Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

shot1

Лов на прасе с въздушна пушка

169 мнения в тази тема

Пиши на български че нещо се гелпим

sig_556 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със максимална разумна скорост 325 м/сек -тоест подзвукова (330 м/сек) ще дава над 150 джаула енергия.Повече от някои флоберки.

едва ли ште засилва 3.3 грама с такава скорост не сам замервал ама около280-290 може

sig_556 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 greina 1 kolega ima takava matrica i mi prati kur6umi 51 greina i 65 greina

С матрица става.Аз за 2,8 грама говоря ,че с 320 м/сек дава 140 джаула.С 3,3 грама с по-малка скорост ще ги дава 140 джаула.

gorglak хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Момци, мислите ли ,че въздушна пушка с тези параметри за ,които описвате ще утрепете прасенце/ камо ли прасе около 50-70кг./,за големите няма да говорим? После от колко метра ще го пуцате? И накрая ,ако имате някоя формулка за изчисление на ускорения ,а от там пробивна сила на тези малки грамчета да не се окаже накрая ,че не е трябвало въобще да я захващате тази тема. :cap:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корморан57 такива философи като тебе много бяха имаше 15 човека които гледаха и се смяха че стрелям с въздушна пушка ама като паднаха 3те прасета по 150 кг после искаха и те да си купуват Суматра прасетата паднах от парвия пат без да повтарям при разфасоването черепа беше пробит двустранно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я се кротнете!Колегата корморан не е виждал мощна пушка ,а в главата му са само онези от стрелбището 4,5 мм дет стреля с 30 м/сек и дали имат 1 джаул енергия.Аз съм стрелял с ПЦП 45 джаула и беше невероятни силно.На 100 метра без проблем сваля заек.А тази суматра дава 150 джаула хич не е шега работа.Ако искате да се ограмотите за въздушните пушки посетете Българската асоциация по стрелба с пневматично оръжие и ЧЕТЕТЕ форумите.Най-вече за компресионна пневматика.

http://forum.bgfta.org/

Живи и здрави!Весели празници!

Редактирано от sig_556
марселчо хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корморан ли си кав си като гледам имаш акъл колкото курнида недеи упрекваи преди да си видял за какво става вапрос

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dance2:

корморан ли си кав си като гледам имаш акъл колкото курнида недеи упрекваи преди да си видял за какво става вапрос

:buba: Хищник,груба напатка не съм ти отправял до сега ,дори и обида,но щом като искаш ,ще ти кажа следното:Като ти гледам граматическата култура ,явно и в другите аспекти си такъв. Но толкова по-зле за теб ,и жалко затеб! :wizard:

:cap: Колега Сиг_556 много добре съм запознат с ттд и на въздушни и на огнестрелни пушки,калашници,и тук таме и на някои танкове,но закачката бе с друг замисъл ,която Вие не разбрахте.Явно сте доста импулсивен/меко казано/,Съжалявам!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте така да нападате колегата kormoran57,така само се разваля добрия тон.Като гледам той не е тръгнал да се заяжда на всяка цена. :cap:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте така да нападате колегата kormoran57,така само се разваля добрия тон.Като гледам той не е тръгнал да се заяжда на всяка цена. :cap:

Не се заяждам! ;)

Колега корморан стрелял ли си с въздушна пушка ПЦП-със бутилка сгъстен въздух.Не с пружина.Аз съм стрелял с 45 джаулова пушка и е огромна мощ.Без проблем може да гътне лисица или чакал.А тези 140 джаула (за 6,35 мм) е като флоберка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

".....на пъдпъдъчия лов тази година водат едно гостенче.Облечен много цялостно с евтина марка ловни дрехи и въздушна пушка с оптика.Ние се споглеждаме и търсим обяснение от довелия го с подмятания и ебавки.Госта гледа като глуа кучка из бумбарици и явно набира смелост да се изкаже.Довелия го пояснява"-абе стига сега момчето е млад ловец дошъл е,ще пребие неко пъдпъък се!"А оня явно набра смелост и изсра шлагерът:"-абе само да кацне на клончето и ще ви покажа аз на всички!!" "...........Имам предположения по изказа че тва може да е литературния герой от темата нарекъл се "хищника".Ако е така много поздрави и въпросчета.Досега бил ли си диво прасе?И ако не ,кво те е спирало?Ако пък не си бил ти на лова ,само въпросчетата.

Редактирано от vatkov2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво толкова спорите и се надъхвате кое колко и какво може. Въздушната пушка нито ще стане ловна нито флоберка. Тя винаги ще си остане въздухарка с каквато и скорост и проектили да стреля. Вярно е въздухарките особено ПЦП могат да убиват животни от рода на кучета и по едри на дистанция 50-60 м . Това обаче не се дължи на голяма сила и тежки проектили. Тайната на въздухарката се крие в прецизността и точния изстрел на правилното място. При въздухарка калибър 5,5 мм ,чашка 1,17 гр. и скорост 275 м/с което се равнява на 44 джаула дулна енергия на 50 метра дистанция голям помияр целнат между очите просто му изпускат 4-те амортисьора без звук да издаде.

Огромния недостатък на въздухарката е че не става да се стреля по ято излитащи птици било то и на 2 и на 10 метра. Въздухарката е от типа пушка с която чакаш жертвата да е неподвижна (заложена мишена). Попадне ли такава мишена било то и врабец дори пред човек с хубава въздухарка (ПЦП) дори и на 50 -60 м просто е обречена не пиша повече метри да не ви се вижда пресилено.

Всяко едно оръжие независимо какво е прашка,копие,нож,лък,арбалет,нарезна,гладкоцевна или въздушна пушка си имат своите както недостатъци така и хубави страни и изобщо не бива да се спори или да се сравняват едното с другото понеже са много различни.

bars__ sig_556 марселчо харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vatkov имам 2 ловни пушки ся ште си купя карабина едва ли ште отида на лов с въздушна пушка а пак за пъдпадъка като знам как се натиска и бяга по земята еджа ли ште го уцеля а тука при нас падат огромни пасажи от пъдпъдъци

vatkov2 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имам въздушна пушка суматра .25 кал и пробвах по 3 домашни прасета и трите паднаха от рас в главата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво толкова спорите и се надъхвате кое колко и какво може. Въздушната пушка нито ще стане ловна нито флоберка. Тя винаги ще си остане въздухарка с каквато и скорост и проектили да стреля. Вярно е въздухарките особено ПЦП могат да убиват животни от рода на кучета и по едри на дистанция 50-60 м . Това обаче не се дължи на голяма сила и тежки проектили. Тайната на въздухарката се крие в прецизността и точния изстрел на правилното място. При въздухарка калибър 5,5 мм ,чашка 1,17 гр. и скорост 275 м/с което се равнява на 44 джаула дулна енергия на 50 метра дистанция голям помияр целнат между очите просто му изпускат 4-те амортисьора без звук да издаде.

Огромния недостатък на въздухарката е че не става да се стреля по ято излитащи птици било то и на 2 и на 10 метра. Въздухарката е от типа пушка с която чакаш жертвата да е неподвижна (заложена мишена). Попадне ли такава мишена било то и врабец дори пред човек с хубава въздухарка (ПЦП) дори и на 50 -60 м просто е обречена не пиша повече метри да не ви се вижда пресилено.

Всяко едно оръжие независимо какво е прашка,копие,нож,лък,арбалет,нарезна,гладкоцевна или въздушна пушка си имат своите както недостатъци така и хубави страни и изобщо не бива да се спори или да се сравняват едното с другото понеже са много различни.

Вярно ,но не съвсем.Има си въздушни пушки Биг Бор в калибри .45 и .50 и нагоре.Лошото е че не могат да се засилят с по-голяма скорост от 220 -230м/сек и се получават около 1000 джаула мисля че беше.

Мога да ти дам едно клипче как такава въздухарка сваля антилопа на 100 метра!

Редактирано от sig_556

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ето и един нов клип от суматра

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[media=]

[/media] ето и един нов клип от суматра

Тез прасета с навитите опашки , можеше да ги застреля и в някоя кочина. :)

ivan-alarmata хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха питомни ли са чче не ги разбирам много много

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване