Jump to content

Лов на прасе с въздушна пушка

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Ей това българите сме страшна нация...в толкова страни е разрешен лова с пневматика,лъкове и др.спорни оръжия...ма те ония какво ли разбират.

Сащ,Англия,Русия,Испания и т.н с плякалки и лъкове на лов ще ходят,не е ли Бай Ганьо с гаубицата не може.То за това и цялата ни работа е таква само акъли раздаваме и ние сме най,най па като се огледаш сме затънали в лайна от всякъде.Повечето я виждали я не въздушна пушка или допира и е до такива от битака за 30 лв. и почват да разтягат локуми.Това,че тука не сме дорасли за такъв вид лов не значи,че не може.

Поста ми не е с цел да се заяждам,но не се стърпях.

Много си прав bloodwar.Незнам,защо при нас все още лова с въздушни пушки не е разрешен,при положение,че има доста хора,които с интерес ще го практикуват(според мен),но понеже ние сме със 100г.назад,някой ден може и това да стане.Нима държавите в които този вид лов е разрешен са взели грешно решение,като са го разрешили :huh: На дали...Пък и лова с пневматика си е много емоционален и труден,поради факта,че се разчита наи-вече на точен изстрел и изисква много умения и тренировки.

Ей това българите сме страшна нация...в толкова страни е разрешен лова с пневматика,лъкове и др.спорни оръжия...ма те ония какво ли разбират.

Сащ,Англия,Русия,Испания и т.н с плякалки и лъкове на лов ще ходят,не е ли Бай Ганьо с гаубицата не може.То за това и цялата ни работа е таква само акъли раздаваме и ние сме най,най па като се огледаш сме затънали в лайна от всякъде.Повечето я виждали я не въздушна пушка или допира и е до такива от битака за 30 лв. и почват да разтягат локуми.Това,че тука не сме дорасли за такъв вид лов не значи,че не може.

Много точно си го написал колега ,но българина за всичко е така и затова сме в калта :pardon: Някой даже не са виждали въздушна пушка ,аз колко колеги ловци познавам и на който сам показал възможностите на мойта пушка ахкат и някои казват ,че е по далекобойна от двуцевката (сравняваме същия боеприпас шест нули).И прасета и бизони трепат с въздухарките в щатите но пушките им са 50 калибър и нагоре.....

• 4 weeks later...

ехееееееееееееееее,колега.не се изказвай така за въздухарките от битака :) .принципно не съм привърженик на темата,но въпросните евтини въздухарки с пила,дрелка и малко свободно време найстина може да си станат чудесни пушки със завидна мощност и далекобойност :yahoo:;)

• 3 months later...

извиниме но пцп то ти каква фирма е заштото и аз смятам да си закупя спрял сам се на EVANIX гледах и всички параметри както и сила и т:н гледах и други марки като BAM XS-B50 XS-B51 HATSAN-BT65SB-W AT44-10 LONG и за оште една фирма за която аз останах мн замислен фирмата е WALTHER-1250 DOMINATOR COMBO 16J,Искам да те попитам дали сам се насочил на правелната марка EVANIX благодаря ти предварително, skype bimbo_ivanov да ме насочиш правилно за най хубавото пцп,

djon_goti ако питаш за мен моето е съм си го правил от Иж61 и е 4,5 мм.

Нещо като най-добро няма.Зависи колко пари ти се дават и т.н.

Еваникса не е лоша марка :)

• 2 weeks later...

извиниме но пцп то ти каква фирма е заштото и аз смятам да си закупя спрял сам се на EVANIX гледах и всички параметри както и сила и т:н гледах и други марки като BAM XS-B50 XS-B51 HATSAN-BT65SB-W AT44-10 LONG и за оште една фирма за която аз останах мн замислен фирмата е WALTHER-1250 DOMINATOR COMBO 16J,Искам да те попитам дали сам се насочил на правелната марка EVANIX благодаря ти предварително, skype bimbo_ivanov да ме насочиш правилно за най хубавото пцп,

Няма най-добро ПЦП.До 1000 лв. всички ПЦП-та с изключение на някои като CZ ,Walter dominator ,но те са спортни 16 джаула.

Еваникса може да се направи 90-100 джаула ,което е много добре за лов.Но трябва много доработки да му се правят.Бам също не са лоши ,но и те искат дорабоки и цената отива нагоре.Хатсан АТ 44 иска най-малко доработки и цената му е 410 лв.Помпа за 200 лв. и някоя оптика . Например Липърс.

http://sotisbg.com/shop/merni-pribori-optiki-aksesoari-optiki-leapers-c-28_98.html

П.С.Не съм много разбирач от ПЦП -та ,защото съм нов в материята.Ако искаш да разбереш всичко за въздухарките посети сайта на БГФТА.

http://www.bgfta.org/

http://forum.bgfta.org/

Там ще намериш всички отговори.Ако нещо още те мъчи може да питаш някои от модераторите.Например angelmr или st_beer.

Успех!

@sig_556

...............................Там ще намериш всички отговори.Ако нещо още те мъчи може да питаш някои от модераторите.Например angelmr или st_beer.

Нещо си в грешка за мен че съм модератор във форума на БГФТА. Иначе показаното на клипчето си е пълна реалност и напълно възможно за възможностите на суматрата при това в калибър 5,5 мм както и за много други ПЦП-та на тази дистанция и на такова прасенце колкото куче :hihi: :hihi: :hihi: . Що не се пробва на майка му или на баща му да видим тогава дали така ще падне или ще видим как му се пръскат камери пуцалки и всичко. В много държави лова с въздушна пушка си е разрешен и може да се практикува. Нека хората ловци не гледат с насмешка на него и не го подценяват.

@sig_556

Нещо си в грешка за мен че съм модератор във форума на БГФТА. Иначе показаното на клипчето си е пълна реалност и напълно възможно за възможностите на суматрата при това в калибър 5,5 мм както и за много други ПЦП-та на тази дистанция и на такова прасенце колкото куче :hihi: :hihi: :hihi: . Що не се пробва на майка му или на баща му да видим тогава дали така ще падне или ще видим как му се пръскат камери пуцалки и всичко. В много държави лова с въздушна пушка си е разрешен и може да се практикува. Нека хората ловци не гледат с насмешка на него и не го подценяват.

Знам,знам че не си модератор,но имаш много голям (15 годишен опит с пневматиката) и може да помогнеш на човека като му кажеш кое ПЦП какви доработки иска ,кое за лов,кое за спорт и така! :)

• 4 weeks later...

Един приятел има тъкава суматра даде 1000 лева мн е добра пробва ли сме я на мое прасе домашно около 30-40 кила от 15 метра имам и клип заспа прасето имам и клип как убива 2 гълаба с един изтрел

• 1 month later...

kolegi dneska probvah sumatrata .25 po praseta 1to 110kg 2to133 kg 3to 147 kg vsi4kite

padnaha na mqsto samo krakata im trepereha

prasetata sa ptiomni strelqh gi ot 10-15 metra

kolegi dneska probvah sumatrata .25 po praseta 1to 110kg 2to133 kg 3to 147 kg vsi4kite

padnaha na mqsto samo krakata im trepereha

prasetata sa ptiomni strelqh gi ot 10-15 metra

Ми нормално.Суматрата 6,35 мм може да се настрои да стреля с повече от 150 джаула. :horo:

pu6kata nqma nikakav tuning strelqh na posledniq klik s 3.3 gr kur6um nalqgane 150 bar

Брей колега!Аз 6,35 мм най -тежките чашки ,които знам са 2,8 грама.Тези 3,3 грама ще са убиец.Със максимална разумна скорост 325 м/сек -тоест подзвукова (330 м/сек) ще дава над 150 джаула енергия.Повече от някои флоберки.