Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

КОЯ РУСКА ДВУЦЕВКА ДА СИ КУПЯ

Recommended Posts

скоро - след около месец съм решил да си купувам чифте. насочил съм се към руско производство надцевка (може и успоредка) но тъй като до сега съм имал/стрелял само с ТОЗ 34Е съветско производство нямам впечатления относно другите марки и модели, а още по-малко актуална информация за това какво е качеството на руските пушки в търговската мрежа. от тоза съм сравнително доволен, но ще го оставя на баща ми. чувам, че качеството на съвременното руско ловно оръжие не е сравнимо с това от преди перестройката а други казват, че все още има достойни модели. моля ви дайте малко актуално инфо и препоръки какво да ходя да гледам по магазините.

скоро - след около месец съм решил да си купувам чифте. насочил съм се към руско производство надцевка (може и успоредка) но тъй като до сега съм имал/стрелял само с ТОЗ 34Е съветско производство нямам впечатления относно другите марки и модели, а още по-малко актуална информация за това какво е качеството на руските пушки в търговската мрежа. от тоза съм сравнително доволен, но ще го оставя на баща ми. чувам, че качеството на съвременното руско ловно оръжие не е сравнимо с това от преди перестройката а други казват, че все още има достойни модели. моля ви дайте малко актуално инфо и препоръки какво да ходя да гледам по магазините.

Mоята успоредка ИЖ-43 е след перистройката, верно малко не напасната както трябва (между цевите и цевната кутия свети срещу слънцето), но пушката си стреля без проблеми. Проблема на новите е в ежекторите, така че по добре да е с екстрактори, надцевка или успоредка въпрос на лично предпочитание.

Mоята успоредка ИЖ-43 е след перистройката, верно малко не напасната както трябва (между цевите и цевната кутия свети срещу слънцето), но пушката си стреля без проблеми. Проблема на новите е в ежекторите, така че по добре да е с екстрактори, надцевка или успоредка въпрос на лично предпочитание.

сделано в ссср или USSR :pardon:

Колега новото руско не е с много добро качество така че ти препоръчвам да се огледаш и за нещо друго примерно италианско.Да речем Силма цена 1000-1100лв. в Випа.Ако имаш някой лев повече за харчене можеш да вдигнеш летвата и по-нагоре към Берета.

Колега вярно е че повечето нови руски пушки са много грубо изработени но се намират добри екземпляри миналата седмица закупихме за мой приятел такава ИЖ-27ЕМ пушката е без забележки отлично полирана и напасната в областа на подцевните куки(който е гледал нова пушка ИЖ разбира за какво говоря)и с орехов приклад

Здравей колега щом питаш за руските пушки аз съм насреща имам 3 бр руски пушки и една българска. първата мие успоредка ИЖ43ЕМ и мие подарък от брат ми като станах ловец много лека и удобна пушка има малко проблем с мерната планка понеже в задния край завършва косо и при примерване трябва да накриваш целта с малко изпиляване се оправя. Другата ми пушка е ИЖ94Н ако имаш възможнос взе ми си такава но с двата комплекта цеви последно у нас ги прадават само с комбинираната цев за около 850лв. Тази пушка си е две в едно. Комбинираната цев се продава с различни калибри на нарезната цев така че имаш избор според предпочитанията. Моята е .308Win и на 100м с оптика с 4 кратно увеличение правя група под 4 см в диаметър. И последната ми руска пушка е МР- 153 Супер магнум страхотно оръжие добър избор е и магнум варианта.

Като купуваш просто гледай и нямаш проблеми.Много обичаме да се жалваме по миналото но нали новото е осъвременено старо?В недалечното минало от 10 пушки в магазина хващаха око-3.Обаче понеже нямаше други и трябваше да се чака доста се купуваше всичко,което гърми.Незнам защо,това се пропуска да се каже от колегите а може просто да не знаят.Същото е и сега.Хареса ти-купуваш,не ти хареса-продължаваш до подходящата.Освен всичко друго,никой не казва,колко от новите пушки е счупил и износил защото,кой какво е чул не е повод за изказване като на експерт.Няма по-добри експерти от нас,когато става въпрос за нещо, от което не разбираме но сме чули.

Като купуваш просто гледай и нямаш проблеми.Много обичаме да се жалваме по миналото но нали новото е осъвременено старо?В недалечното минало от 10 пушки в магазина хващаха око-3.Обаче понеже нямаше други и трябваше да се чака доста се купуваше всичко,което гърми.Незнам защо,това се пропуска да се каже от колегите а може просто да не знаят.Същото е и сега.Хареса ти-купуваш,не ти хареса-продължаваш до подходящата.Освен всичко друго,никой не казва,колко от новите пушки е счупил и износил защото,кой какво е чул не е повод за изказване като на експерт.Няма по-добри експерти от нас,когато става въпрос за нещо, от което не разбираме но сме чули.

иж12 :angry: :angry: :angry::pardon::angry:

Преди месец ми излезе разрешителното за пушка. Любител съм на руското оръжие и започнах да търся о магазините. В западна България имаше само Иж-43. Един съсед ходи до Варна за Иж-27. Тези дни се очаква да внесат нова партида. Аз лично ще отида до Пловдив и от там да си взема. Има един магазин на бул. България, от дясно на 200 метра преди кръговото на панаира.

Незнам какви са ти естетическите изисквания, но аз бях залитнал по Иж-43 КН - с куруци, за съжаление няма модел с екстри. Чистата 43-ка има всички екстри. В последствие си купих друга пушчица с куруци - Пипер баярд 16 калибър - красота.

До края на месеца ще взема и една 27-ца с всички екстри (магнум, инжектор, сменяеми шокове), само за броя на спусъците се чудя още.

Относно качеството на новото руско оръжие - факта, че се изкупува всичко вкарано е достатъчен. Някой да е чул за липса на Италиански пушки от магазините? Да не говорим, че във VIP-па един автомат изобщо не можа да гръмне, камоли да презареди.

Edited by митьо

И аз доколкото съм чул отзвук от специалисти в последните години качеството на руското оръжие е силно снижено, особено на ижевските заводи. Не знам пкакъв съвет да ти дам, но ако не държиш непременно на нова пушка поогледайсе за нещо втора ръка ама класика , като да речев ИЖ12 или ИЖ 54. Успех и на слука.

БЛАГОДАРЯ на всички отзовали се. Четох това - онова и посоката се избистря към ИЖ 27 12/76 с два спусъка без сменяеми шокове и със екстрактори и евентуално хромирана кутия. Поне това което прочетох от руски сайтове (материалите са доста) е най безпроблемния вариант от съвременното производство на тази класическа вече пушка. по добро изпълнение е само "штучное" и особено модификацията "русь", която на техния пазар е около 2.5 пъти по-скъпа от серийния модел а тук не зная дали въобще се внася. въпреки цената обаче, всички отбелязват, че си струва парите на 100% което явно говори за съществени разлики в качеството...

очакваните производствени недостатъци според руснаците се отнасят до:

не добре заварени странични планки на цевите, и мерна планка.

кривини в мерната планка.

несиметрично просвредлени патронници и с по голям от необходимия диаметър

непрецизно напаснати механизми на ежекторите

непрецизно напасване на заключващия механизъм (ключа не се връща до края при затваряне дори са известни случаи пушката да се отваря при изтрел с по-силен патрон в горната цев)

слаб ударник на долната цев (не взривява по-твърдите капсули и съответно засечки)

склонност към корозия и спичане на резбите при модела със сменяеми шокове

непрецизна изработка на селектора за избор на цев (при модела с един спусък)

неравномерна и "плитка" оксидация

цепнатини по ложата или приклада (особено при буковата дървения)

за щастие по-голямата част от тези недостатъци е видима и е сравнително лесно отстранима от оръжейник и пред вид популярноста на оръжието повечето майстори знаят какво да гледат и как да го поправят.

алтернативата на тази пушка е ТОЗ 34, която вече имам така че отпада. варианта за "нещо по-така" отпада поради финансови причини (искам да запазя пари за флоберка, която вече съм избрал).

забравих да отбележа в първия си пост, че съм от Варна така, че колегите от града могат да ме насочат и конкретно към магазин/и където са открили нещо стойностно.

Здравей колега!"

Във Варна се насочи към"Магнум"при Боян или при Стоян след подлеза на "Шипка",в ляво.Мое мнение-при Боян-"Магнум".В НИКАКАВ случай не ходи при Драго!!!Изключително не етичен търговец!!!Казвам ти от личен опит.Ако искаш по-подробно ми прати ЛС.

хи колега.

като горд собствени на две руски пушки да кажа и аз.

имам стар тек иж-18 СССР производство. и нова руска надцевка иж-27М с два спусъка.

не искам да разпалвам дискусия нови и стари производства само споделям моите впечатления.

27-ицата я купих чисто нова от магазин. преди да я взема обиколи сигурно 15-20 продавача на "перфекни" СССР надцевки на по 50,60 изтрела. За мой късмет имах "подръка" човек на ти с матеряла. Ще спестя подробностите, но накрая влезнахме в първия оръжеен магазин и поискахме една нова 27, НО със следните изисквания: максимално прост механизъм/демек само с "подавач" на гилзите/ фиксирани шокове и бяла глава. само последното не стана, но пък беше с орехова "дървения". капарирах я и БЕЗ да съм я виждал на риск я взех след два дни.по притегнах затилака и два винта по пуложата и... НИКАКВИ ЯДОВЕ.

Тук много колеги се оплакват от криви мобилни шокове, проблемни механизми и НАЙ-ВЕЧЕ ръжда. Лично аз с НОВА 27-ца Ги нямам, и ги гледам странно като се оплачат.

Немога да кажа кои прав или крив, казвам само че има и читави нови пушкала и е въпрос на късмет/како мен/ или въпрос на "гледане и разбиране" да се избере.

успех в избора и после да се "иЗфукаш" какво си взел :)

ТОЗ 120 е нов модел (2000г.) и въпреки, че е усъвършенстван си остава сравнително проблемитичен. като плюсове се изтъкват по-красивата и прецизна изработка в сравнение с продукцията на Ижевските заводи, но механизма за зареждане е постоянен проблем ако с оръжието се борави невнимателно. просто специфика на конструкцията която ако при отваряне ключа не се отваря до крайна степен се чупят лосчетата за зареждане. освен това гребена на приклада от завода е направен сравнително висок и при приклаждане повечето ловци се оплакват от удар (в последствие синина) под окото. в русия масово ги преправят след покупка. иначе ТТ данните на пушката са добри. за сега ИЖ 27М държи моята лична класация в избора на руско чифте. ако някой се сети за нещо друго нека предложи.

Edited by ilich
  • 4 months later...

Здравеи колега втора година сам сас иж27ем и сам много доволен.С колеги които имат нови пушки както аз сме коментирали,този модел са сполучливи карат съямити и бреникето много добре.За Силмата която ти препоръчва колегата се изработват в Турция.Иж27 ем но без смениаеми фтулки голама част от пушките с такива не са центровани добре карат изтрела по влаво или дясно,нагоре или надоло от другата цев.

Здравеи колега втора година сам сас иж27ем и сам много доволен.С колеги които имат нови пушки както аз сме коментирали,този модел са сполучливи карат съямити и бреникето много добре.За Силмата която ти препоръчва колегата се изработват в Турция.Иж27 ем но без смениаеми фтулки голама част от пушките с такива не са центровани добре карат изтрела по влаво или дясно,нагоре или надоло от другата цев.

joro..........ти бил ли си в завода на Силма в турция

Не сам бил но колега ловец които има ловен магазин ми каза че Силма се прави във заводите на Чърчел в Турциа.

А той продава ли Силма в магазина си?

А той продава ли Силма в магазина си?

Продава Сарсилмас, май така звучеше турската тояга. :yahoo:

Поздрави колега

Съветът ми е за ИЖ-27ем 12/76 сменяеми шокове два спусъка. Произведените след 2005г. са много добри . Е вярно, че трябва да я поогледаш и че нещо произведено в Русия няма сходно- всяка си е различна със своя душа .

Успех ако решиш да си вземеш такава ще е уникална - наслука.

Поздрави колега

Съветът ми е за ИЖ-27ем 12/76 сменяеми шокове два спусъка. Произведените след 2005г. са много добри . Е вярно, че трябва да я поогледаш и че нещо произведено в Русия няма сходно- всяка си е различна със своя душа .

Успех ако решиш да си вземеш такава ще е уникална - наслука.

Колега аз имам ловна успоредка ИЙ 54- 1965год. Много съм доволен от стрелбата и има добро заключване/с клечка/.Вземах я от един колега, стар ловец и добра.