Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Пушка, нож и какво още носите с вас на лов ?

Recommended Posts

• Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Първо сериозно-освен нужните документи нося и шофьорската си книжка.В раницата имам и марли и йод.Често се случва кучетата да пострадат и понеже повечето са опънали по един гълток за разгрявка,а аз ни

Всеки си носи различни работи! Ако питате мен - колкото по-малко - по-добре! Да не тежи! Според мен, най-важно е като тръгваш за лов, да не забравиш да си оставиш всички проблеми и ядове! Много пре

е колеги ,да сте живи и здрави ! от три часа чета и се смея !колкото повече ловци като вас , толкова повече дивеч в гората за нас. предпазни очила , сто чифта гащи за преобличаяне , комплекти за оце

Posted Images

Освен пушката и ножа, койито са на 100% с нас, какво още носите но време на лов

При нас преди години имаше куриоз, на сборния пунк,един колега беше си забравил пушката, беше дошъл само с раницата, ние го успокоихме ,че е взел което трябва и че ние ще я напълним. :unsure:

Аз си нося една муска рогче от елен парче подарък ми е от една приятелка .. доволен съм от него и ми е в елека винаги .смятам че секи тряба да си има по едно талисманче в джоба ..аз не съм от суеверните но ми харесва

Аз си нося една муска рогче от елен парче подарък ми е от една приятелка .. доволен съм от него и ми е в елека винаги .смятам че секи тряба да си има по едно талисманче в джоба ..аз не съм от суеверните но ми харесва

някои може и ракията да им е талисман :good::unsure::p

Манерка с вода а в раницата втора манерка с ракия че зимата не се знае къде ще замръкнеш освен това лекопласт и армейски идивидуален превързочен пакет(бинт в непромокаема опаковка).

Зависи от сезона и на какъв лов сме. В колата и раницата нося много неща, няма смисъл да ги изброявам. Но когато тръгна на гонка, нося само пушка, тежък нож и манерка с вода. В джобовете на елечето: патрони, ел. фенерче, дъждобран за еднократно ползване /понякога е много необходим/, пакетче носни кърпички /от книжните/ и въже 5м. Ако съм за пъдпъдъци, задължително с патрондаш. Ако е много студено, непременно шишенце 0,5л ракийка. За зайци, винаги бинокъл.

някои може и ракията да им е талисман :good::p:D

За съжалиние на повечето.Човек трябва да носи това от соето има нужда.Например нещо с което да запали огън да речем или пък аз в джипа дори имам резервни дрехи.Втори чифт ръкавици и втора шапка, винаги има колеги който не са се съобразили с метереологичните условия :unsure:

Зависи от сезона и на какъв лов сме. В колата и раницата нося много неща, няма смисъл да ги изброявам. Но когато тръгна на гонка, нося само пушка, тежък нож и манерка с вода. В джобовете на елечето: патрони, ел. фенерче, дъждобран за еднократно ползване /понякога е много необходим/, пакетче носни кърпички /от книжните/ и въже 5м. Ако съм за пъдпъдъци, задължително с патрондаш. Ако е много студено, непременно шишенце 0,5л ракийка. За зайци, винаги бинокъл.

[/qu

Браво колега, ще се замисля за това което казваш

В джипа,ясно-пълна бойна готовност,включително и сухи дрехи но като тръгна към пусиите,а до някои се катери човек и по 40-50мин.,само съответното пушкало джепане към него и пускам в джоба на елека един горнооряховски суджук,/не му правя реклама просто го обичам/защото може цял ден да се разминавам с раницата си която се вози в моя джип а аз да се лангъркам в чужд .

В джипа,ясно-пълна бойна готовност,включително и сухи дрехи но като тръгна към пусиите,а до някои се катери човек и по 40-50мин.,само съответното пушкало джепане към него и пускам в джоба на елека един горнооряховски суджук,/не му правя реклама просто го обичам/защото може цял ден да се разминавам с раницата си която се вози в моя джип а аз да се лангъркам в чужд .

Раницата винаги я нося със себеси ако ще и 30минутна пусия да ми предстой.

В дрехите- патрони, не много, десетина, запалка, въженце 1-2м, салфетки ( кърпичка), джобно ножче ( швейцарско), телефон и радиостанция при случай. Някоя друга пиратка, от триъгълните. Понякога- ако гонката е дълга- вафли и лукчета. Изокет ( за сърце).

В раницата имам комплект долни дрехи и блуза , шапка, вестник,найлонови торбички от Била, в които са сложени тези неща, а при случай за плячката, големия нож, шкурка, борина или кора от бреза, още патрони за различни случаи, малко шишенце с ракия , вода, лекарствен комплект-ривагел, марля, бинт, аналгин, антистенокардин, талцид ( за стомах).

Раницата е по джиповете. обикновенно след всяка гонка се събираме да изчакаме кучетата, така че не я нося по гората.

А! от време на време в джоба слагам документите. :(

Нашия председател, бай Иван, веднъж се качи в джипа и вече тръгнахме, но се плесна по главата : "ей, чекай, не си земах пушката!" - " карай бе, за какво ти е! -" вярно , за какво ли ми е?" и така си ловува без пушка, и без това е най-добрия гонач. Но понеже нищо не ударихме , вече следим да я взема за късмет.

А за суджука, и аз. Лека храна, засища, не ти става тежко на корема...само да се намери читав, че повечето са от рога и копита.

За пъдпъдъчия лов нося само вода 0.5л в задния джоб на елека , ножче и патрони- 11 ,9 и 7 номер +задължително в края на патрондаша един гумен за хора и един-два едри за ..а бе знае ли човек.

Раницата винаги я нося със себеси ако ще и 30минутна пусия да ми предстой.

Много рядко някой носи раница на пусията. Лично за мен ще е голям проблем, защото моята е от най-големите и тежи към 30кг. Освен резервен комплект дрехи, ботуши и бельо, в нея нося доста други неща. Например винаги поне 5 кутии патрони, 4-5 консерви и 2 бутилки минерална вода, малко шишенце спирт. Аптечка, бинокъл, клещи, кафе, десетина найлонови торби, брезентови и гумени ръкавици... няма да стигне мястото.

Много рядко някой носи раница на пусията. Лично за мен ще е голям проблем, защото моята е от най-големите и тежи към 30кг. Освен резервен комплект дрехи, ботуши и бельо, в нея нося доста други неща. Например винаги поне 5 кутии патрони, 4-5 консерви и 2 бутилки минерална вода, малко шишенце спирт. Аптечка, бинокъл, клещи, кафе, десетина найлонови торби, брезентови и гумени ръкавици... няма да стигне мястото.

:( Боро, екипировката, която си описал стига за едноседмично сафари! По моите разбирания темата не е "С какво можем да напълним колата", а да опишем това, което през целия ден седи в нас. В този ред на мисли аз нося още кибрит, 0.5л вода, 1-2 вафли и малко гранули, носни кърпи и една ролка бинт.

Всичко необходимо, нищо излишно - това е моя принцип !

Освен всичко изброено дотук, резервно бельо (при нас се срещат често мечки) :( , и в джипа газово котлонче и канче за чай и кафе, и пактче кафе. 200- 300 гр. огнена вода GSM.

От собствен опит- Бельото трябва да е удобно!!! - веднъж се прибрах без него в хижата и причината не беше мечка, просто се държеше като прашки :(

Боро мойте уважения , и със сигурнос изброените от теб неща са необходими за един излед.Но съм присъствал на лов в с.Кладница / Перник / и в Диканите и хората там не практикуват лов с превозни средства поради лошия терен.И въпреки това си носят раниците до стъмване. Обядвасе в гората , пали се огън и т.н.Така че раницата винаги на гърба. :(

Аз освен пушка, ножа и патроните задължително си нося вода(поне 1л.),1-2 вафли,малко лекарства (аналгин,спазмалгон) и GSM-a.Това върви с мене за дължително, а в колата имам аптечка и резервна блуза.

P.S.

И тоалетна хартия :(

Раницата винаги на гърба...в нея най необходимото..гума,кибрит,вода,ракия,шоколад.Чували найлонови...най важното защото почти винаги има някой който не си носи чувал за месото

Боро мойте уважения , и със сигурнос изброените от теб неща са необходими за един излед.Но съм присъствал на лов в с.Кладница / Перник / и в Диканите и хората там не практикуват лов с превозни средства поради лошия терен.И въпреки това си носят раниците до стъмване. Обядвасе в гората , пали се огън и т.н.Така че раницата винаги на гърба. :icon_thumright:

Къде си бил на Диканите?В смисъл Горна или Долна.

Аз ловувам там/Долна/Раницата само с мен.

Всъщност що ли те питах..Горна Диканя ловуват така до стъмване и ядът на крак..

Познах ли?

Къде си бил на Диканите?В смисъл Горна или Долна.

Аз ловувам там/Долна/Раницата само с мен.

Всъщност що ли те питах..Горна Диканя ловуват така до стъмване и ядът на крак..

Познах ли?

КОЛЕГИ ЗАЩО ЗАБРАВЯТЕ ВЪЖЕНЦЕ ;) КАК ЩЕ ВЛАЧИТЕ :icon_thumright: НАСЛУКА НА ВСИЧКИ ПРЕЗ НОВИЯТ СЕЗОН

Няма ли лов по вашия край та си носите консерви бре? :icon_thumright:;)

Нож, вода, гума,запалка,въже,малко за ядене,торбички и патрони.

Раницата не слиза от гърба ми,нямаме превозни средства и трябва цял ден

да се носи и към края на деня почва да нетежава и затова неслагам други неща,

има много вървене а и доста е тежък терена.