Jump to content

Фокстериер

Share

Recommended Posts

и аз си търся такова, от къде мога да си закупя и на каква цена ?

• 2 months later...

Zdraveite VSI4KI VIE FENOVE NA TEZI NEVEROIATNI KU4ETA!!!! KASNO VI NAMIRAM I TO SAVSEM SLU4AINO :) AZ IMAM 2 FOXTERRIERA I VKA6TATA MI SA SE RODILI OB6TO 54 OT TEZI STRAXOTNI KU4ETA 6TE SE RADVAM DA SI POGOVORIM ZA TIAX :) AZ NE SAM LOVDJIIKA (BA6TA MI BE6E ) NO S TAZI PORODA SAM JIVEIA OT PARVIA SI DEN NA ZEMIATA :) ZA TIAX MOGA DA NAPI6A CIALA POREDICA KNIGI I MOJE BI NIAMA DA MOGA DA RAZKAJA VSI4KO KOETO SA MI POKAZALI.... :)

e2d9366a6d17.gif

Здравейте ВСИЧКИ ВИЕ ФЕНОВЕ НА ТЕЗИ НЕВЕРОЯТНИ КУЧЕТА!!!! КЪСНО ВИ НАМИРАМ И ТО СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО :Д АЗ ИМАМ 2 ФОХТЕРРИЕРА И ВКЪЩАТА МИ СА СЕ РОДИЛИ ОБЩО 54 ОТ ТЕЗИ СТРАХОТНИ КУЧЕТА ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА СИ ПОГОВОРИМ ЗА ТЯХ :Д АЗ НЕ СЪМ ЛОВДЖИЙКА (БАЩА МИ БЕШЕ ) НО С ТАЗИ ПОРОДА САМ ЖИВЕЯ ОТ ПЪРВИЯ СИ ДЕН НА ЗЕМЯТА :Д ЗА ТЯХ МОГА ДА НАПИША ЦЯЛА ПОРЕДИЦА КНИГИ И МОЖЕ БИ НЯМА ДА МОГА ДА РАЗКАЖА ВСИЧКО КОЕТО СА МИ ПОКАЗАЛИ.... :Д

Здравей Стефана. Моля те, пиши на кирилица и не използвай главните букви (включен Caps Lockза) за целия пост, а само там, където е нужно.

Edited by Конак

Zdraveite VSI4KI VIE FENOVE NA TEZI NEVEROIATNI KU4ETA!!!! KASNO VI NAMIRAM I TO SAVSEM SLU4AINO :rolleyes: AZ IMAM 2 FOXTERRIERA I VKA6TATA MI SA SE RODILI OB6TO 54 OT TEZI STRAXOTNI KU4ETA 6TE SE RADVAM DA SI POGOVORIM ZA TIAX :pardon: AZ NE SAM LOVDJIIKA (BA6TA MI BE6E ) NO S TAZI PORODA SAM JIVEIA OT PARVIA SI DEN NA ZEMIATA 8) ZA TIAX MOGA DA NAPI6A CIALA POREDICA KNIGI I MOJE BI NIAMA DA MOGA DA RAZKAJA VSI4KO KOETO SA MI POKAZALI.... 8)

e2d9366a6d17.gif

Здравейте ВСИЧКИ ВИЕ ФЕНОВЕ НА ТЕЗИ НЕВЕРОЯТНИ КУЧЕТА!!!! КЪСНО ВИ НАМИРАМ И ТО СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО :Д АЗ ИМАМ 2 ФОХТЕРРИЕРА И ВКЪЩАТА МИ СА СЕ РОДИЛИ ОБЩО 54 ОТ ТЕЗИ СТРАХОТНИ КУЧЕТА ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА СИ ПОГОВОРИМ ЗА ТЯХ :Д АЗ НЕ СЪМ ЛОВДЖИЙКА (БАЩА МИ БЕШЕ ) НО С ТАЗИ ПОРОДА САМ ЖИВЕЯ ОТ ПЪРВИЯ СИ ДЕН НА ЗЕМЯТА :Д ЗА ТЯХ МОГА ДА НАПИША ЦЯЛА ПОРЕДИЦА КНИГИ И МОЖЕ БИ НЯМА ДА МОГА ДА РАЗКАЖА ВСИЧКО КОЕТО СА МИ ПОКАЗАЛИ.... :Д

Здравей Стефана. Моля те, пиши на кирилица и не използвай главните букви (включен Caps Lockза) за целия пост, а само там, където е нужно.

браво на тебе, щом е така вземи разкажи нещо, какви имаш в момента, късокосмести или острокосмести, разкажи нещо все пак?

• 3 weeks later...

Ловувам с тая порода от 15 години на подземен лов. В момента имам 1 мъжки и 1 женски фокс ( гладкокосмести ), 1 женски който извадих от моя мъжки и от твърдокосместа женска, както и мъжки ягтериер. Двете кучета (гладките) са от различни линий, но без родословие. Мъжкия ми е от куче внесено от мой приятел от Чехия и майка от Русия, което за жалост ми откраднаха на 4 месечна възраст и след като го открих ( 3 месеца по късно) с невероятни мъки, вече беше с одрязани (купирани) уши, за което не можаха да ми обяснят защо са го направили! По добре да не ви казвам какви бяха последствията за крадците. Женското е от баща от България и майка внесена от Чехия. Смешно е да се приказва за емунната система на фокса. Все още ми е жив и ягтериера, но не съм имал никакви проблеми нито с едната порода нито с другата. Отглеждам ги в боксове и ги храня с всякаква храна - гранула, фенери от патки, както на моменти и само с хляб ! Истината е че при неправилно отглеждане на дадено куче - то умира ест. Всеки знае че кучето иска условия, чистота, разнообразна храна, ваксини, обеспаразитяване и т.н. Фокстериера ( гладкокосместия ) е по нежен от ягтериера, в смисъл - кожа и козина. Това естественно се вижда след дадена борба с животното. Фокса по лесно се цепи. Но, кучето от което съм най доволен, това е ФОКСТЕРИЕР. Това животно е невероятно борбено, упорито и умно. Красиво и непретенциозно към храна. С извинение пред колеги и гости на сайта, искам да ви кажа че прякора на мъжкия ми фокс е "КАМИКАДЗЕ". Тоя прякор си го наследи защото там където има животно, най вече язовец (бурсук) който не помръдва на лая и атаките на друго куче, пускам именно камикадзето и нещата веднага се оправят, но често с по сериозни последици за кучето. Имахме мъжки фокс, на който бе отгризнат (скъсан) кракът от бурсук в земна дупка, след което се наложи да го приспим. Това си е живата истина и доста хора знаят за случая по нашия край. Всеки ловец си хвали кучето, това го знам, но моето куче не е едно а доста и не само за подземен лов. Фокса тегли (или вади) от дупка или тръба (лова по тръби под земята е за предпочитане от земните дупки, защото не се губи време) без обучение. Разбира се това го прави и ягтериера но не всеки. Имаме мъжки фокс продаден преди доста години който например не знае какво е това дупка. Използват го за лов на прасета, работи много добре, претърсва най гъстите места, облайва и гони с лай. Ест. не сравнявам с гончета и мелези и не казвам че е по добро в гората от тях, тъй като сами знаете за скороста на гонене на едро куче и на дребно. Фокса все пак си има специялна селекция и именно за това аз ги използвам само за подземен лов. Женската която имам от гладкия и твърдокосместия я отглеждам в дома си и не я изпозвам за лов. Темпераментно и любвеобвилно животно е. Невероятно прекрасен компаньон. Но се нуждае от повечко разходки ( не е мързеливо куче ). Всичко това го написах не като реклама, а за това че много хора се итересуват от тая порода, а тук в БГ почти не могат да получат никаква информация, тъй като все още си е доста рядка, особенно гладкокосместия фостериер. Предимството на гладкия пред твърдокосместия е че по дупките и тръбите е мизерия (всеки който упражнява този вид лов знае) и гладкия се запазва далеч по чист от твърдокосместия. А и сами знаете какви са грижите за твърдокосместо куче (триминг, къпане, разресване, и куп други грижи за косъма ) и какви са за гладкокосместо!. Информация за цената давам за това че в по горен пост прочетох че ягтериера бил като мерцедес пред другите си събратя и за това цената била като на немско - Мерцедес или нещо такова беше. Но то ест. не е така. Ягтериер без родословие можеш да купиш от 50 до 100 лева. Фокс на 2 месеца върви 250 лева - ест. без родословие. Цената по европа тръгва от 300 евро без родословие и стига по надалеч ест с родословие.

1.Фокстериера ( гладкокосместия ) е по нежен от ягтериера, в смисъл - кожа и козина. Това естественно се вижда след дадена борба с животното. Фокса по лесно се цепи.

Re 1.Гладкокосместия фокстериер е по уязвим по отношение на рани не само от ягдтериера ,но и от твърдокосместия фокстериер.

2.Фокса тегли (или вади) от дупка или тръба (лова по тръби под земята е за предпочитане от земните дупки, защото не се губи време) без обучение. Разбира се това го прави и ягтериера но не всеки.

Re2.Докажи ,че всеки фокстериер апортира от дупка. Не съм съгласен с твърдението ти ,че всеки фокс апортира,а не всеки ягд апортира.

3. Предимството на гладкия пред твърдокосместия е че по дупките и тръбите е мизерия (всеки който упражнява този вид лов знае) и гладкия се запазва далеч по чист от твърдокосместия. А и сами знаете какви са грижите за твърдокосместо куче (триминг, къпане, разресване, и куп други грижи за косъма ) и какви са за гладкокосместо!.

Re3.Не мисля ,че като отиде на дупки ловеца трябва да се съобразява с това колко чисто ще излезе от дупката кучето.

Мисля,че по добре е да мислим ,колко по ще е защитено едно куче,а твърдокосместото за мен е по защитено от гладкокосместото.

4.Информация за цената давам за това че в по горен пост прочетох че ягтериера бил като мерцедес пред другите си събратя и за това цената била като на немско - Мерцедес или нещо такова беше. Но то ест. не е така. Ягтериер без родословие можеш да купиш от 50 до 100 лева. Фокс на 2 месеца върви 250 лева - ест. без родословие. Цената по европа тръгва от 300 евро без родословие и стига по надалеч ест с родословие.

Re4.В поста които споменаваш,не става въпрос за цена на кучето ягдтериер, а за това че е по-функционално от другите породи за подземен лов,затова е споменал колегата марката автомобили Мерцедес, а не че струва повече пари.

За сравнения за цени на двете породи не мога да коментирам,само ще кажа,че едно малко ягдтериерче в родината на породата струва най - малко 500 евро,от там нагоре.

В Бг можеш да купиш ягдтериер без родословие както казваш за 50-100 лв,да но какво ще е качеството му,такова ,че да отговаря на цената му навярно.

Не искам да правя сравнения между двете породи, но част от поста ти ме подтикна.

А за това коя е по - практичната порода ,говори факта колко броя са кучетата от двете породи в БГ по отделно..

Нека в следващите постове темата не се развие в посока за и против фокса и ягда.

Edited by Желю

Колега, не съм качил тоя пост за да споря с някой, а за да кажа нещо повече за фокстериера, споделено от личен опит. Казах и пак ще кажа че аз също имам ягдериер и съм много доволен от него. Не съм казал че фокстериера е No1 за всестранен лов, казах че аз съм най доволен за подземния лов от фокса. Но ест ако ти също ловуваш с двете породи, може пък да си по доволен от ягтериера. Но мисля че това е без значение.

-----------------------------------------

<<Re2.Докажи ,че всеки фокстериер апортира от дупка. Не съм съгласен с твърдението ти ,че всеки фокс апортира,а не всеки ягд апортира.>>

това не мога да го докажа ест, но от 5 фокса които сме имали, всички теглеха до един ! Аз не съм селекционер или топ треньор или не знам си какво още че да споря. Казвам това което наблюдавам. Виждам и ягтериери на разни колеги, знам за какво става на въпрос.

------------------------------------------

<<Re3.Не мисля ,че като отиде на дупки ловеца трябва да се съобразява с това колко чисто ще излезе от дупката кучето.

Мисля,че по добре е да мислим ,колко по ще е защитено едно куче,а твърдокосместото за мен е по защитено от гладкокосместото.>>

Аз пък не мисля като теб ! За това сме различни хората и за това са различни породите ! Относно това кой е по защитен, го знае и моят син който е на 10 год. Ест. е че твърдокосместия е по защитен. И м/у другото когато си вземеш твърдокосместо куче и отидеш на подземен лов, в лоши условия, като примерно ръждиви и тинясали тръби, тогава ще си говорим пак !

------------------------------------------

<<Re4.В поста които споменаваш,не става въпрос за цена на кучето ягдтериер, а за това че е по-функционално от другите породи за подземен лов,затова е споменал колегата марката автомобили Мерцедес, а не че струва повече пари.

За сравнения за цени на двете породи не мога да коментирам,само ще кажа,че едно малко ягдтериерче в родината на породата струва най - малко 500 евро,от там нагоре.

В Бг можеш да купиш ягдтериер без родословие както казваш за 50-100 лв,да но какво ще е качеството му,такова ,че да отговаря на цената му навярно.>>

След като защитаваш тезата че ягтериера е по функционален за подземен лов, би ли ми казал ти дали си ловувал с фокстериер ?? Сигурен съм че не си ! Не може човек който е ловувал с двете породи да твърди това.

И какво значи ПО ФУНКЦИОНАЛЕН ?? ще се съглася че е по функционален за всякакъв вид лов спрямо фокса, но за подземен лов това НАРЕЧИЕ не го рзбирам. Относно цените, можеш да погледнеш из нета има хиляди страници с обяви и цени. Фокс в неговата родина Англия върви от 300 до 700 АНГЛИЙСКИ ЛИРИ ! умножаваш по 3 и получаваш сумата.

А относно по ниската цена на ягтериера в БГ е нещо съвсем нормално. С повечето породи е така в България, това всеки го знае. Кучетата се израждат, не качественните от поколението не се изхвърлят и от човек на човек се стига до там че качеството е по ниско ест. Но това не означава че куче купено за 100 лева ще работи по слабо от такова купено за 500 евро! Ако говорим за екстериор, съм не само съгласен ами и въобще няма смисъл да го правим на въпрос.

Относно броя на ягтериера спрямо фокстериера в БГ също няма защо да коментираме. Ягтериера е много по универсален от фокса за всестранен лов. Знам. Това е едно от значенията. Но аз лично имам условия за отглеждане, и съм преценил че е най добре да се ловува на различния вид лов с различни видове кучета. Топлата вода е измислена и не виждам защо трябва ние да я мислим. Никога едно универсално куче не може да работи по добре от куче създадено за тоя вид лов (ест работещо куче). Другото е че цената на фокса е по висока от цената на ягтериера, което ест спира обикновенния Българин. Не става въпрос за Германия. Нo можеш да погледнеш в нета, как са цените в Унгария, Чехия и Русия. Това са по достъпните за нас държави.

----------------------------------------------

Горе доло това е от мен.

В предния ми пост, казах че всеки ловец си хвали кучето. Но пак казвам, аз нямам едно куче и не искам да го хваля с някаква цел или просто така да си огаждам на ината. Споделям личен опит.

Искам да се извиня на всеки който е настроен отрицателно спрямо сравнението, защото аз сравнявам погледа върху дадени кучета а не дадени породи.

С това мисля че моята тема се изчерпва и повече нема смисъл да коментираме, защото явно съм криворазбран от някой колеги, а и всичко това ще прерасне в спор, а това м/у ловци мисля че е най-неправилното.

Бъдете сигурни че уважавам не само двете породи, а почти всички ловни породи. Това са същества без които ловеца не е ловец ! Нека всеки си ловува и развъжда това, което му харесва. Като станем селекционери, можем да спорим с години. Но сега сме колеги-ловци.

Успешен лов на всички в идните дни !

Титан погрешно ме разбираш,аз не хваля нито едната порода/макар ,че съм пристрастен в случая/,просто не може да се прави сравнение за породите още повече по цената на кученцата и по това ,че при теб едните апортирали от дупка а други не всички апортирали,апорта е елемент от обучението ,а не вродено качество,а вярно е и друго ,че има кучета ,които без обучение си извличат от дупка.

По функционален---- този термин е използван в смисъл ,че освен за подземен лов се използа и за друг вид лов,ягдтериер значи ловен териер,а фокстериер си го знаеш.Самото име показва строгата профилираност на породата,докато името ягд показва ,че е за всестранен лов създадена немската порода,както повечето немски породи -универсалност.

Мисля ,че няма смисъл в тази тема да правим сравнения между породите.

titan, като много разбираш от фокстериери, чувал ли си колко по-уязвими са към слънцето спрямо ягдтериера!? Най-големият проблем на фокстериерите са топлинните удари, както и при острокосместият, така и при гладкокосместият. Две породи могат да се съпоставят само по най-общите критерии. Всеки индивид си има свой способности, както добри така и лоши черти. В България фокстериера е много слабо разпространен в чистата си форма спрямо ягдтериера. Немските условия на лов са по-бизки до нашите, спрямо Английските. И след всичко това не мислиш ли, че е малко нагло да кажеш на всички хора тук, който се занивамат с породарата ягдтериер (НЕМСКИ ЛОВЕН ТЕРИЕР) вашите кучета не стават спрямо моите. Аз лично бих се засегнал. (За информация не притежавам ягдтериер, в случая съм безпристрастен).

ПС.

Ягдтериерите на тези твои колеги, които не стават от кои развъдник са?

Не искам да се заяждам ама замисляйте се преди да казвате такива големи думи.

Колега, относно апорта, за трети път казвам че говоря за определени кучета, а не сравнение м/у двете породи. Може и да съм допуснал грешка из постовете по горе, но това ми е била мисълта. Исках да обясня че нито един фокс от нашите не е обучаван от нас на апорт, но си го прави. Обяснението за универсално куче също го обясних в предния ми пост, но явно не можем да се разберем.

Относно поста на TCK,

защо трябва да съм чувал за топлинни удари, след като казах че ловувам от 15 години с фоксове и нямам такъв случай. А дали това го пише някаде или пък ти си го чувал, това за мен е без значение. Ние не сме деца да се заяждаме с писането на постове и да правим сейр на хората.

Не мисля че съм направил нещо нагло, защото не съм казал такова нещо. Кога съм обидил породата ягтериер и кога съм казал че тя не става ? Моите уважения, но това не е така. Никога не съго казвал и няма и да го кажа, защото всеки знае на какво е способен немския ловен териер. Това че аз съм по доволен на подземен лов от фокса не значи че за всеки трябва да е така или че фокстериера е по добър от ягтериера.

<<TCK: вашите кучета не стават спрямо моите>>

TCK, къде прочети това ?

<<TCK: Ягдтериерите на тези твои колеги, които не стават от кои развъдник са?

Не искам да се заяждам ама замисляйте се преди да казвате такива големи думи. >>

Ягтериерите на моите голеги стават и то много, ставаше въпрос за тегленето ( апорта ). Кучетата не са обучавани на апорт и не всяко от тях го прави. Моя също не прави апорт от дупка, но работи перфектно. Това на мен ми стига. Аз не съм състезател. Относно развъдиците, колко кучета има в БГ от развъдник и според теб може ли всеки да си позволи да купи куче от развъдник ? Всеки знае кое е хубаво, но колко могат да си го позволят ?

Защо когато човек многократно казва че уважава не само двете породи и т.н. се появява винаги някой на които нещо не му харесва и т.н. Всеки има право на мнение. За едни мелезите са по добри на прасе, за друг гончето, за трети барака, същото е и с кучетата за пернат лов, аз съм пристрастен към курцхаар, но ти виждам имаш пойнтер, защо ? - защото според теб е по добър, но според мен не е така, според трети дратхара е по добър, според 4-ти визлата или ваймаранера и т.н. Всяка порода си има своите качества и всеки взема това което според него му е необходимо и това което му харесва.

Нямам против, модератора може да ми изтрие постовете и всичко да свърши до там. Не съм влезнал тук да спорим и да се караме.

Това, че имам пойнтер е стечение на обстоятелствата. Бях замислил да бъде Английски сетер. Не съм казвал никъде кой е по-добър и кой не. Имал съм и курцхаар. Знам предимствата на отделните породи. Никъде не съм казал, че пойнтера е най-добрият.

Номер 1

Фокса тегли (или вади) от дупка или тръба (лова по тръби под земята е за предпочитане от земните дупки, защото не се губи време) без обучение. Разбира се това го прави и ягтериера но не всеки.

Всеки фокстериер без да е учен ... друг път. Пише се ягдтериер!

Номер 2

Информация за цената давам за това че в по горен пост прочетох че ягтериера бил като мерцедес пред другите си събратя и за това цената била като на немско - Мерцедес или нещо такова беше. Но то ест. не е така. Ягтериер без родословие можеш да купиш от 50 до 100 лева. Фокс на 2 месеца върви 250 лева - ест. без родословие. Цената по европа тръгва от 300 евро без родословие и стига по надалеч ест с родословие.

Извикай ни да си купим и ние по един работен териер за 50 лева... Фокса въври 250 лева, ама дали родителите му са видяли лов ... И това е така понеже са редки кучета(за цената). То сега кангала струва почти два пъти повече от кавказката овчарка ама дали е по-добър. Малко е селско да се говори за цени не мислиш ли?

Всеки средноинтелигентен човек без особенни познания за ловните породи. Прочитайки твоето мнение би останал с впечатление, че ако си купи фокстериер за 250 лева, без да го учи ще прави апорт, а ако си вземе ягдтериер за 150 лева, ще трябва да се хаби да го учи. Извинявай ама и на това ако не му викаш налагане на една порода над друга здраве му кажи.

<<TCK: вашите кучета не стават спрямо моите>>

TCK, къде прочети това ?

това не мога да го докажа ест, но от 5 фокса които сме имали, всички теглеха до един ! Аз не съм селекционер или топ треньор или не знам си какво още че да споря. Казвам това което наблюдавам. Виждам и ягтериери на разни колеги, знам за какво става на въпрос.

Извинявай ама твойте кучета златни, не им трябва обучение. Родени за ринга.

И аз не искам да се заяждам. Просто трябваше да кажеш още в първрия пост "Не хваля фокстериера, не хваля моите кучета, просто всички фоксове се раждат научени." и всичко щеше да е ок.

ПС

Най-добре е да спрем до тук и тези, които четат мненията да се ориентират кой е прав и кой не е. Понеже в момента не пишем нищо кой-знае колко съществено, може даже и да бъдат изтрити. Аз лично повече в тази тема няма да пиша понеже фокстериера се ражда обучен... Да не останете с грешно впечатление, че не харесвам фокстериерите! Просто не харесах поста на колегата titan.

Братле, ти май сън не спиш да се заяждаш. Защо всичко го разбираш наопаки не мога да разбера ?

Ти или не четеш внимателно или ти доставя удоволствие да се караш с някой.

За пойнтера го казах в смисъл че всеки си купува куче, такова каквото му трябва и това че имаш пойнтер няма нищо лошо.

Сам виждаш Миро от вашия край как се представя на полевите именно с пойнтер. Но мисълта ми беше че според мен щом ти имаш пойнтер, значи това си искал, аз примерно не искам еди какво си и имам курцхаар и т.н. Но това е отделна тема.

Не разбирам защо спориш за моите кучета с мен след като ти казвам самата истина която виждам с очите си ! Кучетата го правят без да са учени на това. Учил съм ги като всяко малко куче на котки, лисици и т.н. но само настървяване. Никога не съм се занимавал да обучавам куче да тегли на вън (апортира). Какво трябва да направя, да излъжа и да кажа че не го правят, за да ти доставя удоволствие ли?

И много те моля, не ми прави забележка на правописа, а чети по внимателно и съм сигурен че ако го беше правил, нямаше да стигнем до тук, че хората да се смеят с нашите постове. Ягдтериер за 50-100 лева има, ела и си купи колкото искаш, въпроса е че аз упоменах че става въпрос за кучета без родословие ест и ние говорихме за малки, а не за работен такъв. Ако имаше работни такива на тая цена, аз лично ще купя поне 5. Вярно е че много рядко може да се намери фокс от работни родители, знам, но които търси - намира, няма проблем. Преди години ние като търсихме и тука нямаше, отидохме до Чехия, дадохме доста пари, но купихме. Кучето не го взехме от града, а от развъдник на 200 км от Прага, който е собственност на леснечей и той използва кучетата само за работа, а не за домашни компаньони. За това че има, но наистина е рядко тук в БГ.

И тоя ти израз малко не е подходящ за публични места братле, ти не мислиш ли : Малко е селско да се говори за цени не мислиш ли? СЕЛСКО ??? недей така, не всеки е голям гражданин.

Абе защо си мислиш че апорта от дупка е най-важното нещо в тоя лов ? Защо постояно това ти е в главата ? И кво като не прави апорт ? Къде ти трябва толкова много апорт под земята, колко често исках да кажа ? Казах ти че имам и ягдтериер които не прави, но много важно, работи перфектно, прогонва ми животното без никакъв проблем и т.н. На мен това ми е нужно. Казах ти аз не съм състезател. Фокстериерите ми трябват за същия начин на лов. Просто ни е направило впечатление, че язовец убит или удавен в тръба, го захапват, като всяко едно куче и започват да го теглят на вън, какво толкова съм казал, не разбирам. И кога съм казал че няма ягдтериери които не могат да го правят ?

И моите кучета не са ЗЛАТНИ, а си бачкат и това ми стига.

TCK: << И аз не искам да се заяждам. Просто трябваше да кажеш още в първрия пост "Не хваля фокстериера, не хваля моите кучета, просто всички фоксове се раждат научени." и всичко щеше да е ок.>>

Еийй, шарен свят. Хора всякакви !

ДА, ФОКСТЕРИЕРИТЕ СЕ РАЖДАТ ПРОФЕСОРИ. И НАЙ ВЕЧЕ МОИТЕ. Сега доволен ли си ?

Жалко че ме караш да пиша глупости и жалко че въобще пиша !

Ако толкова ти се спори, ела ще се видим, ще поспорим и ще си дойдем на думата, убеден съм. Но не мисля че тук е мястото !

Можеше да ми кажеш като човек кое не ти харесва и кое не ти се вярва и щях да се поправя, може да не съм се изразил правилно за нещо, но какво толкова, ще го поправя. Във форум сме, не сме на нивата.

Дай поне някоя снимка де!? Ами малко е съмнително 5 твои фосктериера и 5-те да правят апорт без да са учени на това. Уж ходим до Чехия за добри кучета а кръстосваме острокосмест с късокосмест. Разни хора разни идеали. Никъде не съм казал, че апорта е най-важен.

Абе защо си мислиш че апорта от дупка е най-важното нещо в тоя лов ? Защо постояно това ти е в главата ?

Май ти не четеш! Цитирай кога съм го казал това!? В предния ми пост думата апорт е спомената точно 2 пъти. Брой ако не вярваш! Не ми прави кеф да се заяждам просто ми омръзна от разбирачи! Особенно днеска трябваше да си го изкарам някъде и май обърках мястото.

ОФФТОПИК!

"Момче хвърляй го тоз пойнтер .. за нищо не става ... виж го черен е! Такива пойнтери няма ... Ти пойнтер виждал ли си? Трябва да има много масивна глава! Костите на краката на твойто куче са калцирани и меки! (Все едно да кажеш твърди и меки). Махай го ще съжаляваш за нищо не става. Пойнтера трябва да има много широки гърди, а твоя е с нормален гръден кош. Ушите при стойка не трябвало да сочат напреде ми настрани да са прилепнали както при ход или бяг. Вземи си куче като на моя приятел кръстоска между дратхаар и английски сетер, огън куче е, опашката му е като "пръчка". И гледам тук човек вика не всеки ягдтериер прави апорт от дупка, а всеки фокс прави. И затова стана дънданията, но не търси вината винаги в другите!

Недейте да спорите за глупости, а колегата да качи няколко снимки и да разкаже повече за фоксовете. :drinks:

Братле нищо вече не ми се разказва, защото има хора които сън не спят да те разтрелят и то за глупости. Дори се отказвам въобще да качвам постове и то в никаква тема. Това не е работа.

Проявих интерес, защото наистина фоксовете са малко в БГ, а аз ги имам и то доста години. Същото е и с уелшите. Имам приятел който гледа такива и ловува с тях вече 4-5 години, също е много доволен.

Интересна тема, но като не ти дават възможност, по добре да не го правиш. Ако дойде ден да се срешнем, ще си бъбрим, дори ако си навит, ела, каня те да направим един лов заедно. Ще се настреляш на лисици, гарантирам ти !

Качвам 2-3 снимки, които са снимани с телефон и са много кофти, но са от тая седмица. Жалко за визията на мъжкия фокс, който както казах ми го крадаха като малък и го намерих с ВЕЧЕ купирани уши. Ягдтериера ми е не на 10, а на 11 години и тук е доста натоварен, чак грозно дебел, но за това съм виновен ест аз. Ходим по друг лов сега и тия май повече изкарват по боксовете, което не е добре.

post-2459-1167334245_thumb.jpg

В момента имам два които ползвам за лов и един които си гледам в къщи. Цифрата 5 е обща, а не за сега. Фокстриера от Чехия го купихме за това че нямаше тук на какво да заплодим. А не за да се бием в гърдите. А за сммесването на гладък с твърдокосмест, причината е приятел от Бургас, който е ветеринар и собственник на женска твърдокосместа фокстериерка и така искаше.

Ето и един грубокосмест,тримингован в предстартова треска.Произведен в Бг.

post-30-1167344961_thumb.jpg

ето едно мнение и на друг колега който ловува с фокстериер,

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=839

последния пост най-доло, на kerk, което за жалост прочетох едва сега.

Това на снимката е ягдтериера ми, като по млад.

post-2459-1167348135_thumb.jpg

браво на тебе, щом е така вземи разкажи нещо, какви имаш в момента, късокосмести или острокосмести, разкажи нещо все пак?

Здравейте ! Честита нова година на всички!!!! Честито Европейско членство!!! :) Доста време не съм влизала във форума но мисля да се реванширам!

И така - имам два твърдокосмести фокстериера , които гледам вече десет години! Да са живи и здрави!!! За съжаление миналата година женската роди , но оцелиа само 1 мъжко кученце, доста и бяха годините за раждане а и кученцата бяха 6 и неуспя да ги роди, в него ни е надеждата , че няма да загубим породата! С тези кучета съм от парвия ми ден на земята, не си представям и ден без тях. Сега е момента да ви кажа , ако имате женска за разплод потърсете ме , ще съм истински щастлива , ако намерим женска за Виктор ( така се казва малкият фокс ) . Ние сме от Пловдив и в града ни доста трудно се намира фокстериерче , което да не от нашите котила през годините , а неискаме да месим родственици (макар далечни) . В града има и няколко вносни кучета ,които ( по изискванията на ЕС ) са облъчени и немогат да имат поколения . А като цяло породата не е много популярна в страната и съм ужасно щастлива , че намерих този форум .

Това е за сега от мен , отивам да поработя за благото на страната ни :) Желая мноко късмет на всички ви!!!

P.S. За контакти мойе да използвате e-mail [email protected]