Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Наканил съм се да поръчам една такава, но в момента нямат стоманени топчета, ще изчакам да получат и тогава ще я взема с тях.

Колега пробвал съм и такава но за мен е малко слабичка, а и някак си неудобна.Разбира се споделям своето мнение и в крайна сметка решението си е твое.

• Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

или може и с женски прашки

Какво да ви кажа(на тези които си спомнят за детството)...И сега е горе долу така-с прашка в рака и хищнически погхлед в очите.Обаче всички връстници те гледат учудено и те питат"шо си губиш времето,а

Много общо подхождате по тема прашки. Ще внеса малко яснота 1.Прашките се разделят основно на два вида : с ластици и с усукани върви. С ластиците се делят на "четалчета" и "прашки". Четалчетата са

Posted Images

Наканил съм се да поръчам една такава, но в момента нямат стоманени топчета, ще изчакам да получат и тогава ще я взема с тях.

колега само ще си дадеш напразно парите,имах такава и се счупи на няма и десет истрела,за тия пари по добре си вземи българска.

Тия дни гледах едни хлапета които стреляха с първообраза на прашката,направени от оплетени въжета.Направи ми впечатление че е просто и хубаво оръжие,но ни е и доста непознато,можеби защото сме свикнали с по лесната за опотреба прашка.

• 2 months later...
  • 5 months later...

Здравейте колеги, изчетох темата с интерес. Има доста интересни постове :umnik2: интересно ми е - каква ли е реалната мощтност на прашката -м/с. джаули и тн . Някой от вас дали е правил подобни тестове . Благодаря! :thank:

Хмм да, интересно нещо си е. Като деца това беше неизменна част от инвентара ни, където и да ходихме. Другата беше неръждаема тръба с фунийки :D . Хубави времена бяха тогава. Прашките си ги правих от някакво хубаво четалче от дърво, за ластици най - добре се получаваше от електричарски ръкавици - едни такива розови и големи. И малко парче дебела телешка кожа от стари обувки. Ставаше добре. Тогава чупихме бутилки и обстрелахме разни животинки - скорци най - вече. Като цяло - детска работа...

И аз като всички деца винаги бях с жилката в джоба, или в ученическата чанта. Най обичах да ги правя, правената си е твоя, не като купешката. За ластици най добре ставаше с плондер от топка. Вързовките от обикновени гумени ръкавици, от оранжевите, има ги и сега. Чатала от печен дрян. Бях измислил и модификация харпун, Връзвах макара от шивашки конец по средата на чатала, срелата от телта на електрод сплескан на върха, и го оформях с пила както ми харесва. Пъхах стрелата в отвора на макарата, и огън по жабите. Няколко лета имаше и сериозни военни действия на село. Разделяхме се долната срещу горната махала, пълнехме джобовете със сливи, аз ползвах торба от респираторна маска, и воювахме с голяма жар. Правехме си и брони от кашони, каски, аз имах миньорска, кой квото има, че болят пустите му сливи. Случваше се някой да се ядоса, да зареди камък, и всички бягаха панически. А с фунийки какви войни се водеха..... С фунийки бях много точен. За лов много не съм я ползвал, бях от малкото тогава щастливци с въздушна пушка. Славия 630, прекрасно оръжие, сестра ми я донесе от Чехословакия, направо ми спря сърцето като ми я подаде. Когато не бях на училище, пушката беше до мене. След 2 години МВР то ми я прибра, та минах на тъпкачи, чифтета, сякви гърмящи, сега лъкове, ама жилката си остана с мен. И сега имам, правена, ама ластиците и са за смяна.

Скобарка правех от дебел двужичен кабел. Отрязва се около 12 сантиметра, разцепва се на две до половината, и се оформя чаталчето. На върховете, на вилиците, се отрязва изолацията до жицата, и се измъква. Взима се ластик за гащи, измъква се гумената част, около 15-20 см, краищата се пъхат в парчетата изолация отрязана от вилицата на чаталчето, и се нахлузват обратно на жицата. Скобите се изработват от тел, най лесно медна, огъват се във формата на U. Става и от навита на рулце хартийка, сгъната по средата, съученичките ми много се дразнеха като ги уцеля с такива по дупетата.