих/ калъф от "Hunter George".

Нищо кой знае какво. Просто задължителните, според мен, "аксесоари" . . . :)

Поздрави и наслука!

• 3 months later...

• 2 weeks later...

Чеки и я да споделим неко снимка на сръбкинята, че тук май съм забоварил да се изфукам :eusa_dance:

post-40851-0-08120400-1444664529_thumb.jpg

post-40851-0-05257900-1444664571_thumb.jpg

• 5 months later...

CZ 455 Varmint .22lr със Hawke sidewinder 8-32x56

https://drive.google.com/file/d/1pWCOJYfJrcxCy-9ljqjTNd6NxQQDkqrVCw/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1UOO4sgJY3jRcjyIJnZM4Y3Kjfs15U_Wznw/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1qhEOhOgYsJvCNOmDsYLMNq0b7D_d87tZhA/view?usp=sharing

Последната снимка е прострелка със Силиер Белот стандарт- 5 изтрела на 50 метра.

По принцип може и по-добре - харесва син или зелен Елей