Jump to content

Фокстериер

Share

Recommended Posts

Абе хора, стига се заяждахте с човека! Това, че ние с вас имаме нет вкъщи, в работата, от телефоните и тн., и че влизаме във форума постоянно, не значи, че всички са така! Особено Жоро, ти си в Управителния съвет на клуба, т.е член си на представителния му орган, "лицето" на клуба. С подобни изказвания и заяжания настройвате хората не само с-у себе си, а срещу целия клуб! Никой не е длъжен да виси по цял ден в нета и да качва снимки, да не говорим, че има хора, които просто не знаят как става. Аз ако съм на място на Митко и да можех, нямаше да кача, точно заради демонстрираното негативно отношение!

Мисля, че не ме разбра правилно! Не съм си и мислил да се заяждам с никого. Това, че човека е на вие с технологиите, не е срамно, никой не се е родил научен, Това, че няма нет, с нищо не го прави по-различен от нас. Всички сме любители на тази порода. Аз просто исках да видя снимки на фоксовете, с това ако съм засегнал някого моля да бъда извинен.

А що се отнася до Управителния съвет на клуба, той щебъде винаги за пример.

Здравейте,

Трудно още се ориентирам във вашия форум и искам да попитам дали приемате любители на фокстериери, но не ловци...

Сега сме с четвъртия ни фокс - Айрън II, на година и един месец, дойде от Унгария, тъй като не можахме да си намерим тук. Предишните трима си бяха нашенски.

Особено живо се интересуваме от клуба - от София сме - има ли някакви сбирки, как става членуването в него?

Поздрави на всички вас.

П.С. За съжаление не успявам да кача снимките... Отникъде не става...

Здравейте, всеки любител на фокстериерите е добре дошъл в клуба, още повече, че вие явно имате доста опит с породата, след като това е четвъртият ви фокс :yahoo: Видях, че Яхи е пуснал линк към клубния сайт, а Жоро е написал номера на мобилния ми телефон, така че от вас остава само да имате желание и да се обадите. Тук в София започнахме да сформираме фокс срещи, ще се радвам да се запознаем и да дойдете следващият път с вашето куче.

Поздрави,

Камен

На 08.11.2009г от 09.00 часа на полигона в гр.Съединение ще се проведе състезание за работа под земя,само на язовец.

Няма да се изпитват реакция на изтрел и извличане на мъртъв дивеч.

Право на участие имат кучета от всички породи за подземен лов(със и без родословия).

Наградите за състезанието са осигурени от Клуб НКГЛТ.

Приемам заявки за участие на лични съобщения,

и на място, в деня на състезанието.

Таксата за куче е 10 лв.

Състезанието ще е една добра тренировка за всеки участник.Добър начин да проверите злобата и точноста на помощника ви в лова.Цената е символична, с цел популяризиране на подземния лов и на всички породи териери.

Здравейте, всеки любител на фокстериерите е добре дошъл в клуба, още повече, че вие явно имате доста опит с породата, след като това е четвъртият ви фокс :clap: Видях, че Яхи е пуснал линк към клубния сайт, а Жоро е написал номера на мобилния ми телефон, така че от вас остава само да имате желание и да се обадите. Тук в София започнахме да сформираме фокс срещи, ще се радвам да се запознаем и да дойдете следващият път с вашето куче.

Поздрави,

Камен

Гледаме фоксчета от над 30 години вече - наистина по едничко и все мъжки. Но въпреки натрупания опит, това, последното, е на път да ни вземе здравето - ни се води, ни се кара. А и с него постъпваме както с предишните - ефект никакъв - той схваща единствено това, което му харесва - при това мигновено. Оттам-нататък нищо. По принцип фоксчетата ни винаги са възприемали някак по снизходителен и много достоен начин да ни се подчиняват и това е чертата, която най-много уважавам у тях - един вид "подчинявам се, защото аз искам, а не защото ти ме насилваш". Този, имаме усещането, че направо ни се надсмива - нито поощрения, нито наказания му действат. Вече се изчерпахме откъм методи и подходи и ще ни бъде много приятно и полезно да обменим идеи с истинските познавачи и любители на породата.

Къде се състоят фокс срещите?

Може би тук е мястото да кажа, че никът in2 е на сина ми /на снимката горе/, който ви откри и се регистрира, но любезно ми го преотстъпи за ползване, тъй като аз - майка му - съм главният виновник за фокстериерното нашествие вкъщи - решихме, че две регистрации от едно и също семейство за един единствен фокс стоят някак странно и неестествено.

Гледаме фоксчета от над 30 години вече - наистина по едничко и все мъжки. Но въпреки натрупания опит, това, последното, е на път да ни вземе здравето - ни се води, ни се кара. А и с него постъпваме както с предишните - ефект никакъв - той схваща единствено това, което му харесва - при това мигновено. Оттам-нататък нищо. По принцип фоксчетата ни винаги са възприемали някак по снизходителен и много достоен начин да ни се подчиняват и това е чертата, която най-много уважавам у тях - един вид "подчинявам се, защото аз искам, а не защото ти ме насилваш". Този, имаме усещането, че направо ни се надсмива - нито поощрения, нито наказания му действат. Вече се изчерпахме откъм методи и подходи и ще ни бъде много приятно и полезно да обменим идеи с истинските познавачи и любители на породата.

Къде се състоят фокс срещите?

Може би тук е мястото да кажа, че никът in2 е на сина ми /на снимката горе/, който ви откри и се регистрира, но любезно ми го преотстъпи за ползване, тъй като аз - майка му - съм главният виновник за фокстериерното нашествие вкъщи - решихме, че две регистрации от едно и също семейство за един единствен фокс стоят някак странно и неестествено.

здавеите радвам се че сте във форума на тези изключителни кучета.отглеждам и ловувам с грубокосмести фоксове от доста време и има за какво да се говори на тези фокс срешти но за сажеление маи са секретни.даи малко инфо за това зверче от каде е на каква възраст родители и др. поздрави :clap:

здавеите радвам се че сте във форума на тези изключителни кучета.отглеждам и ловувам с грубокосмести фоксове от доста време и има за какво да се говори на тези фокс срешти но за сажеление маи са секретни.даи малко инфо за това зверче от каде е на каква възраст родители и др. поздрави :clap:

Здравейте,

Всъщност нищо не зная за малкия дявол, освен че е взет от Унгария, че родителите са действащи ловни кучета, че е роден на 17 септември миналата година, а при нас пристигна на 3 ноември. Някак всичко стана стремително бързо - в рамките на 20 дена се разви болестта на предишния фокс, ходихме по доктори, лежа в клиника, преливаха му някакви разтвори, накрая спря да ни познава, едвам се надигаше, отслабна страхотно, напипаха тумор, изследванията бяха десетки пъти над нормата, не дадоха никакъв шанс и се наложи да го приспим - решение повече от ужасно, никому не пожелавам да трябва да го взема - при аутопсията се оказа рак на стомаха с безброй метастази по червата...беше много страшно...Беше на 10 години.

Решихме да не взимаме повече куче. Изтрая ме синът ми няколко дни... и се разтърсихме по обяви - никъде нищо. Тогава се сетихме, че предишния ни го беше доставила от Пловдив една фирма и им звъннахме отново. Казаха, че в момента в България няма, но имат кола, пътуваща из Европа и могат да го доставят от Унгария. И така зверчето се оказа за седмица вкъщи. Не съм нито искала, нито търсила родословие - за мен беше важно да го има, да е фокстериер, да е трицветен, твърдокосмест и мъжки. Като трите предишни... Празно и тъжно е без такава муцунка вкъщи...

Хубавец е нищо че му я няма опашката, и ако се тримингова а не подстригва с машинка ще е още по хубав!!!!

Има си опашка съществото, за пръв път виждам такава на фокс - черна отгоре към тялото с беличко баш на върха и рижо-бяла отдолу... Но наистина ми се струва възкъса, около 7 см е. Можеше и по-дългичка да я оставят. Но така си дойде при нас...

dsc03576xy.jpg

Я да видим какво ще кажат фокстериерджиите от форума за най-новата ни придобивка? :p

Edited by TORMENTOR

dsc03576xy.jpg

Я да видим какво ще кажат фокстериерджиите от форума за най-новата ни придобивка? :p

Не разбирам изобщо, но много ми прилича на Амбра на колегата Воден Чайров :D Имат ли нещо общо?

dsc03576xy.jpg

Я да видим какво ще кажат фокстериерджиите от форума за най-новата ни придобивка? :(

Торментора пак ни удари в земята с тоя пес , казвай братле от къде и какъв е тоя хубавец , че нямам търпение да разбера

Торментора пак ни удари в земята с тоя пес , казвай братле от къде и какъв е тоя хубавец , че нямам търпение да разбера

Ами Краси, какво точно искаш да ти кажа брат?

То кучето си е родено тука в Силистра и производителят му

е активен писач в тая тема. Ние с един приятел го купихме ей тъй

на майтап онзи ден и вчера го пробвахме на мойте прасенца, добре си

тръгна момчето и мисля че ще става свинарче някой ден от него. Иначе знам

коя е майка му, само дето не съм сигурен за таткото! Както и да е, кученцето ми

харесва поне за сега и занапред ще видим. Казва се Джак, на година и три месеца е

и майка му се казва Нела з Райе Сиди. Производителя няма да му споменавам името, щото...

post-8127-1257257044_thumb.jpg

Edited by TORMENTOR

Браво , много е наперен и готин малкия , а щом е в твоите ръце съм повече от убеден , че ще бъде обучен безупречно :drinks:

Джак е партиен бе Краси, не е само мой !!! :drinks:

Днес го пробвахме на дупка, влезе си момчето и

полая малко, после излезе, после пак влезе и пак полая,

ама като за пръв път се представи долу горе добре. Все пак до

оня ден беше апартаментно куче и знаеше само що е то казанджийски

котки. Не се съмнявай, че к'вото може да се изкара от него като възможности

ще му го изсмучим, пък вече то самото животинче ще покаже, става ли или не става...

Edited by TORMENTOR

Ами Краси, какво точно искаш да ти кажа брат?

То кучето си е родено тука в Силистра и производителят му

е активен писач в тая тема. Ние с един приятел го купихме ей тъй

на майтап онзи ден и вчера го пробвахме на мойте прасенца, добре си

тръгна момчето и мисля че ще става свинарче някой ден от него. Иначе знам

коя е майка му, само дето не съм сигурен за таткото! Както и да е, кученцето ми

харесва поне за сега и занапред ще видим. Казва се Джак, на година и три месеца е

и майка му се казва Нела з Райе Сиди. Производителя няма да му споменавам името, щото...

Браво за придобивката, дай боже да стане добър ловец! :drinks:

• 2 weeks later...

Здравейте колеги, от месец съм собственик на женски фокс на 1.5г. Кучето досега не е учено и не водено на лов. Тази порода е нова за мен, дали още има шанс да се научи .Не проявява интерес към никъкъв дивеч иначе има злоба дави се с други кучета. Пробвах я с питомен заек удави го доста бързо.На убити лисици котки зайци няма интерес въобще.Към дупки също. Дали ще успее да изваде добро поколение което да става за лов ако се намери работещ мъжкар.

post-1962-1258379571_thumb.jpg

post-1962-1258379580_thumb.jpg

post-1962-1258379592_thumb.jpg

post-1962-1258379601_thumb.jpg

post-1962-1258379613_thumb.jpg

post-1962-1258380003_thumb.jpg

Здравейте колеги, от месец съм собственик на женски фокс на 1.5г. Кучето досега не е учено и не водено на лов. Тази порода е нова за мен, дали още има шанс да се научи .Не проявява интерес към никъкъв дивеч иначе има злоба дави се с други кучета. Пробвах я с питомен заек удави го доста бързо.На убити лисици котки зайци няма интерес въобще.Към дупки също. Дали ще успее да изваде добро поколение което да става за лов ако се намери работещ мъжкар.

Здравей преди около 3 години имах същия проблем но с времето вси4ко се оправи само ти трябва малко време и правилен потход кам кучето и сам сигорен 4е от нея ще стане страхотен ловец , :drinks:

Браво , много е наперен и готин малкия , а щом е в твоите ръце съм повече от убеден , че ще бъде обучен безупречно :good:

Става интересно и ще следя ,какво ще стане !!! Усещам ,че се заформя страхотна .......интригичка !!!

Като зная производиеля и собственика как се ...........харесват :drinks: !!!

Абе колеги това нормално ли е за един фокстериер?

http://www.youtube.com/watch?v=t_13KNoimvU...feature=related

Edited by VUL4O

На 28.11.2009г от 10,30(веднага след САСТ-та) часа на новия полигон в гр.Любимец ще се проведе състезание за работа под земя,само на язовец.

Няма да се изпитват реакция на изтрел и извличане на мъртъв дивеч.

Право на участие имат кучета от всички породи за подземен лов(със и без родословия).

Наградите за състезанието са осигурени от Клуб НКГЛТ.

Приемам заявки за участие на лични съобщения,

и на място, в деня на състезанието.

Таксата за куче е 10 лв.

Състезанието ще е една добра тренировка за всеки участник.Добър начин да проверите злобата и точноста на помощника ви в лова.Цената е символична, с цел популяризиране на подземния лов и на всички породи териери.