Jump to content

Recommended Posts

Има ли някой който се е подвизавал по ловните полета на Африка

Аз само съм се подвизавал в Африка, лов - не :rolleyes: . Иначе след някой друг ден като се върнат едни приятели от там може да пусна малко снимки от сафарито :)

колкото и просташко-глупашки да прозву4а,ме4тата ми за лов в Африка се свързва с лов на гургулици в Намибия и пъдпъдъци в Мароко!!! :rolleyes::):D

Между другото в Западна Африка е едно от най - добрите места за птичи лов, от там минават много от прелетните пътища. Ама с тоя птичи грип :rolleyes:

Между другото в Западна Африка е едно от най - добрите места за птичи лов, от там минават много от прелетните пътища. Ама с тоя птичи грип :rolleyes:

знам бе,аз за това казвам 4е това ми е ме4тата!!!

Моето мнение за лова в Африка е че няма лов :acute: Бил съм в Африка на няколко пъти/не на лов/ и нямам добри впечатления от местните.Така се случи че станах свидетел на прехода от апъртейд към "демокрация" и не съм впечатлен, но това е друга тема. Що се отнася до лова мисля че е най-малкото грубо да избиваш питомни животни. От това което чета за този лов оставам с впечатлението че ще похабиш много нерви за нищо. Така че ако аз избирам моето място за лов, то в никъкъв случай не е Африка.

Е чак пък питомни животни не ми се вярва да избиват. Е ако някой много го е закъсал и няма слука може и да са му пуснали някое лъвче или биволче от клетка. Ама тва е български патент, по тошово време съм чувал че са правили тоя номер с мечките у нас. А и благородния елен дето го стреляха в ЛС "Елен" май е гледан в ясла.

Ник,а какво ти е мнението за великите бели български ловци 4иито подвизи се описват масово/най-вероятно за реклама/ по страниците на ловните списания???

...аз ли4но съм напът да спра да си ги купувам въобще за да не 4ета малоумни самохвалства!!!!

...много по интересно ще ми е да има класни разкази за лов на прасета на гонка,кози с издебване,хайки за хищници,лов на дребен диве4 ако щете,отколкото тези недоразумения на ловната проза!!!

Ник,а какво ти е мнението за великите бели български ловци 4иито подвизи се описват масово/най-вероятно за реклама/ по страниците на ловните списания???

...аз ли4но съм напът да спра да си ги купувам въобще за да не 4ета малоумни самохвалства!!!!

...много по интересно ще ми е да има класни разкази за лов на прасета на гонка,кози с издебване,хайки за хищници,лов на дребен диве4 ако щете,отколкото тези недоразумения на ловната проза!!!

Как да ти кажа. Някой от тях са наистина ловци и ходят(обикновено на разменни начала) за да създават контакти, такъв им е бизнеса на хората. Например на мен ми харесват описанията на Д-р. Дондьо, личи си че човека познава действителноста в Африка и може да сравни положението сега и преди 10 год. Има и друга категория, тях обикновенно ги описва Роберт Атанасов, щото явно на тях им е трудно, за тях мисля че си е голям процент първенющина. В тази категория бих посочил един "Велик ловец" за жалост вече покойник, но за тях или добро или нищо.Но все пак нека влезем и в положението на Редактора................Накъде без Меценати???

Как да ти кажа. Някой от тях са наистина ловци и ходят(обикновено на разменни начала) за да създават контакти, такъв им е бизнеса на хората. Например на мен ми харесват описанията на Д-р. Дондьо, личи си че човека познава действителноста в Африка и може да сравни положението сега и преди 10 год. Има и друга категория, тях обикновенно ги описва Роберт Атанасов, щото явно на тях им е трудно, за тях мисля че си е голям процент първенющина. В тази категория бих посочил един "Велик ловец" за жалост вече покойник, но за тях или добро или нищо.Но все пак нека влезем и в положението на Редактора................Накъде без Меценати???

:(:unsure::tease:

съгласен!!!

И аз съм съгласен с характеристиката на Никк... и веднага се сещам за оня с Уебърдито дето щеше да трепа мечка :unsure:

Освен това ми се струва безбожно скъп, ама какво да се прави, какво вече някои отбеляза ловът е

загубил първичното в себе си и се е превърнав в добър бизнес.

И все пак ако някои хубав ден уцеля от тотото бих отишъл да гръмна лъв и леопард(струват ми се най-интересни) :tease:

Моето мнение за лова в Африка е че няма лов :plezene: Бил съм в Африка на няколко пъти/не на лов/ и нямам добри впечатления от местните.Така се случи че станах свидетел на прехода от апъртейд към "демокрация" и не съм впечатлен, но това е друга тема. Що се отнася до лова мисля че е най-малкото грубо да избиваш питомни животни. От това което чета за този лов оставам с впечатлението че ще похабиш много нерви за нищо. Така че ако аз избирам моето място за лов, то в никъкъв случай не е Африка.

Да не си бил в Свазиленд във ферма та го пишеш това.Плати си ловуваи там на изгрев и залез и след това коментирай А иначе гроздето е кисело.

Да не си бил в Свазиленд във ферма та го пишеш това.Плати си ловуваи там на изгрев и залез и след това коментирай А иначе гроздето е кисело.

Бил съм в Ангола, Заир, Намибия и ЮАР. Мога да си позволя да ловувам, просто не искам. Така че не гроздето е кисело, просто не ми е по сърце този вид лов.

Бил съм в Ангола, Заир, Намибия и ЮАР. Мога да си позволя да ловувам, просто не искам. Така че не гроздето е кисело, просто не ми е по сърце този вид лов.

Добре де , Ник, защо така, на целия континент ли няма място за лов, където дивеча е наистина див, а не почти одомашнен, както казваш ? Всичките тези различни видове антилопи и т.н. Или замундите и белите господари от "животнолюбивите" страни са изтребили всичко, което на свобода?

Аз африканския лов го познавам само от разказите на разни герои из списанията и изключително смехотворното "приключение" на една мутра, познат, нещо на което съм се смял до припадък, и някой път ще ви разкажа..... :plezene::p

Уцелих долу горе региона. Пробвай тогава по ноуплизчета още става на някой места

Аз ги знам като "носър"-чета, малки черни и за друго не стават

Добре де , Ник, защо така, на целия континент ли няма място за лов, където дивеча е наистина див, а не почти одомашнен, както казваш ? Всичките тези различни видове антилопи и т.н. Или замундите и белите господари от "животнолюбивите" страни са изтребили всичко, което на свобода?

Аз африканския лов го познавам само от разказите на разни герои из списанията и изключително смехотворното "приключение" на една мутра, познат, нещо на което съм се смял до припадък, и някой път ще ви разкажа..... 8):D

Сигурно има, но от товя което гледам по НГеографик и Анимал планет, не са много. Не е нормално "Диво" животно да си лежи на 10 метра от джипа и да си мляска............не знам :rofl: просто не ми се връзва някак си........

Аз ги знам като "носър"-чета, малки черни и за друго не стават

Сигурно има, но от товя което гледам по НГеографик и Анимал планет, не са много. Не е нормално "Диво" животно да си лежи на 10 метра от джипа и да си мляска............не знам :rofl: просто не ми се връзва някак си........

Това което гледаш са националните паркове където и Буш не може да ловува.

Guest Milen12

Ами той откакто вицепрезидента му гръмна някъв адвокат по време на лов ......не ми се вярва да го пуска охраната му на лов щото стават инциденти хаха :rofl:8)

Това което гледаш са националните паркове където и Буш не може да ловува.

Не само. Имам едно клипче където лъва си стои и го гярмят от 20 метра, като ловците са си група, може да ти го пратя ако изпратиш мейл. Иначе представа за Африканския лов имам и от Френския канал, там камерата документира всяка крачка на ловеца, така че нека не преувеличаваме "героизма" на африканските ловци.

Току що гледах филм за лов в Африка по TV7.Едни огради идни чудесии,даже една антилопа така се уплаши от джипа че се промуши под електропастира,с който беше заградено стадото.

С две думи това което показаха беше всичко друго но не и лов.

Би ли платил някой за такъв ЛОВ???

Да бе,защо казват че ловуват тогава?Нима това е лов,според мен си е чист разтрел на животни,които нямат поведение на дивеч.

Чудех се тези хора плащат зада ловуват или зада убиват?Или са ги излъгали че това е лов?

ако са дали отстрел в резерват е друго и те имат планов отстрел там. животните действително не се боят от коли и хора което предполагам си гледал но има и друг вид лов там който няма нищо общо с това.още повече хората отиват там за трофей а не за каквото и да е животно защото плащат за трофей а не да избиват наред