Jump to content

колко точен е Slr .223?

Recommended Posts

Да не вземеш да си купиш налудничавия булпап на Валтер?!

Saman може ли да се преработи полуавтоматична Brno Zom 451 на булпап - да бъде с оптика и кажи си мнението за тоя модел

старата ми мечта:

marlin 70pss papoose

Защо не искаш болтова флоберка, ами избираш пневматика (доколкото виждам на снимката)? Зная, че много от енергията се губи при презареждането?

старата ми мечта:

marlin 70pss papoose

Товарищ каква е тая детска играчка бе...Вземи се в ръце и си купи нещо като за мъже. Мен ше ме е срам да се покажа с тая сапунерка.Ама всеки знае себе си .Поздрави. Питай Бъчи (човека си е направил труда да прегледа няколко различни марки флоберови цеви с бороскоп) да не се набуташ просто... Edited by garo_dai
Товарищ каква е тая детска играчка бе...Вземи се в ръце и си купи нещо като за мъже. Мен ше ме е срам да се покажа с тая сапунерка.Ама всеки знае себе си .Поздрави. Питай Бъчи (човека си е направил труда да прегледа няколко различни марки флоберови цеви с бороскоп) да не се набуташ просто...

..все едно слушам КОС-аджията - ...ще ти се смеят с тая флоберка.." и го разбирам. къде къде по-"мъжко" е да се въоража с нещо в .223, 7.62, или даже 30-06, но дивеч за тези калибри рядко срещам в регламентиран ловен излет в добруджата (където ми е дружинката) а на друго място няма кой да ме покани а не си падам нещо по "платения" лов. стрелбище във Варна няма и употребата на такова оръжие в моите условия се свежда до няколко изстрела на година. за това избрах нещо по-тихо, по-невидимо с което няма да се фукам но ще мога да нося със себе си, да си правя въоръжени разходки в удобно за мен време и тихичко да си пострелвам... за тази цел мисля, че няма по-добър избор. не съм се откзал разбира се от родния калаш - ще се сдобия с такъв ако ще само да го лъскам и да си го гледам. просто го отлагам за догодина.

Edited by ilich
..все едно слушам КОС-аджията - ...ще ти се смеят с тая флоберка.." и го разбирам. къде къде по-"мъжко" е да се въоража с нещо в .223, 7.62, или даже 30-06, но дивеч за тези калибри рядко срещам в регламентиран ловен излет в добруджата (където ми е дружинката) а на друго място няма кой да ме покани а не си падам нещо по "платения" лов. стрелбище във Варна няма и употребата на такова оръжие в моите условия се свежда до няколко изстрела на година. за това избрах нещо по-тихо, по-невидимо с което няма да се фукам но ще мога да нося със себе си, да си правя въоръжени разходки в удобно за мен време и тихичко да си пострелвам... за тази цел мисля, че няма по-добър избор. не съм се откзал разбира се от родния калаш - ще се сдобия с такъв ако ще само да го лъскам и да си го гледам. просто го отлагам за догодина.
Не си ме разбрал,като казвам ''за мъже'' имам в предвид не калибъра,а формата и дължината. Едно ЧЗ.22кал. или Бърно дори Норинко е по добър вариант -поне за мен.А лично аз СЛР не бих си взел никога-именно заради формата му- не мога да го приема като ловно оръжие. Калибъра е много добър за хищници- една Иж 18МН223 е дори по евтина и според мен е доста по добра.Поздрави
Не си ме разбрал,като казвам ''за мъже'' имам в предвид не калибъра,а формата и дължината. Едно ЧЗ.22кал. или Бърно дори Норинко е по добър вариант -поне за мен.А лично аз СЛР не бих си взел никога-именно заради формата му- не мога да го приема като ловно оръжие. Калибъра е много добър за хищници- една Иж 18МН223 е дори по евтина и според мен е доста по добра.Поздрави

абсолютно съм съгласен, че ЧЗ или ИЖ са далеч по-пълноценни оръжия от разглобяемия марлин. още спя неспокойно че не си взех Би-6 която превъзхожда дори тях, НО всички те губят по критерия дискретност. няма как да ги скриеш или носиш удобно на голяма дистанция. ако някой те срешне знае че си на лов та дори и в калъфа да ги носиш. а марлина за 10 (буквално) секунди е прибран в раничката и си за...гъби. а когато пушката ти е разглобена и прибрана в калъфа никой нищо не може да ти каже защото по закон не си на лов, което също може да се окаже важно в определена ситуация.

абсолютно съм съгласен, че ЧЗ или ИЖ са далеч по-пълноценни оръжия от разглобяемия марлин. още спя неспокойно че не си взех Би-6 която превъзхожда дори тях, НО всички те губят по критерия дискретност. няма как да ги скриеш или носиш удобно на голяма дистанция. ако някой те срешне знае че си на лов та дори и в калъфа да ги носиш. а марлина за 10 (буквално) секунди е прибран в раничката и си за...гъби. а когато пушката ти е разглобена и прибрана в калъфа никой нищо не може да ти каже защото по закон не си на лов, което също може да се окаже важно в определена ситуация.
Ееее критерия дискретност е важен особено за терористите нали Илич Чакарлос. Абе не ме слушай това си е мое мнение,като те кефи си го взимаш и си пуцаш важното е да има душевно равновесие и мир в душата.

мисли ли за иж 18 -223 или 7.62х39

старата ми мечта:

marlin 70pss papoose

ilich: Поздравявам те за правилния избор отговарящ на твоите нужди за нарезно ловно оръжие. Тази пушчица е пищовлийка. КНО трудно разрешават за придобиване, но това е една алтернатива за разрешване на този проблем. Сложи и една качествена оптика и дай да видим групите на 50 и 100м. Направи сравнение между точността на тази пищовлийка и на един пистолет Ruger .22LR (с дълга цев, цена над 1000 лв!) на 25 и 50 м чрез използване на механични мерни прибори и оптика и ще разбереш веднага какво дискретно, поразяващо, точно, нарезно оръжие притежаваш и то на добра цена

ilich: Поздравявам те за правилния избор отговарящ на твоите нужди за нарезно ловно оръжие. Тази пушчица е пищовлийка. КНО трудно разрешават за придобиване, но това е една алтернатива за разрешване на този проблем. Сложи и една качествена оптика и дай да видим групите на 50 и 100м. Направи сравнение между точността на тази пищовлийка и на един пистолет Ruger .22LR (с дълга цев, цена над 1000 лв!) на 25 и 50 м чрез използване на механични мерни прибори и оптика и ще разбереш веднага какво дискретно, поразяващо, точно, нарезно оръжие притежаваш и то на добра цена

въпросното пушле е доста популярно в сащ и има доста изписано за него. точността му не е толкова добра като на болтовите флоберки, но американците пишат за групи от 2-3см на 45 метра и 4-5см на около 90 метра което е напълно задоволително за лов. основния проблем за по-точна стрелба с въпросното оръжие е че е много леко, късо и трудно се стабилизира без упора т.е. точността му превъзхожда възможностите на стрелеца. освен това има и малко по-твърд спусък от оптималното, но това вече зная как се лекува.когато го взема в ръце ще публикувам личния си опит с него.

Наистина , погледна ли ИЖ18-223? Виж как се разглабя и сгъва текчето .Тва 22 на 100м няма никаква пробивност .

Да взема и аз да се намеся ;) Тези причини, които споменаваш не мисля че от тях зависи каква пушка ти трябва.

по-лесно ще стане ако уточниш:

1. Дивеч

2. Темп на стрелбата

3. Разстояние

4. Какво значение има за теб силата на гърмежа

:D

Колеги, .223REM става ли за глигани ?

• 7 years later...

Търся такова изделие втора ръка давам 400лв .

колега носенето в калъф е разрешено но бракониерството е забранено

Колеги, .223REM става ли за глигани ?

и аз одавна не мога да си дам одговор на тоя въпрос дано има колеги със слука които да одговорят и си споделят слуката :drinks:

и аз одавна не мога да си дам одговор на тоя въпрос дано има колеги със слука които да одговорят и си споделят слуката :drinks:

Когато го имах ставаше :) сега не знам.

Когато имах СЛР-100, той стреляше така -

На 100м. от упор с патрони на Арсенал - post-22133-0-97515600-1419868761.jpg post-22133-0-20997200-1419868777.jpg

На 90м. с патрони ДАГ , групата оградено в червено е първата, а след корекция на оптиката се получи и тази в центъра, оградена в синьо. Най външните три попадения са от патрони с мек връх . Страната на квадратчето е 1см . post-22133-0-64259600-1419868972.jpg

Ако не се бе наложило намаше да я продам въпреки, че имах и болтова карабина в 223 . Пушката отиде в мои познат, но той така и не и свикна, и маи ще я продава ..

Edited by ДБД
  • 3 months later...

Колеги, предлагам реватализанти за подобряване балистиката на цевта. Търся желаещ да направим заснемане на резултатите от третитането на цевта. Продуктите са на Хадо. Ще ги редоставя безплатно и ще поема заснемането. Ако има желаещи от форума за свидетели ще са добре дошли. Интересното е резултата. Гледах клипове на производителя, където издухана цев след третиране стреля като нова.