Jump to content

Последно сбогом на нашите любимци

toshho
 Share

Recommended Posts

Много труден момент, независимо от причината/пробив във ваксина и т.н. т.н./Аз лично трудно го изживявам, но винаги мисля и за семейството което се е привързало към него/т.е. те как ще го преодолеят/.Това ми помага за да го преодолея и аз.

Edited by toshho

Много труден момент, независимо от причината/пробив във ваксина и т.н. т.н./Аз лично трудно го изживявам, но винаги мисля и за семейството което се е привързало към него/т.е. те как ще го преодолеят/.Това ми помага за да го преодолея и аз.

Бързо се взима друг семеен приятел... само така се лекува!

Бързо се взима друг семеен приятел... само така се лекува!
И точно същата порода /но бебе/.За да стане по лесно преболидуването.

• 10 months later...

Трудно се изживява такъв момент,най-добрият лек е нов четирикрак приятел

......и обикновенно се кръсти със същото име говорим за бебето ако е възможно търсим и същата окраска. Не го пожелавам на никого особенно за ловен другар

• 4 months later...

Много трудно се преживява такова неща....през октомври 2008 ми почина кучето -английски сетер женски на 10 год. и още не можем да се примирим с жена ми ....загубихме нещо много близко ..........взех си друго куче, но вече не е същото ..нали се сещате. Ако животното е близко до сърцето ,трудно се преодолява .....

• 11 months later...

Колеги!Днес на 11 годишна възраст,почина Кали-кучката от аватара ми.Последния и лов беше в събота.Беше активна до последно!Сбогом Кали,благодаря за предаността и обичта ти!!!

Това лято ми почина лайката на 14 години.

Жена ми още разглежда снимки и реве през ден,и за друго куче не ще и да чуе(за сега....)!

На мен също ми е много тежко,тя наистина беше член на семейството!!!

• 4 months later...

На 11.04.2010 на 5 годишна възраст загубих вечен Приятел. Изключителният Komo ot Zvezdanog Gaja.

Погубиха го прекалената ми амбициозност и безкомпромисност. Прости ми приятелю. Не минава ден без да мисля за теб. Има моменти и същества, които човек помни за винаги. Ти беше от тях. Благодаря ти за преданноста с която ме дари. Почивай в мир Шампионе[/size

Nekad je radost, nekad tuga

Uvek cu voleti svoj hrabrog

DRUGA!!

Клип за него:

Edited by Oskar

• 2 months later...

Днес съдбата ми отне най близкия ловен ПРИЯТЕЛ и помощник Хъс Дел Раде Савич роден на 01.02.2005-14.08.2010.Само ден преди да навърша 41 години,живота ми напусна най доброто и всеотдайно ловно куче което съм имал.Напусна ни част от нашето семейство.Без него нито ловът, нито домът ни вече ще бъдат същите.Умря така както би искал да умре всеки достоен ловец,сред природата,и дивеча чийто лов обожаваше,буквално минути след последната си стойка и апорт.Спомените които ми остави,са това което,ще замества пропуснатите ми ловни излети,макар че той ще иска да съм там,където заедно ловувахме...

Погребахме го с почести,в района който най- много обичаше,като достоен ЛОВЕЦ и НЕЗАБРАВИМ ПРИЯТЕЛ!

Почивай в мир Хъс!Ще ловуваш в спомените ми завинаги!Сбогом ПРИЯТЕЛЮ!Някога може би пак ще се срещнем!Почивай в мир!

Днес съдбата ми отне най близкия ловен ПРИЯТЕЛ и помощник Хъс Дел Раде Савич роден на 01.02.2005-14.08.2010.Само ден преди да навърша 41 години,живота ми напусна най доброто и всеотдайно ловно куче което съм имал.Напусна ни част от нашето семейство.Без него нито ловът, нито домът ни вече ще бъдат същите.Умря така както би искал да умре всеки достоен ловец,сред природата,и дивеча чийто лов обожаваше,буквално минути след последната си стойка и апорт.Спомените които ми остави,са това което,ще замества пропуснатите ми ловни излети,макар че той ще иска да съм там,където заедно ловувахме...

Погребахме го с почести,в района който най- много обичаше,като достоен ЛОВЕЦ и НЕЗАБРАВИМ ПРИЯТЕЛ!

Почивай в мир Хъс!Ще ловуваш в спомените ми завинаги!Сбогом ПРИЯТЕЛЮ!Някога може би пак ще се срещнем!Почивай в мир!

Много кофти колега...супер гадно е да загубивеш верен другар...но не забравяй' едно добро си отива от този свят за да отстъпи място на нещо още По-добро"!!! :mellow:

.... моя съвет е да не губиш нито минута,а най добре в скоро време да си вземиш друго кученцо от същата порода,с което да имаш също толкова хубави и незабравими мигове!!! :)

Edited by brakoniera2

Много кофти колега...супер гадно е да загубивеш верен другар...но не забравяй' едно добро си отива от този свят за да отстъпи място на нещо още По-добро"!!! :mellow:

.... моя съвет е да не губиш нито минута,а най добре в скоро време да си вземиш друго кученцо от същата порода,с което да имаш също толкова хубави и незабравими мигове!!! :)

Знам че е така колега,но някой неща в живота,за съжаление се случват само по веднъж.Че никой никога няма да повтори,дори и само да се доближи до Хъс ,съм сигурен!!!Имам и други кучета,но той просто беше различен.Немога да го опиша с думи,защото все нещо ще изпусна,или няма да кажа така както той заслужаваше.Сигурен съм че ме разбираш.В живота на ловеца има само едно куче,куче което да е за цял живот...

Днес ме напусна точно това куче,и не мога да опиша точно какво изпитвам.Просто не пожелавам чувството на никой.

Колега искрено съжалявам за твоя ловен другар, но сподели какво точно му се случи дали е от преумора или от прегряване, днес бе много задушно по едно време кучетата забавиха ход и започнаха да не работат така упорито, та веднага се насочих към бризкото дере за отдих :mellow:

Колега искрено съжалявам за твоя ловен другар, но сподели какво точно му се случи дали е от преумора или от прегряване, днес бе много задушно по едно време кучетата забавиха ход и започнаха да не работат така упорито, та веднага се насочих към бризкото дере за отдих :mellow:

Не знам просто,в един момент започна да залита и да не може да се държи на краката си.Оставих го на сянка,А един приятел/И.Перниклиев-на когото съм страшно благодарен за усилията които положи да помогне на Хъс и мен/ остана при него.Аз хукнах за джипа,но след около 10-тина минути,когато се върнах вече Хъс беше неконтактен.Имаше дишане и сърдечна дейност,но постепенно всичко се забавяше все повече и повече.През цялото време,го охлаждахме с вода,и масажирахме гръдния кош,но...Почина преди да стигна до асфалтовия път,макар че се чудя как издържа джипа на скоковете на които беше подложен.Просто нямам думи,как всичко можа да се случи точно по този начин.Времето беше горещо,и явно този половин час на жаркото слънце,а може би и моята върховна глупост,ме лишиха завинаги от невероятната компания на това великолепно куче.

Не знам просто,в един момент започна да залита и да не може да се държи на краката си.Оставих го на сянка,А един приятел/И.Перниклиев-на когото съм страшно благодарен за усилията които положи да помогне на Хъс и мен/ остана при него.Аз хукнах за джипа,но след около 10-тина минути,когато се върнах вече Хъс беше неконтактен.Имаше дишане и сърдечна дейност,но постепенно всичко се забавяше все повече и повече.През цялото време,го охлаждахме с вода,и масажирахме гръдния кош,но...Почина преди да стигна до асфалтовия път,макар че се чудя как издържа джипа на скоковете на които беше подложен.Просто нямам думи,как всичко можа да се случи точно по този начин.Времето беше горещо,и явно този половин час на жаркото слънце,а може би и моята върховна глупост,ме лишиха завинаги от невероятната компания на това великолепно куче.

Моите съболезнования колега, но в случая грешката си е изцяло твоя.Само като прочитам и последната думичка която си писал разбирам че си имал куче с голямо сърце.Друго куче коет,о няма сърцето на ловец и състезател никога не би паднало така ,просто защото те се пазят и ни принуждават да ги приберем след като се уморят.Още веднъж ти изказвам съболезнованията,можеби това ще ти е доста болезнена поука за напред.И аз загубих няколко кучета и то от върховната си немърливост.

Поздрави

• 4 months later...

Вчера сутринта ни напусна кокерката Лара.Отиде си на преклонна възраст,заобиколена от любов и грижи.Почивай в мир Ларка.Дано да си намерила вече Герда,Аляска,Барс, Хъс и всички, които си тръгнаха преди тебе.Почивай в мир.

• 1 month later...

post-3559-0-76315200-1297871844_thumb.jpg

Трудно е, и не се преживява! Това е приятеля, помощника, ловеца, който никога не се оплаква от нищо, винаги готов за лов. Гледащ те със светещи очи когато нарамил пушката му слагаш каишката. Минавал през какво ли не, само и само да направи ловът ти успешен.

Съжалявам, не мога да пиша повече.

Сбогом Дарко, приятелю мой. Тичай на воля във вечните ловни полета. Някой ден пак ще се видим.

• 5 months later...

Знаех си, че все някога ще пиша в тази тема, но се надявах, това да стане възможно най-късно...:(

Вчера ни напусна една добра и вярна приятелка на семейството. Немската овчарка Веста Красини, която ни служи вярно и предано в продължение на 14 години. Отгледа като свои деца, двата пойнтера с които ловувам в момента !

Дано да е на по-добро място и да се чувства толкова добре, както и при нас !

Сбогом приятелко любима !

Някой ден ще бъдем отново заедно...

post-3218-0-70817700-1313492437_thumb.jp

post-3218-0-50242200-1313492473_thumb.jp

• 1 month later...

Изключително мъчна тема. Не съм загубил другар все още, но знам че някой ден и това ще стане.

На два пъти кучето ми беше на крачка от смътта и то с доста продължително и нелеко лечение.

Благодарение на Гергана Георгиева все още съм с любимия ми Феро.

Изказвам най-искрени съболезнования на всички писали колеги.

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

На 18.10.2011г. загубих моя ловен другар и член на семейството си Норка- курцхаар н а10 години и 7 месеца.

Точно тогава станах ловец и през цялото време се учихме един от друг.Моят баща лека му пръст имаше сетерка -Норка когато почина бях малък и не разбрах колко мъчно му е било. Сега разбрах.

Тази вечер очаквам да ми докарат един малък бретон,който цялото семейство очаква, но никога няма да имам такъв всеотдаен и предан другар.

Норка винаги ще те обичам и никога няма да те забравя.

Пак ще се видим, но не сега до тогава ловувай с Баща Ми и Дядо ми.

Сбогом

post-21024-0-17339200-1319636243.jpg

post-21024-0-73094200-1319636258_thumb.jpg

Колега искрени съболезнования, знам какво е да изгубиш първият си ловен другар, но живота и ловът продължават ще намериш друг помощник който ще обичаш още повече.

• 2 weeks later...

Колеги искам и аз да споделя моята голяма мъка и болка. На 11.09.11г почина моя ловен другар Бари от Алекс Лозен. Болката е несравнима липсата е незапълнима...

• 2 weeks later...

Колеги искам и аз да споделя моята голяма мъка и болка. На 11.09.11г почина моя ловен другар Бари от Алекс Лозен. Болката е несравнима липсата е незапълнима...

Лека му пръст и дано намери много ловни другари отвъд

Налага се да драсна и аз някой ред ,.....

едно от най прекрасните кучета с които съм ловувал,Рамбо..

Прекрасен териер,неуморим с прасетата,безпогрешен кръвоследник.

Ловувал дори и в Африка,....

Раъболя се и загасна бавно след 15 год.ловуване и семеен другар.

наложи се да му помогнем,....

продължавай ловният си път Рамбо

post-138-0-05510700-1322173639_thumb.jpg