Jump to content

Sako 75 Hunter

Recommended Posts

• 3 weeks later...

нямам познати с такава пушка и не мога да претендирам за мнение на очевидец.................но по информация оттук-оттам ,разликите м/у сако и тика са само в бединга и отчасти външния вид.........вярно е ,че ценовата разлика е около 1000 лв.......................ако те интересуват подробности за тика т3..........?

10x за информацията patelan,

но докато събирах инфо от руските сайтове попаднах на една поредица от негативни отзиви за тика. Метнах на sako. Само дето още не ми останало време да я пробвам.

бегиннер,не е лошо ,ако имаш време и възможност разбира се ,да дадеш инфо за сакото.................пък аз имам опит с тика и то вапреки руските форуми.............................

• 6 months later...

може ли да споделите мнение за тикка т3? аз планирам да закупя такова оръжие, в случай че се намери от къде, такак че всяка информация за тази винтовка е добре дошла

здравей,теч07........та за тика Т3батю 308 вин.............обща дължина 1,0м,тежи 3,100кг.цев плаваща с луфт м/у нея и ложата 2мм.,с дължина 49 см.диаметър на дулен срез 17мм..........затвор от стомана с четиригранно оребряване.......оксидирани тъмносиньо../оксидацията след 1 година експлоатация не е нарушена/...........в/у затворната кутия има шлиц 11мм ,дължина 150мм със стопер 6 мм за монтаж на оптика/има и два закрити с винт 3мм отвори за уивър база/...........затвора е от неръждаема стомана с два упора,движи се в кутията гладко с лек напречен луфт,като при незаредена с патрон цев има надлъжен луфт около 1 мм......../за разглобяването му е необходима плоска ответка 5 мм/.........изхвъргача е с ширина 5 мм и пружиниращ щифт 3мм/изхвърлянето на стреляна гилза е безотказно/............спусъков механизъм с шнелер от френски тип/премества се спусъка напред/.......регулируем и за двата начина..........твърдия спусък го оставих с усилие 1,8 кг.,а шнелера 0,750 кг..........хода на твърдия спусък е 2 мм. без празен луфт..........предпазител двупозиционен,като в затворено положение блокира затвора и спусъка,намира се на удобно място в дясно на затворната кутия.........мерна планка тип батю с тригло оптична система/наложи се допълнително да залепя двата зелени елементи на мерника,защото взеха да се вадят лесно/ с опция за сваляне/развиват се винта на мушката и предния коригиращ винт на мерника/.............ако се слага оптика на несвалена планка батю,то обектива трябва да е до 50мм,иначе опира.............приклад прав от орех с хубава надлъжна шарка,нелакиран/наложи се да използвам допълнително ленено масло и импрегнация с прополис по метода на сет,защото след зимния лов байца взе да избледнява/,много добра накатка......с гумен задтилък от твърда гума без амортизираща система в него.........антабки с щифтове,удобни за монтаж или сваляне......

за около 250 истрела с нея нямам нито една засечка при подаване на патрон и изхвърлянето на гилзата.............при истрел е с много добър баланс и отката е минимален.............

като недостатъци:пласмасови пълнител,спусъкова скоба,задържащ зъб на пълнителя/вече е с"

мустаци"и капачка на опашката на затвора............в цевната кутия има в по-вече 3 нареза за завиване на цевта/неприятно ,но не се вижда отвън и освен известни затруднения при почистване,няма други проблеми.................

ако имаш въпроси ???...........

поздрави..............

..добре де последно САКО ли е по- добрата или ТИКА?

...4ета бединг,мединг,ама пак не ми просветна коя от двете си заслужава пове4е :p

...пък и май са в един ценови клас което допълнително затруднява избора!!!

...и въобще къде се намират тези фински производители сравнени с масовата евро продукция карабини 4З,Блазер,Цоли и там подобните?

...4ета бединг,мединг,ама пак не ми просветна коя от двете си заслужава пове4е ;)

...и въобще къде се намират тези фински производители сравнени с масовата евро продукция карабини 4З,Блазер,Цоли и там подобните?

Sako Varmint .308 :p но стандартната цев. Бегай от неръждавейките.

Оръжията са отлични и много здрави.

Единствено бих я сменил с манлехера :

758d880f4f.jpg

Ти що не ловуваш бе?

Ще ти дрънна другата седмица дали ще направим един подборен :p

Та досегашния ми опит показва, че пушката е супер: 5 изстрела пет попадения - дивеч, на стрелбището същата работа, колкото изстрела толкова и попадения.

...4ета бединг,мединг,ама пак не ми просветна коя от двете си заслужава пове4е :D

Eдин концерн много марки(напомнят ми на VW&AUDI и со.)

И двете са добри за парите си,но цените им не са еднакви(незнам как са в България) но в САЩ САКО-1375$ Тика 600$,Европа сако 1500 Е Тика 900 Е

• 4 months later...

Пателане, мерил ли си скорост с хронограф на твоята карабина? Имаш ли някой познат с Тика Батю 30-06? И аз съм харесал такава пушка и се чудя ще има ли ралика м/у .308 и 30-06 в 50см цев? И не на последно място, колко пари си я взел?

Пателане, мерил ли си скорост с хронограф на твоята карабина? Имаш ли някой познат с Тика Батю 30-06? И аз съм харесал такава пушка и се чудя ще има ли ралика м/у .308 и 30-06 в 50см цев? И не на последно място, колко пари си я взел?

...................един ловец............единствените тики от този модел ,които съм виждал бяха в 300 вин маг и 308 вин............не съм измервал скоростта с хронограф,защото не разполагам с такъв и за мене това няма значение....................пушката пролетта на 2005 във випа струваше 1250 лв. с посредник,който струваше допълнително около 500 лв............... :AR15firing:

• 5 months later...
Sako Varmint .308 :smakbumm: но стандартната цев. Бегай от неръждавейките.

Оръжията са отлични и много здрави.

Единствено бих я сменил с манлехера :

758d880f4f.jpg

Ти що не ловуваш бе?

Ще ти дрънна другата седмица дали ще направим един подборен :M16:

Здравейте колеги!

http://www.thegunzone.com/rifles-kb.html това ме притесни човека е с раздробена ръка чета и разни отзиви в нета оръжието очевидно дава дефекти...доста

http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?p=18466#18466

преди 5-6 години блазер R-93 го изтегляха за безплатна замяна на детаил от УСМ! П,П включително и в българия!