Jump to content

Пушка, нож и какво още носите с вас на лов ?

Recommended Posts

е колеги ,да сте живи и здрави ! от три часа чета и се смея !колкото повече ловци като вас , толкова повече дивеч в гората за нас. предпазни очила , сто чифта гащи за преобличаяне , комплекти за оцеляване ,носни кърпички два вида парфумирани........ега ти ловците!

Кои сте вие бе госин УРКА? Дай нещичко де, то тука е лесно! :D

• Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Първо сериозно-освен нужните документи нося и шофьорската си книжка.В раницата имам и марли и йод.Често се случва кучетата да пострадат и понеже повечето са опънали по един гълток за разгрявка,а аз ни

Всеки си носи различни работи! Ако питате мен - колкото по-малко - по-добре! Да не тежи! Според мен, най-важно е като тръгваш за лов, да не забравиш да си оставиш всички проблеми и ядове! Много пре

е колеги ,да сте живи и здрави ! от три часа чета и се смея !колкото повече ловци като вас , толкова повече дивеч в гората за нас. предпазни очила , сто чифта гащи за преобличаяне , комплекти за оце

Posted Images

е колеги ,да сте живи и здрави ! от три часа чета и се смея !колкото повече ловци като вас , толкова повече дивеч в гората за нас. предпазни очила , сто чифта гащи за преобличаяне , комплекти за оцеляване ,носни кърпички два вида парфумирани........ега ти ловците!

Гроздето ли е кисело?

Лова е празник съответно човек трябва да е подготвен като за празник...

Не съм тръгнал на лов да клошарея...

Колега,преди да пишеш почети малко повече форума за да усетиш все пак и духа на коментарите,не само написаното.Рядко ще намериш пост с подигравателна нотка дори и от най-старите и опитни съфорумци.Поздрави.

Явно темата отива на хумор, но нищо и това е важно. Аз лично си нося в малка раница, която винаги е с мен освен цитираните пушка, патрони и средно голям нож и дъждобран, въже около 10м. запалка /нещо за палене/, сух спирт, салфетки -сухи и мокри, манерка 1л.с вода, за зимата 200мл. коняк или ракия, 2-3 вафли, разни лекарства, нес кафе и захар на пакетчета по 3-4 не повече, задължително сол, вестници, найлонова торба, може и шоколад и др. неща за бързо хранене евентуално сандвич. Всичко това не тежи никак много е компактно, като основната храна е в друга торба в джипа и си се вози там. Естествено някои от цитирание неща си ги нося по джобовете на якето и по колана и в раницата са другите. С багажа в раницата не бива да се прекалява в джипа който иска може да си носи каквото пожелае ,но там е вече друго не го носиш цял ден.

От кога си ЛОВЕЦ и каде ловуваш?

Айде и аз да кажа каво нося.

1. Пушка и патрондаш с патрони всякакви.

2. Нож за дране и такъв за рязане на папото, щото никога не режа ядене с тоя дето дера.

3. Ръкавици от тия за еднократна употреба, много са удобни при дране и транжиране особено в полеви условия.

4. 0.5 литра вода на свинския и повечко на пъдпъдъка.

5. Въженца за кучета и дивеч.

6. 2-3 вафли "боровец", някоя ябълка и 2-3 пакетчета захар( от тия за кафето) да има за всяка гонка по нещо за подкрепяне.

7. GSM винаги на безшумен режим( че бях потърпевш от не изключването на такъв от едно ловно светило в едно ЛС)

8. Пликове няколко броя - да има за глава, дробове, месо и др. ако е слука.

9. Задължително слагам една тънка шапка която не пуска вятър, я в същото време е лека, малка и не спарва.

10. Ръкавици задължително през зимните месеци.

11. Забравих и малката ми приятелка - брадвичка Гербер.

12. Кърпички едно пакетче за разни други работи, както и вестник за огъня.

12. Не нося дрехи и чорапи, щото разчитам на добрите дрехи и обувки.Не нося и бинокъл понеже е безсмислен в нашия район.

Те това е от мен.

В кръга на шегата! Колеги трябва да се носи и грес,вазелин или друг смазващ продукт за тези,които пропуснат прасе. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

В кръга на шегата! Колеги трябва да се носи и грес,вазелин или друг смазващ продукт за тези,които пропуснат прасе. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

То и да си носиш няма да помогне щото 20-25 одзверели авджии..... 8)

Всеки си носи различни работи!

Ако питате мен - колкото по-малко - по-добре! Да не тежи!

Според мен, най-важно е като тръгваш за лов, да не забравиш да си оставиш всички проблеми и ядове!

Много пречат в гората!

Малко-малко колко малко хи-хи и аз бях веднъж без пушка на лов и естествено видях прасета. :wacko:

в ловната аптечка имам един презерватив, който при една подготовка за лов случайно падна и съответно жена ми го видя. пламъка на истерията в очите й ме накара да реагирам мигновенно за да омекотя (до колкото е възможно) задаващата се буря... викам: слагам го на цевта като вали дъжд да не се пълни пушката - невероятен ефект!

..а иначе е полезен аксесоар, щото на връщане от успешен излет няма нищо по-добро от това, някоя "жрица" да му издуха сополите в крайпътния храст. не че и за пушката не става, ама тя си ръждясва така или иначе..

в ловната аптечка имам един презерватив, който при една подготовка за лов случайно падна и съответно жена ми го видя. пламъка на истерията в очите й ме накара да реагирам мигновенно за да омекотя (до колкото е възможно) задаващата се буря... викам: слагам го на цевта като вали дъжд да не се пълни пушката - невероятен ефект!

..а иначе е полезен аксесоар, щото на връщане от успешен излет няма нищо по-добро от това, някоя "жрица" да му издуха сополите в крайпътния храст. не че и за пушката не става, ама тя си ръждясва така или иначе..

А моита кат знае,че не ръждясват с какво да се оправдавам,а?

Печицата е много важна в дълбокиа снег и кога не сте доспали.Гарантира пълноценен излет кога ви е зле.Отначало ме ебаваха но като я дадох на два трима премръзнали,и ме гледат с влажните очи на спасението .И почнаха да си поръчват.За чакало не е толкова удачна щот май се усещат бензиновите пари.Паля я след първия згон,докато се сбираме,после я давам на пусиите и кат доида потен си я зимам.Чук е!

А моита кат знае,че не ръждясват с какво да се оправдавам,а?

С комшийката,тя е виновна. :D :D :D

С комшийката,тя е виновна. :D :D :D

абе верно ли носите презервативи на лов???оле мале..аз не съм света вода ненапита и често кривя от правия път що се отнася до жените,но като ида на лов и се потя после ми е дискомфортно да обшувам с жена,особено за секс..абе суетен съм явно :D ..та мислълта ми е,че и лова и курвалъка са си сходни тръпки,ама се правят в различно време :D ,а иначе колата има много тайни места дето човек да си скатае презервативите,а и навсякъде продават,та не е нужно да ги носите от вкъщи :D

Колеги, какво би се случило ако вземеш на лов любовницата и жената? =@ [email protected] =@ Дали е мазохизъм ?

Ами ако не ги събираш на една пусия не.Пък и може да земаш кадем в реално време на лова ако не от едната то от дургата и слуката ше е гаранитранаrofl.giflol.gif

Колеги, какво би се случило ако вземеш на лов любовницата и жената? =@ [email protected] =@ Дали е мазохизъм ?

Според мен се качваш на върха и ги пускаш кат гоначи от долу, смятам, че достатъчно врява ще има. :rofl:

• 3 years later...

Ръкавици като от снимката

Отначало ме бъзикаха. Като доктор съм бил, като гинеколог и те такива ти му от сорта, но... предимствата

- почти не ти се умирисват на нер ръцете

- захващаш здраво и няма шанс да ти се преплъзне кокал, месо, кожа и т.н.

- не се налага да чистиш мазнина и засъхнала кръв от ръцете си.

- с ръкавиците ставаш и главно действащо лице и при подялбата (ако това има някакво значение за някого)

С две думи оставаш сравнително чист.

post-7562-0-94089200-1425026693_thumb.jpg

Edited by pashankov

Първо сериозно-освен нужните документи нося и шофьорската си книжка.В раницата имам и марли и йод.Често се случва кучетата да пострадат и понеже повечето са опънали по един гълток за разгрявка,а аз никога не пия,се налага да окажа помощ,колкото мога и да ги закарам при ветеринаря.Също така имам и найлонови пликчета,за да сложим пробите в тях(ако имаме слука).Що се отнася до шегите ви с вазелина и опуснатото прасе-аз какво да кажа като пропусна;)Добре,че половината са ми рода,та стеснявам кръга:)Освен и някой презерватив,се въргаля и някоя превръзка.Смеят се,ама веднъж помогнах на една журналистка при нас като беше.В къщи казвам,че един ловец трябва да е готов за всякаква ситуация :sword: .А до вашите любовници?-ами моя ако гони..вариантите са два-ако съм се представила..ще ги подкара към мен,обаче ако пропусна-тежко ми.Ако пък съм го ядосала,няма да видя ни гадинка,ни кадем.Освен тогава да извадя плетката,то друго не ми остава :cap:

абе верно ли носите презервативи на лов???оле мале..аз не съм света вода ненапита и често кривя от правия път що се отнася до жените,но като ида на лов и се потя после ми е дискомфортно да обшувам с жена,особено за секс..абе суетен съм явно biggrin.gif ..та мислълта ми е,че и лова и курвалъка са си сходни тръпки,ама се правят в различно време biggrin.gif ,а иначе колата има много тайни места дето човек да си скатае презервативите,а и навсякъде продават,та не е нужно да ги носите от вкъщи biggrin.gif

Че то като си казал,че отиваш на лов, не е задължително да идеш на лов бре :) Може направо да пристъпиш към общуването...алибито е желязно.Сега сериозно.В моята раница има почти всичко,което може да потрябва,като се почне от резервни дрехи и чорапи..........Нивата също е оборудвана яката: брадва,трион,бичкия,по-малко трионче,права лопата,крикове 2 броя-за всеки случай,вода 5 л.,бензин 5 л-не се знае колко продължително ще се боксува някъде :)въжета за теглене 2 бр стоманено 5м +каиш 10 м и най-важния артикул-тел,към 2-3 м. :)

В раницата която си стои в джипа, имам пълен комплект резервни дрехи включително непромокаема парка от немската армия ( тя не е съвсем непромокаема ) и гети. Защото съм гонач и често се мокря или изпотявам. Имам също запалка въженце нож челник аптечка и найлонови торбички. Освен това имам военна мешка която ползвам когато се налага месото да се изнася на гръб като слагам в нея найлонов чувал. На гонка в себе си нося 1-2 резервни повода от сезал, няколко метра паракорд и компас. Помага в непозната местност и мъгла. Отскоро нося запалка с гума в найлонова торбичка. Почти винаги ползвам радиостанция за координация с другите колеги.

В раницата нося доста от изброената екипировка от колегите. Мога да допълня : едно флаконче Hansaplast, което е т.нар течна лепенка и едно фенерче малко желязно с добри възможности. Задължително един Рюгер 44 маг. , както се казва за всеки случай и няколко пачета сух спирт, който май вече не се продава или аз не съм виждал.

Нося в душата си любов към природата и ловната страст, което предполагам носят в големи количества почти всички колеги, които чувства ни карат да бъдем удовлетворени от всеки излет, независимо от ловната слука.

• 1 year later...

Нашият район също е трудно проходим и освен задължителната гума запалка т.хартия ,вода 1л ,300мл.огнена вода ,една консерва за всеки случай нещо за хвърляне на огъня,аналгин ,повод за куче,въженце,нож,задължително си слагам и две тениски за смяна защото не се знае колко ще изкарам на пусията а за нашия район носенето на раница е задължително и винаги разбира се на птичия лов съм с манерка патрондаш нож и пушка но при нас той се изразява основно на гривяк